Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIACzerwiec 18 2024 07:25:37
Obecny adres IP
3.230.173.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
ZaproszenieWszystkich miłośników poezji śpiewanej i piosenki turystycznej zapraszamy w sobotę 21 lutego do opoczyńskiej kawiarni "BARTEK". Tam o godz. 19.00 wystąpi pochodzący z Petrykóz Łukasz Nowak (pisałem o nim - patrz wcześniejsze newsy 15.11.2008), a po jego występie zaprezentuje się znana w środowisku "krainy łagodności" formacja "Cisza Jak Ta".

Wstęp oczywiście jest wolny.
info. : Wiktor Biernacki
Poetycka Walentynka.
Żyć, kochać, wierzyć.
W Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej 14 lutego 2009 r odbył się wieczór poetycki, który był pierwszą wspólną imprezą zorganizowaną przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów oraz Opoczyński Klub Literacki "Nad Wąglanką". Miłośnicy poezji mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać licznych wierszy, których tematyka związana była z mottem spotkania: "Żyć, kochać, wierzyć".Uczestniczący w wieczorze członkowie klubu literackiego: Józefa Nita, Bożena Wijata, Irena Plucińska, Jerzy Wilk, Wiktor Biernacki z poetycką pasją zaprezentowali wiersze, w których przedstawili różne odcienie miłości. Odwołując się często do swoich życiowych doświadczeń ujętych w poetycką formę sprawili, że wieczór miał magiczną atmosferę i dostarczył niesamowitych doznań. Słuchacze odnaleźli w prezentowanych tekstach swoje historie, a miłość w różnych jej aspektach poruszyła najdelikatniejsze struny ludzkiej wrażliwości. Ciepłe światło świec kontrastujące z mroźną i śnieżną zimą za oknami podkreśliło niezwykłość chwili. Prosimy o następną taką ucztę dla duszy.

Program opracowali : Mariola Zalega-dyrektor szkoły i Wiktor Biernacki czł. SPiRGB.


Fotoreportaż

aut.:Iwona Kozieł, Aneta Palkowska
fot: Aneta Palkowska
Walentynki 2009.
WALENTYNKI 2009
PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ, ZOBACZ I BAW SIE RAZEM Z NAMI !!!!


Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów oraz Opoczyński Klub Literacki nad Wąglanką zapraszają wszystkich miłośnków poezji miłosnej na pierwszą wspólną imprezę WALENTYNKI 2009, która odbędzie się w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej o godzinie 17.00.
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie programu:


Wiktor Biernacki - członek OKLnW i SPiRGB
Mariola Zalega - Dyrektor szkoły i człnek Zarządu SPiRGB

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY
O bezpieczeństwie w Białaczowie.
W czwartek, 22 stycznia w ZSS w Białaczowie odbyły się zajęcia wychowania komunikacyjnego połączone z prelekcjami funkcjonariuszy opoczyńskiej drogówki na temat bezpiecznych ferii. Przedstawiciel WORD zorganizował specjalnie ustawione miasteczko ruchu, w którym uczniowie mieli możliwość ćwiczenia jazdy rowerem zgodnie z obowiązującymi przepisami. W zajęciach z policją i WORD uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej.

Młodsi wysłuchali pogadanki, starsi przygotowywali się do sprawdzianu na kartę rowerową, który czeka ich jeszcze wiosną tego roku. Wszyscy, którzy zaliczą test, będą musieli też zdać część praktyczną. Dlatego chętnie ćwiczyli jazdę i wysłuchiwali wskazówek prowadzących zajęcia, tak by podczas sprawdzianu, a w przyszłości na drogach publicznych nie łamać przepisów i poruszać się bezpiecznie. Oceniać umiejętności uczniów klasy czwartej będą policjanci i przedstawiciel piotrkowskiego WORD. Wszystko po to, by dzieci w przyszłości nie łamały przepisów i tym samym nie stwarzały zagrożenia będąc uczestnikami ruchu.

Uczniowie, którzy otrzymają kartę rowerową muszą przede wszystkim znać znaki drogowe i posiadać niezbędną wiedze oraz umiejętności sprawnej i bezpiecznej jazdy rowerem. Zajęcia z uczniami białaczowskiej szkoły prowadzili: sierżant Iwona Sztajbert, sierż. sztab. Witold Widawski, obydwoje z KPP w Opocznie oraz Michał Franas z WORD.Źródło : Tygodnik Opoczyński
Konkursy poetyckie.


Od lat już bez mała 30-tu, miejscowy działacz ludowy Waldemar Jóźwik organizuje konkursy poetyckie. Zaczęło się od „Szukamy talentów wsi”, konkursu, którego XXIX edycję z przyjemnością anonsujemy. Obok tego XVI konkurs „Najdroższe gniazdo rodzinne”.
Na naszej stronie można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wzięcia udziału w rywalizacji. W panelu obok zamieszczamy teksty regulaminów oraz inne informacje potrzebne do zgłoszenia swojej kandydatury. Ostateczny termin składania prac to 31.12.2009 r.

O końcowych wynikach konkursów będziemy Państwa informować.
Spotkanie opłatkowe.
W dniu 24.01.2009 w Szkole Podstawowej w Białaczowie po raz kolejny odbyło się „Spotkanie Opłatkowe” Związku Emerytów i Rencistów Gminy Białaczów. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło 50 osób. Wśród zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Białaczów Jan Jóźwik, Zastępca Wójta Barbara Goworek, przedstawiciele władz kościelnych: Ksiądz Proboszcz Parafii Białaczów Henryk Wójcik, Ksiądz Kanonik Hieronim Serzysko, Dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Kałuża, Kierownik GOPS Teresa Łukasik oraz przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów z Opoczna : Zastępca Przewodniczącego Helena Szymańska, Stefan Sałaj (członek).
„Spotkanie Opłatkowe” poprzedziła część artystyczna w wykonaniu dzieci klas II – V Szkoły Podstawowej w Białaczowie pod opieką Pani Zofii Kresińskiej, podczas której zaproszeni goście mogli nie tylko podziwiać występy, ale również włączyć się do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne powitanie gości przez Przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów w Białaczowie Panią Barbarę Brzeską oraz Wójta Gminy Białaczów.
Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy suto zastawionych stołach. Podczas świątecznej biesiady nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i łez, a także słów podziękowania pod adresem organizatorów „Spotkanie Opłatkowe” było kolejną okazją do integracji grupy seniorów z Gminy Białaczów.


Informacja : UG Białaczów.
SPOTKANIE STOWARZYSZENIA
SPOTKANIE STOWARZYSZENIA Wszystkich zwolenników i zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów zapraszamy na spotkanie dnia 31 stycznia 2009r (sobota) o godz.18.00 do świetlicy Gimnazjum w Białaczowie ul. Szkolna
Porządek zebrania:
1. Powitanie i przyjęcie protokołu z ostatniego zebrania
2.Przedstawienie projektów pracy poszczególnych komisji na rok 2009
3.Dyskusje, uwagi i propozycje do przedstawonych projektów.
4. Podjęcie uchwały o składkach członkowskich Stowarzyszenia.
5.Przyjmownie deklaracji o przystąpieniu do Stowarzyszenia.
6. Sprawy różne
Uwaga członkowie Zarządu.
Spotkanie członków Zarządu Stowarzyszenia jak wyżej o godz. 17.00
1. Naniesienie poprawek do dokumentacji założycielskiej zleconych przez Sąd Rejonowy XX Wydziału KRS
2.Analiza projektów planów pracy poszczególnych komisji na rok 2009
3. Sprawy różne

Jednocześnie składam serdeczne podziękowania Pani Annie Smolarczyk -Dyrektor
Gimnazjum w Białączowie za udostępnienie nam sali na spotkanie.

Z pozdrowieniami Teresa Długowolska
Kolędują i pragną pokoju na świecie.
Wzorem lat ubiegłych, po udanym występie w czasie wigilii międzyszkolnej, chór dziewczęcy Gimnazjum w Białaczowie rozpoczął swoje kolędowanie.

Pierwszy tegoroczny koncert „Z pokłonem na Trzech Króli” odbył się 6 stycznia w kościele parafialnym w Białaczowie. Młodzież z równym powodzeniem prezentowała kolędy i pastorałki zarówno te stare, znane w naszej tradycji i śpiewane od wieków, jak i te całkiem nowe. Jedne a cappella, inne z podkładem muzycznym. A ponieważ było to święto Trzech Króli pojawiły się i takie, które swymi słowy głoszą światu wesołą nowinę i budzą wspomnienie mędrców ze Wschodu, podążających za gwiazdą do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.
Koncert został przygotowany pod kierunkiem opiekunki chóru Elżbiety Krajewskiej. Narrację prowadziły uczennice: Suzanna Al Khouri i Agata Purgat. Nawiązywała ona do symboliki Trzech Króli, jak i symboliki darów, które złożono dzięcięciu.
Tegoroczne kolędowanie nabrało jeszcze innego wymiaru. Solidaryzując się z niewinnymi ofiarami konfliktu w strefie Gazy chór wykonał w języku arabskim piękną pieśń – modlitwę „Ja Rab Assalami…” (O Boże Pokoju…). Jest to utwór chóru dziecięcego z Taybeh na Bliskim Wschodzie, małych zwiastunów pokoju, który wykonywał pieśń w hołdzie Janowi Pawłowi II. Jej słowa dziś stały się znowu tak bardzo aktualne…
Na zakończenie spotkania padły m.in. życzenia, by radość z narodzenia Pana mogła stać się udziałem wszystkich ludzi na ziemi. By rodziła miłość, która pomoże położyć kres złu i przemocy.
Piękne, czasem bardzo wzruszające słowa kolęd i pieśni, z pewnością długo jeszcze po zakończeniu koncertu rozbrzmiewały w sercach słuchaczy.
A już następnego dnia chór Gimnazjum w Białaczowie kolędował w Domu Pomocy Społecznej, niosąc radość i nadzieję jego mieszkańcom. Przed dziewczętami z pewnością jeszcze niejeden występ z kolędą i pastorałką. Życzymy im sukcesów i zadowolenia.

Źródło : Tygodnik Opoczyński
Starostwo chce wybudować nowy DPS. Spadkobierca odkupi pałac?
Władze powiatu poważnie rozważają możliwość sprzedaży zabytkowego budynku, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej w Białaczowie. Chcą go odkupić spadkobiercy majątku i urządzić w nim Centrum Konferencyjno - Hotelowe. Czy to oznacza, że 75 pensjonariuszy DPS i 48 zatrudnionych w nim pracowników, może stracić dach nad głową i pracę? Starosta zapewnia, że DPS z Białaczowa nie zniknie. Mieszkańcy gminy obawiają się jednak o przyszłość placówki i żyjących w niej ludzi.
- By DPS pozostał w tej miejscowości, muszą być spełnione do 2010 roku określone standardy - mówi Józef Róg, starosta opoczyński.
- Dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego budynku dla DPS, również w Białaczowie. Jesteśmy już po uchwaleniu budżetu, w którym zapisaliśmy na ten cel 5,5 mln zł, do wykorzystania w ciągu trzech lat.
Władze powiatu są już także po rozmowach z wójtem gminy, który obiecał, że przekaże grunt pod budowę nowego DPS. Znajduje się on w sąsiedztwie obecnego pałacyku, w pobliżu lasu.
- Miejsc na lokalizację nowej placówki mamy więcej - mówi Jan Jóźwik, wójt gminy Białaczów. - Dla nas najistotniejsze jest to, aby DPS u nas pozostał. - Jeśli udałoby się zrealizować nasz projekt, to pensjonariusze będą mieć stworzone jeszcze lepsze warunki życia niż obecnie - przekonuje starosta Róg.
Co w takim razie stanie się ze starym budynkiem? Jak dowiedzieliśmy się, do starostwa zgłosił się spadkobierca majątku, który chciałby po niższej cenie odkupić cały pałacowy kompleks.
- Jednak my nie możemy go sprzedać jakiejś wskazanej osobie, dlatego zmuszeni będziemy ogłosić przetarg - mówi Józef Róg. - Jednak jego zdaniem pomysł, aby stworzyć tam Centrum Konferencyjno - Hotelowe, spodobał się nam.
Powiat zapewnia, że pałac będzie chciał sprzedać jeszcze w tym roku. Samorząd już wystąpił o zgodę do konserwatora zabytków, bo jest ona niezbędna, by rozpocząć procedury.
Starostwo bierze pod uwagę także wariant, że kompleksu od razu sprzedać się nie uda. Niezależnie od tego będzie czyniło starania o pozyskanie pieniędzy z funduszy europejskich.
- Mamy jednak nadzieję, że uda się pozyskać i pieniądze i sprzedać ten zabytkowy pałacyk - dodaje Józef Róg.

Źródło : Polska - Dziennik Łódzki (Andrzej Wdowski)
Halowy turniej piłki nożnej mężczyzn o Puchar Wójta.21.12.2008 roku rozpoczął się gminny turniej halowej piłki nożnej mężczyzn. Turniej trwa. Obecnie zakończyły się rozgrywki grupowe, w których wyłoniono sześć najlepszych drużyn. Drużyny te w tej chwili rozgrywają fazę „play off” ( metodą „każdy z każdym" ). Są to : ABC Białaczów, LZS Zakrzów, Galakticos Białaczów, LZS Sędów, FC Radwan, Manufaktura Białaczów. Z fazy „play-off” wyłonione zostaną cztery najlepsze drużyny, które po losowaniu rozegrają 14.02 br półfinały. Wielki finał odbędzie się 15 lutego o 18.00, w hali sportowej Gimnazjum, w Białaczowie. O 17.00 rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce.

O ostatecznym wyniku rozgrywek będziemy informować.
Regulamin konkursu na logo Stowarzyszenia.
REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów
( w trakcie rejestracji) .
2. Celem konkursu jest:
- wybór najlepszego logo , jako znaku rozpoznawczego stowarzyszenia
- rozwijanie zainteresowań plastycznych
- wymiana pomysłów i doświadczeń graficznych
- integracja środowiska lokalnego
- wyszukiwanie talentów plastycznych

WARUNKI UCZESTNICTWA I PRZEBIEG KONKURSU
1. W konkursie mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Gminy Białaczów
od 10 roku życia.
2. Uczestnicy konkursu przygotowują jedną pracę plastyczną na temat :

LOGO STOWARZYSZENIA PROMOCJI I ROZWOJU GMINY BIAŁACZÓW

3. Praca na formacie A 5 wykonana techniką komputerową lub dowolną
4. Każda praca powinna posiadać czytelny opis na oddzielnej karteczce przytwierdzonej z tyłu pracy konkursowej zawierająca dane _: imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania
( mile widziany nr telefonu)
5. Komisja w składzie wszystkich obecnych osób na spotkaniu Stowarzyszenia dokona wyboru jednej pracy przyjmując następujące kryteria:
• Oryginalność pomysłu
• Estetyka pracy
• Czytelność logo
6. Pracę należy przesyłać lub dostarczyć osobiście z dopiskiem na adres :
Mieszkańcy Białaczowa : Biblioteka Gminna w Białaczowie
Ul. Plac Wolności 1
26-300 Białaczów
Mieszkańcy Sołectw (wsi) : w sekretariacie lokalnych szkół podstawowych
7. Termin składania prac do 25 lutego 2009r.
8. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 lutego 2009r
9. Zwycięzca konkursu otrzyma do wyboru jedną z nagród :
a) możliwość dokonania zakupów na kwotę 100 zł w sklepach w Białaczowie
b) wycieczka zorganizowana przez BORT w Opocznie .

UWAGA:

Jeśli zostanie wybrana praca członka Zarządu Stowarzyszenia , pracownika gminy , członka Rady Gminy nagroda zostanie przekazana dla najbardziej potrzebującego dziecka wskazanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białaczowie.
Wystawa wszystkich prac będzie dostępna w Bibliotece w Białaczowie od 2 marca 2009r

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Strona 109 z 111 << < 106 107 108 109 110 111 >
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes