Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 17 2018 19:01:14
Obecny adres IP
54.162.133.222
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 296
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Bobo
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Kandydaci do Rady Gminy-Okręg nr 1,2 i 3
Od dziś publikować będziemy nazwiska kandydatów do Rady Gminy z poszczególnych okregów wyborczych których w gminie jest 15. Nasza gmina liczy 5.865 mieszkańców z tego zrejestrowanych jako uprawnionych do głosowania 4.763.
Dziś prezentujemy kandydatów z okregów nr 1,2,3.

Okręg Wyborczy Nr 1 to: Część Sołectwa Białaczów: ul. Hugona Kołłątaja, ul. Konstytucji 3 Maja, ul. Osiedle Kowalów, ul. Piotrkowska od Nr 8A do ostatniego, ul. Sejmu Wielkiego, ul. Stanisława Augusta Poniatowskiego, Sołectwo Ossa
Liczba wyborców-310Okręg Wyborczy Nr 2 to: Część Sołectwa Białaczów: ul. Kościelna, ul. Parczowska, ul. Piotrkowska od Nr 1 do Nr 4a, ul. Plac Wolności, ul. Szkolna, ul. Spokojna, ul. Wąska
Liczba wyborców -337

Okręg Wyborczy Nr 3 to: Część Sołectwa Białaczów: ul. Łąkowa, ul. Ogrodowa, ul. Partyzantów, ul. Polna, ul. Sobieńska, ul. Konecka 1
Liczba wyborców-344/czytaj więcej/
Kandydaci na Wojta Gminy Białaczów
Informacje EKGPoniżej przedstawiamy listę kandydatów na urząd Wójta Gminy Białaczów w kolejności alfabetycznej.


1.FRANASZCZYK Maciej Marcin- lat41- KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE /Parczów/
2.GOŁĄB Krystyna- lat63- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTYNA GOŁĄB /Wąglany/
3.GOWOREK Barbara-lat 45- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARY GOWOREK /Białaczów /
4.RESZELEWSKI Jacek -lat43-KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ /Białaczów/


Zródło:www.pkw.org.pl
INTERWENCJA
W związku z licznymi prośbami czytelników, ponownie wracam do problemu nieruchomości (wstydu) przy Pl. Wolności i przechylonego słupa przy ul. Piotrkowskiej. Stąd dziś mój mail do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Opocznie. Oto jego treśc:,,Jako mieszkaniec miejscowości Białaczów a jednocześnie właściciel portalu ,, Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów" lokowanej na stronie www.stowbial.pl zwracam się do Inspektoratu o pilną interwencję w sprawie dwóch obiektów znajdujących się przy głównym ciągu pieszych, a mianowicie na PL. Wolności i na ul. Piotrkowskiej .Oba te obiekty, tj walący się dom oraz przechylony słup zagrażają bezpieczeństwu pieszym i zmotoryzowanym. Monitowanie problemu przez mieszkańców w Urzędzie Gminy, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, wobec czego moja interwencją. Z tego co mi mieszkańcy przekazali. to w sprawie walącego się domu przy Pl. Wolności, pracownicy Waszego Inspektoratu już nie raz reagowali. Chciałbym, jako mieszkaniec i redaktor ,,EKG_Białaczów" poznać efekty Waszej interwencji.
Zbigniew Szpoton
"
Z ostatniej chwili: Nasza interwencja przyniosła skutek.O godz 14 w dniu 28 września, słup zagrażający bezpieczeństwu został usunięty.
Sprzedam
DO SPRZEDANIA- Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub 250-Cena 500zł i Szafa pancerna z podwójnym zabezpieczeniem- Cena 500 zł.
Informacje- Tel 512 198 051
Program Wyborczy KWW Bezpartyjni Zbigniewa Szpotona
Zgodnie z zapowiedzią, dokładnie miesiąc przed terminem wyborów samorządowych, Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Zbigniewa Szpotona w osobach kandydujących do Rady Gminy:

KALATA SEBASTIAN- Okręg Wyborczy nr 1- Białaczów
SZPOTON ZBIGNIEW-Okręg Wyborczy nr 2- Białaczów
TARASKA DIANA -Okręg Wyborczy nr 3- Białaczów
SKIBA RYSZARD -Okręg Wyborczy nr 5- Parczów


przedstawiają swój program wyborczy.

Pizzeria-Kawiarnia rozpoczyna działalnośc


Tylko kilka godzin pozostało do otwarcia pierwszego tego typu lokalu gastronomicznego w gminie. Pizzeria- Kawiarnia od jutra tj od soboty 8 września od godz 14,00 zaprasza nie tylko smakoszy pizzy i piwa. Tu będzie można także wypić smaczną kawę z ekspresu i zjeść pyszną szarlotkę z dodatkami. Dla tzw szybkich konsumentów przygotowywane będą przekąski np tosty czy zapiekanki. Pizzeria- Kawiarnia czynna będzie w dni robocze do godz 22.00, w piątki i soboty do godz 23,00 a w niedzielę do 21,00.
Oczywiście, jak w większości tego typu lokali, zamówienie będzie można złożyć telefonicznie. Przypominamy adres lokalu. Białaczów, Plac Wolności 13.

A teraz konkurs zaproponowany przez Panią Anię, właścicielkę Pizzerii-Kawiarni. Prosimy o prawidłowe przetłumaczenie nazwy lokalu ,,DA MIO MARITO" Dla osób które pierwsze prześlą do nas właściwe tłumaczenie nazwy, czekają nagrody. Pierwsza nagroda to darmowa pizza, druga-dwa piwa, trzecia-kawa z szarlotką.

Z.S


W naszym szybkim konkursie I nagrodę zdobyła Pani Sandra Kowalska, która najszybciej odpowiedziała na pytanie. Druga była Pani podająca swój nick jako Jagoda 45. Jako trzecia odpowiedziała Pani Weronika Grzesińska. Wszystkie wyróżnione Panie zapraszamy na konsumpcję swoich nagród.
,,DA MIO MARITO" w tłumaczeniu na język polski- ,,Od mojego męża"
Gratulujemy i dziękujem
y.

Formalności rejestracji Komitetu Wyborczego za nami
Informacje EKGW tegorocznych wyborach samorządowych swój akces zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona. Same procedury rejestracji Komitetu to szereg dokumentacji i wyjazdy poza teren gminy. Pisemne zgłoszenie Komitetu oraz listy jego założycieli trzeba było dostarczyć do Komisarza Wyborczego w Skierniewicach. W dniu 23 sierpnia otrzymaliśmy postanowienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego. Następnie Urząd Statystyczny w Piotrkowie Trybunalskim przyjął nasz wniosek i wydał numeru regon. Kolejna wizyta to Urząd Skarbowy w Opocznie by tam otrzymać numer NIP. Ostatnia biurokratyczna procedura związana z rejestracją Komitetu Wyborczego to Bank Spółdzielczy i założenie rachunku bankowego. No ale to już za nami, Teraz nasi kandydaci na radnych będą pozyskiwać Państwa podpisy na listach udzielających poparcia.
Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona przystępuje do wyborów samorządowych w gminie z hasłem ,,WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ TURYSTYCZNY GMINY BIAŁACZÓW" Szczegółowy program Komitetu przedstawimy w dniu 21 września czyli miesiąc przed wyborami. Jak łatwo się domyśleć, czytając hasło naszej kampanii, jesteśmy ukierunkowani na obszar dotychczas niezagospodarowany i zaniedbywany przez wiele pokoleń. Nasz program wyborczy ukierunkowany jest także na bardzo ścisłą współpracę z młodym pokoleniem mieszkańców gminy.
Nasi kandydaci na radnych, to osoby bezpartyjne, niezależne w żadnym stopniu od sprawujących dziś władzę uchwałodawczą czy wykonawczą w Białaczowie. Tylko takie osoby dają gwarancję bezstronności w podejmowaniu ważnych decyzji w sprawach mieszkańców i gminy.

Zbigniew Szpoton

Pizzeria-Kawiarnia w Białaczowie
Już za dwa tygodnie, 8 września rusza bardzo oczekiwana przez mieszkańców naszej gminy, pizzeria-kawiarnia Lokal mieści się w wyremontowanym lokalu w Białaczowie na Placu Wolności 13. Dziś prezentujemy pierwsze zdjęcia lokalu. Wkrótce więcej szczegółów.


Z.S.
Następcy Ronaldo i Lewandowskiego

Serce się raduje kiedy widzi się takie obrazki. Uśmiechnięte, pełne zaangażowania w treningu,z wolą wewnętrznej rywalizacji dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Te obrazki pochodzą z dnia dzisiejszego, z popołudniowego treningu najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Właściwie to jeszcze nie profesjonalny trening , ale około piłkarskie gry i zabawy prowadzone przez Pana Przemysława Kowalczyka.Na taką inicjatywę czekaliśmy długo. W rozmowie z rodzicami usłyszałem że ,,wreszcie nasze dzieci mają jak i gdzie rozładować dziecięcą energię" Inna z matek, obecna na zajęciach chwaląc tą inicjatywę stwierdziła że ,,dwa razy w tygodniu przez 1,5 godziny dzieci zapominają o komputerach, smartfonach" Brawo Panie Przemysławie za fajny pomysł.Z reporterskiego obowiązku dodam że zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 18. W jednym czasie trenuje też grupa trochę starszych kolegów z rocznika 2006 i starsi. Tak więc Ludowy Klub Sportowy zaprasza dzieci (pod opieką rodzica) do uczestnictwa w zajęciach. Zapisy u Pana Przemysława Kowalczyka-Prezesa LKS-u

Zdjęcia-czytaj więcej
Prośba o pomoc
Informacje EKG
Do Redakcji EKG nadszedł list od Pani Moniki z Warszawy z prośbą o pomoc w odnalezieniu miejsca pochówku Marianny Gwadery. List w całości publikujemy, tym samym zwracając się do Państwa z prośbą o przekaz tych szczegółowych danych starszemu pokoleniu. Może ktoś, coś?!

Dzień dobry,
Serdecznie proszę o pomoc w poszukiwaniach rodzinnych. Chciałabym odnaleźć grób siostry mojego pradziadka Marianny Gwadery z domu Karykowskiej.
Marianna Karykowska wyszła za mąż w 1919 roku w Białaczowie za Józefa Gwaderę mieszkającego w Miedznej Murowanej. Prawdopodobnie mieli córkę Helenę urodzoną w 1923 i syna Władysława urodzonego w 1928. Józef Gwadera zmarł 17 marca 1945 roku w Miedznej Murowanej, chorował na nerki. Byłam w Miedznej Murowanej w nadziei, że odnajdę dzieci lub wnuki Józefa i Marianny Gwaderów. Niestety Pan Jan Gwadera urodzony jeszcze przed wojną nie pamięta takiej rodziny. Rozmawiałam z kilkoma osobami z rodu Gwaderów, ale nie uzyskałam żadnej informacji o Mariannie Gwaderze, wdowie po Józefie i jej dzieciach. Na cmentarzu w Białaczowie nie znalazłam ich grobów. Znalazłam tylko grób siostry Józefa Gwadery – Weroniki i jej męża Stanisława Kwaśniewskiego. Pozostałe rodzeństwo Józefa Gwadery to siostra Józefa Gwadera, która wyszła za mąż za Jana Adamusa i prawdopodobnie zamieszkała we wsi Sobień oraz brat Albin Gwadera, który ożenił się w Kazimierzu Biskupim i tam mieszkał. Wydaje się, że Józef Gwadera mieszkał w Miedznej Murowanej na ojcowiźnie, przy założeniu, że jego siostra Józefa zamieszkała u męża Stanisława Kwaśniewskiego. Nie udało mi się ustalić, na której posesji mógł mieszkać Józef Gwadera.
W spisach mieszkańców Miedznej Murowanej z roku 1940 znajdujących się w Archiwum w Kielcach nie ma poszukiwanej przez ze mnie rodziny. Księgi meldunkowe z tych lat nie zachowały się, a w USC Białaczów nie ma aktu zgonu Marianny Gwadery z domu Karykowskiej. Z aktu zgonu Józefa Gwadery wystawionego w 1945 w Białaczowie dowiedziałam się, że zgon zgłosili Franciszek Wilk i Marcin Kwaśniewski, prawdopodobnie sąsiedzi. Józef Gwadera był synem Andrzeja i Anastazji z Jędrzejewskich, urodził się i zmarł w Miedznej Murowanej, co

(czytaj więcej)
Ogrodowe anomalie
Nasi czytelnicy przysłali do Redakcji zdjęcia przedstawiające zjawiskowe,tegoroczne plony na swych działkach. Pierwsze zdjęcie to gigantyczna dynia o średnicy 180 cm. Drugie przedstawia czworogłowy słonecznik. Nad trzecim zdjęciem nasz czytelnik zastanawia się co robi jabłko wśród winogron. Jeśli macie Państwo podobne ogrodowe anomalie, podzielcie się z nami, przysyłając zdjęcia na adres mailowy: ekgbialaczow.@poczta.fm
Strona 2 z 86 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes