Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmMarzec 23 2019 02:51:39
Obecny adres IP
52.206.226.77
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 309
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Piotr
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Białaczów liczy 827 lat

Już wielokrotnie w naszych artykułach poruszaliśmy tematy historycznych dziejów gminy Białaczów. Mój kolega Piotr Kolczyński, dotarł do materiałów i zapisów historycznych, z których wynika że pierwsze wzmianki o istnieniu Białaczowa pochodzą z 1191 roku ,,Białaczów ma 825 lat"

,,Z tych informacji jasno wynika, że najdawniejszą datą, z którą mamy do czynienia jest rok 1191, gdzie można mówić już o istnieniu Białaczowa jako wioski dającej dziesięcinę do kaplicy w Żarnowie. Pozostałe fakty potwierdzają, że Białaczów już wtedy istniał. I choć pierwszy dokument, w którym miejscowość się wymienia jako siedzibę możnowładcy Krzesława Odrowąża pochodzi z roku 1233, to dla mnie osobiście nie ulega wątpliwości, że za datę istnienia Białaczowa należy przyjąć rok 1191. Z pewnością faktyczna data powstania to co najmniej kilka lub kilkanaście lat wcześniej, ale ustalenie tego obecnie jest niemożliwe.
A dlaczego to wszystko napisałem? Redakcja EKG chce zaproponować wszystkim, a szczególnie władzom gminy rozpoczęcie dyskusji w poruszonym temacie. Uważamy, że mieszkańcy miejscowości o tak długiej historii powinni postarać się o przyjęcie konkretnej daty jej powstania. Może to być data symboliczna, ale to przecież miłe móc powiedzieć, że mieszka się w miejscowości o ponad 800-letniej historii."


Piotr Kolczyński

OFERTA PRACY
Informacje EKG
PRACOWNIK PRODUKCJI - Opoczno -

Pracuj i zarabiaj około 2700 zł brutto

HR Global Group – jesteśmy certyfikowaną agencją pracy tymczasowej, doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy (certyfikat nr 12576)

Dla naszego klienta, reprezentującego najbardziej rozpoznawalną i cenioną markę na rynku polskim w branży ceramicznej, poszukujemy osób na stanowisko:

PRACOWNIK PRODUKCJI
Miejsce pracy: OPOCZNO


Zakres obowiązków:
- Praca na produkcji
- Obsługa maszyn i urządzeń ceramicznych
- Kontrola i pomiar parametrów procesu produkcyjnego
- Zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości i usterek przełożonemu
- Utrzymanie porządku

Wymagania:
- Gotowość podjęcia pracy w systemie 4-brygadowym, w systemie 3-zmianowym
- Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
- Motywacja i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych zadań

Oferujemy:
- Zatrudnienie od zaraz na podstawie umowy o pracę
- Pracę w systemie 4 dni na rano od godziny 6, dzień wolny, 4 dni na po południe od godziny 14, dzień wolny, 4 dni na noc, od godziny 22, 2 dni wolnego
- Stawka 14,70 zł brutto
- Możliwość otrzymania dodatku 5%, ok 0,75 zł brutto do każdej godziny
- ZARABIAJ OKOŁO 2700 zł brutto miesięcznie
- Wsparcie koordynatora we wszelkich sprawach pracowniczych
- Zdobycie doświadczenia zawodowego w renomowanej firmie

ZGŁOSZENIA WRAZ Z CV PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES MAILOWY:opoczno@hrglobal.pl
PYTANIA I INFORMACJE POD NR TEL: 691 551 471. Klauzula Informacyjna w procesie rekrutacji
Administratorem danych osobowych jest HR GLOBAL GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo ONZ 1. Kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych możliwy jest pod adresem email: iodo(at)hrglobal. pl Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko wymienione w ogłoszeniu w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze danych (podstawa prawna: 22(2)§1 KP w związku z art.6 ust.1 lit.c Rozporządzenia z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO)) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko o którym mowa w ogłoszeniu. W przypadku wyrażenia dodatkowo dobrowolnej zgody, dane osobowe będą przetwarzane także dla przyszłych procesów rekrutacji i w zakresie wizerunku (podstawa prawna : 22(2)§1 KP w związku z art.6 ust.1 lit.a RODO) Podanie danych i wyrażenie dodatkowych zgód jest dobrowolne i nie wpływa na udział w procesie rekrutacji na stanowisko o którym mowa w ogłoszeniu i nie będzie podstawą niekorzystnego traktowania kandydata oraz nie będzie stanowiło przyczyny uzasadniającej odmowę zatrudnienia. Dodatkowo wyrażone zgody można zgłosić pisząc wiadomość na adres email: zgody(at)hrglobal. pl W każdym czasie przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Zgodę można wycofać pisząc wiadomość na adres email : zgody(at)hrglobal. pl Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko wymienione w ogłoszeniu będą przetwarzane przez okres 3 miesięcy od zamieszczenia ogłoszenia, a dane przetwarzane w oparciu o dodatkowe zgody na przyszłe rekrutacje i wizerunku przez okres 1 roku od dnia wyrażenia dodatkowej zgody. Osoba udostępniające dane osobowe w celu ich przetwarzania ma prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo przenoszenia danych osobowych. Osobie przysługuje również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzasadnione jest, że dane osobowe przetwarzane są przez Administratora niezgodnie z RODO.>PODZIĘKOWANIE
Informacje EKGPAN KRZYSZTOF DUKAT WŁAŚCICIEL APTEKI PRZY OŚRODKU ZDROWIA W BIAŁACZOWIE, ZA POŚREDNICTWEM ,,EKG-BIAŁACZÓW" W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM DZIAŁALNOŚCI Z DNIEM 31 LIPCA , SKŁADA WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM NASZEJ GMINY PODZIĘKOWANIE ZA 17 LAT WSPÓŁPRACY.

Od Redakcji:
W imieniu mieszkańców naszej gminy DZIĘKUJEMY za 17 lat życzliwości, empatii,i serdecznego uśmiechu.Będziemy Pana zawsze miło wspominać. Życzymy sukcesów w nowym wyzwaniu zawodowym.

Z.S.


Zdatna czy niezdatna do spozycia?


Powyższa informacja ukazała się na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Białaczów. Czytam, czytam, czytam i niczego z tej informacji nie wynoszę. Badano wodę (data poboru wody, wpływu pisma,nazwa jednostki badającej, punkt poboru wody) ale wyniku badań nie można zauważyć. Rozumiem przeoczenie, ale jakby woda była niezdatna do spożycia, to co wtedy? A może jednak jest niezdatna? Pewnie za chwile pojawi sie pełna informacja na którą czekam nie tylko ja.
Ps. Czemu Urząd Gminy badając okresowo wodę z gminnej kanalizacji korzysta z usług zewnetrzenej, komercyjnej firmy a nie z usług Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Opoczna?

Zbigniew Szpoton
Nabór kandydatów na radnych
Informacje EKGBEZPARTYJNY KOMITET WYBORCZY ZBIGNIEWA SZPOTONA OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA RADNYCH Z NASTĘPUJACYCH MIEJSCOWOŚCI:
1.WĄGLANY
2.MIEDZNA DREWNIANA
3.PETRYKOZY
4.SĘDÓW
5.PARCZÓW
6.PARCZÓWEK
7.KURASZKÓW
8.SKRONINA

ZGŁOSZENIE KIEROWAĆ NA ADRES ekgbialaczow@poczta.fm lub telefonicznie: 794 430 275

Znów nas ubyło
Informacje EKGPierwsza połowa tego roku znów przynosi niekorzystne tendencje demograficzne. Ale nie ma co się dziwić, skoro bociany, w drodze na lęgowiska omijają naszą gminę. Ale już na poważnie: Jak podaje Urząd Stanu Cywilnego na dzień 03 lipca gmina Białaczów liczy 5838 mieszkańców. W pierwszym półroczu urodziło się 36 dzieci. W tym samym czasie odnotowano 43 zgony.

Z.S.
Konkursy na stanowiska Dyrektora rozstrzygniete
NewsyRozstrzygnięto konkursy na stanowiska Dyrektorów szkół Podstawowych w Białaczowie i Petrykozach. Z nowym rokiem szkolnym placówkami w tych miejscowościach kierować bedą: w Białaczowie- Pani Anna Smolarczyk, w Petrykozach Pani Beata Purgat. Obu Paniom składamy gratulacje i życzymy sukcesów, poprzez innowacyjne spojrzenie na edukacje, odwagę we wdrażaniu pomysłów związanych nie tylko z modelowym i szablonowym kształceniem. Zaś w imieniu uczniów prosimy o zmniejszenie wagi tornistrów i więcej czasu na samorealizację pozaszkolną.

Redakcja ,,EKG-Białaczów"
Z listów do redakcji
Informacje EKG,, Prosimy Redakcje Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów o interwencję w sprawie systematycznego spalania nieczystości na tzw śmietniku przy cmentarzu w Białaczowie. Od kilku lat zamiast wywozu na składowisko nieczystości ,spalane są na miejscu miedzy innymi stare plastykowe wieńce i znicze. Swąd spalanych śmieci, zwłaszcza w takie upalne jak teraz dni drażni drogi oddechowe i zanieczyszcza powietrze.Mieszkańcy ulic Polnej i Łąkowej z konieczności zamykają okna. Prosimy za pośrednictwem ,,EKG"-odpowiednie służby gminne lub kościelne o pomoc i reakcję w powyższej sprawie.W przypadku braku reakcji zmuszeni będziemy powiadomić odpowiednie służby powiatowe"
Ostrzeżenie metoeorologiczne
Informacje EKGOstrzeżenia meteorologiczne dla powiatu opoczyńskiego na dziś od godz 16 do godz 21,30
Burze z gradem
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Miejscami grad.


Zródło: imigw.gov.pl
,,Zimna wojna"- film skrótowo myśleniowyJeszcze w lutym ubiegłego roku, niektóre sceny do filmu ,,Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego kręcone były w Białaczowie a dziś dzieło tego znakomitego twórcy filmowego można oglądać w kinach w Polsce. Stąd też moja obecność na projekcji tego filmu (przypomnę iż pośrednio uczestniczyłem w naborze do castingu statystów do niektórych scen kręconych w Białaczowie) w dniu wczorajszym. Sam film zanim wszedł na polskie ekrany miał znakomite recenzje europejskich krytyków filmowych (nagroda za reżyserię na festiwalu filmowym w Cannes) i bardzo dobrą promocję w Polsce. Ten filmowy poemat o smutnej miłości nakręcony jest w konwencji skrótów z życia dwojga bohaterów w czasach siermiężnego socjalizmu. Widz, poprzez niedopowiedzenia autora i reżysera, zmuszony jest do sięgnięcia w swej wyobrazni do wiedzy historycznej z tamtego okresu. Losy dwojga bohaterów, on kompozytor,pianista,aranżer w końcu współzałożyciel zespołu Pieśni i Tańca ,,Mazurek”, ona członkini tego zespołu, borykają się od samego początku znajomości z problemami natury obyczajowej, społecznej czy w końcu politycznej. Ich miłość od samego początku skazana na pasmo porażek. Sam finał tego pięknego poematu o smutnej miłości jest zaskakujący. Tym samym zapraszam wszystkich do obejrzenia tego dzieła Pawła Pawlikowskiego. Znakomita obsada aktorska i jeszcze świetniejsza muzyka towarzysząca filmowi.
Ps.
Zanim wybierzecie się na film radzę, zwłaszcza młodemu pokoleniu, sięgnąć po podręczniki historii PRL z lat 1949-1952 bo w tamtym okresie rozgrywana jest akcja filmu.


Mieszkańców Białaczowa spieszę poinformować że niektóre sceny filmu uwidoczniają nasz pałac z zewnątrz i wewnątrz. Sam główny bohater wypowiada nazwę Białaczów, próbując dodzwonić się z Francji do swej ukochanej.
Statyści z Białaczowa mogą również siebie odnależc w scenie kręconej przed pałacem.

Czekam również na Wasz opinie na temat filmu.

Zbigniew Szpoton

Białaczowska Grupa Artystyczna.

Po środowych występach w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach, Białaczowska Grupa Artystyczna stworzona przez Panią Izę Wiktorowicz, tym razem wystąpiła w Domu Kultury w Żarnowie. W ramach nocy bibliotek, artyści amatorzy z Białaczowa, w sobotni wieczór 9 czerwca 2018r, zaprezentowali swój program przygotowany z okazji ,,Dnia Matki".Publiczność zgromadzona w Domu Kultury podziękowała wykonawcom z Białaczowa owacjami na stojąco.

Dyrektor Gminnej Biblioteki w Żarnowie składa podziękowania Pani Wiktorowicz.

A takim pięknym zachodem słońca Żarnów podziękował Białaczowskiej Grupie Artystycznej.

Zdjęcia autorstwa Huberta Wiktorowicza

Zbigniew Szpoton

Strona 5 z 87 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes