Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIALipiec 21 2024 07:21:08
Obecny adres IP
100.28.0.143
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Relaks nad stawem.


Jest już gotowy projekt zagospodarowania stawu, znajdującego się w sąsiedztwie zabytkowej strażnicy OSP w Białaczowie, która wkrótce poddana zostanie odbudowie, zgodnie z sugestiami konserwatora zabytków. - Liczymy na 85-procentowe dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska - mówi Jan Jóźwik, wójt gminy. - Staw zostanie oczyszczony, pogłębiony i otoczony wałem, na którym przewidziano deptak z ławeczkami. Całość będzie oświetlona stylowymi lampami, co w efekcie da dodatkowe miejsce atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu.

Przy wsparciu powiatu wymienione na kostkę brukową będą płyty chodnikowe wzdłuż ul. Piotrkowskiej, przy której znajdują się staw i strażnica.

Źródło: Polska Dziennik Łódzki (Andrzej Wdowski)
Foto : Jacek Kurzepa
Popłynęła woda……
Blisko pięć tysięcy mieszkańców gminy Białaczów odetchnęło z ulgą. W kranach ich domów wreszcie pojawiła się woda.
Na taką informację mieszkańcy czekali od tygodnia. Bo po tym, jak w publicznym wodociągu pojawiły się bakterie z grupy coli, czystą wodę, zamiast z kranów, musieli czerpać z beczkowozów. Dostawali ją też w 5- litrowych pojemnikach.
- Druga studnia w Miedznej Drewnianej jest już czysta- mówi Marianna Rożej, powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie. – Woda z tego ujęcia może już zasilać gminny wodociąg.
Sanepid apeluje jednak do mieszkańców, by zachowali ostrożność i płynącą z kranów wodę na razie pili jedynie po przegotowaniu.

Źródło: Dziennik Łódzki.

Informacja

Na podstawie komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opocznie z dnia 3 sierpnia 2009 roku stwierdza się warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z ujęcia nr 2 tylko po przegotowaniu do chwili uzyskania potwierdzenia w kolejnym badaniu laboratoryjnym.

Urząd Gminy Białaczów
Dożynki powiatowo- gminne Białaczów 2009.
Serdecznie zapraszamy do Białaczowa w dniach 22 i 23 sierpnia 2009 roku na Dożynki i Dni Białaczowa. Dożynki to Święto Plonów - etniczne święto Słowian, przypadające na równonoc jesienną (23 września), święto plonów poświęcone tegorocznym zbiorom zbóż. Ten zwyczaj ludowy Słowian i plemion bałtyckich, zwano często w różnych stronach Polski wyżynkami, obrzynkami, wieńcem, wieńcowem, okrężnem. Obrzęd dożynek prawdopodobnie związany był pierwotnie z kultem roślin i drzew, potem z pierwotnym rolnictwem. Wraz z rozwojem gospodarki folwarczno-dworskiej w XVI wieku dożynki zagościły na dworach majątków ziemskich. Urządzano je dla żniwiarzy (służby folwarcznej i pracowników najemnych) w nagrodę za wykonaną pracę przy żniwach i zebrane plony. Obecnie uroczystości dożynkowe mają zarówno religijny jak i ludowy charakter, powiązany z zabawą z okazji zakończenia zbiorów. Oczywiście podziękowania za plony składane są z reguły chrześcijańskiemu Bogu i Matce Bożej, rzadziej słowiańskim bogom - co nadal kultywują mniejszości wyznaniowe odwołujące się do etnicznych wierzeń Słowian. Ceremoniom dożynkowym przewodniczą Starosta i Starościna dożynkowi. Najpierw wnoszone są wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów. Następnie Starosta i Starościna wręczają bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów Gospodarzowi dożynek. Gospodarzem najczęściej jest kapłan, a w przypadku dożynek świeckich przedstawiciel lokalnej administracji państwowej bądź samorządowej. Następnie składane są symboliczne dary z najnowszych plonów, przetwory mięsne, owoce - często stanowią one wystawę osiągnięć lokalnych rolników. W przypadku kiedy uroczystość ma charakter religijny, odprawiany jest obrzęd liturgiczny. Dożynki kończy najczęściej festyn ludowy.
Zwyczajem stały się tez ostatnio liczące wielu uczestników pielgrzymki chłopskie do miejsc kultu religijnego, zwłaszcza do sanktuariów maryjnych, a w tym do sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Tu odbywają się największe i najbardziej uroczyście obchodzone uroczystości dożynkowe. Uczestniczą w nich tłumy pielgrzymów i delegacje rolnicze z całej Polski, w tradycyjnych strojach z darami z płodów ziemi, z wieńcami i chlebami upieczonymi z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.

Dożynki powiatowo-gminne Białaczów 2009

Dni Białaczowa - 22 -23.08.2009r.


22.08.2009r. Sobota

17.00 - prezentacja nabytych umiejętności w zakresie ratownictwa przedmedycznego w ramach realizowanego projektu „Niosąc pomoc innym pomagasz również sobie”
18.00 – I Bieg Białaczowski im. Zdzisława Banasia pod Patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pana Marka Mazura
21.30 – gwiazda wieczoru Ivan Komarenko
23.00 -3.00 – zabawa taneczna

23.08.2009r. Niedziela

12.00 - Uroczysta Msza Dożynkowa w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Białaczowie
13.30 - Przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy w Białaczowie
14.00 - Otwarcie uroczystości dożynkowych, wręczenie chleba, okolicznościowe przemówienia
14.45 - Występy artystyczne zespołów z gmin powiatu opoczyńskiego
16.30 - Rozstrzygnięcie konkursu Sołtys Roku Powiatu Opoczyńskiego 2009r.
17.00 – gwiazda wieczoru : SKANER
21.00- koncert zespołu SWEET COMBO
22.30 – 24.00 – zabawa taneczna


Ponadto przewidzianych jest szereg imprez towarzyszących:
- zabawy i konkursy dla dzieci
- atrakcje dla dzieci: karuzele; zjeżdżalnie; basen z piłeczkami, skocznia Małysza,
- przejażdżki konne
- degustacja potraw regionalnych przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich
- wystawy twórców ludowych
- wystawy rękodzieła ludowego
- stragany z zabawkami
- ogródek piwny

Informacja i zdjęcie : UG w Białaczowie
Odcięci od wody!
Zaczęło się 16 lipca, wtedy po raz pierwszy w wodzie zaczęły pojawiać się bakterie. Potem było tylko gorzej. 24 lipca (piątek) powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie wydał zakaz używania wody z wodociągu Miedzna Drewniana do picia i celów gospodarczych.

Głównym powodem zamknięcia wodociągu w Miedznej, była obecna w wodzie bakteria coli pochodzenia ściekowego – mówi Marianna Rożej, powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie. – Początkowo, po przeprowadzeniu badań w trzech głównych punktach wodociągów (początek, środek, koniec) i wodociągach w każdej wsi, stwierdziliśmy w wodzie pojedyncze bakterie ogólne, więc wydano decyzję o możliwości korzystania z wody, ale tylko po przegotowaniu. Niestety po powtórnych badaniach i odkażeniu wodociągu okazało się, że pojawiło się więcej bakterii, tym razem fekalnych, a ich ilość stale rosła. Trzeba było zamknąć wodociąg.

Odcięci od sieci wodnej zostali mieszkańcy dziesięciu wiosek: Miedznej Drewnianej, Białaczowa, Parczowa, Parczówka, Petrykóz, Kuraszkowa, Sędowa, Skroniny, Wąglan i Zakrzowa, tj. aż 4943 mieszkańców gminy Białaczów (83% ludności).

Natychmiast po ogłoszeniu zakazu spożywania wody w gminie zebrał się zespół zarządzania kryzysowego. O „wodnym kryzysie” i bezwzględnym zakazie korzystania z niej w pierwszej kolejności powiadomieni zostali sołtysi wszystkich wsi. W miejscowościach rozwieszone zostały ogłoszenia. Mieszkańcy zostali poinformowani o szkodliwości spożywania i użytkowania wody, która nie nadawała się do celów spożywczych, mycia naczyń jak i do stosowania przy zabiegach higienicznych. Dlatego też, w trosce o najmłodszych (niemowlęta i dzieci), których skóra szczególnie narażona jest na działanie bakterii i wirusów, postanowiono odciąć dopływ wody.

Urząd Gminy rozpoczął akcję rozdzielania wody pitnej i tej przeznaczonej dla celów gospodarczych. Pitną wydają sołtysi, dla celów gospodarczych strażacy z OSP. Dzienny przydział wody na rodzinę miał wynosić 10 l (dwie butle po 5 l) Z tą normą było różnie. W jednej z objętych kryzysem miejscowości zauważyliśmy jak mieszkańcy wynoszą od sołtysa po pięć, sześć butelki… Niektórzy więc mieli nadmiar, dla innych mogło zabraknąć – Woda będzie dostarczana regularnie, nie trzeba robić zapasów. Wystarczy jej dla każdego – zapewnia wójt gminy Jan Jóźwik.

Poprzez kryzys odezwał się duch solidarności sąsiedzkiej. Pomoc niesiona jest osobom starszym, chorym, którzy sami nie są w stanie poradzić sobie w takich chwilach (udźwignąć 5 l wody, czy przynieść ją z beczkowozu do domu). Z pomocą przyszli sąsiedzi i strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy kilka razy dziennie dostarczają wodę do wiosek odciętych od wodociągu. Oprócz tego wodę dowożą beczkowozy, wypożyczone z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie.

Koszty związane z zakupem wody, jak i jej transportem pokrywa Urząd Gminy Białaczów. Tylko do wtorku, 28 lipca poszło z wodą ponad 50.000 zł (są to koszty zakupu wody pitnej i transportu wody do celów gospodarczych). Ile naprawdę będzie kosztował gminę ten wodny kryzys przekonamy się dopiero wtedy, gdy z kranów popłynie czysta woda. – Ale trzeba będzie przeprowadzić nowelizację budżetu. Nie ma innego wyjścia – mówi Jan Jóźwik.

W ostatnich dniach kilkoro dzieci z terenu gminy trafiło do szpitala z objawami zatrucia i biegunki. Niedługo trzeba było czekać na opinię, że to za sprawą wody. Zaprzecza temu powiatowy inspektor sanitarny. – Dolegliwości dzieci zostały już zdiagnozowane, spowodowane są one wirusem grypy jelitowej. Nie należy więc kojarzyć zachorowań dzieci ze skażeniem wody – uspokaja Marianna Rożej.

Zakaz spożywania wody obowiązuje do odwołania, czyli do momentu kiedy wyeliminowane zostanie jakiekolwiek podejrzenie, co do obecności w niej bakterii. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pojawienia się bakterii coli w zbiorniku w Miedznej są wzmożone opady deszczu, które spowodowały podniesienie się stanu wód gruntowych oraz nieszczelność rury wodociągowej (wodociąg w Miedznej Drewnianej został zbudowany w 1993 r., kiedy obowiązywały jeszcze inne standardy budowlane, wiele do życzenia miały też materiały, z których został on wykonany).

Woda poddawana jest szczegółowym badaniom, o wyniku których mieszkańcy zostaną poinformowani. Władze gminy z dużą nadzieją spróbowały uruchomić drogą studnię, bo to właśnie z ujęcia płynie brudna woda. Niestety, w drugiej studni, co pokazały badania przeprowadzone we wtorek, w wodzie są śladowe ilości bakterii. Trzeba czekać, chlorować, ponownie badać. Kolejne badanie wyznaczono na 31 lipca a jego wynik znany będzie 1 sierpnia. Do tego czasu woda do wiosek będzie dostarczana przez Urząd Gminy Białaczów. Studnia, w której wykryto bakterie poddana zostanie remontowi.

W Urzędzie Gminy pełniony jest dyżur telefoniczny. Całodobowo, pod numerem tel. 044 758 14 14 obecni są pracownicy gminy. Zapewniają, że jak tylko otrzymają zgłoszenie, że gdzieś brakuje wody, zaraz jest ona tam dowożona. Dyżur pełni także sanepid w Opocznie i Piotrkowie Trybunalskim. My też pewnie do tematu wrócimy.

Informacja i zdjęcie : Tygodnik Opoczyński
Nie wiadomo kiedy woda znów będzie czysta. Nadzieja w drugiej studni w Miedznej.
Prawie pięć tysięcy ludzi, mieszkających w dziesięciu wsiach na terenie gminy Białaczów, nadal pozbawionych jest czystej wody pitnej. To efekt wykrycia w niej bakterii coli. Konieczne było zamknięcie wodociągu w Miedznej Drewnianej. Jak długo ta sytuacja jeszcze potrwa, dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć.

- Z problemem borykamy się już od minionego tygodnia - mówi Marianna Rożej, powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie. - Początkowo w wodzie stwierdziliśmy pojedynczej bakterie ogólne, więc wydaliśmy decyzję o możliwości z korzystania z wody, ale po przegotowaniu. Niestety, w piątek pojawiły się w niej bakterie coli, a więc pochodzenia ściekowego. Musieliśmy ustalić źródło zakażenia. Okazało się, że jest nim studnia w Miedznej Drewnianej. Wodociąg trzeba było wyłączyć z użytkowania.

W gminie niemal natychmiast zebrał się zespół zarządzania kryzysowego.

- Przede wszystkim przekazaliśmy informacje sołtysom poszczególnych wsi o bezwzględnym zakazie korzystania z wody do celów spożywczych - mówi Jan Jóźwik, wójt gminy. - I od razu uruchomiliśmy beczkowozy, aby zaopatrzyć ludzi w wodę pitną i do celów gospodarczych, także dostarczyć ją do Domu Opieki Społecznej i firm prowadzących działalność gospodarczą.

Już w piątek do gminy przywiezionych zostało 7,5 tysiąca pięciolitrowych opakowań wody mineralnej niegazowanej z Ciechanowa. Drugi jej zrzut trafił do ludzi na drugi dzień w godzinach popołudniowych. Cały czas wodę dostarczają beczkowozy, zaopatrujące się w wodę z hydroforni w Żelazowicach.

Rozdziałem wody do celów spożywczych zajęli się sołtysi.

- Ludzie mieli wodę w domach niemal od razu - mówi Elżbieta Zielińska z Białaczowa. - Do celów gospodarczych wodę beczkowozami rozwozili nasi strażacy. Jeszcze mamy wiele palet wody, które sukcesywnie będziemy rozdzielać. Moim zdaniem trzeba by jej więcej przydzielać dla rodzin wielodzietnych. Zasugerujemy to wójtowi i na pewno tak się stanie.

Zdaniem pani Elżbiety mieszkańcy są wyrozumiali. - Taka sytuacja jak u nas może zdarzyć się wszędzie - uważa.

Nie brak jednak głosów, że zbyt późno mieszkańcy zostali odcięci od zakażonej wody i niezbyt widoczne były informacje o tym. Wójt nie zgadza się z zarzutami.

- Sołtysom pisemne informacje przekazaliśmy od ręki. Zaraz znalazły się na tablicach ogłoszeń - mówi. Jak do tej pory nie było takiej sytuacji, żeby mieszkańcy choć przez godzinę pozbawieni byli wody. W urzędzie nasi pracownicy dyżurują przez 24 godziny i jak tylko otrzymają sygnał, że gdzieś jej brakuje, to natychmiast jest tam dowożona.

Źródło: Polska Dziennik Łódzki (Andrzej Wdowski)
I TY MOŻESZ PROMOWAĆ BIAŁACZÓW.
STOWARZYSZENIE
PROMOCJI I ROZWOJU GMINY BIAŁACZÓW
26-307 BIAŁACZÓW UL. PIOTRKOWSKA 12
Nr rejestracyjny: 0000327292
REGON : 100679980


Nr konta : 68 8992 0000 0032 8410 2000 0010

Adres korespondencyjny:
26-307 Białaczów
Ul. Plac Wolności 1I TY MOŻESZ PROMOWAĆ BIAŁACZÓW

Z okazji organizowanych w Białaczowie w dniu 23 sierpnia 2009r DOŻYNEK POWIATOWYCH Stowarzyszenie planuje wydać
1500 szt folderu o Gminie Białaczów ( pierwszy w dziejach Białaczowa)
1500 szt pocztówek z zabytkami Gminy Białaczów ( ostatnie wydanie 20 lat temu)
zorganizować wystawę BIAŁACZÓW WCZORAJ I DZIŚ ( I edycja)


I Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę do promocji naszej Gminy!!!

• Wyślij na podane wyżej konto internetem, przez bank , pocztę lub wpłać gotówkę w Bibliotece w Białaczowie , a Twoje nazwisko będzie widniało wśród sponsorów w folderze
20 zł – napisane czcionką - 12
40 zł - napisane czcionką – 14
60 zł – napisane czcionką – 16
80 zł – napisane czcionką – 18
100 zł – napisane czcionką – 20
• Możesz , na stronach folderu zareklamować swoją firmę. O wielkości reklamy decyduje ilość wykupionych modułów reklamowych. W tej sprawie dzwoń pod numer 603-571-324.
Stowarzyszenie wystawia FAKTURY lub KP na wpłaconą kwotę.
Tel.669 500 552 -faktura

Prezes Stowarzyszenia
Teresa Długowolska

Kasa dla Białaczowa.
W bieżącej kadencji Białaczów złożył już kilka wniosków o dofinansowanie różnych projektów ze środków Unii Europejskiej, ale nie przestaje. Kolejne albo już są złożone i czekają na decyzję, albo będą składane.
Są środki na rozbudowę zabytkowej strażnicy OSP w centrum Białaczowa. Kosztem 1 mln 138 tys. złotych, w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, będzie rozbudowane, stając się prawdziwym centrum życia kulturalnego Białaczowa, no bo i świetlica, i dom ludowy z pokojami gościnnymi, i oczywiście strażnica OSP. Przewidziano również miejsce zabaw dla dzieci. Wszystkie prace mają być zakończone do 15 sierpnia przyszłego roku, a więc w święto Wniebowstąpienia Najświetszej Maryi Panny będzie oddane do użytku. W tym roku rozpisany zostanie przetarg na podobny kompleks budynków w miejscowości Żelazowice, na który również złożono wniosek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z wybudowaniem przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Białaczowie ,,Orlika''. Jak wszędzie ministerstwo sportu i Urząd Marszałkowski dają po 333 tys. złotych. Pozostałe środki w zależności od wyniku przetargu wykłada gmina. Poza tym gmina wystąpiła o środki unijne na termomodernizację oraz wymianę dachu w Zespole Szkół Samorządowych w Białaczowie. Na ten cel w 2010 roku przeznaczone zostanie w sumie milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy zł ( z tego 900 tysięcy zł. dofinansowania). Należy dodać że w bieżącym roku wykonywana jest już termomodernizacja wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania Szkoły Podstawowej w Petrykozach. Zakończenie prac zaplanowano na 15 sierpnia br.
Trwają prace nad przygotowaniem i przeprowadzeniem kolejnych etapów budowy kanalizacji w gminie. Tym razem przygotowywany jest wniosek o wartości 3,1 mln złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Żelazowicach. Jeśli do tego dodamy plany związane z zakupem nowego wozu strażackiego dla OSP w Petrykozach, to będzie widać, że plany inwestycyjne na 2010 rok są duże i będą wymagać sporo wysiłku organizacyjnego.
Informacja i zdjęcia : UG Białaczów
I Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej.
STOWARZYSZENIE - DZIECIOM GMINY BIAŁACZÓW

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów we współpracy ze wszystkimi szkołami podstawowymi oraz Ludowym Klubem Sportowym zorganizowało
I Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa SPiRGB. Dnia 24.04.2009r. z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów zostało podpisane Forum Organizacji Pozarządowych Gminy Białaczów. Głównym celem forum jest integracja środowiska i współpraca na rzecz promocji i rozwoju gminy. Pomysł okazał się słuszny. Już 16.06.2009r Stowarzyszenie i Ludowy Klub Sportowy w Białaczowie zorganizowali na zakończenie roku szkolnego dla czterech szkół podstawowych naszej gminy turniej piłki nożnej, połączony z akcją „ Bezpieczne wakacje” W rozgrywkach wzięło udział ponad 80 uczniów po 20 z każdej szkoły. Miejscem rywalizacji sportowych był stadion Ludowego Klubu Sportowego w Białaczowie, gdzie młodzież ze Skroniny, Petrykóz i Miedznej Drewnianej przybyła na rowerach pod opieką dyrektorów i nauczycieli. Celem pokonania trasy na rowerach była praktyczna lekcja jazdy w kolumnie w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje”
Mimo niesprzyjającej pogody, na turniej zgłosiły się wszystkie cztery drużyny, na których czekało wykoszone boisko, odpowiednio rozmieszczone bramki i ognisko przygotowane przez członków i Prezesa Ludowego Klubu Sportowego w Białaczowie Andrzeja Martykę.
Rozgrywki przygotował i poprowadził członek drużyny LKS i SPiRGB Ireneusz Wilk.
Regulamin turnieju przewidywał grę systemem „każdy z każdym”, gdzie można było zdobyć
3 punkty za zwycięstwo oraz 1 pkt za remis . Po dwugodzinnych emocjach i wspaniałej zabawie wyniki przedstawiały się nastepująco:

Szkoła Podstawowa w Białaczowie 7 pkt bramki 8 : 4
Szkoła Podstawowa w Skroninie 4 pkt bramki 5 : 4
Szkoła Podstawowa w Petrykozach 3 pkt bramki 7 : 7
Szkoła Podstawowa w Miedznej Drewnianej 1 pkt bramki 5 : 9

Atrakcją turnieju był mecz dwóch drużyn dziewcząt z Miedznej Drewnianej i Petrykóz, które z upartością chciały pokazać swoje umiejętności futbolowe. Mecz zakończył się remisem. O wygranej drużyny dziewcząt z Petrykóz zadecydowały rzuty karne .
Celem turnieju była walka o przechodni puchar Prezesa Stowarzyszenia, który zwycięskiej drużynie, z życzeniami bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji ufundowała i wręczyła Prezes Stowarzyszenia Teresa Długowolska.
W tych rozgrywkach nie było przegranych. Każda drużyna za udział w turnieju otrzymała piłki i paletki do gry badmintona. Na wszystkich uczestników po rozgrywkach czekała ciepła kiełbaska z grilla, bułka, sok owocowy lub woda mineralna. Nagrody dla drużyn i poczęstunek został ufundowany z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ( 1000zł ).
Na turniej została również zaproszona z wydziału prewencji Komendy Policji Powiatowej w Opocznie sierżant Barbara Stępień , która poprowadziła dla wszystkich uczestników prelekcję na temat „ Bezpieczne wakacje”. Wiedza przekazana przez Panią sierżant została sprawdzona podczas Quizu , a udzielane odpowiedzi zadowoliły prowadzącą, nauczycieli i dyrektorów szkół..
Wspaniała zabawa oraz lekcja bezpiecznych wakacji trwała od 10.00 do 14.00
Z nadzieją na przejęcie pucharu ,wszystkie drużyny zadeklarowały swój udział w turnieju na przyszły rok.
Prezes SPiRGB składa podziękowania i wyrazy uznania koleżankom z Zarządu i jednocześnie Dyrektorkom Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej i Skroninie Paniom Ewie Raczyńskiej i Marioli Zalega za wspaniałą organizację I Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa SPiRGB.

Teresa Długowolska

Fotoreportaż

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE.
Zarząd SPiRGB ZAPRASZA wszystkich zainteresowanych naszą działalnością na spotkanie w dniu 12 czerwca 2009r o godz. 18.00 w budynku Urzędu Gminy.
Tematem spotkania będzie:
-sprawozdanie z realizacji zadań poszczególnych komisji za IV I V
- analiza zadań na VI, VII i VIII
- informacje ze spotkania Zarządu z Wójtem
- propozycje zebranych do dalszej działalności

UWAGA ZARZĄD:
O GODZINIE 16.30 W BUDYNKU URZĘDU GMINY ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE ZARZĄDU
Zagadnienia do omówienia:
Spotkanie z Wójtem Gminy
uzupełnienie dokumentacji stowarzyszenia - pieczątki , podpisy
analiza planu na Vi,VII,VIII
sprawozdanie za IV. V

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Z pozdrowieniami Teresa Długowolska
Zebranie SPiRGB przełożone.

Zarząd Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów informuje ,że z przyczyn osobistych członków Zarządu zebranie planowane na ostatnią sobotę miesiąca maja zostaje przełożone na dzień 12 czerwca 2009r. Bliższe informacje będą podane na stronie Stowarzyszenia i w gablocie . Za zmiany przepraszamy.
Zadania na miesiąc czerwiec wynikające z rocznego planu pracy zostały omówiona z osobami za nie odpowiedzialnymi i będą realizowane zgodnie z planem.
Jednocześnie informujemy ,że zostały złożone wszystkie dokumenty do Urzędu Statystycznego w Piotrkowie Trybunalskim w celu nadania nr REGON i NIP-u oraz założenia konta w banku.
Z pozdrowieniami Teresa Długowolska.
Koncert charytatywny.
Dnia 30.05 br. w Petrykozach, o godzinie 17.00, w hali przy szkole podstawowej odbędzie się koncert mający na celu zbiórkę pieniędzy na operację dla chorego Tomasza Jędrasika. Koncert poprowadzi i zaśpiewa organizator Łukasz Nowak oraz jego goście, zespół "Bez Jacka" z liderem Zbigniewem Stefańskim.

Organizator zwraca się też do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe Tomka w jego walce z chorobą. Oto konto, na które można wpłacać pieniądze :BS Opoczno
O/Białaczów
60899200000013517720000010
z dopiskiem "Pomoc dla Tomasza"

Informacja : Łukasz Nowak
Strona 106 z 111 << < 103 104 105 106 107 108 109 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes