Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAMarzec 24 2023 19:30:11
Obecny adres IP
44.200.168.16
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: dominko
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Wspomnienia
Na badania ,,EKG" zgłosił się rocznik 1968. Autorka zdjęcia pisze: ,,SUPER KLASA, SUPER WYCHOWAWCY"
.
Wspomnienia
Tym razem rocznik /urodzeni/ 1970 wspomina koleżanki i kolegów oraz wychowawcę klasy, ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie..

...a problem pozostał

Ludowy Klub Sportowy /sekcja seniorów piłki nożnej/, jak już wcześniej pisaliśmy, zakończyła sezon piłkarski 2020/2021 z sukcesem awansując do klasy ,,A". Jest to wydarzenie tym bardziej zasługujące, na uwagę , że jeszcze dwa lata wstecz rozważano możliwość wycofania się z rozgrywek/ udział w meczach deklarowało kilku zawodników/.Za sprawą Panów: Grzesińskiego i Kowalczyka / V-ce Prezes i Prezes/ reaktywowano sekcję piłki nożnej /seniorów i młodzików/. W treningach , tylko w sekcji seniorskiej uczestniczyło ponad 30 zawodników. Takiej szerokiej kadry mógł pozazdrościć nie jeden Klub piłkarski. Trenera, Pana Grzegorza Brzeskiego przed każdym meczem ,,bolała głowa" od nadmiaru chętnych do gry zawodników. Sukces w tej sytuacji musiał przyjść. Niestety, wraz zakończeniem rundy wiosennej i z awansem do wyższej klasy rozgrywek, z funkcji trenera, z przyczyn osobistych, zrezygnował Pan Grzegorz Brzeski. Działacze Klubu LKS przyjęli rezygnację trenera, dziękując Panu Grzegorzowi za wspólny sukces. Redakcja ,,EKG" Białaczów dołącza się do podziękowań dla trenera.
Wraz z sukcesem piłkarzy, niestety powrócił temat gratyfikacji dla nich samych. Przez okrągły rok, Ci młodzi, ambitni amatorzy, za udział w zawodach, wyjazdy na mecze /także swoimi prywatnymi samochodami/, czas na treningi , nie dostają przysłowiowej złotówki. ( czasami są zwroty za paliwo na wyjazd własnymi samochodami).
W wyższej klasie rozgrywek taki status zawodniczy nie jest do zaakceptowania przez samych piłkarzy i ich rodziny. Pamiętajmy, że Klub Sportowy jest reprezentantem naszej gminy i argument że nie da się uregulować kwestii finansowych przez Urząd Gminy jest bzdurą.
OTO FRAGMENT MATERIAŁU KTÓRY UKAZAŁ SIĘ NA NASZEJ STRONIE W ROKU 2017. CZY DUŻO SIĘ ZMIENIŁO, OCEŃCIE PAŃSTWO SAMI.

,,Interesuje nas wyższy level"

,, Na ostatniej sesji Rady Gminy,poinformowałem obecnych na sali,że z uwagi na brak zaangażowania młodych ludzi z gminy Białaczów, w najstarszej sekcji sportowej (40 letnie tradycje) jaką jest piłkarski klub LKS-u, istnieje prawdopodobieństwo że drużyna nie zostanie zgłoszona go rozgrywek. A problem jest banalny. Młodzi ludzie, którzy poświęcają swój czas, zdrowie,rodziny, chcieliby za udział i zaangażowanie (kilkudziesięciu dni treningów, kilkunastu sobót i niedziel bez rodziny) otrzymywać minimalne gratyfikacje. Padła kwota 20 zł za mecz. ,,Chcielibyśmy, tak jak to bywa w cywilizowanych amatorskich klubach, mieć zrekompensowane za wysiłek i niejednokrotnie poobijane kości”-powiedział mi jeden z piłkarzy, który bardzo przeżywa taką sytuację w klubie.
/czytaj więcej/

Wspomnienia
Kolejne zdjęcie przysłano do Redakcji. Tym razem jest to zdjęcie na którym widnieją między innymi członkowie białaczowskiej orkiestry dętej. Orkiestra funkcjonowała przez szereg lat /lata 70-te i 80-te / Może ktoś z czytelników rozpozna swojego przodka. Jeśli tak, to proszę o informację i opis na jakim instrumencie grał
A może ktoś coś więcej wie na temat tego zdjęcia?


Polsat News w telewizji naziemnej
NewsyNa kanale 28, w telewizji naziemnej, pojawiła się alternatywa dla rządowego TVP Info. Wystarczy przeszukać ręcznie kanał 28 by dotychczasową ofertę programów powiększyć o POLSAT NEWS.
ZAPROSZENIE I GRATULACJE

TA DRUŻYNA, TEN TRENER /GZREGORZ BRZESKI/ I TEN ZARZĄD KLUBU LKS BIAŁACZÓW wywalczyli awans do wyższej klasy rozgrywek /klasa A/, swoim osobistym zaangażowaniem, umiejętnościami, talentami, zdyscyplinowaniem, długo przed zakończeniem rundy wiosennej. Pogratulujmy i doceńmy ten sukces drużyny swoją obecnością na ostatnim meczu w tej grupie rozgrywek. Mecz z ,,Atom" Januszewice, w niedzielę 27 czerwca, o godz 17, na własnym obiekcie przy ul. Piotrkowskiej, będzie tą okazją.

Już dziś Redakcja Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów składa gratulacje wszystkim, którzy przyczynili się do awansu, po bardzo długim bycie w najniższej klasie rozgrywek.
Wspomnienia
Czytelnicy przysyłają i wspominają. ROCZNIK 1961.
Wspomnienia
Czytelnicy przysyłają i wspominają. ROCZNIK 1963.
Sonda na pólmetku
Mija 2lata i 6 miesięcy, a więc połowa kadencji Pani Barbary Goworek na stanowisku Wójta Gminy Białaczów. W związku z powyższym, nasza Redakcja przygotowała sondę na temat oceny pracy Pani Wójt, a konkretnie opinii na temat realizacji programu wyborczego jaki przedstawiła w swojej kampanii wyborczej w 2018 roku.

SONDA
Czy Pani/a zdaniem, obecna Wójt Gminy Białaczów realizuje swój program wyborczy?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Wspomnienia
Spełniamy prośbę czytelników i zamieszczamy zdjęcia wspomnieniowe. Pierwsze zdjęcie (poniżej) jest bardzo enigmatyczne. Jest więcej pytań niż odpowiedzi. Czytelnik zastanawia się jak wykonano to zdjęcie, gdzie stał fotograf (przecież to plan zbiornika wodnego w centrum) i w końcu kto jest na tym zdjęciu?

Kolejne zdjęcie nadesłała czytelniczka, wspominając koleżanki i kolegów, absolwentów Szkoły Podstawowej w Białaczowie, rocznik 1972.
Zmarł Paweł Kozłowski

Ze smutkiem informujemy o śmierci emerytowanego lekarza medycyny Pana Pawła Kozłowskiego. Prawie przez 3 dekady, Pan Paweł pracował jako lekarz pierwszego kontaktu, kierownik Ośrodka Zdrowia w Białaczowie. Wspominając śp. doktora Kozłowskiego, widzimy jego ciągle pogodną twarz, uczynnego i dobrego fachowca. Wraz z żoną (pielęgniarką) przez długi okres mieszkali w Białaczowie.

Nasza Redakcja składa wyrazy współczucia najbliższej rodzinie.

Ps. Pogrzeb odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.

Z.S
Strona 7 z 104 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes