Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 03 2022 08:26:28
Obecny adres IP
3.238.49.228
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 324
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Jozek1961
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Grochem o ścianę
Informacje EKGSusza doskwiera coraz większej ilości miejscowości w Polsce. Wydłuża się wykaz gmin, które apelują do mieszkańców o oszczędzanie wody i informują o przerwach w jej dostawie. Dziś prawie 170 gmin boryka się z tym problemem. Susza zaczyna coraz bardziej przeszkadzać Polakom, nie tylko w codziennym życiu ale także w utrzymaniu owoców i warzyw na swoich działkach i polach.
Jedna z naszych czytelniczek, apelowała o to by oszczędzać wodę, widząc jak beztrosko strażacy ochotnicy z naszej gminy, zaopatrują swoje wozy strażackie w wodę z hydrantów ,wodę uzdatnioną do picia. Dziś byłem świadkiem, że apel odbił się jak przysłowiowy groch od ściany. Jednostka OSP Radwan ok. godz 19,40 ,,załadowała" swój wóz strażacki w kilkaset litrów wody z hydrantu znajdującego się przed Urzędem Gminy Białaczów. Na moje sugestie by wodę w czasie, poza stanem wyższej konieczności, czerpać ze zbiorników retencyjnych, które znajdują się w każdym sołectwie, nie usłyszałem odpowiedzi. A może ja o czymś nie wiem. Nie wiem na przykład że zbiorniki wody w wozach strażackich dostosowane są tylko do wody pitnej lub zmineralizowanej?

Mieszkańcy ul. Parczowskiej w Białaczowie już mają problem z niskim ciśnieniem wody.
Z.S
13 kanałów telewizji naziemnej za free
Informacje EKGMieszkańcy naszej gminy mogą odbierać dodatkowe 13 kanałów telewizji naziemnej bez opłat. Wystarczy przekierować antenę na nadajnik na Górze Kamieńsk ( kierunek- zalew w Miedznej Mur) i przeskanować swój telewizor lub dekoder. Niekiedy potrzebny jest wzmacniacz antenowy. Nadajnik ten przekazuje wszystkie stacje tv, i oprócz tego na kanale 36 można odbierać:
TV: Red Carpet- kanał filmowy
TV : FILMAX- kanał filmowy
TV: TVC- kanał regionalno-filmowy
TV: Nuta Gold- kanał muzyczny
TV: Stars TV- kanał muzyczny
TV: Junior music- kanał muzyczny dla dzieci
TV: Xtreme- kanał dla wędkarzy i pasjonatów łowiectwa
TV: Power- kanał muzyczny
TV: Nuta.TV- kanał muzyczny
TV: Antena -kanał rozrywkowy
TV: Okazje- kanał sprzedażowy
TV: Puls i Puls2
TV: Kielce, Warszawa. Łódz- kanały regionalne

Z.S
Ludzie tworzą historię
Ta przydrożna figurka przy ulicy Parczowskiej w Białaczowie, jedna z kilkunastu w naszej gminie, powstała a właściwie zbudowali ją nasi pradziadowie, zaraz po powstaniu styczniowym. Przetrwała burze wojenne i okres komunizmu. Zbudowano ją na bazie ówczesnych możliwych materiałów budowlanych a więc kamienia i gliny. Osadzona na kamienistym podłożu, z upływem czasu, traciła stabilność i przechylała się w kierunku południowym. Pani Maria Wierzbicka wraz ze swym mężem Grzegorzem, właściciele nieruchomości sąsiadującej z figurką, postanowili zainteresować tym problemem służby gminne i wojewódzkie. Z pisma Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dowiedzieli się że jest to obiekt wpisany w rejestr zabytków, i podlega on (po wizycie przedstawicieli Konserwatora) specyficznym renowacjom ( tu wymieniono szereg zaleceń konserwatorskich). Państwo Wierzbiccy, nie widząc w piśmie od Konserwatora Zabytków przeciwskazań ani zakazów renowacji figurki, wzięli sprawy w swoje ręce. Zakupili niezbędny materiał budowlany, zamówili ogrodzenie, ale z każdą następną czynnością przychodziła obawa. Naruszenie ubytku fundamentu groziło zawaleniem cokołu. W tym momencie z pomocą pojawiają się sąsiedzi Państwa Wierzbickich. Pan Jan Kwaśniewski dostarczył rusztowanie, Pan Wiesław Światek pasy do zabezpieczenia cokołu, deski do zrobienia tzw ,,gorsetu" Panowie Piotr Watychowicz i Wojciech Papiernik, także mieszkańcy ulicy Parczowskiej, dołączają do grupki ,,konserwatorów" . Po wymianie spostrzeżeń i doświadczeń, przystąpiono, krok po kroku do prac rewitalizacyjnych , które przypominały prace saperskie. Centymetr po centymetrze figurka prostuje się, by w końcu osiągnąć pion. Kolejne czynności polegały na usztywnieniu cokołu. Nieopisaną radość z wykonanej, zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków, rewitalizacji figurki, dopełniła społeczna zbiórka pieniędzy mieszkańców ulicy Parczowskiej, w celu rekompensaty poniesionych kosztów przez Państwo Marię I Grzegorza Wierzbickich.
Dziękując społeczeństwu z ul. Parczowskiej, za tak cenną inicjatywę, zacytuję słowa Pani Marii Wierzbickiej po zakończeniu prac. ,,TRWAJ FIGURKO-BO JESTEŚ HISTORIĄ"Państwo Maria i Grzegorz Wierzbiccy, za pośrednictwem EKG-Białaczów, składają podziękowania za wsparcie i okazaną pomoc Panu Andrzejowi Dworakowi za nieodpłatne zrobienie ogrodzenia wokół figurki, oraz Panu Jarkowi Skalskiemu za użyczenie wsporników do konstrukcji budowli oraz wszystkim mieszkańcom ulicy Parczowskiej za okazaną solidarność.

Zbigniew Szpoton


POZYTYWNI,POŻYTECZNI,POPRAWNI
Żyją wśród nas ,zamknięci w swojej wrażliwości. Jeśli już postanowią wpuścić do swojego życia promyk otwartości, lękają się jak odbierze ich uzewnętrznienie lokalna społeczność. Obdarzeni talentami, często bywają pozytywnymi, pożytecznymi i poprawnymi ludzmi.

Zbigniew Szpoton- Witam Cie Bartku. W środowisku, nie tylko naszej gminy znany jesteś bardziej pod pseudonimem ,,Cialu” Czy mógłbyś zdradzić skąd taki pseudonim?

Bartłomiej Pożycki- Witam Panie Zbyszku. Tak , rzeczywiście. Mało kto zwraca się do mnie po imieniu. W Opocznie czy w Białaczowie znany jestem jako ,,Cialu” A skąd taka ksywa? Wymyślił mi ją znajomy moich rodziców, który sam nosił identyczny. Miałem wtedy może 2 a może 3 lata.

Z.S.- Od kiedy, w naszym środowisku, usłyszałem o Tobie pozytywne opinie, zacząłeś we mnie wzbudzać chęci poznania Cię bliżej. Nie będę ukrywał ze z racji Twojego zamiłowania do muzyki. Twoja postać z czasem stała się bardziej intrygująca. Ale o tych i innych Twoich pasjach za chwilę. Teraz powiedz co skłoniło Cię do zamieszkania w Białaczowie?

(na twarzy Bartka pojawił się uśmiech)

B.P. Kiedyś, a to było dawno temu, przyjechałem wraz kolegą na wakacje do Białaczowa. Serce me mocniej zabiło na widok pewnej dziewczyny z ulicy Kościelnej. I tak zostało do dzisiaj. Jesteśmy ze sobą od młodzieńczych lat. Owocem naszej miłości jest nasza córunia.

Z.S.-Z Twojej biografii jaka znam, bo przygotowywałem rys Twojej sylwetki jako sportowca, do plebiscytu ,,Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów” za 2021 r, wynika że pasje do sportu zaszczepił Ci Twój tata. Opowiedz proszę o tym.

B.P.- Tak, tata ,,zaraził” mnie pasją do sportu. Sam zaczął trenować na siłowni tzw samoróbce. W tamtych latach nie było profesjonalnych siłowni, więc każdy robił co mógł. Liczyła się pasja. Spodobało mi się to i zaczęliśmy trenować wspólnie. Pózniej, poprzez moich przyjaciół, trafiłem na lekcje boksu, pod okiem wspaniałego trenera Adama Pokusy, który poprzez swoją wiedzę i podejście do nas jak i do sportu, sprawiła że pokochaliśmy tą dyscyplinę. W 2012 roku stoczyłem swoje pierwsze walki na ringu. W 2015 roku, zdobyłem wicemistrzostwo województwa w swojej wadze. I tak to trwa do dziś. Po drodze ze zwykłej ciekawości zacząłem trenować MMA i Boks Tajski czyli Muai Thai. Choć już nie trenuję intensywnie jak dawniej to w dalszym ciągu sport ten mnie wciąga. Przez godzinę czy dwie, podczas zajęć. jestem w swoim świecie. Jestem wolny.

Z.S. Widzę z jaką pasją opowiadasz o tych sztukach walki. Porozmawiajmy ponownie o Twoim tacie, bo ten natchnął w Ciebie pasje do muzyki. Mam tu na uwadze grę na gitarze i zamiłowanie do rock-blues'a.

B.P. Zamiłowanie do muzyki także wyniosłem z domu. Pamiętam że bardzo często w domu słuchano ,,Dżem”,,Perfect” ,,Lady Punk” ale i zagraniczne kapele jak ,,Metallica” Dla mnie i dla wielu moich rówieśników idolem wówczas był Rysiek Riedel z zespołem ,,Dżem” Zawsze imponowały mi riffy gitarowe w utworach no i oczywiście teksty Riedla. Sam dziś próbuję coś komponować w tych klimatach.


Z.S.-Muszę naszym czytelnikom zdradzić, że Bartek świetnie sobie radzi także jako wokalista. Przed wywiadem słuchałem jego wykonań bluesowych. W nagraniach oczywiście słyszy się inspiracje ,,Dżemu” Twoje,autorskie teksty , syntetyzują obecną rzeczywistość. Warstwa wokalna jest bardziej niż poprawna. Jak udaje Ci się w natłoku życiowych obowiązków odnależć wenę?

B.P- Myślę ze to jakoś samo przychodzi. Coś przeżywamy a mam tu na myśli pozytywne lub negatywne emocje. Ubieram te emocje w słowa i powstaje opowieść. Dodaje do tego muzykę i zawsze coś fajnego wychodzi.

,,Czy wiesz jak to jest, gdy pali Ci się grunt. I w końcu musisz wybrać jedną z kilku dróg. I ten żal, bo nie możesz wrócić już, gdy czujesz że spieprzyłeś. Chcesz schować się jak tchórz. Na liście nie ma mnie. Bóg wykreslił sam me imię z księgi nieba. Z datą tamtego dnia" - fragment tekstu Bartka do własnej kompozycji bluesowej.

Z.S.- Kolej na inną Twoją pasję. Rysunek, szkic, karykatura a nawet projekty tatuaży. Czy uczyłeś się tej sztuki?

ciąg dalszy-czytaj więcejMecz z miłym akcentem
O dzisiejszym meczu naszej drużyny przeciwko LKS Mniszków można by napisać tylko tyle że się odbył, gdyby nie miły akcent i oprawa spotkania. Ostatni, w swojej 23 letniej zawodniczej karierze mecz, rozegrał
IRENEUSZ WILK. Dziś, symbolicznie , wyszedł na murawę, z numerem 9 na koszulce, człowiek, o którym można śmiało powiedzieć PASJONAT SPORTU. Przez wiele lat zawodnik LKS Białaczów , prezes klubu a dziś działacz z funkcją sekretarza. IRENEUSZ WILK, to także pedagog i nauczyciel sportu , znany w środowisku sportu szkolnego, z wieloma sukcesami jego podopiecznych. Irek, dziś po raz ostatni przywdział koszulkę klubu z Białaczowa, a zawodnicy, kibice i działacze zgotowali mu owacje na stojąco. DZIEKUJEMY CI IRKU. Spełniaj się i realizuj jako działacz, bo masz wiedzę, pasje i chęci.


A o meczu? Krótko: Kontuzje wielu podstawowych zawodników sprawiły że trener musiał skorzystać z naboru, którym w dniu dzisiejszym dysponował. Mecz był chaotyczny, bez taktyki i polotu. W dalszym ciągu brakuje środkowego, który na boisku rządzi i dzieli. Goście z Mniszkowa, przeważali pod względem wyszkolenia technicznego i pomysłem na pokonanie gospodarzy.

LKS Białaczów- LKS Mniszków 0:3


Z.S.
Oszczędzajmy wodę

Jak co roku o tej porze przypominamy temat związany z wodą, a właściwie z prognozą jej deficytu.

Zdaniem klimatologów, klimat w Polsce w kolejnych latach będzie dążył do dwóch pór roku. Chłodnej pory deszczowej bez mrozów i śniegu oraz suchej, gorącej. Kryzys klimatyczny najbardziej odczują polscy rolnicy i bezpośredni konsumenci. Regionem, który może najbardziej odczuć te zmiany jest województwo łódzkie (w naszym regionie występuje największy deficyt wody). Nie sprzyja nam nizinne ukształtowanie terenu. Na tych terenach deszcz pada rzadziej. A jeżeli deszczu będzie mało, to może dojść do suszy hydrogeologicznej, czyli obniżenia się lustra wód podziemnych. Dlatego już od dziś my wszyscy, musimy się nauczyć dbania o środowisko, racjonalne gospodarowanie wodą.
Niniejszym felietonem sugeruję by władze naszej gminy , nie czekając na kolejne upalne lato ,zajęły się problemem racjonalnej gospodarki wodą. Proponuję by radni z Komisji Rolnictwa opracowali program mający na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w tym zakresie poprzez:

*publikacje informujące o problemie
* wydanie zaleceń o konieczności montażu wodomierzy w gospodarstwach domowych
*sporządzenie raportu o stanie studni przydomowych
*organizację konkursu mającego na celu upowszechnienie recyklingu wody
*zachęcanie do tworzenia zbiorników wód deszczowych
*wydanie zaleceń zakazujących korzystanie wody pitnej do podlewania ogródków , trawników i działek


Jeśli już od teraz nie zaczniemy oszczędzać i świadomie gospodarować wodą, to za lat kilka, woda stanie się dobrem luksusowym.

Ps. Przy okazji tego apelu, zwracamy się z sugestią do Rad Sołeckich by część środków przeznaczyć na ratowanie znajdujących się na naszym terenie zródeł , czystej, niczym nie skażonej wody. Takie zródełka znajdują się m.in. w okolicach Zakrzowa, a jedno z nich zasila naszą strugę, która z kolei ma zasilać rewitalizowany zbiornik w centrum Białaczowa. Na zdjęciu bardzo zarośnięte i wysychąjące zródło Strugi.

Zbigniew Szpoton
Zmiana systemu nadawania w telewizji naziemnej
Informacje EKGOd poniedziałku, 23 maja br. w niektórych odbiornikach telewizyjnych w naszym rejonie zanikła część kanałów , a na ekranach pojawił się obraz z napisem ,,brak sygnału" Jest to efekt dawno zapowiadanych zmian w technologii nadawania standardu naziemnej telewizji cyfrowej. Co robić w takiej sytuacji? Odpowiadamy. Po pierwsze. Trzeba ponownie przeskanować swój dekoder lub telewizor korzystając z funkcji automatycznego przeszukiwania kanałów. Właściciele nowszych odbiorników telewizyjnych czy dekoderów, po zeskanowaniu, powinni odnalezć programy na innych kanałach. W przypadku braku w dalszym ciągu programów, niestety czeka nas zakup nowego dekodera telewizji naziemnej. I tu uwaga. Przy zakupie, proszę się kierować informacją na opakowaniu, czy dekoder przystosowany jest do odbioru systemu DVB-T2 HEVC. Nie zagłębiając się w znaczenie tych symboli, prosimy szczególną uwagę zwrócić na symbol HEVC. A gdzie najbliżej zakupić taki dekoder? Dziś widziałem iż nasz oddział Poczty Polskiej w Białaczowie, dysponuje odpowiednimi dekoderami.

Uwaga! Programy telewizji ,,publicznej" nadają JESZCZE w starym systemie, ale to tzw. przywilej.

Z.S
Wy pytacie-My odpowiadamy
Informacje EKGW ostatnim czasie na adres mailowy ,,EKG" wpłynęły pytania:

1. <b>Czemu ślimaczą się prace wokół zbiornika w Białaczowie i czy jest jakiś termin oddania tego obiektu do użytku?

EKG- Opóznienie prac rewitalizacyjnych zbiornika w Białaczowie związane jest ze zmianami projektowymi i decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie wycinki kilku drzew wokół zbiornika. Z tego co dowiedzieliśmy się, projekt uległ korzystnym zmianom (oprócz deptaku powstanie od strony południowej molo) Z tym też związany jest termin oddania obiektu. Pierwotnie zakładano ze będzie to czerwiec br. Znając polskie realia, opóznienie wyniesie jeszcze kilka miesięcy.

2. Czy w tym roku będą Dni Białaczowa?

EKG- Z nieoficjalnych zródeł wiemy że i w tym roku nie odbędą się Dni Białaczowa. Tym razem to nie pandemia, a brak funduszy nie pozwalają zorganizować cyklicznej imprezy. Ale proszę się nie martwić. Przyszły rok to rok wyborczy.

3. Jak rozwija się temat strzelnicy w Sobieniu?

EKG-Nie rozwija się i nie zdążył się rozwinąć. Został zwinięty odpowiedzią o braku takiej inicjatywy w planie zagospodarowania przestrzennego gminy.

4. Czy zamierza Pan kontynuować autorski pomysł przywrócenia praw miejskich dla Białaczowa czy już się Pan poddał?

EKG- We wrześniu tego roku redakcja ,,EKG" planuje zorganizować otwartą konferencję z udziałem historyków i gości ( dziś burmistrzów, wczoraj wójtów) i społeczeństwa. Zostanie powołany społeczny komitet restytucyjny.

5. Pisaliście o tym że w tym roku zakończy się brazylijski serial pt pałac w Białaczowie ?

EKG- Rozumiem że autorowi chodzi o to czy pałac został przywrócony dawnym właścicielom? Otóż jeszcze nie. Jesteśmy w stałym kontakcie z pełnomocnikiem rodziny Platerów i wiemy ze pozostał do realizacji ostatni odcinek serialu czyli złożenie( via internet) zeznania w Sadzie administracyjnym w Warszawie, ostatniego ze spadkobierców mieszkającego stale poza granicami Polski. Niestety ,,scenarzyści" serialu nie mają wpływu na tempo prac sądów. A miało być lepiej i szybciej.
Reklama
.

* Kostka
* OrzechI i II
* Ekogroszek
* Groszek
* Pelet

SZYBKI TRANSPORT* MOŻLIWOŚĆ WNIESIENIA
Jak zabija się lokalne inicjatywy bez wystrzału

Do Urzędu Gminy w Białaczowie, wpłynął wniosek ,,Stowarzyszenia militarno-poszukiwawczego ,,Tropem wilczym” ( lokalnej organizacji pozarządowej, w trakcie rejestracji) z prośbą o wydzierżawienie w miejscowości Sobień, nie użytkowanych gruntów należących do gminy Białaczów . Założyciele tej paramilitarnej organizacji, młodzi mieszkańcy gminy Białaczów, uzasadnili swój wniosek chęcią utworzenia w tym miejscu strzelnicy. Zaznaczyć trzeba że wybór tego miejsca jest ze wszech miar właściwy ze względów bezpieczeństwa i lokalizacji. Miejsce to teren oddalony 500 metrów od miejscowości Sobień, położony w lesie, niedaleko drogi prowadzącej do Kopanin. W tym miejscu, od wielu, wielu lat ,nielegalnie eksploatowało się piasek, stąd dziś istnieją naturalne wały i wgłębienia terenu.
W dniu 10 kwietnia br w miejscowości Sobień odbyło się spotkanie konsultacyjne władz gminy Białaczów i członków Stowarzyszenia ze społeczeństwem. Nasza Redakcja zaproszona przez młodych inicjatorów również uczestniczyła w tym spotkaniu. Na wstępie Pan Rafał Gruszczyński, mieszkaniec Sobienia a jednocześnie jeden z założycieli Stowarzyszenia militarno-poszukiwawczego ,,Tropem wilczym” przedstawił cel inicjatywy i zwrócił się z prośbą do zebranych by wyrazili zgodę na wydzierżawienie i utworzenie w w/w miejscu strzelnicy. Następnie, Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Elżbieta Lasota (również mieszkanka Sobienia) ,poinformowała mieszkańców że proponowany przez Stowarzyszenie teren należy do gminy Białaczów a kilka dni wcześniej odbyła się wizja lokalna Komisji Rady Gminy. I..........zaczęło się.
Trudno to nazwać merytoryczną dyskusją. Zgromadzeni mieszkańcy Sobienia, przekrzykując się nawzajem, wyrażali w swych wypowiedziach dezaprobatę na temat utworzenia w zaproponowanej lokalizacji strzelnicy. Padły uzasadnienia, jak choćby ,,nie potrzebna jest w gminie strzelnica” ,,a przecież w gminie Żarnów jest to po co u nas” ,,możecie korzystać z jednostek wojskowych” ,,strzelnica będzie zagrażać bezpieczeństwu ludziom i zwierzętom” ,, a tam niedaleko żerują bobry” czy ,,nie widzimy nikogo z naszej miejscowości” ( to o obecnych młodych, umundurowanych członkach Stowarzyszenia”. Obecny na spotkaniu Redaktor ,,EKG” również zabrał głos próbując ratować beznadziejną i przewidywalną sytuację.

Prowadząca zebranie, Wójt Gminy Białaczów, Pani Barbara Goworek, zarządziła głosowanie. Tylko 3 głosy były za inicjatywą. Zdecydowana większość odrzuciła pomysł na coś co ożywiłoby życie w tej umarłej od czasu okupacji miejscowości. Pozbawiono przy tym prowadzenia przez Stowarzyszenie praktycznej działalności oświatowo-wychowawczej. Zaznaczyć trzeba w tym miejscu, że Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje od września uruchomić w ramach przedmiotu Przysposobienia obronnego, zajęcia strzeleckie dla uczniów.
Zgodnie z powiedzeniem że ,,nadzieja umiera ostatnia”, inicjatorzy tworzącego się Stowarzyszenia paramilitarnego w Białaczowie nie tracą wiary. Teraz ruch ostateczny należy do radnych i wójta gminy. Tylko jak pogodzić nie spójne dla dla władzy i wyborców interesy? Wprawdzie do kolejnych wyborów samorządowych zostało jeszcze półtora roku, to tym bardziej radzimy młodym bohaterom niniejszego felietonu, uważnie przyglądać się poczynaniom władzy.

Zbigniew Szpoton

Z listów do Redakcji
Informacje EKGWitam. Jestem młodą osobą i w szkole naucza się nas jak cennym dobrem dla życia i zdrowia jest woda, zwłaszcza ta ktorą na co dzień spożywamy. Zwraca się przy tym uwagę na konieczność oszczędnego gospodarowania zasobami wodnymi, gdyż nasze województwo jest obszarem deficytowym w wodę. Tym bardziej nie mogę zaakceptować sytuacji i nie jednego już faktu, uzupełniania wozów strażackich w WODĘ Z HYDRANTÓW GMINNYCH. Czy jest to nieodzowne w sytuacjach kiedy nic się nie dzieje i jest czas na uzupełnienie w innych, alternatywnych miejscach i zródłach, jak choćby w zbiorniku retencyjnym. Czy strażacy, których bardzo cenię za ich społeczną służbę, muszą gasić pożary wodą pitną. I przy okazji pytanie dotyczące kosztów zużycia wody z gminnego wodociągu.
Te moje spostrzeżenia i pytania kieruję za pośrednictwem ,,Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów" do Komendanta Gminnego OSP i Pani Wójt Gminy Białaczów. Oczekuje tą samą drogą odpowiedzi

Z poważaniem: Anka


Od Redakcji:
Bardzo serdecznie dziękujemy za ten głos troski o dobro społeczne, jakim jest woda ze studni głębinowej w Miedznej Drewnianej. Rzeczywiście temat postępującego deficytu wody na obszarze województwa łódzkiego wraca do nas co roku przy okazji suszy. Czy nasza czytelniczka doczeka się odpowiedzi to już inny temat. Może jednak głos tej młodej osoby dotrze do tych do których jest kierowany.
Strona 2 z 102 < 1 2 3 4 5 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes