Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAMarzec 02 2024 04:03:48
Obecny adres IP
44.192.15.251
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 326
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Kaszmir
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
,,Jesień wyborcza"
Newsy

I nieuchronnie kończy się lato a wraz z nim okres beztroskiego fragmentu życia każdego z nas, no bo przecież wakacje, mniej obowiązków domowych,dłuższy dzień. Jeszcze nie tak dawno uczestniczyliśmy w corocznych ,,Dniach Białaczowa. Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem znów zajmujemy miejsce w życiowym kieracie. Zaczynamy wykonywać obowiązki przynależne do tej pory roku. Rodzice dzieci jak co roku we wrześniu przeżywają koszmary związane z BEZPŁATNĄ EDUKACJĄ (zaopatrzenie dziecka w podręczniki, przybory i opłaty wszelkich haraczy wymaganych przez szkoły to wydatek ok 500-1000 zł na jedno dziecko),rolnicy przystępują do prac związanych ze zbiorami plonów ,choć opłacalność tej działalności w związku z sytuacją zimnej wojny europejsko-rosyjskiej stoi pod znakiem sensowności. Generalnie nie ma powodów do euforii, ale życie toczy się do przodu i jak stwierdziła w jednym ze swoich wywiadów Pani Irena Santor,powinniśmy się w swym życiu kierować zasadą że ważne co przed nami, co jest za następnym zakrętem. Nie wiemy co może nas czekać za przysłowiowy zakrętem, no i dobrze, ale wiemy że przed nami jesień wyborów samorządowych. Będziemy wybierać radnych do Rady Gminy i władzę wykonawczą (wójta).Celowo użyłem sformułowania ,,władza wykonawcza, gdyż większość z nas nie zna kompetencji wójta czy burmistrza. Często uosobiamy tę funkcję z rolą ,,wszechmogącego". Na ulicach, w sklepach, parkach, przystankach rozpocznie się ożywiona dyskusja Polaków na temat kandydatów na radnych czy wójta. Mało się będzie dyskutować o programach, realnych i tych populistycznych, a więcej o personach. Świadomość polityczna Polaków ( jest to moje zdanie) jest wprost proporcjonalna do stopnia agresji polityków i mediów. Im więcej epatuje się krytyki tym bardziej wyborcy przekonują się do kandydatów. Czasami też bywa przekornie. Jak wcześniej wskazałem nie ma tu miejsca dyskusji o programach, o tym co dany kandydat proponuje i jak te obietnice zamierza realizować. Taki już urok kampanii wyborczych. Nasza Redakcja zamierza włączyć się w tegoroczne wybory samorządowe i ułatwić Państwu podjęcie decyzji. Będziemy starali się przybliżać sylwetki kandydatów na radnych i na wójta gminy. Zwrócimy się do każdego z nich o sprecyzowanie swoich zamierzeń. Postaramy się też dokonać oceny pracy dotychczasowych radnych. Osobne miejsce poświęcimy kandydatom na stanowisko wójta ( na dzień dzisiejszy znamy już dwóch kandydatów). Wywiad z jednych z nim ukaże się już w najbliższym czasie.

Ps. Pisząc ten felieton natchnęła mnie pewna myśl, którą kieruję do przyszłych władz gminnych i aktualnych wychowawców (edukatorów) szkolnych. Tyle się mówi o braku świadomości politycznej i społecznej Polaków, to może zacznijmy wspólnie coś w tym kierunku robić .Proponuję wraz z wyborami samorządowymi przeprowadzić wybory wśród młodzieży gimnazjalnej w gminie, i utworzyć Młodzieżową Radę Gminy. Niech poprzez uczestnictwo młodych mieszkańców w ważnych dla gminy wydarzeniach, podnosi się edukacja wiedzy o społeczeństwie,wzrasta świadomośc polityczna i najważniejsze,przygotuję się następców do sprawowania władzy.Zbigniew Szpoton
Komentarze
kajetan dnia wrzesie� 07 2014 21:33:15
No i się zaczną wiejskie igrzyska
karolswiatek dnia wrzesie� 09 2014 22:52:21
Czy można poznać nazwiska kandydatów?
zbigniew dnia wrzesie� 10 2014 07:16:13
Przyznam Karol że jestem zaskoczony informacją janka o czterech kandydatach. Tak wiec zwracamy się z prośba do janka o szerszą informację na ten temat
karolswiatek dnia wrzesie� 10 2014 12:07:20
I jak Panowie myślą ,który z szanownych kandydatów ma największe szanse na zwycięstwo? . A może pojawi się jeszcze jakiś "Czarny Koń" ?
zbigniew dnia wrzesie� 10 2014 13:23:19
Informacje Janka są nieprawdziwe.Redakcja zsięgnęła informacje u zródel i informuje że ani Pan Prusek ani Pan Urbańczyk nie kandydują na to stanowisko.
zbigniew dnia wrzesie� 10 2014 15:20:14
Mam prośbe janek do ciebie. Jeśli już uczestniczysz w naszym forum to po pierwsze-naucz się czytać teksty ze zrozumieniem, ale bez emocji i po drugie-nie obrażaj przy tym innych.
karolswiatek dnia wrzesie� 25 2014 17:07:53
A co do myśli,która natchnęła autora tego artykułu,to ja akurat jestem po drugiej stronie .Bo po jakiego czorta pchać dzieci w takie bagno ,jakim niewątpliwie jest polityka?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes