Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmSierpie 21 2018 19:14:25
Obecny adres IP
54.80.208.105
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 289
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: lotek01
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
WSTYD W CENTRUM


Pisałem dwa lata temu o tym niechlubnym czymś, bo to nie dom, nie szopa, stojącym prawie w centrum Białaczowa. Mieszkańcy okolicznych zabudowań skarżą się że jest to wylęgarnia wszelkiego typu gryzoni. Budynkowi grozi niespodziewane zawalenie z niespodziewanymi skutkami. Szanowni włodarze gminy, proszę nie argumentować problemu z rozbiórką tego czegoś że jest to budowle zabytkowe. To nie zabytek -TO WSTYD!!!!. Podpowiem jak rozwiązać problem. Wystarczy napisać wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a ten już będzie wiedział jak sobie z tym czymś poradzić.

Zbigniew Szpoton

Ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego regionu
Newsy Jak informuje Instytut Meteorologi i i Gospodarki Wodnej dziś w godzinach popołudniowych przewiduje się zagrożenie meteorologiczne pierwszego stopnia.
Ze względu na przewidywane burze pierwszy stopień zagrożenia obowiązuje we wschodnich rejonach woj. łodzkiego.

Jak informuje IMiGW, pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.
Przed poniedziałkowymi nawałnicami ostrzegło także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. "Dzisiaj w ciągu dnia, a także w nocy, spodziewane są intensywne opady deszczu (do 40 mm), a także #burze, podczas których wiatr może osiągać prędkość do 70 km/h"
Zródło: www.imgw.pl
Bezpartyjny Komitet Wyborczy
Małymi krokami zbliżamy się do wyborów samorządowych, które w tym roku odbędą się w listopadzie 2018.roku. Dokładnej daty wyborów dziś jeszcze nie znamy i moim zdaniem tak szybko nie poznamy z uwagi na wymogi jakie stawia znowelizowany kodeks wyborczy (wybór bardzo dużej ilości komisarzy wyborczych czy instalacja systemów kamer w lokalach wyborczych). Nie czekając na ogłoszenie daty tegorocznych wyborów podjąłem decyzję o utworzeniu BEZPARTYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO.(nazwa tymczasowa) Do udziału w tym społecznym ruchu zapraszam mieszkańców poszczególnych sołectw, którym gmina widzi się jako innowacyjna i ukierunkowana na zaangażowanie młodego pokolenia. Bardzo więc liczę na zgłoszenia do udziału w Komitecie Wyborczym ludzi młodych duchem i bezpartyjnych. Zgłaszajcie swoje kandydatury na maila ekgbialaczow@poczta.fm.


Zbigniew Szpoton1. Kto może kandydować na radnego?
Kandydatem na radnego może być obywatel polski i obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, mieszka stale w gminie, w której kandyduje, i jest wpisany do stałego rejestru wyborców, właściwego dla danej gminy.

Nie może kandydować na radnego:
– osoba pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu;
– osoba pozbawiona praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu;
– osoba ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu;
– osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
– osoba, wobec której wydano prawomocne orzeczenie sądu stwierdzającego utratę prawa wybieralności, o którym mowa w art. 21a ust. 2a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów;
– osoba, która została pozbawiona biernego prawa wyborczego w państwie członkowskim Unii Europejskiej, którego jest obywatelem (dotyczy to obywateli UE, którzy nie są jednocześnie obywatelami polskimi).

2. Czy kandydat na radnego musi mieszkać na obszarze okręgu wyborczego, w którym zostanie zgłoszony?
Nie. Kandydat na radnego nie musi mieszkać na obszarze okręgu wyborczego, w którym zostanie zgłoszony. Musi natomiast stale mieszkać w gminie, na terenie której leży okręg wyborczy.

3. Ile podpisów poparcia musi mieć lista kandydatów na radnych?

"Integracja" mieszkańców.
Użytkownicy

Jakiś czas temu wyszłam z pomysłem by stworzyć w Białaczowie coś na kształt Klub dla mam.Miało to służyć mamom a jest ich trochę w Białaczowie w celu integracji spędzania wspólnie z dziećmi czasu.Miała to być forma by mamy ze swoimi pociechami miały swoje miejsce na wypicie kawy,zabawę,wszelkiego rodzaju rękodzieło,wspólne gotowanie,opieka nad dziećmi itp.Aby klub mógł zaistnieć potrzebne było miejsce i pomyślałam o Świetlicy Wiejskiej w Białaczowie .Przypomnę wszystkim definicję Świetlicy Wiejskiej-Świetlica to budynek lub pomieszczenie przeznaczone do spędzania czasu wolnego,rekreacji,rozwijania zainteresowań i integracji lokalnych społeczności.Jest to miejsce organizacji czasu dla dzieci i młodzieży oraz miejsce spotkań i zebrań mieszkańców.Niestety nie zauważyłam żadnego zainteresowania matek na dodatek zostałam poinformowana iż Gmina nie może użyczyć lokalu ponieważ wiąże się z to z kosztami(chodzi o sezon jesienno-zimowy).Mam taki apel do przyszłych radnych i rządących by wsparli incjatywę i zachęcam mamy by się zjednoczyły.Razem możemy stworzyć miejsce dla nas i naszych dzieci.Wiem,że w miastach prosperują świetnie takie kluby są nawet dotacje unijne na takie cele.Mamy czas więc warto to przemyśleć drogie mamy.

Dymisja Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białaczowie
Informacje EKGNa dzisiejszej sesji Rady Gminy jedną z omawianych kwestii była ocena pracy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białaczowie w kontekście skargi jaką złożyła Rada Rodziców do Kuratorium Oświaty, Rady Gminy i Wójta Gminy Białaczów. Skarga zawierała opis nieprawidłowości merytorycznych jak i pedagogicznych, jakich w odczuciu rodziców ,dopuszczała się Pani Dyrektor. Pokłosiem, tej trwającej już od kilku tygodni, nieprzyjemnej atmosfery w podstawówce, było złożenie dziś, na ręce organu założycielskiego jakim jest Wójt Gminy, rezygnacji z pełnienia funkcji Dyrektora szkoły przez Pania Beatę Piotrowską. Dymisja została przyjęta. Do najbliższego konkursu na obsadę zwolnionego wakatu, funkcje pełniącego obowiązki Dyrektora Szkoły sprawować będzie Pani Małgorzata Kocemba.

Z.S.
Młody talent bramkarski w Neptunie Końskie

Jan Świątek, rocznik 2001,to młody, dobrze zapowiadający się talent bramkarski.Jego pasją, od zawsze jest piłka nożna. Jest wychowankiem Ceramiki Opoczno.W rozwoju jego talentu bramkarskiego czynnie uczestniczą jego rodzice, którzy nie szczędzą sił i środków by syn otrzymał nie tylko staranne wykształcenie ale także by uczestniczył w zajeciach szkoleniowo-bramkarskich. Janek uczestniczył w wielu obozach szkoleniowych w kraju i za granicą. Młody bramkarz w ostatnich dniach, wypożyczony został do Neptuna Końskie, który jest liderem IV ligi świętokrzyskiej. Neptun o jeden punkt wyprzedza Czarnych Połaniec i o dwa Zdrój Busko-Zdrój. Trzymajmy więc kciuki za sportowy rozwój Janka, bo to nie tylko uzdolniony sportowiec ale także mieszkaniec Białaczowa.

Zbigniew Szpoton

Skandal czy bezmiar władzy?
Informacje EKGZadzwonił do nas mieszkaniec gminy , czytelnik ,,EKG-Białaczów" i prosząc o anonimowość wyraził dezaprobatę wobec informacji jaka dziś ukazała się na oficjalnej internetowej stronie gminy Białaczów. Na tejże stronie zamieszczono zaproszenie na spotkanie z byłym ministrem MON, posłem PiS Antonim Macierewiczem. Niezadowolony z tego faktu czytelnik pyta za naszym pośrednictwem kto z władz gminy wyraził zgodę na publikacje tej informacji. W dalszym ciągu swojego komentarza przypomina że strona internetowa gminy Białaczów to nie partyjna tuba a miejsce w którym powinny znajdować się ważne informacje z życia gminy. Nawet jeśli spotkanie to miałoby się odbyć na terenie gminy( spotkanie odbędzie się w Opocznie) to i tak nie jest to miejsce by zamieszczać tego typu partyjne wyzwania.

Nauka gry na gitarze


NAUKA GRY NA GITARZE DLA POCZĄTKUJĄCYCH (nie jest konieczne posiadanie własnej gitary).
Szczegółowe informacje: Tel 794-430-275
Zbigniew Szpoton

6 milionów wizyt
Informacje EKGZ dziennikarskiego i kronikarskiego obowiązku pragnę poinformować że licznik rejestrujący ilość odwiedzających nas czytelników, w dniu 12 lutego odnotował liczbę 6 milionów. Dziękujemy że jesteście cały czas z nami. Zapraszamy cały czas do wspólnego redagowania ,,Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów". Jeszcze raz-DZIĘKUJEMY.
37 Wąglański konkurs poezji rozstrzygniety


W 37 Wąglańskim Maju Poezji - wystartowało 329 uczestników z 15 krajów. Z Polski 310 poetów i 19 z Polonii (wśród nich: 207 pań i 122 panów). Najliczniejsze reprezentacje: 49 z Mazowieckiego, 34 ze Śląskiego 30 z Łódzkiego, 28 z Małopolskiego. Zaś z Polonii 3 z Litwy, po 2 z Australii, Kanady i z Niemiec oraz po 1 z innych krajów jak m.in.: Anglia, Argentyna, Austria, Czechy, Francja, Norwegia, Szwecja, USA, Węgry i Włochy. Najstarszą uczestniczką jest pani Teresa Dębek z Sydney z Australii. Ur. 03.05.1928 r. w Warszawie - w dniu nadesłania wierszy liczyła sobie 89 lat i 8 miesięcy! Zaś najmłodszym Jakub Nowak z Wrocławia. Liczy sobie 7 lat i 7 miesięcy ur. 28.05.2010 r. - uczeń II kl SP im. II-go Tysiąclecia Wrocławia.
PROTOKÓŁ JURY 37 WĄGLAŃSKIEGO MAJA POZJI
WĄGLANY 26-27.05.2018 roku
Soczówki 12 lutego 2018 roku

JURY w składzie: Przewodnicząca - Elżbieta Ewa Krajewska-Al Khouri - miłośnik poezji, sympatyk Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, z wykształcenia nauczyciel i menedżer kultury.
Sekretarz - Hanna Maria Koperkiewicz - poetka, sympatyk Towarzystwa Przyjaciół Wąglan.
Członek - Krystyna Jóźwik - prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, radna i sołtys, współorganizatorka wąglańskich konkursów poezji od I edycji.
Członek - Waldek Jóźwik - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, pomysłodawca i organizator wąglańskich konkursów poezji od I edycji, kronikarz, prozaik i poeta, członek STL, SAP i Polish American Poets Academy im. Jana Pawła II w Wallington w USA, współautor 25 książek.
Jury po analizie 1900 wierszy 329 poetów z 15 krajów przyznało w 2 całkowicie odrębnych kategoriach 16 nagród i wyróżnień m.in.: pieniężnych, książkowych i rzeczowych o łącznej wartości 7.600 zł (siedem tysięcy sześćset złotych!)…


Kategoria - Poezja rymowana:

I Nagroda 500 zł Zygmunt Królak - Witolubie - Zachodniopomorskie
II Nagroda 400 zł Józef Cupak - Wara n./Sanem - Podkarpackie
III Nagroda 350 zł Mikołaj Fołta - Stalowa Wola - Podkarpackie
Wyróżnienie 300 zł Anna Błachucka - Małogoszcz - Świętokrzyskie
Wyróżnienie 300 zł Jan Gumbisz - Kielce - Świętokrzyskie
Wyróżnienie 300 zł Paulina Żelawska - Zielona Góra - Lubuskie
Wyróżnienie 300 zł Józefa Nita - Opoczno - Łódzkie
Ciąg dalszy nagrodzonych-,,czytaj więcej"

Ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego rejonu
Informacje EKGUWAGA! Ostrzeżenie meteorologiczne. NADCIĄGA ORKAN FRIEDERIKE! Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu wystąpią zawieje śnieżne. Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla wielu miejsc w naszym kraju. Na zachodzie Polski wiatr ma wiać z prędkością w porywach do 110 kilometrów na godzinę! W szczytowych partiach gór powiać może nawet 140 km/h. UWAGA! Ostrzeżenie meteorologiczne. NADCIĄGA ORKAN FRIEDERIKE! Wiatr powinien osłabnąć w piątek nad ranem. Warto zabezpieczyć balkony, , podwórka, ogródki, miejsca, w ktorych leżą jakieś przedmioty, bo wiatr może je porwać. Nie ustawiać samochodów pod drzewami, bo połamane gałęzie mogą uszkodzić auta.

Zródło. www.expressilustrowany.pl
Strona 4 z 84 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes