Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmMarzec 03 2021 17:15:07
Obecny adres IP
44.192.112.123
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Użytkownicy Online: zbigniew

Zarejestrowanch Uzytkowników: 320
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: maciej jozwik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
OGŁOSZENIE.
Dnia 5.12.2009r. (sobota) o godz. 16.30


w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie odbędzie się spotkanie organizacyjne

odnośnie kursu tańca towarzyskiego.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.

PRZYPOMNIENIE - Zawody szachowe!
Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów organizuje Pierwszy Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Zawody odbędą się 06.12.2009 r. w sali sportowej szkoły w Białaczowie ul. Szkolna 36, o godzinie 10.00. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach :

I kategoria - dzieci kl. IV - VI ;

II kategoria - Młodzież gimnazjalna ;

III kategoria - open ( b.o. wieku ).

Zgłoszenia przyjmują i wszelkich informacji udzielają :

- Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie - tel. (44) 758 13 88

- Wiktor Biernacki ( SPiRGB ) - tel. +48 603 571 324

Nad turniejem patron medialny objął Tygodnik Opoczyński "TOP" i TVP Łódź.

Atrakcją turnieju jest upominek dla każdego uczestnika , puchary i wysokie nagrody dla zwycięzców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii.

ZAPRASZAMY.
ZEBRANIE ZARZĄDU.

Prezes SPiRGB zaprasza wszystkich Członków Zarządu na zebranie w dniu 5 grudnia 2009r (sobota) o godzinie 17.00 na ul. Polną 20 .
Tematem zebrania będzie:
1. Przyjęcie raportów komisji z działalności za rok 2009.
2. Przyjęcie i analiza propozycji do "Planu działalności" na rok 2010 poszczególnych komisji.
3. Stan gotowości do przeprowadzenia " I Mikołajkowego Turnieju Szachowego"
4. Sprawy różne.

Obecność obowiązkowa. Pozdrawiam . Prezes Zarządu T.D/
Grypa "zamyka" szkoły.
W 3 szkołach w powiecie opoczyńskim odwołano zajęcia z powodu grypy i dużej absencji uczniów. Zamknięte są Szkoły Podstawowe w: Miedznej Drewnianej, Zachorzowie i Białaczowie. Wolne mają też uczniowie gimnazjum w Białaczowie.

W zamkniętych szkołach frekwencja spadła o połowę. Wolne z powodu grypy dni, placówki muszą odpracować w soboty.

W łódzkim szpitalu im. Biegańskiego jest 50 pacjentów z podejrzeniem świńskiej grypy. U 30 potwierdzono już obecność wirusa A/H1N1. W województwie łódzkim 3 osoby zmarły z powodu powikłań wywołanych nową grypą.

Od początku sezonu grypę lub choroby grypopodobne wykryto u prawie 24 tysięcy 200 osób. W ubiegłym roku w tym samym czasie było ponad 2 tysiące 800 zachorowań.

Informacja : Opocznianie.pl
Orlik 2012 w Białaczowie.


Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki przy budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białaczowie powstał kompleks sportowo-rekreacyjny "Moje Boisko - Orlik 2012".

Budowa obiektu miała na celu udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego oraz popularyzacja aktywnego stylu życia. Boisko jest nowoczesne i ogólnodostępne a co najistotniejsze korzystanie z niego jest nieodpłatne.

Uroczyste otwarcie "ORLIKA" w Białaczowie odbyło się 18 listopada 2009 roku. W uroczystości otwarcia oprócz władz Gminy Białaczów uczestniczył Dariusz Klimczak Członek Zarządu Województwa Łódzkiego i Marek Mazur Przewodniczący Sejmiku. Z tej okazji dzieci ze uczniowie szkół w Białaczowie przygotowali krótki występ artystyczny. Na zakończenie przyszykowano dla wszystkich gości skromny poczęstunek.

Wykonawcą inwestycji była firma "KOMBUD" Sp. z o. o. z siedzibą w Radomiu.

Fotoreportaż


Informacja : Opocznianie.pl
"Bończa" spocznie w Żarnowie.Uroczystości pogrzebowe generała Kazimierza Załęskiego "Bończy" odbędą się 26 listopada w Kielcach i Żarnowie koło Radomia. - Msza żałobna zostanie odprawiona w bazylice katedralnej w Kielcach o godzinie 9.00 - poinformował Bogumił Jasiczek, członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, byli żołnierze AK, a także Strzelcy i Orlęta Armii Krajowej, których generał "Bończa" był twórcą i opiekunem.
Życzeniem generała było spocząć w kwaterze żołnierzy jego ugrupowania w Żarnowie. - Tam więc uda się kondukt pogrzebowy po uroczystościach w Kielcach - dodał Sławomir Jasiczek. W Żarnowie odprawione zostanie nabożeństwo żałobne ( 11.30 Kościół Św. Mikołaja ), po czym urna z prochami generała będzie złożona w kwaterze żołnierzy AK.

Kazimierz Załęski "Bończa" walczył w kampanii wrześniowej, działał w konspiracji w Radomiu. Zagrożony aresztowaniem uciekł do lasu, został dowódcą oddziału partyzanckiego "Bończa". Wsławił się udaną zasadzką, która rozpoczęła słynną bitwę pod Diablą Górą. Był więziony w okresie stalinowskim, a później represjonowany. Kazimierz Załęski był od 1956 roku związany z Kielcami, gdzie rozpoczął pracę w Instytucie Geologicznym. Otrzymał trzy Krzyże Walecznych i Order Virtuti Militari.

Generał "Bończa" zmarł 10 listopada w Kielcach.

Informacja : Ewa Golińska (ewa.golinska@radio.kielce.pl) Radio Kielce

Fotografia : Archiwum Orląt Armii Krajowej
REGULAMIN TURNIEJU SZACHOWEGO

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów organizuje Pierwszy Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Zawody odbędą się 06.12.2009 r. w sali sportowej szkoły w Białaczowie ul. Szkolna 36, o godzinie 10.00. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach :

I kategoria - dzieci kl. IV - VI ;

II kategoria - Młodzież gimnazjalna ;

III kategoria - open ( b.o. wieku ).

Zgłoszenia przyjmują i wszelkich informacji udzielają :

- Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie - tel. (44) 758 13 88

- Wiktor Biernacki ( SPiRGB ) - tel. +48 603 571 324

Nad turniejem patron medialny objął Tygodnik Opoczyński „TOP” i TVP Łódź.
Atrakcją turnieju jest upominek dla każdego uczestnika , puchary i wysokie nagrody dla zwycięzców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii.

PONIŻEJ ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM TURNIEJU.

Regulamin Turnieju do pobrania : doc; pdf
Dom Pomocy Społecznej w Białaczowie.
Dom Pomocy Społecznej w Białaczowie, mieszczący się w zabytkowym pałacu, może funkcjonować w obecnej siedzibie jedynie do końca przyszłego roku. Władze Powiatu Opoczyńskiego mają więc zaledwie rok na wybudowanie nowego budynku placówki. DPS-y, które nie spełniają obowiązujących standardów, muszą dostosować placówki do wszelkich wymogów do końca 2010 roku. Dotyczą one m.in. sposobu funkcjonowania DPS-ów, standardu świadczonych przez nie usług, typu kierowania i przyjmowania nowych podopiecznych oraz rodzajów dokumentów wymaganych do uzyskania zezwolenia na prowadzenie domu. Najkosztowniejsze dla większości placówek okazały się wymagania lokalowe. Ich spełnienie w przypadku domu pomocy w Białaczowie jest niemożliwe, bowiem obiekt jest wpisany do rejestru zabytków i nie można go dowolnie przebudować. Dlatego władze Powiatu Opoczyńskiego postanowiły wybudować dla DPS-u całkiem nowy budynek. Nowa siedziba powstanie również w Białaczowie, przy ul. Konstytucji 3 Maja, na działce o powierzchni około 4 ha, którą w czerwcu, z przeznaczeniem na ten cel, przekazała Starostwu Opoczyńskiemu nieodpłatnie Agencja Nieruchomości Rolnych. Budynek ten będzie spełniać wszystkie wymagane standardy. W budynku tym znajdzie się miejsce dla 99 pensjonariuszy. Budowę obiektu zaplanowano na lata 2009-2010. Pragniemy nadmienić, iż w projekcie budżetu na 2010 zostały zaplanowane środki na w/w cel w wysokości 12.000.000 zł.

Pragniemy służyć wszechstronną pomocą osobom dorosłym, głownie starszym, które z powodu problemów zdrowotnych, socjalnych bądź bytowych nie mogą przebywać w miejscu swego zamieszkania. Stworzenie Domu dla blisko 100 osób, które tu żyły i także dziś mieszkają, byłoby już wystarczającym powodem do dumy. Ratujemy nie tylko ciało, lecz także duchowość oraz godność w starości i odchodzeniu na druga stronę życia. Taka jest nasza misja, którą staramy się wypełniać możliwe najsumienniej.

Źródło : Opocznianie.pl
Ksiądz Wojtan nie żyje - zginął w wypadku.
W wypadku samochodowym w Wieniawie zginął ks. prałat Jan Wojtan, dziekan opoczyński, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Opocznie. Był w drodze na Kolegium Konsultorów w Kurii Radomskiej. Do wypadku doszło o godz. 11 w Wieniawie na drodze krajowej nr 12. W samochód, którym w stronę Radomia jechał Ksiądz Wojtan, uderzyła przyczepa, która nagle odczepiła się od jadącej z przeciwka ciężarówki. Jak poinformował January Majewski z Zespołu Prasowego Mazowieckiej Policji - przyczepa z niewiadomych przyczyn odczepiła się od samochodu. Teraz droga jest zablokowana, kierowcy jadący tą trasą stoją w gigantycznym korku. Policja organizuje objazdy.

Żródło : Radio Plus ( Magdalena Gliszczyńska )

W zakładce "...czytaj więcej..." inne informacje o Śp. Ks. Wojtanie
Warto zobaczyć.

MUZEUM REGIONALNE W OPOCZNIE

ZAPRASZA

Na otwarcie wystawy czasowej "Rzeźby, płaskorzeźby, ikony Andrzeja Oliwy", które odbędzie się 10.11.2009r. o godzinie 14.00.
Wystawa czynna będzie od 10.11.2009r. do 05.01.2010r.

w zakładce "...czytaj więcej..." życiorys Andrzeja Oliwy
Informacja : Dyrekcja Muzeum Regionalnego w Opocznie
Przyjdź do nas !!!!!!!!!!!!!!!
STOWARZYSZENIE
PROMOCJI I ROZWOJU GMINY BIAŁACZÓW

Z A P R A S Z A !!!!!


Nie lubisz się nudzić? Chcesz zrobić coś dla siebie ? Przyjdź do nas!!!

Wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież Gminy Białaczów zapraszamy na lekcje nauki tańca towarzyskiego w cenie 25-35 zł/miesiąc oraz na warsztaty teatralne w cenie 5 zł/miesiąc po 2 godziny tygodniowo. (ceny uzależnione od liczby uczestników)
Zajęcia będą prowadzone w Białaczowie przez instruktora Domu Kultury z Opoczna.
Zapisy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie
lub pod numerem (0-44)- 758 13 88
Strona 87 z 96 << < 84 85 86 87 88 89 90 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes