Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmCzerwiec 19 2018 15:35:47
Obecny adres IP
54.81.197.24
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 282
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: palban101
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Dymisja Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białaczowie
Informacje EKGNa dzisiejszej sesji Rady Gminy jedną z omawianych kwestii była ocena pracy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białaczowie w kontekście skargi jaką złożyła Rada Rodziców do Kuratorium Oświaty, Rady Gminy i Wójta Gminy Białaczów. Skarga zawierała opis nieprawidłowości merytorycznych jak i pedagogicznych, jakich w odczuciu rodziców ,dopuszczała się Pani Dyrektor. Pokłosiem, tej trwającej już od kilku tygodni, nieprzyjemnej atmosfery w podstawówce, było złożenie dziś, na ręce organu założycielskiego jakim jest Wójt Gminy, rezygnacji z pełnienia funkcji Dyrektora szkoły przez Pania Beatę Piotrowską. Dymisja została przyjęta. Do najbliższego konkursu na obsadę zwolnionego wakatu, funkcje pełniącego obowiązki Dyrektora Szkoły sprawować będzie Pani Małgorzata Kocemba.

Z.S.
Młody talent bramkarski w Neptunie Końskie

Jan Świątek, rocznik 2001,to młody, dobrze zapowiadający się talent bramkarski.Jego pasją, od zawsze jest piłka nożna. Jest wychowankiem Ceramiki Opoczno.W rozwoju jego talentu bramkarskiego czynnie uczestniczą jego rodzice, którzy nie szczędzą sił i środków by syn otrzymał nie tylko staranne wykształcenie ale także by uczestniczył w zajeciach szkoleniowo-bramkarskich. Janek uczestniczył w wielu obozach szkoleniowych w kraju i za granicą. Młody bramkarz w ostatnich dniach, wypożyczony został do Neptuna Końskie, który jest liderem IV ligi świętokrzyskiej. Neptun o jeden punkt wyprzedza Czarnych Połaniec i o dwa Zdrój Busko-Zdrój. Trzymajmy więc kciuki za sportowy rozwój Janka, bo to nie tylko uzdolniony sportowiec ale także mieszkaniec Białaczowa.

Zbigniew Szpoton

Skandal czy bezmiar władzy?
Informacje EKGZadzwonił do nas mieszkaniec gminy , czytelnik ,,EKG-Białaczów" i prosząc o anonimowość wyraził dezaprobatę wobec informacji jaka dziś ukazała się na oficjalnej internetowej stronie gminy Białaczów. Na tejże stronie zamieszczono zaproszenie na spotkanie z byłym ministrem MON, posłem PiS Antonim Macierewiczem. Niezadowolony z tego faktu czytelnik pyta za naszym pośrednictwem kto z władz gminy wyraził zgodę na publikacje tej informacji. W dalszym ciągu swojego komentarza przypomina że strona internetowa gminy Białaczów to nie partyjna tuba a miejsce w którym powinny znajdować się ważne informacje z życia gminy. Nawet jeśli spotkanie to miałoby się odbyć na terenie gminy( spotkanie odbędzie się w Opocznie) to i tak nie jest to miejsce by zamieszczać tego typu partyjne wyzwania.

Nauka gry na gitarze


NAUKA GRY NA GITARZE DLA POCZĄTKUJĄCYCH (nie jest konieczne posiadanie własnej gitary).
Szczegółowe informacje: Tel 794-430-275
Zbigniew Szpoton

6 milionów wizyt
Informacje EKGZ dziennikarskiego i kronikarskiego obowiązku pragnę poinformować że licznik rejestrujący ilość odwiedzających nas czytelników, w dniu 12 lutego odnotował liczbę 6 milionów. Dziękujemy że jesteście cały czas z nami. Zapraszamy cały czas do wspólnego redagowania ,,Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów". Jeszcze raz-DZIĘKUJEMY.
37 Wąglański konkurs poezji rozstrzygniety


W 37 Wąglańskim Maju Poezji - wystartowało 329 uczestników z 15 krajów. Z Polski 310 poetów i 19 z Polonii (wśród nich: 207 pań i 122 panów). Najliczniejsze reprezentacje: 49 z Mazowieckiego, 34 ze Śląskiego 30 z Łódzkiego, 28 z Małopolskiego. Zaś z Polonii 3 z Litwy, po 2 z Australii, Kanady i z Niemiec oraz po 1 z innych krajów jak m.in.: Anglia, Argentyna, Austria, Czechy, Francja, Norwegia, Szwecja, USA, Węgry i Włochy. Najstarszą uczestniczką jest pani Teresa Dębek z Sydney z Australii. Ur. 03.05.1928 r. w Warszawie - w dniu nadesłania wierszy liczyła sobie 89 lat i 8 miesięcy! Zaś najmłodszym Jakub Nowak z Wrocławia. Liczy sobie 7 lat i 7 miesięcy ur. 28.05.2010 r. - uczeń II kl SP im. II-go Tysiąclecia Wrocławia.
PROTOKÓŁ JURY 37 WĄGLAŃSKIEGO MAJA POZJI
WĄGLANY 26-27.05.2018 roku
Soczówki 12 lutego 2018 roku

JURY w składzie: Przewodnicząca - Elżbieta Ewa Krajewska-Al Khouri - miłośnik poezji, sympatyk Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, z wykształcenia nauczyciel i menedżer kultury.
Sekretarz - Hanna Maria Koperkiewicz - poetka, sympatyk Towarzystwa Przyjaciół Wąglan.
Członek - Krystyna Jóźwik - prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, radna i sołtys, współorganizatorka wąglańskich konkursów poezji od I edycji.
Członek - Waldek Jóźwik - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, pomysłodawca i organizator wąglańskich konkursów poezji od I edycji, kronikarz, prozaik i poeta, członek STL, SAP i Polish American Poets Academy im. Jana Pawła II w Wallington w USA, współautor 25 książek.
Jury po analizie 1900 wierszy 329 poetów z 15 krajów przyznało w 2 całkowicie odrębnych kategoriach 16 nagród i wyróżnień m.in.: pieniężnych, książkowych i rzeczowych o łącznej wartości 7.600 zł (siedem tysięcy sześćset złotych!)…


Kategoria - Poezja rymowana:

I Nagroda 500 zł Zygmunt Królak - Witolubie - Zachodniopomorskie
II Nagroda 400 zł Józef Cupak - Wara n./Sanem - Podkarpackie
III Nagroda 350 zł Mikołaj Fołta - Stalowa Wola - Podkarpackie
Wyróżnienie 300 zł Anna Błachucka - Małogoszcz - Świętokrzyskie
Wyróżnienie 300 zł Jan Gumbisz - Kielce - Świętokrzyskie
Wyróżnienie 300 zł Paulina Żelawska - Zielona Góra - Lubuskie
Wyróżnienie 300 zł Józefa Nita - Opoczno - Łódzkie
Ciąg dalszy nagrodzonych-,,czytaj więcej"

Ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego rejonu
Informacje EKGUWAGA! Ostrzeżenie meteorologiczne. NADCIĄGA ORKAN FRIEDERIKE! Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu wystąpią zawieje śnieżne. Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla wielu miejsc w naszym kraju. Na zachodzie Polski wiatr ma wiać z prędkością w porywach do 110 kilometrów na godzinę! W szczytowych partiach gór powiać może nawet 140 km/h. UWAGA! Ostrzeżenie meteorologiczne. NADCIĄGA ORKAN FRIEDERIKE! Wiatr powinien osłabnąć w piątek nad ranem. Warto zabezpieczyć balkony, , podwórka, ogródki, miejsca, w ktorych leżą jakieś przedmioty, bo wiatr może je porwać. Nie ustawiać samochodów pod drzewami, bo połamane gałęzie mogą uszkodzić auta.

Zródło. www.expressilustrowany.pl
Właściwa obywatelska postawa
NewsyDzięki zdecydowanej postawie 29 letniej mieszkanki powiatu opoczyńskiego zatrzymany został nietrzeźwy kierowca fiata punto. Kobieta zajechała drogę pijanemu kierowcy i wezwała na miejsce policję.
11 stycznia 2017 roku, przejeżdżająca przez miejscowość Zakrzów kobieta, zauważyła, że jadący przed nią samochód marki Fiat Punto jedzie nieregularnie, zmienia pas drogi, jedzie "wężykiem". Kobieta zauwazyła także, że kierujący punto wyrzuca przez otwarte okno pustą butelkę prawdopodobnie po alkoholu.
Przypuszczając, że kierowca fiata jest nietrzeźwy, 29 latka zajechała mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwała na miejsce policję.
Okazało się, że kobieca intuicja i tym razem nie zawiodła. 61 letni kierowca fiata punto był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.
Samochód, którym się poruszał został odholowany.

Policjanci dziękują kierującej za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki tak zdecydowanej reakcji, być może nie doszło do tragedii na drodze.
Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zródło opoczno.policja.gov.pl


Duchowy podwieczorek
W sobotę, w uroczystość związaną z przybyciem do małego Jezuska trzech mędrców, Kacpra, Melchiora, Baltazara, świetnie wkomponowało się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Białaczowie pt ,,Mały pastuszek i wielki rozbójnik".

Mały spektakl teatralny, oparty na współczesnych tekstach i muzyce przygotowała nauczyciel katechezy Pani Elżbieta Karbownik.
Spektakl prowadzony w żywym tempie, z fajną choreografią a zwłaszcza scenografią opowiadał o małym pastuszku o dobrym sercu, który napotykając na przeciwieństwa, próbuje dotrzeć do małego Jezuska by oddać mu pokłony i dary.
Zanim rozpoczął się zasadniczy spektakl, swoje możliwości wokalno-taneczne zaprezentowali milusińscy z grup przedszkolnych. I jak to bywa przy tego typu żywiołowych występach,ci mali wykonawcy, zgromadzoną publiczność wprowadzili w stan radości. Zasadnicza część spektaklu to już moment skupienia i refleksji. Mali aktorzy oprócz dobrego przygotowania tekstowego,wyróżniali się dopasowanymi do treści jasełek strojami.W tym miejscu słowa uznania należą się rodzicom.


ciąg dalszy ,,czytaj więcej"
Bal sylwestrowy 2017/18Uczestnicy tegorocznego Balu sylwestrowego okazali się bardzo wytrwali nie tylko na parkiecie. Zabawa taneczna rozpoczęła się punktualnie o godz 20.00 powitaniem gości przez organizatorów a zakończyła o godz 5.00 już w nowym roku. Tak jak zapowiadano, bal zainaugurowano polonezem. Z uwagi na warunki lokalowe, tylko niektóre pary wzięły udział w tańcu. Taniec poprowadziła para M i M Sikorscy, dawni członkowie zespołu ,,Tramblanka". Kolejnym wydarzeniem tanecznym był otwarty konkurs dla wszystkich uczestników na najlepiej zatańczony walc wiedeński. Z pośród wielu par, organizatorzy wytypowali jedną zwycięską której wręczono atrakcyjną nagrodę rzeczową.Część taneczną balu rozpoczęły rytmy discopolowe.
Około godz 22 organizatorzy zaproponowali kolejny konkurs, tym razem o tematyce sylwestrowej. Tylko jedna z uczestniczek balu potrafiła prawidłowo odpowiedzieć na pytanie za co otrzymała nagrodę rzeczową. Przed północą ogłoszono konkurs na najładniej zatańczone dwa tańce ludowe. Z uwagi na wyrównany poziom, zarządzono dogrywkę. Zwycięskiej parze organizatorzy ufundowali atrakcyjną nagrodę. Północ uczestnicy powitali na zewnątrz lokalu składając sobie wzajemnie życzenia noworoczne. Tej miłej i podniosłej atmosferze towarzyszyły pokazy fajerwerków i lampionów w kształcie czerwonych serc. Ciąg dalszy imprezy zdominowały utwory przy których bawi się prawie cała Polska. I tak do godzin porannych. Dla najbardziej wytrwalej pary, która prawie cały czas bawiła na parkiecie , wręczono upominek-niespodziankę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu.


Zbigniew Szpoton

Wciąż niekorzystne tendencje demograficzne w gminie
Informacje EKGW poprzednich latach pisaliśmy o niekorzystnych tendencjach demograficznych w gminie Białaczów. Zeszłoroczne statystyki potwierdzają tendencje spadkowe odnosząc się do proporcji zgonów i urodzeń. Wprawdzie w roku 2017 w naszej gminie urodziło się więcej dzieci niż w latach poprzednich to i tak mieszkańców nam ubywa. I tak statystyki gminne odnotowały 87 zgonów . W tym samym czasie przyszło na świat 62 dzieci. Przypomnijmy jak było w poprzednich latach. W 2016 roku 84 zgony a 44 urodzenia. W 2014 roku gmina odnotowała 79 zgonów a tylko 47 urodzeń.
Z.S.
Strona 3 z 82 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes