Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmLuty 27 2021 15:32:58
Obecny adres IP
34.234.223.227
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 320
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: maciej jozwik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Potrącona na przejściu dla pieszych
Informacje EKG Jak donosi portal ,,Opoczno.info ,,Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 27 listopada o godzinie 16.25 w Białaczowie. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem osobowym dacia, na przejściu dla pieszych potrącił 91 letnią kobietę. Piesza została hospitalizowana. Kolejny raz przypominamy kierowcom aby dojeżdżając do oznakowanych przejąć dla pieszych zachować ostrożność. Jesień jest trudnym czasem dla kierowców i pieszych. Szybko zapadający zmrok, zmienne warunki pogodowe nie są sprzymierzeńcami bezpieczeństwa na drodze. Wiele w tym zakresie zależy od odpowiedzialności i zdrowego rozsądku wszystkich uczestników ruchu drogowego
/B.S/;;
Pedofil czy ekshibicjonista?
Informacje EKGPojawia się w naszej gminie zazwyczaj w weekendy. Porusza się srebrnym lub szarym samochodem osobowym. Roznegliżowany od pasa w dół, zaczepia kobiety i dzieci pytając o drogę. Prosi o podejście bliżej auta, po to by przy otwartych drzwiach samochodu demonstrować swoje obnażone dolne części ciała. W ostatnią sobotę obiektem jego zboczenia był kilkuletni chłopiec, który na ul. Parczowskiej miał być zepchnięty autem do rowu. Tylko dzięki sprawności fizycznej, ów chłopiec umknął zboczeńcowi.
Zwracamy się do wszystkich, którzy byli świadkami podobnych zdarzeń, bądz zauważą mężczyznę w wieku 30-40 lat, który w sposób podejrzany zaczepia dzieci, o natychmiastowy kontakt z Komisariatem Policji w Opocznie . Nr telefonu: 44 754 61 04 lub alarmowy 112.
Redakcja ,,EKG"
Sonda-Jak oceniasz pracę Rady Gminy Białaczów
Rada Gminy to najważniejszy organ samorządowy. Rada Gminy i jej radni, uchwalają uchwały, których wykonanie powierzają Wójtowi Gminy. Upłynęły 2 lata od ostatnich wyborów samorządowych. Poodajemy pod ocenę pracę Rady Gminy Białaczów.
Redakcja ,,EKG-Białaczów"


SONDA
Jak oceniasz pracę Rady Gminy

Pozytywnie
Negatywnie
Nie mam zdania

Komentarz po naszej sondzie
Informacje EKGZakończyło się sondażowe głosowanie na zadane przez nas pytanie, czy chcemy by Białaczów miał przywrócone prawa miejskie. W naszej sondzie oddano 181 głosów. 54% czytelników opowiedziało się za przywróceniem praw miejskich,45 % było przeciwnych. Wynik sondy pozwoli nam rozpocząć społeczne konsultacje. Jest to proces długotrwały i wymagający. Mamy nadzieję że do naszej inicjatywy przyłączą się radni z Białaczowa. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, powołanie społecznego komitetu, który będzie koordynował prace administracyjne i legislacyjne, odkładamy na wiosnę 2021 roku. Do tego czasu czekamy na Państwa zgłoszenia do uczestnictwa w tym społecznym organie. Liczymy także na akces współpracy, byłych mieszkańców naszej miejscowości, którzy dziś zamieszkują poza miejscem urodzenia (Białaczów), a którym temat przywrócenia praw miejskich jest bliski.
TAK WIĘC DRODZY MIESZKAŃCY BIAŁACZOWA- SPEŁNIJMY POWINNOŚĆ WOBEC HISTORII.


Piotr Kolczyński
Zbigniew Szpoton
Okradani w majestacie prawa
JournalPan Jan w swoim życiu przepracował zawodowo 42 lata. Przez te wszystkie lata, pobierając wynagrodzenie za pracę, ZMUSZONY BYŁ do odprowadzania od swojej comiesięcznej pensji dwóch danin. Pierwsza to podatek od wynagrodzenia, który konsumowany jest przez Państwo na bieżąco ( funkcjonowanie państwa). Druga to tzw składka na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, fundusz pracy, którego dysponentem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pan Jan osiągnąwszy wiek emerytalny, pomyślał że ze środków zgromadzonych na koncie funduszu emerytalnego, a zgromadził ponad 700 tys zł, będzie mógł żyć godnie. Jakież było jego rozczarowanie gdy ZUS wyliczył mu miesięczną emeryturę w wysokości 2 tys zł. Wziął kalkulator do reki i wyliczył. Przeciętny mężczyzna w naszym kraju, według danych GUS żyje na emeryturze 10 lat. To ja przez ten okres wykorzystam tylko 480 tys zł (jeśli tyle będę żył). To co się stanie z pozostałą kwotą ok 250 tys zł. Zadał to pytanie u zródeł i jakież było jego rozczarowanie, gdy usłyszał że środki zgromadzone na jego koncie, pobierane z jego wynagrodzenia, nie są jego własnością, i w żadnym wypadku nie mogą być po jego śmierci dziedziczone. Ostatecznie gdyby zszedł był, /wejdz w zakładkę,,czytaj więcej/
Sonda
NIE DLA PLASTIKOWYCH WIĄZANEKNieniejszym artykułem nasza Redakcja włącza się w akcję pt ,,NIE DLA PLASTIKOWYCH WIĄZANEK"

Zbliża się czas porządkowania grobów naszych bliskich. Jest to szczególny okres, tym bardziej że jesteśmy w okresie postępującej fali zarażeń wirusem covid-19.
Każdego roku, we Wszystkich Świętych, cmentarze zalewane są wieńcami i wiązankami. Są to najczęściej atrapy kwiatów, stroików, wieńców, wykonane w całości z plastiku. Niewielu z nas ma jednak świadomość, co dzieje się z bukietami i stroikami, gdy emocje związane z tym wyjątkowym dniem opadną, a na grobach pozostaną ozdoby z plastiku. Pamiętajmy, że sztuczny kwiat, nawet jeśli do złudzenia przypomina pachnący odpowiednik, jest po prostu kawałkiem plastiku. Taka ozdoba nie nadaje się do recyklingu i pozostanie w swojej formie przez setki lat, zanieczyszczając naszą planetę. Warto też w tym miejscu poruszyć temat kosztów wywozu takich odpadów (w przeddzień tego szczególnego okresu wyrzucane są zeszłoroczne plastiki) które to koszty ponosi administrator cmentarza, czyli w przypadku naszej gminy parafia. Koszt wywozu tylko jednego pojemnika z nie nadającymi się do recyklingu odpadami (przypomnijmy że wiązanka to nie tylko plastik, to także druty) to kosz 300-700 zł
. NIE KUPUJMY WIĘC PLASTIKOWYCH WIEŃCÓW NA GROBY. WSPOMINAJĄC TYCH KTÓRZY ODESZLI, NIE ZAPOMINAJMY O TYCH KTÓRZY MAJĄ JESZCZE PRZYJŚĆ NA ŚWIAT.KUPUJMY NA GROBY NASZYCH BLISKICH NATURALNE KWIATY. W POŁACZENIU Z MODLITWĄ I ZADUMĄ, BEDĄ WYGLĄDAĆ JESZCZE PIEKNIEJ. A KIEDY ZWIĘDNĄ-ULEGNĄ BIODEGRADACJI.Zbigniew Szpoton


Batman na ulicy Wąskiej
Ochrona

Kolejny przypadek pobicia zgłosili redakcji mieszkańcy Białaczowa. Rzecz dzieje się okazjonalnie ,bez przyczyny i w dość dziwnych okolicznościach. W niespodziewanym dla przechodnia (najczęściej mężczyzny pod wpływem) momencie, podbiega nieznajomy osobnik, uderza ofiarę a następnie w podobnym tempie oddala się ulicą Wąską. Dziwne to zachowanie miejscowego ,,Batmana" z uwagi na brak motywu. Opowiadający te podobne sytuacje mieszkańcy Białaczowa, nie zgłaszają tych nietypowych przypadków policji, z uwagi na brak możliwości identyfikacji napastnika.Z.S.
ZAPROSZENIE NA MECZ

Cieszy styl gry, cieszą wysokie wygrane, cieszy radość z postawy tych młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Marzeniem działaczy reaktywowanego zespołu piłkarskiego jest to, by na mecze piłkarskie lokalnej drużyny przychodziło sporo sympatyków.
Zaproszeniem na sobotni mecz z liderem naszej grupy KS Poświętne, który odbędzie się w sobotę 3 pazdziernika o godzinie 15,30 na stadionie przy ul. Piotrkowskiej, nasza redakcja włącza się do realizacji tego marzenia. Zapraszamy. Emocje gwarantowane. Pogoda również.
LKS BIAŁACZÓW- NOWA JAKOŚĆ

Konsultacje społeczne czyli Nihil novi
Informacje EKG

Z dziennikarskiego obowiązku informuje że we wtorek 29 września 2020r o godz 18, w świetlicy w Białaczowie odbędzie się zebranie mieszkańców Białaczowa, którego celem jest dyskusja na temat dyspozycji funduszu sołeckiego.
Z obywatelskiego obowiązku poddaję pod rozwagę propozycje podziału funduszu:
1. Fragmentaryczne odtworzenie i udrożnienie koryta ,,Strugi"
Uzasadnienie: Z uwagi na obniżający się poziom wód gruntowych oraz mając na uwadze perspektywiczną inwestycję gminną wokół zbiornika wodnego do której dopływa ,,Struga" proponuję już dziś zająć się udrożnieniem zródła, skąd bierze początek ta lokalna rzeczka, oraz udrożnienie jej koryta.

2.Dofinansowanie instalacji oświetlenia wokół boiska piłkarskiego
3. Dofinansowanie działalności LKS- Białaczów
Uzasadnienie: W ostatnim okresie obserwujemy dość duże zaangażowanie młodzieży i działaczy w ponowny rozwój Ludowego Klubu Sportowego. Wraz z zaangażowaniem odnotowujemy sukcesy młodych adeptów piłkarskich jak i sekcji seniorskiej. Nie pozwólmy zgasić ich zaangażowanie.

Ps. Przez kilka ostatnich lat uczestniczyłem w podobnych spotkaniach. Przebieg jak i realizacja zawsze przebiegają podobnie. Obecność mieszkańców wydaje się tu zbyteczna, bo referująca temat funduszu sołeckiego, przedstawia swoje priorytety i wokół nich odbywa się dyskusja i głosowanie kilkunastu (ciągle tych samych) osób. Żadna z moich propozycji nie doczekała się uznania a już nie wspomnę o realizacji. Zwracam też uwagę na to by czerpać wzorce od innych, którzy w sposób odpowiadający wymogom czasowym i technologicznym przeprowadzają konsultacje społeczne na temat podziału środków z funduszu sołeckiego czy budżetu obywatelskiego za pomocą INTERNETU.Zbigniew Szpoton
Zmarł Aleksander Brzeski
Ze smutkiem podajemy tą informację. W dniu 20 września 2020r,przeżywszy 79 lat ,po długiej chorobie, zmarł długoletni pedagog szkoły Podstawowej w Białaczowie, animator życia społecznego PAN ALEKSANDER BRZESKI.
Uroczystości żałobne odbędą się w dniu 22 września (wtorek) o godzinie 14 w kościele parafialnym w Białaczowie.

Wyrazy współczucia rodzinie Pana Aleksandra składają wychowankowie i właściciele portalu ,,EKG"- Białaczów:
Piotr Kolczyński
Zbigniew Szpoton
Strona 3 z 96 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes