Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmKwiecie 18 2019 19:34:07
Obecny adres IP
3.80.224.52
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 309
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Piotr
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
Materiał wyborczy kandydatki do Rady Powiatu Pani Anny Każmierczyk

Szanowni Państwo,

W mojej ulotce wyborczej, prezentującej założenia jakie chciałabym realizować będąc Radną Rady Powiatu znalazł się błąd drukarski, który jak wielu z Państwa zauważyło zaprasza do oddania głosu na moją kandydaturę 21 listopada b.r. a nie w najbliższą niedzielę 21 października. Serdecznie dziękuję za Państwa czujność i zwrócenie uwagi na ten istotny błąd. Przygotowanie materiałów wyborczych dla wszystkich kandydatów to dość gorący okres dla nich jak i drukarni, jednak odpowiedzialność za tenże błąd ponoszę osobiście i za jego zaistnienie serdecznie przepraszam wszystkich wyborców. Jednocześnie jestem miło zaskoczona, tak dużą ilością telefonów i sms – ów z informacją zwrotną, które pokazują Państwa troskę o sprawy naszej gminy i dostrzeżenie pracy jaką dotychczas na jej rzecz wykonywałam pracując w samorządzie, tj. pozyskując środki na: utworzenie placówki SENIOR- WIGOR, granty sołeckie dla miejscowości Petrykozy, Parczówek, Żelazowice, Miedzna Drewniana i Sędów, rozbudowę oczyszczalni ścieków w Białaczowie, modernizację dróg na terenie gminy, budowę sali gimnastycznej w Miedznej Drewnianej, modernizację dachu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Petrykozach, , renowację dachu zabytkowego kościoła w Białaczowie i wymianę okien w tym zabytku, doposażenie jednostek OSP z terenu gminy w sprzęt ratowniczy czy też siłownie zewnętrzne w Radwanie, Parczówku i Sobieniu.
Biorąc pod uwagę termin jaki znajduje się na rozpowszechnionych materiałach wyborczych, który wskazuje, że moja praca na rzecz mieszkańców Gminy Białaczów miałaby być krótsza w nadchodzącej kadencji o cały miesiąc, jeżeli otrzymam Państwa zaufanie, zobowiązuję się do intensywnej pracy, aby swoje deklaracje wypełnić.
Jeśli uzyskam Państwa poparcie w wyborach samorządowych 21 października b.r., w których kandyduję do Rady Powiatu Opoczyńskiego jako reprezentant Gminy Białaczów będę zabiegać o:
Z lstów do Redakcji
,,Wybory się zbliżają a śmieci pozostają" taki tytuł nasz czytelnik, Pan Jacek, nadał serii zdjęć prosząc o publikację. Dla młodszych czytelników przypomnę że jest to miejsce położone opodal cmentarza, w którym jak wspominają najstarsi mieszkańcy Białaczowa, zakopywano zwłoki żołnierzy (rosyjskich, niemieckich)by zaraz po wojnie ekshumować, miejsce gdzie w latach 70 a nawet 80-tych było centrum sportów zimowych (sam zjeżdżałem z większych górek na nartach , wąwóz służył jako tor saneczkowy a na zamarzniętym oczku graliśmy w hokeja).Latem, małe morskie oczko służyło jako kąpielisko. Nie do wiary, ale jednak.Dziś to miejsce wygląda jak wygląda i trzeba coś z ty zrobić bo szpeci krajobraz.
/czytaj więcej/
Kandydaci na Radnych-Okreg nr 5
Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona przedstawia kandydatów na Radnych do wyborów samorządowych w gminie Białaczów. Prezentujemy kandydata z Okregu nr 5.
RYSZARD SKIBA- Lat 33.
,,Od kilku lat jestem mieszkańcem Parczowa.To co jest charakterystyczne dla takich miejscowości jak ta to przysłowiowy marazm.Parczów to sypialnia, to ludzkie schematy.Mam obawy że moje jeszcze małe córki,po osiągnięciu dojrzałego wieku wyjadą stąd, jak większość młodych mieszkańców Parczowa.Jeśli już podejmą takie życiowe decyzje, to przynajmniej stwórzmy im dziś miejsce do szczęśliwego dorastania. Program KWW Bezpartyjni zakłada rewitalizację takich miejsc jak to za mną. A jest to mały zbiornik wodny,połozony w środku miejscowości, przy którym od pokoleń miejscowi spotykają się na pogaduszki.Zbiornik mimo dużego zamulenia i zanieczyszczenia ma swój urok. Innym miejscem, mało dostępnym dla młodych jest świetlica wiejska. Nasz program zakłada otwarcie świetlic. Wiem co starsze pokolenie mysli o tym pomyśle. Świetlice wiejskie, zgodnie z regulaminem gminnym, mogą być oddane w użytkowanie organizacjom pozarządowych. Oddajmy więc je we właściwe ręce a instalacja jednej czy dwóch kamer rozwiąże problem dewastacji obiektu.
Ps. Na zebraniach wiejskich z kandydatami na wójtów nie dało się zauważyć młodych, stąd apel do potencjalnych przyszłych radnych o realizację powyższych propozycji.
A do młodych apeluję o choćby minimalne zaangażowanie społeczne i cytując słowa znanego hiciora.,,Ktoś inny zmienia świat za Ciebie, nadstawia głowę, podnosi krzyk. A Ty z daleka bo tak lepiej. I w razie czego, nie tracisz nic"-proszę o wsparcie"
.
Kandydaci na Radnych Gminy-Okręg nr 2
Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona przedstawia kandydatów na Radnych do wyborów samorządowych w gminie Białaczów. Prezentujemy kandydata z Okregu nr 2.
ZBIGNIEW SZPOTON- Lat 59.
,,Już 10 lat współredaguję ,,EKG-Białaczów" Publikując tam artykuły i felietony kieruję się dobrem społecznym, przybliżając problemy mieszkańców, ale także promuję ziemię białaczowską. W wielu publikacjach zwracałem uwagę na niewykorzystany potencjał turystyczny gminy. Nie należymy do gmin rolniczych a tym bardziej przemysłowych, stąd moje ukierunkowanie na ten dział gospodarki. Program Komitetu Wyborczego Bezpartyjni, w wyborach samorządowych do Rady Gminy, stawia na innowacyjność w podejściu do rozwijania turystyki w gminie (zalew w Miedznej, zbiorniki wodne w sołectwach, szlaki piesze i rowerowe,kwatery i pokoje gościnne a nawet fontanna na rynku).Niezależnie od wyników wyborów samorządowych, chcielibyśmy współpracować z każdym kto podejdzie ze zrozumieniem że TURYSTYKA to przyszłość naszego (gminy)rozwoju.

Moim marzeniem jest by w niedalekiej przyszłości przywrócić Białaczowowi prawa miejskie. Realizacja tego marzenia jest bardzo bliska, ponieważ nie spełniamy tylko jednego warunku stawianego przez zapisy zawarte w ustawie rządowej. Pozostałe cztery są spełnione.
Bardzo mocno w swym programie stawiamy na młode pokolenie mieszkańców gminy, i ich świadomość czynnego uczestniczenia w przezwyciężaniu stereotypów i schematów (Młodzieżowa Rada Gminy, gminne radio internetowe, internet szerokopasmowy).
"
/czytaj więcej/
Kandydaci na Radnych-Okręg Nr 3
Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona przedstawia kandydatów na Radnych do wyborów samorządowych w gminie Białaczów. Prezentujemy kandydata z Okregu nr 3.
DIANA TARASKA- Lat 36.
,,Znajomi mówią o mnie że jestem bezkompromisowa. Może i tak, ale uważam że półśrodki tylko wydłużają drogę do celu. Od 11 lat, od kiedy mieszkam w Białaczowie, dostrzegam że właśnie te półśrodki są hamulcem w rozwoju gminy. Nie zgadzam się że młodzież białaczowska, jak to podkreślają niektórzy decydenci gminni, nie rokuje dobrze. Najpierw stwórzmy dla nich warunki do intelektualnego i kulturowego rozwoju, potem przyjdzie czas na oceny. W myśl jednego z haseł wyborczych naszego Komitetu, otwieramy świetlice wiejskie, czyli miejsca integracji społecznej, a nie jak dotychczas miejsca przyjęć weselnych i okazjonalnych, by zatrudniony przez Urząd Gminy animator kultury pracował z młodzieżą i nie tylko z młodzieżą. W świetlicach mogą działać również Kluby Matki i Dziecka oraz Kluby Seniora".
,,Świetlice to miejsca integracji społecznej. Czemu więc przez cały tydzień są zamknięte?"
Materiał wyborczy kandydatki na Wójta Gminy-Bezplatny
Krystyna Gołąb Nowym Wójtem Gminy Białaczów? TAK!
Mieszkam w Wąglanach. Jestem osobą niepełnosprawną i nie przeszkodziło mi to w zrobieniu wielu wspaniałych rzeczy: spełniłam się w życiu prywatnym - posadziłam drzewa, urodziłam syna (szkoda, że tylko jednego!), zbudowałam dom. Teraz mogę swój czas poświęcić, aby robić więcej dla społeczeństwa. Jako kandydatka na to stanowisko mogę zaoferować bogate doświadczenie zawodowe i życiowe.
Moje największe zalety:
Nie znam się na wszystkim i potrafię to przyznać np.: braki w znajomości nowych technologii nadrabiam dobrym kontaktem z osobami młodymi, które wiedzą jak działają komputery i są pracowici! Jestem asertywna i potrafię rozwiązywać problemy merytoryczną dyskusją -nie krzyczę głośno, żeby wygrywać.
Co oferuję w zamian za Wasz głos?
*Dostępny i przyjazny urząd, także dla osób starszych i niepełnosprawnych. Brak okularów nie powinien być przeszkodą w załatwieniu sprawy, a urzędnicy powinni kierować sprawami tak, aby zawsze mieć czas dla Mieszkańców.
(Kawy napijemy się w przerwie  )

*Pomoc dla rolników i lokalnych przedsiębiorców. Co to znaczy? Postaram się rozszerzyć współpracę o kolejne projekty z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kolejne na mojej liście będą nowe projekty dofinansowane z Unii Europejskiej. Dla przedsiębiorców będę starać się o ulgi finansowe, żeby więcej pieniędzy zostało na zatrudnianie kolejnych pracowników i rozwój biznesu, a nie wystarczało tylko na sponsorowanie polityków.
*Poruszam się po naszej gminie autem, więc doskonale wiem jaki jest stan dróg. W ciągu trwania mojej kadencji, będę sukcesywnie poprawiać ich stan i zadbam o sprawne odśnieżanie ich zimą. Remonty dróg rozpocznę latem 2019, od najbardziej uczęszczanych tras. Zrobimy to raz a dobrze, więc kiedy spoglądam na zadłużenie przyznaję szczerze - nie wszystkie będę w stanie naprawić, ale zrobię tyle ile się da!
*Od kilku miesięcy prowadzę rozmowy z inwestorem z Łodzi. Wstępnie wybrał tereny w jednej z miejscowości naszej gminy, która może być dla nas szansą na nowe miejsca pracy. Będę dążyć do zmniejszenia bezrobocia o 5% - przez czas trwania kadencji.
Uzależnienia m.in. od alkoholu i substancji psychoaktywnych (dopalaczy) to kolejny, nierozwiązany jeszcze problem, którego nie można zbagatelizować.
Inni kandydaci wydają się go nie zauważać? Dlaczego? Mam wizję ośrodka pomocy psychologicznej, gdzie anonimowo będzie można uzyskać poradę i otrzymać wsparcie.


Przepracowałam w Urzędzie Gminy 28 lat. Doskonale wiem jak wyglądają Wasze codzienne problemy. Świadomie nie będę robić spotkań przedwyborczych, ponieważ uważam, że osoby pracujące, mają dość napięty grafik codziennych spraw.
Wiecie jak się ze mną skontaktować, mieszkamy przecież w jednej gminie.

/czytaj więcej/
Kandydaci na Radnych
Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona przedstawia kandydatów na Radnych do wyborów samorządowych w gminie Białaczów. Dziś prezentujemy kandydata z Okregu nr 1.
SEBASTIAN KALATA- Lat 38.
,,Wiele lat ,wraz z rodziną, mieszkałem poza granicami kraju.Postanowiliśmy powrócić do Białaczowa bo uznaliśmy że zostały stworzone warunki do dalszego naszego bytu w Ojczyżnie, w ukochanym Białaczowie. Jednak zetknięcie się z realną rzeczywistością , nie do końca daje nam spełnienie. Chciałbym by nasze dzieci miały satysfakcję z bycia Polakiem, Białaczowianinem. Zdecydowałem się kandydować do Rady Gminy by realizować program wyborczy ,,Bezpartyjnych", który oferuje mieszkańcom Białaczowa strawę duchową".
,,Dziś na tym obiekcie świeci słońce, ale czy to miejsce musi świecić pustkami ?"

,,Czy tak piękny zbiornik w centrum Białaczowa ma tak wyglądać?"PROGRAM WYBORCZY KWW BEZPARTYJNI
ZBIGNIEWA SZPOTONA
/ WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 R/

HASŁO WYBORCZE ,,WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ TURYSTYCZNY GMINY”

I- KULTURA-SPORT -TURYSTYKA

/czytaj więcej/

Ładniejsze centrum Białaczowa
Informacje EKGZ centrum Białaczowa zniknęły stare krzewy, które szpeciły wygląd Rynku. W miejsce żywopłotu posadzono nowe,kolorowe krzewy. Przez to Rynek nabrał nowego wyglądu, jakże przyjemnego dla oka.

Z.S.
Kandydaci na Radnych -Okręg Nr 12,13,14,15
Kandydaci na Radnych z okręgów nr 12,13,14,51

Okręg Nr 12 to miejscowość-Część Sołectwa Petrykozy od Nr 43 do Nr 97 nieparzyste i od Nr 98 do końca66-Liczba wyborców-292
Okręg Nr 13 to miejscowość Sędów- Liczba wyborców-289
Okręg Nr 14 to miejscowość Część sołectwa Skronina od 1 do 135- Liczba wyborców-344
Okręg Nr 15 to miejscowość -Część sołectwa Skronina od nr 136 do końca Liczba wyborców 339

/ czytaj więcej/
Kandydaci z ikregów Nr 8,9,10,11
Kandydaci na Radnych z okręgów nr 8,9,10,11

Okręg Nr 8 to miejscowość Miedzna Drewniana-Liczba wyborców-466
Okręg Nr 9 to miejscowość Wąglany- Liczba wyborców-321
Okręg Nr 10 to miejscowość Parczówek- Liczba wyborców-340
Okręg Nr 11 to miejscowość -Kuraszków, Część Sołectwa Petrykozy od Nr 1/1 do Nr 42 i od Nr 44 do Nr 96A parzyste Liczba wyborców-292

/ czytaj więcej/
Kandydaci z Okregów NR 4,5,6,7
Kandydaci na Radnych z okręgów nr 4,5,6,7

Okręg Nr 4 to miejscowości Sobień i Zakrzów-Liczba wyborców-358
Okręg Nr 5 to miejscowość Parczów- Liczba wyborców-305
Okręg Nr 6 to miejscowość Radwan- Liczba wyborców-170
Okręg Nr 7 to miejscowość Żelazowice-Liczba wyborców-270

/ czytaj więcej/
Strona 3 z 87 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes