Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmCzerwiec 20 2021 07:25:58
Obecny adres IP
3.235.179.79
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Katarzyna Ula
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
BARTŁOMIEJ CHMAL-Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów za 2020r
Przywitał nas w domu swoich rodziców, ciepłym, ujmującym uśmiechem, Ten 9- letni, czarnowłosy chłopiec, już przy pierwszym kontakcie, sprawia wrażenie pogodnego, dobrego, poukładanego chłopca, co potwierdza dalsza rozmowa z nim.

,,EKG”- Bartku, Gratulujemy Ci serdecznie zwycięstwa w naszym plebiscycie. Pewnie to co się teraz dzieje wokół Twojej osoby spowodowało mały zawrót głowy; no bo zwycięstwo z dużą przewagą głosów, dzisiejsze spotkanie i wywiad z nami,za chwilę ceremonia wręczenia statuetek. Pewnie jak wrócisz do szkoły też będą o Tobie mówić.

Bartłomiej Chmal- Dziękuję za gratulacje. Jestem zaskoczony że wygrałem ten plebiscyt. To że głosowało na mnie tyle osób to zasługa rodziny, która uruchomiła tę maszynę głosującą, nie tylko wśród znajomych i przyjaciół, ale także rodziny mieszkającej za granicą Polski .

,,EKG”- Zaskoczenie jest tym większe, że dyscyplina, którą reprezentujesz, jest mało popularna w tak małych środowiskach jak nasze. Tu zawsze jak wiesz, dominowała piłka nożna.

Bartłomiej Chmal- Ja też zacząłem od piłki nożnej i przez jakiś czas kopałem piłkę. To było do czasu kiedy nasz nauczyciel Wychowania Fizycznego, w ramach zajęć, zaprowadził moją klasę na basen. Kontakt z wodą spowodował że oboje, i ja i woda, poczuliśmy że się potrzebujemy.

,,EKG”- Fajnie to ująłeś. Przypomnij naszym czytelnikom, ile lat, jeśli w Twoim wieku można posługiwać się tą jednostką czasu, trenujesz pływanie?

Bartłomiej Chmal- Od dwóch lat. Trenuję trzy razy w tygodniu. Na treningi do Opoczna, zawożą mnie rodzice. Są też ze mną na zawodach .Bardzo im dziękuje za to.

,,EKG” Podziekuj też za geny sportowe po rodzicach. Twój Tata to absolwent AWF, mama fizjoterapeuta.
Bartłomiej Chmal- No właśnie. Dziękuję.
( uśmiech na twarzy Bartka)

,,EKG”- Jaki styl pływania lubisz najbardziej?

Bartłomiej Chmal- Najbardziej lubię styl dowolny. Tu mam największe swoje dotychczasowe sukcesy. Pływam też stylem grzbietowym. Ale tak jak powiedziałem na początku, najbardziej lubię pływać kraulem, bo tu się czuje moc.

ciąg dalszy - wejdz w zakładkę ,,czytaj wiecej"
Wyniki Plebiscytu ,,Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów za rok 2020"
Zakończyło się głosowanie na ,,Najpopularniejszego sportowca gmin Białaczów za rok 2020". Na nominowanych 10 sportowców oddano w sumie 5.676 głosów. Tegorocznym zwycięzcą został młody ,utalentowany sportowiec, który trenuje pływanie. Drugie miejsce zajął przedstawiciel tenisa ziemnego. Trzecie miejsce przypadło przedstawicielowi piłki nożnej. Wkrótce, w bezpośrednich wywiadach, szczegółowo opiszemy sylwetki laureatów. Nagrody dla laureatów i upominki dla pozostałych uczestników plebiscytu, zostaną wręczone na uroczystym spotkaniu. O terminie uroczystości poinformujemy w najbliższym czasie. Organizatorami plebiscytu byli: Urząd Gminy Białaczów i ,,Elektroniczna Kronika Gmin Białaczów"
A oto szczegółowe wyniki plebiscytu.


1.CHMAL BARTŁOMIEJ- (pływanie)- 2613 głosów (46%)
2.WERESZKA KACPER- (tenis ziemny)- 1838 głosów (32%)
3.GRZESIŃSKI MICHAŁ-(piłka nożna) - 308 głosów (5%)
4.GRZESIŃSKI MIŁOSZ-(piłka nożna) -220 głosów (4%)
5.ZIELIŃSKI DAWID -(piłka nożna) -168 głosów (3%)
6.POPECKI FILIP - (podnoszenie ciężarów)-151 głosów (3%)
6.POŻYCKI BARTŁOMIEJ-(boks) -151 głosów (3%)
8.MALINOWSKI MARCIN-(piłka nożna)- 127 głosów (2%)
9.SKATULSKI KAMIL- (piłka nożna)) - 51 głosów (1%)
10.DOLOT DAWID - (piłka nożna) - 48 głosów )1%)


G R A T U L U J E M Y
Pandemia bez skutków demograficznych
Informacje EKGAnalizując coroczne dane z Urzędu Stanu Cywilnego, można dziś wyraznie stwierdzić że pandemia covid-19, nie wpłynęła na wzrost umieralności mieszkańców naszej gminy. Stała umieralności w roku 2020 utrzymuje się na tym samym poziomie co w latach poprzednich i wynosi 87 (kobiety-41, mężczyzni-46) W tym samym czasie na świat przyszło 53 dzieci (dziewczynek-24, chłopców-29). Faktem niezmiennym pozostaje współczynnik umieralności do liczby urodzeń.

Z.S
Z listów do Redakcji
Informacje EKGPytacie, czy w gminie będzie można się się zaszczepić przeciwko covid-19. Otóż nasza Przychodnia Rodzinna , podobnie jak inne prywatne POZ-ty, z uwagi na problemy techniczne, oraz personalne, nie przystąpiła do programu szczepień. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, program szczepień w naszym powiecie, będzie realizować Szpital w Opocznie. Jeśli tylko będzie dostępny harmonogram szczepień, poinformujemy Państwa.

Z.S
Po sondażowy felieton redakcyjny
Na pytanie ,,Jak oceniasz pracę Rady Gminy Białaczów” odpowiedziano 649 głosami czytelników ,,EKG”. Miażdżącą ilością 587 głosów (90%) nasi czytelnicy negatywnie ocenili dotychczasową pracę (25 miesięczną) Radnych naszej gminy. Tylko 53 głosy (8%) były pozytywne.9 respondentów (1%) nie miało w tym temacie opinii. W artykule sondażowym, nasza redakcja poprosiła głosujących o uzasadnienia swoich uwag, jednak nikt z biorących udział w sondzie nie odważył się zaprezentować swojego uzasadnienia. Szkoda,gdyż w sposób merytoryczny można by było dokonać oceny. A tak, będę się opierał na ustnych przekazach mieszkańców, w rozmowach bezpośrednich z nimi. Najczęściej używanym argumentem oceniającym negatywnie pracę radnych było cytuję: ,,nic nie robią”.Pojawiały się też zdania że ,,panuje nepotyzm” czy ,,w kampanii wyborczej to umieli obiecać, a dziś nie mają odwagi zabrać głosu”. Są to skrajne, aczkolwiek często pojawiające się argumenty. Sami radni nie ukrywają że są zależni od panujących układów ,,nie będę się wychylał” bo w gminie lub podległych jednostkach zatrudnieni są członkowie ich rodzin. Negatywna ocena dzisiejszej Rady Gminy to wynik pokoleniowych zaniedbań regulacji administracyjnych, ale przede wszystkim niska świadomość społeczna samych wyborców. Od lat w wyborach nie tylko samorządowych obowiązuje zasada mierny ale wierny. Gubi się przy tym młodych, kreatywnych i niezależnych kandydatów. W swoich artykułach wielokrotnie podkreślałem znaczącą rolę młodych ludzi w kreowaniu rzeczywistości. Ale żeby ich przyciągnąć na swoją stronę, trzeba dać im do zrozumienia że w całej tej układance TAKŻE mają coś do powiedzenia.
Mój felieton na temat oceny pracy Rady Gminy, nie jest do końca obiektywny, z uwagi na brak bieżących informacji o bieżących dokonaniach tego organu.

1. BRAK POLITYKI INFORMACYJNEJ

O wszelkich działaniach Radnych i Rady Gminy możemy się dowiedzieć meandrując na
/ czytaj więcej/
GŁOSUJEMY
OD DZIŚ DO 10 STYCZNIA 2021R (WŁĄCZNIE) MOŻNA GŁOSOWAĆ NA SWOJEGO FAWORYTA W PLEBISCYCIE ,,NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC GMINY BIAŁACZÓW -2020R


SONDA
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020r

CHMAL BARTŁOMIEJ-pływanie
DOLOT DAWID-piłka nożna
GRZESIŃSKI MICHAŁ-piłka nożna
GRZESIŃSKI MIŁOSZ-piłka nożna
MALINOWSKI MARCIN-piłka nożna
POPECKI FILIP-podnoszenie ciężarów
POŻYCKI BARTŁOMIEJ-boks
SKATULSKI KAMIL-piłka nożna
WERESZKA KACPER-tenis ziemny
ZIELIŃSKI DAWID-piłka nożna

Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020r cz-5
PIŁKA NOŻNA

MICHAŁ GRZESIŃSKI
Michał Grzesiński- wychowanek Ceramiki Opoczno, zawodnik KS.Paradyż, Woy Bukowiec Opoczyński.Obecnie reprezentuje klub LKS Białaczów, w którym gra jako środkowy obrońca .Król strzelców na turnieju halowym o mistrzostwo LZS w Moszczenicy. Według,, ŁĄCZY NAS PIŁKA" rozegrał 95 oficjalnych meczów strzelajac 18 bramek.

MIŁOSZ GRZESIŃSKI
Miłosz Grzesiński- wychowanek Ceramiki Opoczno zawodnik KS Paradyz, LKS Białaczów; obecnie rerezentuje KS RUCH CHORZÓW .Pozycja napastnik. Pięciokrotny król strzelców na turniejach halowych. W plebiscycie Dziennika Łódzkiego, w 2018r został najlepszym sportowcem powiatu Opoczyńskiego. Według,, ŁĄCZY NAS PIŁKA", rozegrał 130 oficjalnych meczów strzelając 112 bramek.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020 cz-4
PŁYWANIE

CHMAL BARTŁOMIEJ

Bartłomiej Chmal mieszkaniec wsi Parczòw. Urodzony 11.06.2011r. Zawodnik LKS Opocznianka. Bartek trenuje pływanie od 2 lat i ma już na swoim koncie bardzo dobre wyniki. 5 grudnia 2020r. osiągnął swój największy sukces zajmując 4 miejsce w ogólnopolskich zawodach Laura Lubelskiego Koziołka w Lublinie, ustanawiając swój rekord życiowy na 50 metrów stylem dowolnym.
Dzięki bardzo dobrym startom w tym roku Bartek wziął udział 19.12.2020r. w prestiżowych zawodach,, Od Młodzika do Olimpijczyka", które odbyły się w Warszawie na obiekcie OSiR Żoliborz (Nieoficjalne Mistrzostwa Polski, w jego kategorii wiekowej nie ma jeszcze oficjalnych mistrzostw) gdzie zajął 30 miejsce w kraju.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-cz3
BOKS

1.POŻYCKI BARTŁOMIEJ

,,Boks jest dla mnie czymś więcej niż nauka zadawania ciosów. Jest to mój świat, to czym żyję. Chciałbym w przyszłości zaszczepić bakcyla rywalizacji w ringu, wśród białaczowskiej młodzieży"
Bartłomiej swoją przygodę z boksem rozpoczął gdy miał 12 lat. Swoje pierwsze walki stoczył w 2012 roku. W 2015 r zdobył v-ce mistrzostwo województwa. Startował w wadze półciężkiej. Od niedawna zaczął trenować MMA, jak mówi z czystej ciekawości i dla chęci rozwinięcia umiejętności. W 2016 roku stoczył swój ostatni bokserski pojedynek. Jest w dalszym ciągu aktywnym sportowo w klubie KSW KO Opoczno, w którym kilka razy w tygodniu rozwija swoje umiejętności.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-cz2
Tenis ziemny:

1.KACPER WERESZKA

Kacper obecnie ma 17 lat mieszka na terenie naszej Gminy w Parczówku. Od 12 lat trenuje tenis, a od 8 posiada licencję zawodniczą umożliwiającą mu rywalizację na różnych szczeblach rozgrywek tenisowych. Łączenie codziennych treningów z nauką i startami turniejowym, które zazwyczaj związane są z podróżami po całej Polsce wymaga dobrej organizacji i mobilizacji.
W 2020 roku na poziomie rozgrywek wojewódzkich Kacper zdobył mistrzostwo w grze pojedynczej seniorów(26.09 – Radomsko), a w rozgrywkach ogólnopolskich często meldował się w finałach i półfinałach. Otwarty Turniej Klasyfikacyjny rangi 2 – Pszczyna 7.03 (III miejsce w deblu), OTK rangi 3 – Łódź 11.01 (II miejsce debel), OTK rangi3 – 17.11 Chorzów (III miejsce debel).
Warte odnotowania są starty Kacpra w turniejach głównych Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i seniorów, oraz turnieju cyklu LOTOS. W rankingu tenisowym swojej kategorii wiekowej (junior) Kacper zajmuje 58 miejsce.
Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020r
Od dziś, przez najbliższe dwa dni przedstawiać będziemy sylwetki nominowanych do grona ,,NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW AMATORÓW Z GMINY BIAŁACZÓW ZA 2020R. Dziś propozycje przedstawicieli dwóch dyscyplin sportowych: Podnoszenia ciężarów i męskiej piłki nożnej.
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW:


1.POPECKI FILIP- sztangista LKS Opocznianka Opoczno, trenujący w klubie od 3 lat. W 2020r startował na pomostach okręgu, oraz na ogólnopolskich imprezach .Zawodnik startuje w wadze +109 kg. Jego osiągnięcia to II miejsce w eliminacjach do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży z wynikiem 75 kg + 90 kg. W dwuboju, na olimpiadzie młodzieży w Ciechanowie zajął 9 miejsce z wynikiem 160 kg. Filip zdobył brązowy medal w mistrzostwach okręgu Łódzkiego( Radomsko) z wynikiem 168 kg.
Zawodnik startuje w wojewódzkiej lidze juniorów. Podczas tej rywalizacji uzyskał rekord życiowy z wynikami -80 kg w rwaniu, oraz 95 kg w podrzucie. Wcześniejsze sukcesy Filipa to: 2018 rok-wicemistrzostwo okręgu do lat 15, VI miejsce w mistrzostwach Polski LZS w Zamościu. W 2019 roku zdobył IX miejsce w mistrzostwach Polski do lat 15, oraz wicemistrzostwo okręgu łodzkiego w tej samej grupie wiekowej.
Filip Popecki jest członkiem kadry okręgu.

PIŁKA NOŻNA (męska)

Pan Grzegorz Brzeski, trener miejscowego LKS-u mówi tak: ,,Ogólnie należy docenić wszystkich zawodników drużyny. Ilość zawodników, którzy wystąpili w barwach LKS-Białaczów, na boiskach ligowych to aż 28.To największa ilość, spośród wszystkich drużyn występujących w lidze. WSZYSCY MIELI DUŻY WPŁYW NA OSIĄGNIETY WYNIK"
A oto nominowani:

1. SKATULSKI KAMIL-podstawowy zawodnik drużyny LKS Białaczów, jej kapitan. Występuje na pozycji środkowego obrońcy. Na koncie kapitana są również 4 zdobyte bramki. Defensywa LKS-u straciła najmniej bramek w lidze. /ciąg dalszy- ,,czytaj więcej/
Strona 3 z 97 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes