Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmListopad 15 2019 18:03:17
Obecny adres IP
35.171.45.91
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 314
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: PrzychodniaRodzinna
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
Warsztaty dziennikarskie.

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów ogłasza nabór na warsztaty dziennikarskie. Zainteresowani zdobyciem umiejętności dziennikarsko-reporterskich, sposobami prowadzenia redakcji, także informacji w zakresie technicznej strony tworzenia gazety, proszeni są o zgłaszanie się do koordynatora warsztatów Pani I. Wilk-pracownika Biblioteki Publicznej w Białaczowie ( budynek Ratusza ). Tel. 0-44 758 13 88.
Zajęcia odbywać się będą wieczorami pod kierunkiem zawodowych dziennikarzy
Przewidywany koszt - nie więcej niż 50 zł ( wpłata dopiero w momencie rozpoczęcia zajęć ). Wiek kandydatów : od gimnazjalisty wzwyż.
Termin rozpoczęcia warsztatów podany zostanie na najbliższym zebraniu Stowarzyszenia.
Halowa piłka nożna - "O Puchar Wójta".W tegorocznym turnieju piłki halowej ”O Puchar Wójta Gminy Białaczów” udział wzięło piętnaście niezrzeszonych drużyn z terenu całej gminy: Manufaktura, Sędów, FC Górki, Wąglany- Piechna, Parczówek, ABC- Białaczów, Senastion Team, Petrykozy, Respekt- Białaczów, FC Radwan, LZS Zakrzów, Sobień, Parczów, Wąglany-Gołąb, Galaktikos. Po zaciętej rywalizacji do półfinałów zakwalifikowały się cztery drużyny tj: Galaktikos, ABC- Białaczów, Manufaktura, LZS-Zakrzów. W dniu 01.03.2009r o godz. 17.00 odbył się pojedynek półfinałowy pomiędzy Galaktikos a ABC- Białaczów, w którym zwycięzcą została drużyna ABC- Białaczów (trzecie miejsce). Finał turnieju został rozstrzygnięty tego samego dnia o godz.18.00 pomiędzy: Manufaktura-Białaczów a LZS Zakrzów. Laur zwycięstwa w tegorocznym turnieju zdobyła drużyna Manufaktura-Białaczów. Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczyli:
Wójt Gminy Białaczów - Jan Jóźwik, Z-ca Wójta Barbara Goworek oraz
współorganizatorzy turnieju: Piotr Jachowicz, Adrian Milczarek, Mariusz Leśnicki
.

Info. : UG Bialaczów
Koncert.


Byłem na tym koncercie. To rzadkość w Opocznie gościć autorów tego rodzaju sztuki, w której to poprzez słowo i dźwięk, można stworzyć obraz snów fantazji i marzeń. Można być jednocześnie w Cisnej w Bieszczadach i słuchać miłosnych zalotów dwojga zakochanych, a potem przenieść się nad morze do Kołobrzegu i tam szukać nadziei na przyszłość. To naprawdę niezapomniana duchowa uczta i prawdziwe szczęście móc uczestniczyć w takim wydarzeniu. Świetne teksty wydobyte z zakamarków duszy i ubarwione prawdziwą muzyką dodały mi wiary w miłość, przyjaźń i chęć dalszego poznawania siebie. Tylko tak mogę napisać o koncercie Łukasza Nowaka z Petrykóz oraz Zespołu "Cisza Jak Ta" z Kołobrzegu, który odbył się minioną sobotę (21lutego) w opoczyńskim klubie "BARTEK"
V.B.

Piosenkę "Nadzieja" grupy "Cisza Jak Ta" można wysłuchać w zakładce "Multimedia".
I znowu się spotykamy.
Wszystkich zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia PiRGB serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie w dniu 28 lutego 2009r (sobota) o godzinie 18.00 do Urzędu Gminy.
Temat spotkania :
1. Powitanie i przedstawienie zaproszonych gości.
2. Przedstawienie zintegrowanego programu pracy Stowarzyszenia na rok 2009.
3. Omówienie realizacji poszczególnych działań.
4. Ustalenie współpracy z poszczególnymi z sołectwami
5. Zatwierdzenie programu.
6. Rozstrzygnięcie konkursu na logo stowarzyszenia.
7. Sprawy różne, wydawanie deklaracji wstąpienia do SPiRGB dla chętnych osób.

DO ZOBACZENIA
LKS Białaczów mistrzem memoriału.
15 lutego w hali sportowej Gimnazjum w Żarnowie odbył się IV Memoriał im. Krzysztofa Podlewskiego w halowej piłce nożnej. Trener Podlewski przyczynił się do awansu LKS-u Żarnów do klasy okręgowej. Na turniej przybyła jego rodzina: żona Małgorzata , oraz córka Ewelina z mężem i syn Marcin, który podczas turnieju zagrał w barwach LKS-u Żarnów. Gospodarzami turnieju były dwie miejscowe drużyny. Zaproszono LKS Białaczów, Ceramikę Opoczno, KS Paradyż oraz Skalnik Sulejów. Team z Sulejowa nie mógł jednak dotrzeć do Żarnowa.
Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Pojedynki trwały 2 x 10 minut, a sędziowali je Łukasz Chmal, Arkadiusz Gadomski i Rafał Purgat. Mecze były zacięte. Pierwsze miejsce zajął LKS Białaczów, który na turniej przyjechał wraz z trenerem Marcinem Niemcem i kierownikiem drużyny Andrzejem Martyką. Puchar mistrza wręczyła fundatorka Małgorzata Podlewska. Zwycięzcy wystąpili w składzie:

grający trener MARCIN NIEMIEC, IRENEUSZ WILK, DARIUSZ PARADA, ADRIAN SKALSKI, DAMIAN SKALSKI, TOMASZ RUTKOWSKI, HUBERT WIKTOROWICZ, DOMINIK SIELSKI, DAMIAN DOLOT, WŁODZIMIERZ WĄSOWICZ, ŁUKASZ WIERZBICKI, MARCIN BERTRAM i w bramce MIECZYSŁAW GALANT.

Info : garu
ZaproszenieWszystkich miłośników poezji śpiewanej i piosenki turystycznej zapraszamy w sobotę 21 lutego do opoczyńskiej kawiarni "BARTEK". Tam o godz. 19.00 wystąpi pochodzący z Petrykóz Łukasz Nowak (pisałem o nim - patrz wcześniejsze newsy 15.11.2008), a po jego występie zaprezentuje się znana w środowisku "krainy łagodności" formacja "Cisza Jak Ta".

Wstęp oczywiście jest wolny.
info. : Wiktor Biernacki
Poetycka Walentynka.
Żyć, kochać, wierzyć.
W Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej 14 lutego 2009 r odbył się wieczór poetycki, który był pierwszą wspólną imprezą zorganizowaną przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów oraz Opoczyński Klub Literacki "Nad Wąglanką". Miłośnicy poezji mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać licznych wierszy, których tematyka związana była z mottem spotkania: "Żyć, kochać, wierzyć".Uczestniczący w wieczorze członkowie klubu literackiego: Józefa Nita, Bożena Wijata, Irena Plucińska, Jerzy Wilk, Wiktor Biernacki z poetycką pasją zaprezentowali wiersze, w których przedstawili różne odcienie miłości. Odwołując się często do swoich życiowych doświadczeń ujętych w poetycką formę sprawili, że wieczór miał magiczną atmosferę i dostarczył niesamowitych doznań. Słuchacze odnaleźli w prezentowanych tekstach swoje historie, a miłość w różnych jej aspektach poruszyła najdelikatniejsze struny ludzkiej wrażliwości. Ciepłe światło świec kontrastujące z mroźną i śnieżną zimą za oknami podkreśliło niezwykłość chwili. Prosimy o następną taką ucztę dla duszy.

Program opracowali : Mariola Zalega-dyrektor szkoły i Wiktor Biernacki czł. SPiRGB.


Fotoreportaż

aut.:Iwona Kozieł, Aneta Palkowska
fot: Aneta Palkowska
Walentynki 2009.
WALENTYNKI 2009
PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ, ZOBACZ I BAW SIE RAZEM Z NAMI !!!!


Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów oraz Opoczyński Klub Literacki nad Wąglanką zapraszają wszystkich miłośnków poezji miłosnej na pierwszą wspólną imprezę WALENTYNKI 2009, która odbędzie się w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej o godzinie 17.00.
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie programu:


Wiktor Biernacki - członek OKLnW i SPiRGB
Mariola Zalega - Dyrektor szkoły i człnek Zarządu SPiRGB

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY
O bezpieczeństwie w Białaczowie.
W czwartek, 22 stycznia w ZSS w Białaczowie odbyły się zajęcia wychowania komunikacyjnego połączone z prelekcjami funkcjonariuszy opoczyńskiej drogówki na temat bezpiecznych ferii. Przedstawiciel WORD zorganizował specjalnie ustawione miasteczko ruchu, w którym uczniowie mieli możliwość ćwiczenia jazdy rowerem zgodnie z obowiązującymi przepisami. W zajęciach z policją i WORD uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej.

Młodsi wysłuchali pogadanki, starsi przygotowywali się do sprawdzianu na kartę rowerową, który czeka ich jeszcze wiosną tego roku. Wszyscy, którzy zaliczą test, będą musieli też zdać część praktyczną. Dlatego chętnie ćwiczyli jazdę i wysłuchiwali wskazówek prowadzących zajęcia, tak by podczas sprawdzianu, a w przyszłości na drogach publicznych nie łamać przepisów i poruszać się bezpiecznie. Oceniać umiejętności uczniów klasy czwartej będą policjanci i przedstawiciel piotrkowskiego WORD. Wszystko po to, by dzieci w przyszłości nie łamały przepisów i tym samym nie stwarzały zagrożenia będąc uczestnikami ruchu.

Uczniowie, którzy otrzymają kartę rowerową muszą przede wszystkim znać znaki drogowe i posiadać niezbędną wiedze oraz umiejętności sprawnej i bezpiecznej jazdy rowerem. Zajęcia z uczniami białaczowskiej szkoły prowadzili: sierżant Iwona Sztajbert, sierż. sztab. Witold Widawski, obydwoje z KPP w Opocznie oraz Michał Franas z WORD.Źródło : Tygodnik Opoczyński
Konkursy poetyckie.


Od lat już bez mała 30-tu, miejscowy działacz ludowy Waldemar Jóźwik organizuje konkursy poetyckie. Zaczęło się od „Szukamy talentów wsi”, konkursu, którego XXIX edycję z przyjemnością anonsujemy. Obok tego XVI konkurs „Najdroższe gniazdo rodzinne”.
Na naszej stronie można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wzięcia udziału w rywalizacji. W panelu obok zamieszczamy teksty regulaminów oraz inne informacje potrzebne do zgłoszenia swojej kandydatury. Ostateczny termin składania prac to 31.12.2009 r.

O końcowych wynikach konkursów będziemy Państwa informować.
Spotkanie opłatkowe.
W dniu 24.01.2009 w Szkole Podstawowej w Białaczowie po raz kolejny odbyło się „Spotkanie Opłatkowe” Związku Emerytów i Rencistów Gminy Białaczów. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło 50 osób. Wśród zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Białaczów Jan Jóźwik, Zastępca Wójta Barbara Goworek, przedstawiciele władz kościelnych: Ksiądz Proboszcz Parafii Białaczów Henryk Wójcik, Ksiądz Kanonik Hieronim Serzysko, Dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Kałuża, Kierownik GOPS Teresa Łukasik oraz przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów z Opoczna : Zastępca Przewodniczącego Helena Szymańska, Stefan Sałaj (członek).
„Spotkanie Opłatkowe” poprzedziła część artystyczna w wykonaniu dzieci klas II – V Szkoły Podstawowej w Białaczowie pod opieką Pani Zofii Kresińskiej, podczas której zaproszeni goście mogli nie tylko podziwiać występy, ale również włączyć się do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne powitanie gości przez Przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów w Białaczowie Panią Barbarę Brzeską oraz Wójta Gminy Białaczów.
Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy suto zastawionych stołach. Podczas świątecznej biesiady nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i łez, a także słów podziękowania pod adresem organizatorów „Spotkanie Opłatkowe” było kolejną okazją do integracji grupy seniorów z Gminy Białaczów.


Informacja : UG Białaczów.
Strona 88 z 90 << < 85 86 87 88 89 90 >
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes