Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmLipiec 23 2018 18:12:36
Obecny adres IP
54.158.248.112
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 283
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: laventi100
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Boks reklamowy
Zespół muzyczny ExDuo
Witamy
Informujemy, że strona internetowa EKG Białaczów(stowbial.pl) wykorzystuje do poprawnego działania pliki cookie. Jeśli nie zgadzają się Państwo na ich instalację, prosimy zmienić ustawienia przeglądarki.

Pogoda Białaczów z serwisu Twoja Pogoda


Nasz adres mailowy : ekgbialaczow@poczta.fm
PODZIĘKOWANIE
Informacje EKGPAN KRZYSZTOF DUKAT WŁAŚCICIEL APTEKI PRZY OŚRODKU ZDROWIA W BIAŁACZOWIE, ZA POŚREDNICTWEM ,,EKG-BIAŁACZÓW" W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM DZIAŁALNOŚCI Z DNIEM 31 LIPCA , SKŁADA WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM NASZEJ GMINY PODZIĘKOWANIE ZA 17 LAT WSPÓŁPRACY.

Od Redakcji:
W imieniu mieszkańców naszej gminy DZIĘKUJEMY za 17 lat życzliwości, empatii,i serdecznego uśmiechu.Będziemy Pana zawsze miło wspominać. Życzymy sukcesów w nowym wyzwaniu zawodowym.

Z.S.


Zdatna czy niezdatna do spozycia?


Powyższa informacja ukazała się na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Białaczów. Czytam, czytam, czytam i niczego z tej informacji nie wynoszę. Badano wodę (data poboru wody, wpływu pisma,nazwa jednostki badającej, punkt poboru wody) ale wyniku badań nie można zauważyć. Rozumiem przeoczenie, ale jakby woda była niezdatna do spożycia, to co wtedy? A może jednak jest niezdatna? Pewnie za chwile pojawi sie pełna informacja na którą czekam nie tylko ja.
Ps. Czemu Urząd Gminy badając okresowo wodę z gminnej kanalizacji korzysta z usług zewnetrzenej, komercyjnej firmy a nie z usług Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Opoczna?

Zbigniew Szpoton
Nabór kandydatów na radnych
Informacje EKGBEZPARTYJNY KOMITET WYBORCZY ZBIGNIEWA SZPOTONA OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW NA RADNYCH Z NASTĘPUJACYCH MIEJSCOWOŚCI:
1.WĄGLANY
2.MIEDZNA DREWNIANA
3.PETRYKOZY
4.SĘDÓW
5.PARCZÓW
6.PARCZÓWEK
7.KURASZKÓW
8.SKRONINA

ZGŁOSZENIE KIEROWAĆ NA ADRES ekgbialaczow@poczta.fm lub telefonicznie: 794 430 275

Znów nas ubyło
Informacje EKGPierwsza połowa tego roku znów przynosi niekorzystne tendencje demograficzne. Ale nie ma co się dziwić, skoro bociany, w drodze na lęgowiska omijają naszą gminę. Ale już na poważnie: Jak podaje Urząd Stanu Cywilnego na dzień 03 lipca gmina Białaczów liczy 5838 mieszkańców. W pierwszym półroczu urodziło się 36 dzieci. W tym samym czasie odnotowano 43 zgony.

Z.S.
Konkursy na stanowiska Dyrektora rozstrzygniete
NewsyRozstrzygnięto konkursy na stanowiska Dyrektorów szkół Podstawowych w Białaczowie i Petrykozach. Z nowym rokiem szkolnym placówkami w tych miejscowościach kierować bedą: w Białaczowie- Pani Anna Smolarczyk, w Petrykozach Pani Beata Purgat. Obu Paniom składamy gratulacje i życzymy sukcesów, poprzez innowacyjne spojrzenie na edukacje, odwagę we wdrażaniu pomysłów związanych nie tylko z modelowym i szablonowym kształceniem. Zaś w imieniu uczniów prosimy o zmniejszenie wagi tornistrów i więcej czasu na samorealizację pozaszkolną.

Redakcja ,,EKG-Białaczów"
Z listów do redakcji
Informacje EKG,, Prosimy Redakcje Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów o interwencję w sprawie systematycznego spalania nieczystości na tzw śmietniku przy cmentarzu w Białaczowie. Od kilku lat zamiast wywozu na składowisko nieczystości ,spalane są na miejscu miedzy innymi stare plastykowe wieńce i znicze. Swąd spalanych śmieci, zwłaszcza w takie upalne jak teraz dni drażni drogi oddechowe i zanieczyszcza powietrze.Mieszkańcy ulic Polnej i Łąkowej z konieczności zamykają okna. Prosimy za pośrednictwem ,,EKG"-odpowiednie służby gminne lub kościelne o pomoc i reakcję w powyższej sprawie.W przypadku braku reakcji zmuszeni będziemy powiadomić odpowiednie służby powiatowe"
Ostrzeżenie metoeorologiczne
Informacje EKGOstrzeżenia meteorologiczne dla powiatu opoczyńskiego na dziś od godz 16 do godz 21,30
Burze z gradem
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Miejscami grad.


Zródło: imigw.gov.pl
,,Zimna wojna"- film skrótowo myśleniowyJeszcze w lutym ubiegłego roku, niektóre sceny do filmu ,,Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego kręcone były w Białaczowie a dziś dzieło tego znakomitego twórcy filmowego można oglądać w kinach w Polsce. Stąd też moja obecność na projekcji tego filmu (przypomnę iż pośrednio uczestniczyłem w naborze do castingu statystów do niektórych scen kręconych w Białaczowie) w dniu wczorajszym. Sam film zanim wszedł na polskie ekrany miał znakomite recenzje europejskich krytyków filmowych (nagroda za reżyserię na festiwalu filmowym w Cannes) i bardzo dobrą promocję w Polsce. Ten filmowy poemat o smutnej miłości nakręcony jest w konwencji skrótów z życia dwojga bohaterów w czasach siermiężnego socjalizmu. Widz, poprzez niedopowiedzenia autora i reżysera, zmuszony jest do sięgnięcia w swej wyobrazni do wiedzy historycznej z tamtego okresu. Losy dwojga bohaterów, on kompozytor,pianista,aranżer w końcu współzałożyciel zespołu Pieśni i Tańca ,,Mazurek”, ona członkini tego zespołu, borykają się od samego początku znajomości z problemami natury obyczajowej, społecznej czy w końcu politycznej. Ich miłość od samego początku skazana na pasmo porażek. Sam finał tego pięknego poematu o smutnej miłości jest zaskakujący. Tym samym zapraszam wszystkich do obejrzenia tego dzieła Pawła Pawlikowskiego. Znakomita obsada aktorska i jeszcze świetniejsza muzyka towarzysząca filmowi.
Ps.
Zanim wybierzecie się na film radzę, zwłaszcza młodemu pokoleniu, sięgnąć po podręczniki historii PRL z lat 1949-1952 bo w tamtym okresie rozgrywana jest akcja filmu.


Mieszkańców Białaczowa spieszę poinformować że niektóre sceny filmu uwidoczniają nasz pałac z zewnątrz i wewnątrz. Sam główny bohater wypowiada nazwę Białaczów, próbując dodzwonić się z Francji do swej ukochanej.
Statyści z Białaczowa mogą również siebie odnależc w scenie kręconej przed pałacem.

Czekam również na Wasz opinie na temat filmu.

Zbigniew Szpoton

Białaczowska Grupa Artystyczna.

Po środowych występach w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach, Białaczowska Grupa Artystyczna stworzona przez Panią Izę Wiktorowicz, tym razem wystąpiła w Domu Kultury w Żarnowie. W ramach nocy bibliotek, artyści amatorzy z Białaczowa, w sobotni wieczór 9 czerwca 2018r, zaprezentowali swój program przygotowany z okazji ,,Dnia Matki".Publiczność zgromadzona w Domu Kultury podziękowała wykonawcom z Białaczowa owacjami na stojąco.

Dyrektor Gminnej Biblioteki w Żarnowie składa podziękowania Pani Wiktorowicz.

A takim pięknym zachodem słońca Żarnów podziękował Białaczowskiej Grupie Artystycznej.

Zdjęcia autorstwa Huberta Wiktorowicza

Zbigniew Szpoton

Uczniowie Szkoły Podstawowej w ZakrzowieMało kto wie a tym bardziej pamięta że w Zakrzowie w latach 60-tych funkcjonowała Szkoła Podstawowa. Pod koniec dekady szkolę zlikwidowano, a uczniowie z Zakrzowa podjęli naukę w Białaczowie. Przedstawiamy unikatowe zdjęcie uczniów tamtej szkoły. Może komuś uda się rozpoznać osoby na tej mało czytelnej fotografii.

Z.S
Z listów do redakcji
Informacje EKG,,Osiedle i psy

Stan nadzwyczajny – tak, z pewną tylko przesadą, można nazwać to, co od pewnego czasu dzieje się, a ostatnio wręcz nasila, na osiedlu Małachowskiego. Na pewno nie ma natomiast przesady w stwierdzeniu, że przestrzeń publiczną w tej części Białaczowa zdominowały … psy. To, niestety, nie żart. Czy można bowiem za normalne uznać wysłuchiwanie właściwie przez całą dobę, z większym zaś natężeniem w godzinach nocnych, psich koncertów? Dodać trzeba, że są to koncerty na wiele głosów, a w programie min. szczekanie, ujadanie, skamlenie a nawet wycie. Głównymi wykonawcami są bezpańskie – tak należy przypuszczać – psy, które najczęściej można zobaczyć na ulicy Poniatowskiego. Niekiedy opuszczają „swój” teren i ruszają w trasę koncertową po osiedlu. Wówczas, za sprawą psów za ogrodzeniami domostw, hałas staje się nie do wytrzymania. Jeśli to noc, o śnie można zapomnieć. A przecież dorośli rano muszą wstać do pracy, dzieci iść do szkoły. Spotkanie z bezpańskimi zwierzakami też nie należy do przyjemnych, gdyż uznały się za struży terenu i w związku z tym agresywne reagują na przechodzących ludzi. Stwarza to szczególne zagrożenie dla dzieci, co w kontekście zbliżających się wakacji musi niepokoić.
Najwyższy czas, by władze gminy zainterweniowały i przywróciły normalność na osiedlu Małachowskiego. Tym bardziej, że obliguje je do tego uchwała Rady Gminy nr XLIV/242/2018 z dn. 28 marca 2018 r. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Białaczów na 2018 r.
""

Strona 1 z 83 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes