Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmLuty 27 2021 15:04:02
Obecny adres IP
34.234.223.227
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 320
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: maciej jozwik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
I TY MOŻESZ PROMOWAĆ BIAŁACZÓW.
STOWARZYSZENIE
PROMOCJI I ROZWOJU GMINY BIAŁACZÓW
26-307 BIAŁACZÓW UL. PIOTRKOWSKA 12
Nr rejestracyjny: 0000327292
REGON : 100679980


Nr konta : 68 8992 0000 0032 8410 2000 0010

Adres korespondencyjny:
26-307 Białaczów
Ul. Plac Wolności 1I TY MOŻESZ PROMOWAĆ BIAŁACZÓW

Z okazji organizowanych w Białaczowie w dniu 23 sierpnia 2009r DOŻYNEK POWIATOWYCH Stowarzyszenie planuje wydać
1500 szt folderu o Gminie Białaczów ( pierwszy w dziejach Białaczowa)
1500 szt pocztówek z zabytkami Gminy Białaczów ( ostatnie wydanie 20 lat temu)
zorganizować wystawę BIAŁACZÓW WCZORAJ I DZIŚ ( I edycja)


I Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę do promocji naszej Gminy!!!

• Wyślij na podane wyżej konto internetem, przez bank , pocztę lub wpłać gotówkę w Bibliotece w Białaczowie , a Twoje nazwisko będzie widniało wśród sponsorów w folderze
20 zł – napisane czcionką - 12
40 zł - napisane czcionką – 14
60 zł – napisane czcionką – 16
80 zł – napisane czcionką – 18
100 zł – napisane czcionką – 20
• Możesz , na stronach folderu zareklamować swoją firmę. O wielkości reklamy decyduje ilość wykupionych modułów reklamowych. W tej sprawie dzwoń pod numer 603-571-324.
Stowarzyszenie wystawia FAKTURY lub KP na wpłaconą kwotę.
Tel.669 500 552 -faktura

Prezes Stowarzyszenia
Teresa Długowolska

Kasa dla Białaczowa.
W bieżącej kadencji Białaczów złożył już kilka wniosków o dofinansowanie różnych projektów ze środków Unii Europejskiej, ale nie przestaje. Kolejne albo już są złożone i czekają na decyzję, albo będą składane.
Są środki na rozbudowę zabytkowej strażnicy OSP w centrum Białaczowa. Kosztem 1 mln 138 tys. złotych, w porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, będzie rozbudowane, stając się prawdziwym centrum życia kulturalnego Białaczowa, no bo i świetlica, i dom ludowy z pokojami gościnnymi, i oczywiście strażnica OSP. Przewidziano również miejsce zabaw dla dzieci. Wszystkie prace mają być zakończone do 15 sierpnia przyszłego roku, a więc w święto Wniebowstąpienia Najświetszej Maryi Panny będzie oddane do użytku. W tym roku rozpisany zostanie przetarg na podobny kompleks budynków w miejscowości Żelazowice, na który również złożono wniosek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z wybudowaniem przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Białaczowie ,,Orlika''. Jak wszędzie ministerstwo sportu i Urząd Marszałkowski dają po 333 tys. złotych. Pozostałe środki w zależności od wyniku przetargu wykłada gmina. Poza tym gmina wystąpiła o środki unijne na termomodernizację oraz wymianę dachu w Zespole Szkół Samorządowych w Białaczowie. Na ten cel w 2010 roku przeznaczone zostanie w sumie milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy zł ( z tego 900 tysięcy zł. dofinansowania). Należy dodać że w bieżącym roku wykonywana jest już termomodernizacja wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania Szkoły Podstawowej w Petrykozach. Zakończenie prac zaplanowano na 15 sierpnia br.
Trwają prace nad przygotowaniem i przeprowadzeniem kolejnych etapów budowy kanalizacji w gminie. Tym razem przygotowywany jest wniosek o wartości 3,1 mln złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Żelazowicach. Jeśli do tego dodamy plany związane z zakupem nowego wozu strażackiego dla OSP w Petrykozach, to będzie widać, że plany inwestycyjne na 2010 rok są duże i będą wymagać sporo wysiłku organizacyjnego.
Informacja i zdjęcia : UG Białaczów
I Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej.
STOWARZYSZENIE - DZIECIOM GMINY BIAŁACZÓW

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów we współpracy ze wszystkimi szkołami podstawowymi oraz Ludowym Klubem Sportowym zorganizowało
I Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa SPiRGB. Dnia 24.04.2009r. z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów zostało podpisane Forum Organizacji Pozarządowych Gminy Białaczów. Głównym celem forum jest integracja środowiska i współpraca na rzecz promocji i rozwoju gminy. Pomysł okazał się słuszny. Już 16.06.2009r Stowarzyszenie i Ludowy Klub Sportowy w Białaczowie zorganizowali na zakończenie roku szkolnego dla czterech szkół podstawowych naszej gminy turniej piłki nożnej, połączony z akcją „ Bezpieczne wakacje” W rozgrywkach wzięło udział ponad 80 uczniów po 20 z każdej szkoły. Miejscem rywalizacji sportowych był stadion Ludowego Klubu Sportowego w Białaczowie, gdzie młodzież ze Skroniny, Petrykóz i Miedznej Drewnianej przybyła na rowerach pod opieką dyrektorów i nauczycieli. Celem pokonania trasy na rowerach była praktyczna lekcja jazdy w kolumnie w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje”
Mimo niesprzyjającej pogody, na turniej zgłosiły się wszystkie cztery drużyny, na których czekało wykoszone boisko, odpowiednio rozmieszczone bramki i ognisko przygotowane przez członków i Prezesa Ludowego Klubu Sportowego w Białaczowie Andrzeja Martykę.
Rozgrywki przygotował i poprowadził członek drużyny LKS i SPiRGB Ireneusz Wilk.
Regulamin turnieju przewidywał grę systemem „każdy z każdym”, gdzie można było zdobyć
3 punkty za zwycięstwo oraz 1 pkt za remis . Po dwugodzinnych emocjach i wspaniałej zabawie wyniki przedstawiały się nastepująco:

Szkoła Podstawowa w Białaczowie 7 pkt bramki 8 : 4
Szkoła Podstawowa w Skroninie 4 pkt bramki 5 : 4
Szkoła Podstawowa w Petrykozach 3 pkt bramki 7 : 7
Szkoła Podstawowa w Miedznej Drewnianej 1 pkt bramki 5 : 9

Atrakcją turnieju był mecz dwóch drużyn dziewcząt z Miedznej Drewnianej i Petrykóz, które z upartością chciały pokazać swoje umiejętności futbolowe. Mecz zakończył się remisem. O wygranej drużyny dziewcząt z Petrykóz zadecydowały rzuty karne .
Celem turnieju była walka o przechodni puchar Prezesa Stowarzyszenia, który zwycięskiej drużynie, z życzeniami bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji ufundowała i wręczyła Prezes Stowarzyszenia Teresa Długowolska.
W tych rozgrywkach nie było przegranych. Każda drużyna za udział w turnieju otrzymała piłki i paletki do gry badmintona. Na wszystkich uczestników po rozgrywkach czekała ciepła kiełbaska z grilla, bułka, sok owocowy lub woda mineralna. Nagrody dla drużyn i poczęstunek został ufundowany z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ( 1000zł ).
Na turniej została również zaproszona z wydziału prewencji Komendy Policji Powiatowej w Opocznie sierżant Barbara Stępień , która poprowadziła dla wszystkich uczestników prelekcję na temat „ Bezpieczne wakacje”. Wiedza przekazana przez Panią sierżant została sprawdzona podczas Quizu , a udzielane odpowiedzi zadowoliły prowadzącą, nauczycieli i dyrektorów szkół..
Wspaniała zabawa oraz lekcja bezpiecznych wakacji trwała od 10.00 do 14.00
Z nadzieją na przejęcie pucharu ,wszystkie drużyny zadeklarowały swój udział w turnieju na przyszły rok.
Prezes SPiRGB składa podziękowania i wyrazy uznania koleżankom z Zarządu i jednocześnie Dyrektorkom Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej i Skroninie Paniom Ewie Raczyńskiej i Marioli Zalega za wspaniałą organizację I Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa SPiRGB.

Teresa Długowolska

Fotoreportaż

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE.
Zarząd SPiRGB ZAPRASZA wszystkich zainteresowanych naszą działalnością na spotkanie w dniu 12 czerwca 2009r o godz. 18.00 w budynku Urzędu Gminy.
Tematem spotkania będzie:
-sprawozdanie z realizacji zadań poszczególnych komisji za IV I V
- analiza zadań na VI, VII i VIII
- informacje ze spotkania Zarządu z Wójtem
- propozycje zebranych do dalszej działalności

UWAGA ZARZĄD:
O GODZINIE 16.30 W BUDYNKU URZĘDU GMINY ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE ZARZĄDU
Zagadnienia do omówienia:
Spotkanie z Wójtem Gminy
uzupełnienie dokumentacji stowarzyszenia - pieczątki , podpisy
analiza planu na Vi,VII,VIII
sprawozdanie za IV. V

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Z pozdrowieniami Teresa Długowolska
Zebranie SPiRGB przełożone.

Zarząd Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów informuje ,że z przyczyn osobistych członków Zarządu zebranie planowane na ostatnią sobotę miesiąca maja zostaje przełożone na dzień 12 czerwca 2009r. Bliższe informacje będą podane na stronie Stowarzyszenia i w gablocie . Za zmiany przepraszamy.
Zadania na miesiąc czerwiec wynikające z rocznego planu pracy zostały omówiona z osobami za nie odpowiedzialnymi i będą realizowane zgodnie z planem.
Jednocześnie informujemy ,że zostały złożone wszystkie dokumenty do Urzędu Statystycznego w Piotrkowie Trybunalskim w celu nadania nr REGON i NIP-u oraz założenia konta w banku.
Z pozdrowieniami Teresa Długowolska.
Koncert charytatywny.
Dnia 30.05 br. w Petrykozach, o godzinie 17.00, w hali przy szkole podstawowej odbędzie się koncert mający na celu zbiórkę pieniędzy na operację dla chorego Tomasza Jędrasika. Koncert poprowadzi i zaśpiewa organizator Łukasz Nowak oraz jego goście, zespół "Bez Jacka" z liderem Zbigniewem Stefańskim.

Organizator zwraca się też do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe Tomka w jego walce z chorobą. Oto konto, na które można wpłacać pieniądze :BS Opoczno
O/Białaczów
60899200000013517720000010
z dopiskiem "Pomoc dla Tomasza"

Informacja : Łukasz Nowak
W PIĘKNYM STYLU.
W dniu 17.05.2009 o godzinie 16:00 na stadionie w Białaczowie miejscowy klub podejmował lidera ligii drużynę LKS DZIELNA. Białaczowianie po porażce z Kawalerią Tomaszów Maz. 3:1 widać wyciągneli odpowiednie wnioski, zagrali agresywnie, z sercem co dało wynik aż 3:0. Bramki strzelili: Marcin Bertram, Łukasz Wierzbicki, Damian Skalski. Nasza drużyna grała bez dwóch podstawowych zawodników (Adrian Skalski, Paweł Kaźmierczyk) i jak widać po wyniku, zmiennicy doskonale się sprawdzili. W drużynie z Dzielnej od samego początku trener wprowadzał nerwową atmosferę co przełożyło się na zawodników. W drugiej połowie piłkarz (pseudopiłkarz) po faulu uderzył naszego zawodnika za co został usunięty z boiska. Jego losy podzielił również trener który parę minut później musiał opuścić obiekt. To zwycięstwo przybliża nas coraz bardziej do upragnionego awansu, pozostały dwa mecze które LKS BIAŁACZÓW musi wygrać jeśli chce awansować. TRZYMAMY KCIUKI

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ:

Pauza: Unia Wygnanów.

Modrzewianka Modrzew 1-1 Blask Bielowice
Luciążanka Przygłów 1-1 KS Mniszków
LKS Mroczków 4-0 Kawaleria Tomaszów Mazowiecki
LKS Białaczów 3-0 LKS Dzielna
Olimpia Wola Załężna 4-3 LKS Żelechlinek

Tabela ligowa w zakładce "...czytaj więcej..."
Informacja : garu
Radni powiatowi wyrazili zgodę...
Radni powiatowi wyrazili zgodę na nieodpłatne przejęcie nieruchomości położonej w Białaczowie. Wybudowana ma na niej zostać nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej. Własnością powiatu stanie się działka o powierzchni ponad 4 hektarów.

Obecnie w DPS mieszka 75 pensjonariuszy, a zatrudnionych jest 48 pracowników. Placówka mieści się w zabytkowym kompleksie rodu Nałęcz-Małachowskich. Byli właściciele majątku chcą go jednak odkupić i urządzić tam Centrum Konferencyjno-Hotelowe.

Czy to oznacza, że podopieczni DPS wkrótce mogą stracić dach nad głową i pracę? Starosta opoczyński zapewnia, że Dom z Białaczowa nie zniknie. - By pozostał w tej miejscowości, do 2010 roku muszą być spełnione określone standardy - mówi Józef Róg. - Dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego obiektu, również w Białaczowie. Jesteśmy po uchwaleniu budżetu, w którym zapisaliśmy na ten cel 5,5 mln zł, chcemy wykorzystać je w ciągu trzech lat.

Grunt pod budowę nowego DPS znajduje się w pobliżu obecnego pałacu, przy lesie. - Jest tu zieleń i świeże powietrze - mówi Jan Jóźwik, wójt gminy Białaczów. Starosta Róg dodaje, że gdyby udało się zrealizować wspólny projekt, to pensjonariusze będą mieć stworzone jeszcze lepsze warunki życia niż obecnie.

W pałacu od lat podsumowywane są Międzynarodowe Konkursy Poezji. Gdyby doszło do sprzedaży zabytku, poeci musieliby chyba poszukać nowego lokum.

Źródło: Polska Dziennik Łódzki (Andrzej Wdowski)
LOGO STOWARZYSZENIA.
Zarząd Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów informuję ,że Uchwałą Nr 4/2009 zostało zaakceptowane LOGO Stowarzyszenia zaprojektowane i sponsorowane przez profesjonalną agencję reklamową PRO-CREATION Sp.z.o.o Warszawa ul. Bailly Rosy 18. Logo zostało przesłane na pocztę internetową prezesa Stowarzyszenia. Dziękujemy w.w. agencji za hojny dar dla Stowarzyszenia.
Jednocześnie informujemy, że ufundowana nagroda przez właścicieli sklepów w Białaczowie dla zwycięzcy konkursu nie została przekazana dla Stowarzyszenia . Mamy nadzieję, że fundatorzy nie zrezygnują z przekazania jej na inny cel wynikający z działalności Stowarzyszenia, za co z góry dziękujemy.
Polska biega.
Ruszyła piąta edycja akcji Polska Biega, która zachęca Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu i promuje bieganie jako sposób na zdrowy tryb życia. Biegi organizowane w ramach akcji odbędą się w weekend 9-10 maja 2009 roku.
Krótkie biegi o otwartej formule przygotują w swoich miejscowościach władze gmin, szkoły i kluby sportowe oraz nieformalne grupy biegaczy, zachęcone przez organizatorów akcji.
Akcja ma zachęcić Polaków, aby zarzucili „kanapowo-telewizyjny” model spędzania wolnego czasu i spróbowali swoich sił w bieganiu. Z roku na roku projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem - w 4 edycji Polska Biega, w maju 2008, wzięło udział ponad 65 tysięcy uczestników z ponad 476 miejscowości. (informacja za "Gaz. Wyb")
W etapie z Białaczowa do Petrykóz brały udział dzieci z lokalnych szkół. Atrakcją biegu byli : Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski i znany sprawozdawca sportowy Przemysław Babiarz, wielcy zwolennicy akcji "Polska Biega". Obecni byli również przedstawiciele władz, wójt Jan Jóźwik, wicewójt Barbara Goworek oraz dyrektorki szkół Mariola Zalega i Ewa Raczyńska - skarbnik i wiceprezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów.Obecny był również prezes LKS Białaczów Andrzej Martyka.
Na trasie biegu zebrało się liczne grono zwolenników akcji. Byli również kibice, którzy z poświęceniem "walczyli" o autografy Mistrza i lubianego sprawozdawcy.
Impreza była świetnie zorganizowana.

Fotoreportaż
XXVIII Konkurs Poezji Wąglany - Białaczów 2009


3 maja w pałacu St. Małachowskiego, w Białaczowie miała miejsce doroczna impreza kulturalna związana z poezją - podsumowanie XXVIII Międzynarodowego Konkursu Poezji, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Wąglan. Na tegoroczne rozdanie nagród przybyło 13 uczestników konkursu z Polski i zagranicy. Między innymi, aż z Madrytu w Hiszpanii do Białaczowa dotarła laureatka w kategorii "Najdroższe gniazdo rodzinne" pani Ida Sieciechowicz. Pani Ida jak, zwyczaj nakazuje została gościnnie przywitana chlebem i solą przez gospodarzy Białaczowa - Wójta Jana Jóźwika i dyrektora DPSu panią Renatę Konecką. Swoją obecność na tegorocznej imprezie, o czym wspomniał prowadzący Waldemar Jóźwik - zaznaczyła również prezes SPiRGB Teresa Długowolskawręczając nagrodę dla jednej z laureatek konkursu ufundowaną przez Stowarzyszenie.W części "Mikrofon dla gości" wyraziła słowa uznania i podziwu dla rodziny Jóźwików za wieloletni wkład w promocję Gminy Białaczów oraz zapewniła o wsparciu Kolegi Waldka w dalszych Jego działaniach.
Z dokładnymi wynikami konkursu można zapoznać się na stronie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie .

Wyniki Konkursu


Fotoreportaż
Strona 91 z 96 << < 88 89 90 91 92 93 94 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes