Oferta szkolenia:
Dofinansowanie projektów dla edukacji z Funduszy Unijnych w latach 2014-2020
W nowej perspektywie w latach 2014-2020 Polska ma otrzymać 82,5 mld euro z unijnego budżetu. W Umowie Partnerstwa podpisanej przez Polskę i Komisją Europejską na cel tematyczny 10 dotyczący: edukacji, rynku pracy i włączenia społecznego zapisano ponad 4 018 313 658 euro. Regionalne Programy Operacyjne będą dofinansowywać projekty beneficjentów lokalnych celu 10 na kwotę 2 399 401 320 euro. Dodatkowo edukacja będzie wykorzystywała 252 mln euro przeznaczone na wsparcie bezrobotnej młodzieży i część środków przeznaczonych na inwestycje w infrastrukturę w krajowych i regionalnych programach operacyjnych.
Z krajowych i regionalnych programów operacyjnych będą mogły pozyskać dofinansowanie w latach 2014-2020 na projekty miękkie i inwestycyjne z zakresu edukacji: gminy, starostwa, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, zawodowe, szkoły dla dorosłych, placówki kultury, firmy szkoleniowe i inne placówki oraz wszyscy inni zajmujący się edukacją.
Ponadto na projekty edukacyjne można będzie pozyskiwać dofinansowanie z programu w zakresie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu bezpośrednio kierowanego przez Komisję Europejską Erasmus +, który jest skierowany do edukacji szkolnej, zawodowej, dorosłych, szkolnictwa wyższego i młodzieży, dysponujący pulą 14,7 mld euro.
* Jakie projekty inwestycyjne i miękkie w zakresie edukacji znajdą dofinansowanie z funduszy unijnych do roku 2020?
* Jakie są źródła dofinansowania projektów inwestycyjnych i miękkich związanych z edukacją?
* Jakie są nowe zasady pozyskiwania dofinansowania, jakie koszty i w jakim procencie zostaną dofinansowane?
* Jaka jest pomoc na szkolenia i co to jest RUR?
* Jakie są założenia, wytyczne i rekomendacje dla programów cyfrowa szkoła i wyposażenia pracowni przyrodniczych?
* Kiedy będą ogłaszane konkursy o dofinansowanie?
* Gdzie samemu można szukać informacji na temat realizacji nowych programów w latach 2014-2020?
* Na jakie projekty można uzyskać dofinansowanie i jak aplikować do programu Erasmus +?
Osoby zainteresowane dotacjami ze środków Unii Europejskiej na projekty inwestycyjne i miękkie związane z edukacją w Państwa jednostce w latach 2014-2020, zapraszamy na nasze profesjonalne szkolenie:
Dofinansowanie projektów dla edukacji z Funduszy Unijnych w latach 2014-2020.
Cel szkolenia:
Przygotowanie beneficjentów do pozyskiwania dofinansowania na projekty związane z edukacją w latach 2014-2020.
Dla kogo nie jest to szkolenie: dla osób, które poprzez udział w jednym szkoleniu oczekują, iż pozyskają wszystkie informacje o dofinansowaniu projektu w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
* Poznanie możliwości pozyskania dofinansowania w latach 2014-2020 na projekty związane z edukacją.
* Poznanie kierunków rozwoju edukacji i głównych priorytetów wyznaczonych na lata 2014-2020.
* Przygotowanie się do pozyskiwania dofinansowania na projekty edukacyjne.
* Poznanie opracowanych już najważniejszych dokumentów, wytycznych, rekomendacji obowiązujących w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
* Identyfikacja źródeł dofinansowania dla własnego projektu.
* Uzyskanie umiejętności wyszukiwania aktualnych informacji na temat dofinansowania projektów dla edukacji ze środków Unii Europejskiej
Szkolenie będzie prowadziła Pani Agata Ratuska trener/doradca z 18-letnim doświadczeniem w zakresie przygotowywania projektów i ich realizacji z dofinansowaniem funduszy międzynarodowych. Właściciel firmy doradczo-szkoleniowej działającej z powodzeniem na rynku od 10 lat.