Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 26 2021 07:03:07
Obecny adres IP
3.238.204.31
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Katarzyna Ula
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020r cz-5
PIŁKA NOŻNA

MICHAŁ GRZESIŃSKI
Michał Grzesiński- wychowanek Ceramiki Opoczno, zawodnik KS.Paradyż, Woy Bukowiec Opoczyński.Obecnie reprezentuje klub LKS Białaczów, w którym gra jako środkowy obrońca .Król strzelców na turnieju halowym o mistrzostwo LZS w Moszczenicy. Według,, ŁĄCZY NAS PIŁKA" rozegrał 95 oficjalnych meczów strzelajac 18 bramek.

MIŁOSZ GRZESIŃSKI
Miłosz Grzesiński- wychowanek Ceramiki Opoczno zawodnik KS Paradyz, LKS Białaczów; obecnie rerezentuje KS RUCH CHORZÓW .Pozycja napastnik. Pięciokrotny król strzelców na turniejach halowych. W plebiscycie Dziennika Łódzkiego, w 2018r został najlepszym sportowcem powiatu Opoczyńskiego. Według,, ŁĄCZY NAS PIŁKA", rozegrał 130 oficjalnych meczów strzelając 112 bramek.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020 cz-4
PŁYWANIE

CHMAL BARTŁOMIEJ

Bartłomiej Chmal mieszkaniec wsi Parczòw. Urodzony 11.06.2011r. Zawodnik LKS Opocznianka. Bartek trenuje pływanie od 2 lat i ma już na swoim koncie bardzo dobre wyniki. 5 grudnia 2020r. osiągnął swój największy sukces zajmując 4 miejsce w ogólnopolskich zawodach Laura Lubelskiego Koziołka w Lublinie, ustanawiając swój rekord życiowy na 50 metrów stylem dowolnym.
Dzięki bardzo dobrym startom w tym roku Bartek wziął udział 19.12.2020r. w prestiżowych zawodach,, Od Młodzika do Olimpijczyka", które odbyły się w Warszawie na obiekcie OSiR Żoliborz (Nieoficjalne Mistrzostwa Polski, w jego kategorii wiekowej nie ma jeszcze oficjalnych mistrzostw) gdzie zajął 30 miejsce w kraju.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-cz3
BOKS

1.POŻYCKI BARTŁOMIEJ

,,Boks jest dla mnie czymś więcej niż nauka zadawania ciosów. Jest to mój świat, to czym żyję. Chciałbym w przyszłości zaszczepić bakcyla rywalizacji w ringu, wśród białaczowskiej młodzieży"
Bartłomiej swoją przygodę z boksem rozpoczął gdy miał 12 lat. Swoje pierwsze walki stoczył w 2012 roku. W 2015 r zdobył v-ce mistrzostwo województwa. Startował w wadze półciężkiej. Od niedawna zaczął trenować MMA, jak mówi z czystej ciekawości i dla chęci rozwinięcia umiejętności. W 2016 roku stoczył swój ostatni bokserski pojedynek. Jest w dalszym ciągu aktywnym sportowo w klubie KSW KO Opoczno, w którym kilka razy w tygodniu rozwija swoje umiejętności.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-cz2
Tenis ziemny:

1.KACPER WERESZKA

Kacper obecnie ma 17 lat mieszka na terenie naszej Gminy w Parczówku. Od 12 lat trenuje tenis, a od 8 posiada licencję zawodniczą umożliwiającą mu rywalizację na różnych szczeblach rozgrywek tenisowych. Łączenie codziennych treningów z nauką i startami turniejowym, które zazwyczaj związane są z podróżami po całej Polsce wymaga dobrej organizacji i mobilizacji.
W 2020 roku na poziomie rozgrywek wojewódzkich Kacper zdobył mistrzostwo w grze pojedynczej seniorów(26.09 – Radomsko), a w rozgrywkach ogólnopolskich często meldował się w finałach i półfinałach. Otwarty Turniej Klasyfikacyjny rangi 2 – Pszczyna 7.03 (III miejsce w deblu), OTK rangi 3 – Łódź 11.01 (II miejsce debel), OTK rangi3 – 17.11 Chorzów (III miejsce debel).
Warte odnotowania są starty Kacpra w turniejach głównych Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i seniorów, oraz turnieju cyklu LOTOS. W rankingu tenisowym swojej kategorii wiekowej (junior) Kacper zajmuje 58 miejsce.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020r
Od dziś, przez najbliższe dwa dni przedstawiać będziemy sylwetki nominowanych do grona ,,NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW AMATORÓW Z GMINY BIAŁACZÓW ZA 2020R. Dziś propozycje przedstawicieli dwóch dyscyplin sportowych: Podnoszenia ciężarów i męskiej piłki nożnej.
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW:


1.POPECKI FILIP- sztangista LKS Opocznianka Opoczno, trenujący w klubie od 3 lat. W 2020r startował na pomostach okręgu, oraz na ogólnopolskich imprezach .Zawodnik startuje w wadze +109 kg. Jego osiągnięcia to II miejsce w eliminacjach do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży z wynikiem 75 kg + 90 kg. W dwuboju, na olimpiadzie młodzieży w Ciechanowie zajął 9 miejsce z wynikiem 160 kg. Filip zdobył brązowy medal w mistrzostwach okręgu Łódzkiego( Radomsko) z wynikiem 168 kg.
Zawodnik startuje w wojewódzkiej lidze juniorów. Podczas tej rywalizacji uzyskał rekord życiowy z wynikami -80 kg w rwaniu, oraz 95 kg w podrzucie. Wcześniejsze sukcesy Filipa to: 2018 rok-wicemistrzostwo okręgu do lat 15, VI miejsce w mistrzostwach Polski LZS w Zamościu. W 2019 roku zdobył IX miejsce w mistrzostwach Polski do lat 15, oraz wicemistrzostwo okręgu łodzkiego w tej samej grupie wiekowej.
Filip Popecki jest członkiem kadry okręgu.

PIŁKA NOŻNA (męska)

Pan Grzegorz Brzeski, trener miejscowego LKS-u mówi tak: ,,Ogólnie należy docenić wszystkich zawodników drużyny. Ilość zawodników, którzy wystąpili w barwach LKS-Białaczów, na boiskach ligowych to aż 28.To największa ilość, spośród wszystkich drużyn występujących w lidze. WSZYSCY MIELI DUŻY WPŁYW NA OSIĄGNIETY WYNIK"
A oto nominowani:

1. SKATULSKI KAMIL-podstawowy zawodnik drużyny LKS Białaczów, jej kapitan. Występuje na pozycji środkowego obrońcy. Na koncie kapitana są również 4 zdobyte bramki. Defensywa LKS-u straciła najmniej bramek w lidze. /ciąg dalszy- ,,czytaj więcej/
WITAMY NA POKŁADZIE
Informacje EKGDo niewielkiego grona redagujących ,,Elektroniczną Kronikę Gminy Białaczów" dołączył TOMASZ KRAWCZYK. Tomasz zajmować się będzie ogólnie pojętym sportem w gminie. Będzie informował czytelników o wydarzeniach sportowych, w których uczestniczyć będą sportowcy z naszej gminy. Oprócz działu sportowego Tomasz zahaczy o wątek kulinarny. W swojej rubryce przypominać będzie o tradycjach kulinarnych naszych przodków( przypomni przepisy naszej regionalnej kuchni)
Witamy Cię Tomku na pokładzie i życzymy powodzenia.
Konkurs-Najpopularniejszy sportowiec amator gminy Białaczów-2020r
Informacje EKGDziś jest to zwiastun pierwszego w historii Białaczowa, plebiscytu na najpopularniejszego sportowca amatora gminy Białaczów za 2020r. Wprawdzie był to rok nietypowy, z uwagi na sytuację pandemiczną, niemniej jednak w niektórych dyscyplinach sportowych, udało się zorganizować rywalizację. Nominację do grona najpopularniejszych przedstawiają trenerzy, instruktorzy i opiekunowie. Organizatorem konkursu jest redakcja ,,Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów" i Pani Barbara Goworek- Wójt Gminy Białaczów. Konkurs w formie elektronicznego głosowania będzie trwał przez 14 dni od dnia oficjalnego opublikowania nazwisk nominowanych, na stronie www.stowbial.pl
Do naszego konkursu oczekujemy zgłoszeń z następujących dyscyplin sportowych:
-piłka nożna (męska)- już jest lista nominowanych
-podnoszenie ciężarów- już jest lista nominowanych
-taekwondo- oczekujemy zgłoszeń
-tenis ziemny-oczekujemy zgłoszeń
-boks- oczekujemy zgłoszeń
-piłka nożna (kobiet)- oczekujemy zgłoszeń

Zgłoszenia przyjmujemy do 23 grudnia do godz 12

Z.S
Powspominajmy
Z CZYM KOJARZĄ CI SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA;ZA CZYM TĘSKNISZ;O CZYM MARZYSZ.</
Zapraszamy naszych czytelników do wspomnień i zwierzeń o czasie, którego co roku wyczekujemy, o chwilach, które może już nie wrócą ,o nietypowej magii, o celebrowaniu, o specyficznym zapachu, o serdeczności wśród bliskich. Prosimy o kilkuzdaniowe opisy jak wspominamy wigilię i święta. Czy tęsknimy za tamtym czasem, przesiąkniętym niedostatkiem, ale obfitym w szacunek do ludzi i rzeczy? Czy marzymy o klimatycznych, białych świętach? A może dziś to już historia, którą przy okazji odtwarzamy dla swoich dzieci i wnuków.
Pamiętajmy-Nasze treści również tworzą historię, bo słowa zapisane w internecie nie zginą, pozostawiając coś wartościowego dla potomnych.
Opisy w formie wspomnień prosimy przesyłać na naszą skrzynkę mailową (ekgbialaczow@poczta.fm) bądz bezpośrednio zamieszczać w komentarzach pod artykułem lub na facebooku
.
Potrącona na przejściu dla pieszych
Informacje EKG Jak donosi portal ,,Opoczno.info ,,Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 27 listopada o godzinie 16.25 w Białaczowie. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem osobowym dacia, na przejściu dla pieszych potrącił 91 letnią kobietę. Piesza została hospitalizowana. Kolejny raz przypominamy kierowcom aby dojeżdżając do oznakowanych przejąć dla pieszych zachować ostrożność. Jesień jest trudnym czasem dla kierowców i pieszych. Szybko zapadający zmrok, zmienne warunki pogodowe nie są sprzymierzeńcami bezpieczeństwa na drodze. Wiele w tym zakresie zależy od odpowiedzialności i zdrowego rozsądku wszystkich uczestników ruchu drogowego
/B.S/;;
Pedofil czy ekshibicjonista?
Informacje EKGPojawia się w naszej gminie zazwyczaj w weekendy. Porusza się srebrnym lub szarym samochodem osobowym. Roznegliżowany od pasa w dół, zaczepia kobiety i dzieci pytając o drogę. Prosi o podejście bliżej auta, po to by przy otwartych drzwiach samochodu demonstrować swoje obnażone dolne części ciała. W ostatnią sobotę obiektem jego zboczenia był kilkuletni chłopiec, który na ul. Parczowskiej miał być zepchnięty autem do rowu. Tylko dzięki sprawności fizycznej, ów chłopiec umknął zboczeńcowi.
Zwracamy się do wszystkich, którzy byli świadkami podobnych zdarzeń, bądz zauważą mężczyznę w wieku 30-40 lat, który w sposób podejrzany zaczepia dzieci, o natychmiastowy kontakt z Komisariatem Policji w Opocznie . Nr telefonu: 44 754 61 04 lub alarmowy 112.
Redakcja ,,EKG"
Sonda-Jak oceniasz pracę Rady Gminy Białaczów
Rada Gminy to najważniejszy organ samorządowy. Rada Gminy i jej radni, uchwalają uchwały, których wykonanie powierzają Wójtowi Gminy. Upłynęły 2 lata od ostatnich wyborów samorządowych. Poodajemy pod ocenę pracę Rady Gminy Białaczów.
Redakcja ,,EKG-Białaczów"


SONDA
Jak oceniasz pracę Rady Gminy

Pozytywnie
Negatywnie
Nie mam zdania

Strona 5 z 99 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes