Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAGrudzie 05 2022 11:12:05
Obecny adres IP
35.175.107.185
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: dominko
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
PRAWIE JAK DERBY
W sobotę tj 18 września 2021 o godz 16,30 na boisku miejscowego klubu LKS (Białaczów, ul. Piotrkowska) odbędzie się kolejny mecz o mistrzostwo A- klasy. Tym razem LKS Białaczów / wicelider/ zmierzy się z liderem tej grupy ,,KASZTELANEM "ŻARNÓW. Pojedynek zapowiada się ciekawie, bo obydwie drużyny wyrażają aspiracje awansu do wyższej grupy.
ZAPRASZAMY NIE TYLKO MIŁOŚNIKÓW PIŁKI NOŻNEJ.
APEL DO WLADZ GMINY
Informacje EKGZgodnie z zapowiedzią składam relacje z rozmowy z Prezesem PKS Opoczno na temat połączeń komunikacyjnych (osobowych) gminy Białaczów z Opocznem i Końskimi. Moja szybka interwencja spowodowana jest licznymi informacjami internautów i mieszkańców Białaczowa na temat tzw wykluczenia komunikacyjnego . Z relacji wynika że uwagi na brak rozwiązań w tej kwestii, mieszańcy aby dostać się do Opoczna czy Końskich, zmuszeni są do dojazdów rowerem bądz dojścia pieszo do tych miejscowości w których są przystanki obsługiwane przez PKS (Miedzna Drewniana, Wąglany, Petrykozy) Moja sugestia w rozmowie z życzliwym nam szefem PKS-u, dotyczyła rozwiązania doraznego polegającego na wydłużeniu trasy Opoczno-Końskie i Opoczno-Żarnów o 5-7 kilometrów i zorganizowania przystanku w Białaczowie.( z Petrykóz do Białaczowa i przez Zakrzów powrót do starej trasy do Końskich i z Wąglan do Białaczowa powracając do starej trasy na Żarnów) Oczywistym jest że te same autobusy w drodze powrotnej pokonują tą samą trasę. Moja sugestia dotyczyła tylko doraznych rozwiązań w godzinach 7-9 . Prezes PKS Opoczno uznał że jest to realne, ale poza działaniami komercyjnymi spółki, z uwagi na tzw nierentowność . Tu jednak wskazał na rozwiązanie polegające na uzyskaniu przez samorząd gminy Białaczów środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w ramach tzw projektów. Tak uczyniły niektóre ościenne gminy. Zaznaczył przy tym że działania te powinny być podjęte bardzo szybko, gdyż termin naboru wniosków wkrótce się zakończy. Stąd też mój a jednocześnie mieszkańców apel do władz gminy o szybkie działanie .

Ps. Pamiętam spotkanie mieszkańców z Prezesem spółki PKS Opoczno w 2019 roku, ale minęły prawie 3 lata a władze gminy i radni nie wykonały od tamtego czasu żadnego ruchu w celu przeciwdziałania tzw wykluczeniu komunikacyjnego mieszkańców naszej gminy.

Zbigniew Szpoton
9 milionów wejść!!!!!!!!!
Informacje EKGNIEZAUWAŻALNIE, LICZNIK ELEKTRONICZNEJ KRONIKI GMINY BIAŁACZÓW" POKAZAŁ 9 MILIONÓW WEJŚĆ.
DZIĘKUJEMY-REDAKCJA EKG

Z listów do Redakcji
Informacje EKG,,Panie Redaktorze Zbigniewie" Zwracam się z pytaniami do Pana, czy Panu coś wiadomo że zarząd NASZEJ Białaczowskiej spółdzielni ( czytaj władza Gminy Białaczów) jest na na ciągłym urlopie? Bo życie w naszej gminie jakby cosik martwe. Minęły wakacje a o płacących podatki w tejże gminie, jak również o ich dzieciach, jakby władza zapomniała. No wiem ,że jesteśmy 3 lata po wyborach i za 2 lata znów sobie o nas przypomną!!!!! Ale po kolei. Już 2 rok z rzędu w Białaczowie nie ma żadnych imprez dedykowanych nam podatnikom. Jak długo można się kryć za pandemią, skoro w innych gminach życie wróciło do normalności. Przez okres wakacji nasze dzieci znów były zdane na łaskę komputerów i smatfonów. Teraz, kiedy zaczął się rok szkolny, dzieci dojeżdżające do Opoczna mają problem z mobilnością. Słyszę także takie informacje że są problemy z inwestycją pt ,,DiNO", że Pałac w Białaczowie w dalszym ciągu,, straszy". Pytam więc , czy na gminie ciąży jakieś fatum, czy to jest zła droga zarządu spółdzielni i trzeba wymienić zarząd.
Pozdrawiam wszystkich z poczuciem humoru i odpowiedzialnością.
Podatnik gminny, ojciec dzieciom, czytelnik EKG."
,,CERA LEPSZA OD LKS-u"


W dniu dzisiejszym odbył się mecz II rundy Pucharu Polski pomiędzy spadkowiczem z III ligi ,,Ceramiką” Opoczno a beniaminkiem A Klasy ,,LKS Białaczów” Na trybunach przy ul. Piotrkowskiej w Białaczowie, a także na murawie dominowali goście z Opoczna. Mecz w pierwszej połowie był na wyrównanym i przyzwoitym poziomie. Miejscowi nie ograniczali się tylko do obrony własnej brami i krycia strefowego, ale także śmiało zapędzali się pod bramkę ,,Ceramiki.
Niestety druga połowa obnażyła słabszą kondycję fizyczną zawodników LKS-u. Wykorzystali to zawodnicy ,,Cery” i po przerwie strzelili miejscowym 3 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0:3, do przerwy (0:0). Tak więc drużyna LKS Białaczów godnie żegna się z rozgrywkami o PP , i przystępuje do rozgrywek o mistrzostwo A Klasy.
Ps. Smaczku meczu dostarczył fakt iż trenerem LKS Białaczów jest czynny zawodnik ,,Ceramiki” Opoczno, który jednak zachował się honorowo i nie uczestniczył w zawodach, lecz pozostał na ławce trenerskiej miejscowej drużyny.

Zbigniew Szpoton
Wspomnienia
.


DZIŚ PREZENTUJEMY GRONO PEDAGOGICZNE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIAŁACZOWIE- LATA 80 te. CZY ROZPOZNAJECIE TE TWARZE ?
Wspomnienia
Na badania ,,EKG" zgłosił się rocznik 1968. Autorka zdjęcia pisze: ,,SUPER KLASA, SUPER WYCHOWAWCY"
.
Wspomnienia
Tym razem rocznik /urodzeni/ 1970 wspomina koleżanki i kolegów oraz wychowawcę klasy, ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie..

...a problem pozostał

Ludowy Klub Sportowy /sekcja seniorów piłki nożnej/, jak już wcześniej pisaliśmy, zakończyła sezon piłkarski 2020/2021 z sukcesem awansując do klasy ,,A". Jest to wydarzenie tym bardziej zasługujące, na uwagę , że jeszcze dwa lata wstecz rozważano możliwość wycofania się z rozgrywek/ udział w meczach deklarowało kilku zawodników/.Za sprawą Panów: Grzesińskiego i Kowalczyka / V-ce Prezes i Prezes/ reaktywowano sekcję piłki nożnej /seniorów i młodzików/. W treningach , tylko w sekcji seniorskiej uczestniczyło ponad 30 zawodników. Takiej szerokiej kadry mógł pozazdrościć nie jeden Klub piłkarski. Trenera, Pana Grzegorza Brzeskiego przed każdym meczem ,,bolała głowa" od nadmiaru chętnych do gry zawodników. Sukces w tej sytuacji musiał przyjść. Niestety, wraz zakończeniem rundy wiosennej i z awansem do wyższej klasy rozgrywek, z funkcji trenera, z przyczyn osobistych, zrezygnował Pan Grzegorz Brzeski. Działacze Klubu LKS przyjęli rezygnację trenera, dziękując Panu Grzegorzowi za wspólny sukces. Redakcja ,,EKG" Białaczów dołącza się do podziękowań dla trenera.
Wraz z sukcesem piłkarzy, niestety powrócił temat gratyfikacji dla nich samych. Przez okrągły rok, Ci młodzi, ambitni amatorzy, za udział w zawodach, wyjazdy na mecze /także swoimi prywatnymi samochodami/, czas na treningi , nie dostają przysłowiowej złotówki. ( czasami są zwroty za paliwo na wyjazd własnymi samochodami).
W wyższej klasie rozgrywek taki status zawodniczy nie jest do zaakceptowania przez samych piłkarzy i ich rodziny. Pamiętajmy, że Klub Sportowy jest reprezentantem naszej gminy i argument że nie da się uregulować kwestii finansowych przez Urząd Gminy jest bzdurą.
OTO FRAGMENT MATERIAŁU KTÓRY UKAZAŁ SIĘ NA NASZEJ STRONIE W ROKU 2017. CZY DUŻO SIĘ ZMIENIŁO, OCEŃCIE PAŃSTWO SAMI.

,,Interesuje nas wyższy level"

,, Na ostatniej sesji Rady Gminy,poinformowałem obecnych na sali,że z uwagi na brak zaangażowania młodych ludzi z gminy Białaczów, w najstarszej sekcji sportowej (40 letnie tradycje) jaką jest piłkarski klub LKS-u, istnieje prawdopodobieństwo że drużyna nie zostanie zgłoszona go rozgrywek. A problem jest banalny. Młodzi ludzie, którzy poświęcają swój czas, zdrowie,rodziny, chcieliby za udział i zaangażowanie (kilkudziesięciu dni treningów, kilkunastu sobót i niedziel bez rodziny) otrzymywać minimalne gratyfikacje. Padła kwota 20 zł za mecz. ,,Chcielibyśmy, tak jak to bywa w cywilizowanych amatorskich klubach, mieć zrekompensowane za wysiłek i niejednokrotnie poobijane kości”-powiedział mi jeden z piłkarzy, który bardzo przeżywa taką sytuację w klubie.
/czytaj więcej/

Wspomnienia
Kolejne zdjęcie przysłano do Redakcji. Tym razem jest to zdjęcie na którym widnieją między innymi członkowie białaczowskiej orkiestry dętej. Orkiestra funkcjonowała przez szereg lat /lata 70-te i 80-te / Może ktoś z czytelników rozpozna swojego przodka. Jeśli tak, to proszę o informację i opis na jakim instrumencie grał
A może ktoś coś więcej wie na temat tego zdjęcia?


Polsat News w telewizji naziemnej
NewsyNa kanale 28, w telewizji naziemnej, pojawiła się alternatywa dla rządowego TVP Info. Wystarczy przeszukać ręcznie kanał 28 by dotychczasową ofertę programów powiększyć o POLSAT NEWS.
Strona 5 z 102 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes