Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAListopad 24 2024 16:06:20
Obecny adres IP
18.218.76.193
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Środki finansowe na edukację
JournalOferta szkolenia:
Dofinansowanie projektów dla edukacji z Funduszy Unijnych w latach 2014-2020


W nowej perspektywie w latach 2014-2020 Polska ma otrzymać 82,5 mld euro z unijnego budżetu. W Umowie Partnerstwa podpisanej przez Polskę i Komisją Europejską na cel tematyczny 10 dotyczący: edukacji, rynku pracy i włączenia społecznego zapisano ponad 4 018 313 658 euro. Regionalne Programy Operacyjne będą dofinansowywać projekty beneficjentów lokalnych celu 10 na kwotę 2 399 401 320 euro. Dodatkowo edukacja będzie wykorzystywała 252 mln euro przeznaczone na wsparcie bezrobotnej młodzieży i część środków przeznaczonych na inwestycje w infrastrukturę w krajowych i regionalnych programach operacyjnych.

Z krajowych i regionalnych programów operacyjnych będą mogły pozyskać dofinansowanie w latach 2014-2020 na projekty miękkie i inwestycyjne z zakresu edukacji: gminy, starostwa, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, zawodowe, szkoły dla dorosłych, placówki kultury, firmy szkoleniowe i inne placówki oraz wszyscy inni zajmujący się edukacją.

Ponadto na projekty edukacyjne można będzie pozyskiwać dofinansowanie z programu w zakresie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu bezpośrednio kierowanego przez Komisję Europejską Erasmus +, który jest skierowany do edukacji szkolnej, zawodowej, dorosłych, szkolnictwa wyższego i młodzieży, dysponujący pulą 14,7 mld euro.

* Jakie projekty inwestycyjne i miękkie w zakresie edukacji znajdą dofinansowanie z funduszy unijnych do roku 2020?
* Jakie są źródła dofinansowania projektów inwestycyjnych i miękkich związanych z edukacją?
* Jakie są nowe zasady pozyskiwania dofinansowania, jakie koszty i w jakim procencie zostaną dofinansowane?
* Jaka jest pomoc na szkolenia i co to jest RUR?
* Jakie są założenia, wytyczne i rekomendacje dla programów cyfrowa szkoła i wyposażenia pracowni przyrodniczych?
* Kiedy będą ogłaszane konkursy o dofinansowanie?
* Gdzie samemu można szukać informacji na temat realizacji nowych programów w latach 2014-2020?
* Na jakie projekty można uzyskać dofinansowanie i jak aplikować do programu Erasmus +?
Osoby zainteresowane dotacjami ze środków Unii Europejskiej na projekty inwestycyjne i miękkie związane z edukacją w Państwa jednostce w latach 2014-2020, zapraszamy na nasze profesjonalne szkolenie:
Dofinansowanie projektów dla edukacji z Funduszy Unijnych w latach 2014-2020.

Cel szkolenia:
Przygotowanie beneficjentów do pozyskiwania dofinansowania na projekty związane z edukacją w latach 2014-2020.
Dla kogo nie jest to szkolenie: dla osób, które poprzez udział w jednym szkoleniu oczekują, iż pozyskają wszystkie informacje o dofinansowaniu projektu w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
* Poznanie możliwości pozyskania dofinansowania w latach 2014-2020 na projekty związane z edukacją.
* Poznanie kierunków rozwoju edukacji i głównych priorytetów wyznaczonych na lata 2014-2020.
* Przygotowanie się do pozyskiwania dofinansowania na projekty edukacyjne.
* Poznanie opracowanych już najważniejszych dokumentów, wytycznych, rekomendacji obowiązujących w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
* Identyfikacja źródeł dofinansowania dla własnego projektu.
* Uzyskanie umiejętności wyszukiwania aktualnych informacji na temat dofinansowania projektów dla edukacji ze środków Unii Europejskiej

Szkolenie będzie prowadziła Pani Agata Ratuska trener/doradca z 18-letnim doświadczeniem w zakresie przygotowywania projektów i ich realizacji z dofinansowaniem funduszy międzynarodowych. Właściciel firmy doradczo-szkoleniowej działającej z powodzeniem na rynku od 10 lat.




Ogłoszono przetarg na dzierżawę pałacu w Białaczowie
Newsy

W dniu 9 września 2014 roku Zarząd Powiatu Opoczyńskiego ogłosił przetarg pisemny nieograniczony na dzierżawę zespołu pałacowo-parkowego w Białaczowie. Pałac został przeznaczony do wydzierżawienia na okres 25 lat. Celem dzierżawy jest zagospodarowanie nieruchomości oraz racjonalne gospodarowanie mieniem stanowiącym własność Powiatu Opoczyńskiego. Jak informuje ogłoszenie dla przedmiotowej nieruchomości zgłoszone są roszczenia spadkobierców byłego właściciela.

Oferty można składać do dnia 14 października 2014 roku do godziny 15.30. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu za dzierżawę wynosi 3000 złotych. Informacje i materiały przetargowe wraz z formularzem ofert można otrzymać bezpłatnie w Starostwie Powiatowym w Opocznie, ul. Rolna 6, pokój nr 202 lub pobrać ze strony internetowej www.bip.opocznopowiat.pl


Żródło : bialaczow.pl
I po wakacjach

Tydzień temu w poniedziałek 1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Przed nimi długi okres wytężonej pracy, tym bardziej, że na następne wakacje trzeba będzie poczekać aż do 26 czerwca. Warto poświecić ten okres na sumienne zdobywanie wiedzy, aby kolejne wakacje witać z satysfakcją ze swoich dokonań.
Początek roku szkolnego zawsze oznacza zmiany. Zarówno dla uczniów i , ich rodziców, jaki i dla nauczycieli. Przede wszystkim kończy się okres wakacyjnej laby, a rozpoczyna czas obowiązków - poranne wstawanie, dojazdy do szkoły, kilka godzin w szkolnej ławie, a potem jeszcze odrabianie zadanych lekcji i nauka w domu. Po dwóch miesiącach wakacyjnego leniuchowania uczniowie muszą na nowo do tego przywyknąć.
Początek września to zawsze bardzo ważny czas dla najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem czy pierwszą klasą. Ale również starsi uczniowie muszą się liczyć ze zmianami inne zajęcia, nowi nauczyciele, bywa też, że nowa szkoła. Z biegiem czasu uczniowie sami muszą podejmować ważne decyzję, wybrać szkolę, profil w szkole ponadgimnazjalnej czy przedmiot, który będą zdawać na maturze
.
Rok szkolny zapowiada się wyjątkowo pracowicie tak więc redakcja EKG- Białaczów już teraz tradycyjnie wszystkim uczniom z okazji nowego roku szkolnego 2014/2015 życzy, jak najlepszych wyników w nauce.

Sylwia Chałubińska

,,Jesień wyborcza"
Newsy

I nieuchronnie kończy się lato a wraz z nim okres beztroskiego fragmentu życia każdego z nas, no bo przecież wakacje, mniej obowiązków domowych,dłuższy dzień. Jeszcze nie tak dawno uczestniczyliśmy w corocznych ,,Dniach Białaczowa. Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem znów zajmujemy miejsce w życiowym kieracie. Zaczynamy wykonywać obowiązki przynależne do tej pory roku. Rodzice dzieci jak co roku we wrześniu przeżywają koszmary związane z BEZPŁATNĄ EDUKACJĄ (zaopatrzenie dziecka w podręczniki, przybory i opłaty wszelkich haraczy wymaganych przez szkoły to wydatek ok 500-1000 zł na jedno dziecko),rolnicy przystępują do prac związanych ze zbiorami plonów ,choć opłacalność tej działalności w związku z sytuacją zimnej wojny europejsko-rosyjskiej stoi pod znakiem sensowności. Generalnie nie ma powodów do euforii, ale życie toczy się do przodu i jak stwierdziła w jednym ze swoich wywiadów Pani Irena Santor,powinniśmy się w swym życiu kierować zasadą że ważne co przed nami, co jest za następnym zakrętem. Nie wiemy co może nas czekać za przysłowiowy zakrętem, no i dobrze, ale wiemy że przed nami jesień wyborów samorządowych. Będziemy wybierać radnych do Rady Gminy i władzę wykonawczą (wójta).Celowo użyłem sformułowania ,,władza wykonawcza, gdyż większość z nas nie zna kompetencji wójta czy burmistrza. Często uosobiamy tę funkcję z rolą ,,wszechmogącego". Na ulicach, w sklepach, parkach, przystankach rozpocznie się ożywiona dyskusja Polaków na temat kandydatów na radnych czy wójta. Mało się będzie dyskutować o programach, realnych i tych populistycznych, a więcej o personach. Świadomość polityczna Polaków ( jest to moje zdanie) jest wprost proporcjonalna do stopnia agresji polityków i mediów. Im więcej epatuje się krytyki tym bardziej wyborcy przekonują się do kandydatów. Czasami też bywa przekornie. Jak wcześniej wskazałem nie ma tu miejsca dyskusji o programach, o tym co dany kandydat proponuje i jak te obietnice zamierza realizować. Taki już urok kampanii wyborczych. Nasza Redakcja zamierza włączyć się w tegoroczne wybory samorządowe i ułatwić Państwu podjęcie decyzji. Będziemy starali się przybliżać sylwetki kandydatów na radnych i na wójta gminy. Zwrócimy się do każdego z nich o sprecyzowanie swoich zamierzeń. Postaramy się też dokonać oceny pracy dotychczasowych radnych. Osobne miejsce poświęcimy kandydatom na stanowisko wójta ( na dzień dzisiejszy znamy już dwóch kandydatów). Wywiad z jednych z nim ukaże się już w najbliższym czasie.

Ps. Pisząc ten felieton natchnęła mnie pewna myśl, którą kieruję do przyszłych władz gminnych i aktualnych wychowawców (edukatorów) szkolnych. Tyle się mówi o braku świadomości politycznej i społecznej Polaków, to może zacznijmy wspólnie coś w tym kierunku robić .Proponuję wraz z wyborami samorządowymi przeprowadzić wybory wśród młodzieży gimnazjalnej w gminie, i utworzyć Młodzieżową Radę Gminy. Niech poprzez uczestnictwo młodych mieszkańców w ważnych dla gminy wydarzeniach, podnosi się edukacja wiedzy o społeczeństwie,wzrasta świadomośc polityczna i najważniejsze,przygotuję się następców do sprawowania władzy.



Zbigniew Szpoton
Konkurs rozstrzygnięty
Nasza Redakcja rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na projekt medalu ,,Zasłużony dla gminy Białaczów". Prace-projekty nadesłano zgodnie z ogłoszonymi przez nas zasadami. Nadesłano prace opracowane odręcznie i projekty komputerowe. Naszym zdaniem najlepszym projektem jest praca ,,Irka612" (niestety autor posłużył się Nickiem).Oto awers i rewers medalu.


ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ DO AUTORA O PRZESŁANIE NA ADRES REDAKCJI PEŁNEGO IMIENIA I NAZWISKA ORAZ ADRESU NA KTÓRY ZOSTANIE PRZESŁANA NAGRODA

Do czytelników ,,EKG-Białaczów" zwracamy się z prośbą o Wasze opinie na temat nagrodzonej pracy.
Zgodnie z zapowiedziami i procedurami praca (projekt medalu) zostanie przedstawiony obecnej lub przyszłej Radzie Gminy Białaczów do zaopiniowania i wdrożenia jako projekt uchwały.
UWAGA! WSZELKIE KOPIOWANIE I EDYTOWANIE MEDALU JEST ZABRONIONE ZGODNIE Z USTAWĄ O PRAWIE AUTORSKIM


Ps: Znamy już nazwisko i imię laureata naszego konkursu. Jest nim Pan Ireneusz R, mieszkaniec Białaczowa. Na adres przesłany przez Pana, Redakcja ,,EKG" prześle nagrodę. GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY

Zakończono remont budynku zabytkowego ratusza w...


Zakończono remont budynku zabytkowego ratusza w Białaczowie. Przypominamy, iż Gmina Białaczów w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" otrzymała na ten cel wsparcie finansowe w wysokości ok. 111 000 zł. Prace wykonała Firma Usługowo-Budowlana Jacek Ciapała z Białej koło Sulejowa. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 221 765,94 zł.
Celem inwestycji był wzrost funkcjonalności i atrakcyjności turystycznej zabytkowego ratusza. Prace polegały między innymi: wymianie drzwi wejściowych zewnętrznych, demontażu
istniejącej podłogi, wymianie parapetów pod oknami, wykonaniu warstw podłogowych, wymianie drzwi wewnętrznych, malowaniu pomieszczeń, czyszczeniu i lakierowaniu boazerii i schodów, wymianie wewnętrznej linii zasilającej, wymianie instalacji elektrycznej wewnętrznej (instalacji oświetlenia wewnętrznego, instalacji gniazd wtykowych, nowej instalacji teletechniczna) oraz wymianie instalacji centralnego ogrzewania i kotłowni.

Zródło: www.bialaczow.pl

26 sierpnia -Święto Matki Bożej Częstochowskiej


Dziś święto Matki Boskiej Częstochowskiej kościół katolicki obchodzi to święto Matki Bożej Częstochowskiej. W Polsce to jedno z najważniejszych świąt Maryjnych. Na ten dzień na Jasną Górę, do Czarnej Madonny, zmierzają pielgrzymi z całej Polski, najczęściej w pieszych pielgrzymkach.
Obraz ma długą i dramatyczną historię i jest nierozłącznie związany z dziejami naszej Ojczyzny. Według podania, powstał na desce ze stołu, przy którym posiłki jadała Święta Rodzina. Obraz namalowano prawdopodobnie między VII a XIII wiekiem. Nieznany jest jego autor, przypuszcza się, że to malarz włoski lub bizantyjski.

Do Polski przywiózł wizerunek Madonny książę Władysław Opolczyk. Jak twierdził książę Władysław chciał przewieźć obraz do Opola, ale gdy zatrzymał się w Częstochowie, konie nie chciały ruszyć z miejsca. Uznając to za znak Boży, książę zostawił obraz w klasztorze paulinów.
W 1430 r. sanktuarium zostało napadnięte przez grupę przestępców dowodzonych przez polską szlachtę. Wówczas, jak podaje Długosz - obraz został zniszczony i sprofanowany: "Sam nawet obraz Najchwalebniejszej Pani naszej odarli z złota i klejnotów, którymi go ludzie pobożni przyozdobili. Niezaspokojeni łupem, oblicze obrazu mieczem na wylot przebili, a deskę, do której wizerunek przylegał, połamali, tak iż zdawało się, że to nie Polacy, ale Czesi kacerze dopuścili się czynów tak srogich i bezbożnych. Po dopełnieniu takowego czynu, raczej skalani zbrodnią niż zbogaceni, z niewielką zdobyczą pouciekali" , jak pisze Jan Długosz obraz został wówczas poddany renowacji przez króla Władysława Jagiełłę i otrzymał srebrne blachy i korony.
Według innych podań, ślady na twarzy Madonny pochodzą z czasu, który obraz był na zamku Bełzie. Gdy zamek napadli Tatarzy, jeden z nich przestzelił obraz strzałą i do dziś widać dwie rysy na twarzy Matki Bożej.
Obraz od początku pobytu na Jasnej Górze otaczany był szczególną czcią, o czym świadczą choćby liczne wota przywożone dla Czarnej Madonny.
Wielką sławę i cześć w całej Polsce obraz zyskał po odparciu oblężenia Jasnej Góry przez Szwedów w 1655 r. Obrońcy modlili się wówczas do Czarnej Madonny, a w 1656 r. Jan Kazimierz ślubował we Lwowie Matce Bożej i ogłosił ją Królową Korony Polskiej. Po odparciu najazdu szwedzkiego to Matce Bożej Jasnogórskiej składał podziękowania za obronę Narodu Polskiego.
Po 1945 r. kult Matki Bożej stał się symbolem przywiązania Narodu Polskiego do wiary i Kościoła. W 1956 r., w 300-lecie słynnych ślubów Jana Kazimierza, Ks. Prymas Stefan Wyszyński ponownie zawierzył Matce Bożej Naród Polski.
Podczas obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski obraz, który peregrynował wówczas po kraju, został aresztowany przez władze komunistyczne. Nie przeszkodziło to wiernym, a podczas kolejnych nabożeństw zostawiano dla Pani Jasnogórskiej pusty tron, na którym umieszczano puste ramy. Przez 6 lat obraz był uwięziony na Jasnej Górze, mimo że cały czas trwała peregrynacja. Dopiero w 1972 r. w tajemnicy przewieziono Go do diecezji sandomierskiej. Komuniści nie odważyli się wówczas ponownie Go aresztować.
Na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej z całej Polski zmierza dziś tysiące pielgrzymów, Jej zawierzając swoje troski i dziękując za otrzymane od Niej łaski.

Sylwia Chałubińska

Redakcja EKG-Białaczów zaprasza do współpracy
JournalJeśli posiadasz zdolności edytorskie, potrafisz znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze, umiesz udokumentować wydarzenie swoim aparatem fotograficznym choćby w telefonie komórkowym, ZAPRASZAMY do współpracy z ,,EKG-Białaczów". Nie bój się ortografii i stylistyki. Nasi koledzy z Redakcji będą Ci służyć pomocą. Jeśli sobie nie życzysz by Twoje artykuły i reportaże były podpisywane z imienia i nazwiska, możesz posługiwać się Nickiem, jednak dla potrzeb Redakcji musisz podać swoje dane. ZAPRASZAMY

Nasz adres mailowy : [email protected]
Redakcja EKG-Białaczów
Z listów czytelników
Gry

Pisze do nas czytelnik ,,Piotr93"-,,pisze Pan i przedstawia zdjęcia z otwarcia kolejnej świetlicy w gminie Białaczów, o remontach istniejących, a rzeczywistość ma się nijak do tej Pana propagandy (przepraszam za to określenie).W tych świetlicach nie ma miejsca dla młodzieży, a oferuje się nam młodym kulturę niskich lotów. Czy my mamy wszyscy wstępować w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych czy Kół Gospodyń Wiejskich żeby mieć dostęp do świetlic? A może nas interesują inne rzeczy? Dziś nasze pokolenie myśli inaczej i tak też chciałoby się samorealizować. Czy nie stać kogoś w Urzędzie Gminy by przeprowadzić mały marketing na zapotrzebowanie na kulturę wśród młodych? Przebywam często w Łodzi i wiem że w okresie jesienno-zimowym dużym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki w darta. Dlaczego nie spróbować tego u nas. Są w tej dyscyplinie rozgrywki ligowe. To jeden z pomysłów, ale także inne takie jak muzyka (nauka gry na instrumentach), formy kabaretowe i teatralne,kawiarenki internetowe itd. A tak w Sobieniu, Zakrzowie, Petrykozach, Żelazowicach czy Miedznej i Białaczowie, w świetlicach organizuje się imprezy pod OSP i KGW no i tradycyjnie wesela. Nie o taką kulturę nam chodzi. Pozdrawiam Pana i czytelników ,,EKG-Białaczów. Piotr93"

Od redakcji:
Dziękuję Piotr93 za bardzo fajny i konstruktywny list. Przyznam że od dawna nasza redakcja oczekiwała na dialog na temat tego o czym piszemy. Twoje uwagi i pomysły na temat wykorzystywania świetlic w gminie są bardzo cenne. Mam nadzieje że nie jesteś jedynym tak myślącym. To prawda że w wielu przypadkach inicjatorem życia kulturalnego, albo jak ty to nazywasz kultury niskich lotów jest Koło Gospodyń albo OSP. Zgadzam się z Twoim pomysłem prowadzenia dialogu z młodzieżą i badania sondażowego na temat potrzeb. Z tego co mi wiadomo to w Urzędzie Gminy nie ma stanowiska instruktora ds. kultury. Ale zbliża się czas wyborów, samorządowych i czas zebrań kandydatów na wójta i radnych. Wykorzystajcie taką okazję. Rozmawiajcie o swoich potrzebach. I na koniec. Podoba mi się pomysł na organizowanie rozgrywek w darta a może nawet i stworzenie klubu ligowego. Brawo, fajny pomysł. A co to jest dart? To tradycyjna tarcza i lotki, tylko że rzuty są punktowane. Zdjęcie maszyny do darta obok.


Redakcja-EKG
Wycieczka do:



Miejscowość położona 3 km od centrum Białaczowa w kierunku południowym. Wjeżdżając do tego sołectwa, już na początku miejscowości zauważymy obelisk ku czci pomordowanych i spalonych mieszkańców Sobienia podczas pacyfikacji w dniu 15 marca 1943 r. Na tablicy wyryto imiona i nazwiska.
Przejeżdżając przez miejscowość nie sposób nie trafić do zagrody rodziny, która jeszcze kilka lat wstecz prowadziła gospodarstwo agroturystyczne. Dziś pozostały tam piękne stawy rybne i zagroda pszczelarska. Może jeszcze kiedyś gospodarze tego gospodarstwa reaktywują agroturystykę, bo na tę formę wypoczynku jest coraz większe zapotrzebowanie.


ZAPRASZAMY DO SOBIENIA

Zdjęcia i tekst: Z Szpoton







Uniwersytet III wieku w Gminie Białaczów
JournalW sierpniu b.r. na terenie gminy Białaczów rozpoczynają się zajęcia Uniwersytetu III wieku. Będą one realizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ,,Źródełko" w Miedznej Drewnianej w ramach projektu ,,Piękny wiek". Projekt jest finansowany ze środków:

- Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014- 2020, z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej,
- Gminy Białaczów- funduszu na realizację zadań z obszaru kultury fizycznej i sportu,
- środków własnych Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych ,,Źródełko".
Projekt ten jest adresowany do osób z terenu gminy Białaczów, które ukończyły 60 roku życia. Celem projektu jest stworzenie osobom w tej grupie wiekowej przestrzeni do samorealizacji.
W ramach Uniwersytetu III wieku prowadzone będą zajęcia obejmujące:
- wieczorki taneczne z instruktorem,
- zajęcia z obsługi komputera,
- trening usprawniania pamięci,
- warsztaty kulinarne,
- warsztaty rękodzielnicze (wyroby z wiórów osikowych i makrama),
- spotkania z rehabilitantem i lekarzem pt. ?zdrowy kręgosłup?,
- gimnastyka usprawniająca kręgosłup,
- nordic walking,
- spotkania turystyczne ,,poznaj swój region" (wycieczki),
- wyjazdy do kina,
- działalność społeczna - warsztaty wolontarystyczne,
- spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin: prawnikiem, lekarzami itp.,
Zajęcia realizowane będą w okresie od VIII do XII 2014 r. na terenie gminy w 3 grupach:
- w świetlicy wiejskiej w Miedznej Drewnianej,
- w świetlicy w Białaczowie,
- w świetlicy wiejskiej w Sędowie.

Rekrutacja, w ramach której deklaracje udziału złożyło 61 osób, została zakończona.
Stowarzyszenie dziękuje wszystkim sołtysom, którzy przyczynili się do rozpowszechnienia założeń projektu w swoich miejscowościach.

Zródło: www.bialaczow.pl

Ps. Brawo za fajną inicjatywę, ale martwi fakt że tak małe zainteresowanie wykazali mieszkańcy samego Białaczowa.
Strona 71 z 113 << < 68 69 70 71 72 73 74 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes