Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAMarzec 24 2023 18:10:50
Obecny adres IP
44.200.168.16
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: dominko
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Jesteśmy i będziemy niezależni
Ochrona

Nie szukajcie... Informacja prasowa o takim czy podobnym tytule, ba, nawet zawierająca takie określenie, na Portalu Opoczno.info nigdy się nie ukazała. We skazanym we wniosku terminie wpis, a dokładniej zdjęcie siedziby Urzędu Miejskiego w Opocznie z komentarzem ukazał się na portalowym profilu Facebook. Zdjęcie przedstawia podświetlenie Urzędu oraz słowa krytyki, ponieważ najzwyczajniej w świecie takie rozwiązanie mi się nie podoba.

Perełka opoczyńskiej architektury, piękny pałacyk braci Dziewulskich został oszpecony fatalnym, zielonym oświetleniem, które jak wynika z komentarzy, niektórym kojarzy się bardziej z festiwalem światła, odbywającym się w Łodzi, aniżeli z wyróżnieniem najpiękniejszego zabytku Opoczna.

Niestety, jedyne określenie, jakie przychodzi na myśl, to kicz wraz z jego wszelkimi synonimami. Kicz i totalne bezguście. Taka jest moja subiektywna ocena i nie zamierzam jej zmieniać nawet pod groźbą procesu cywilnego.

Oczywiście próbowałem dowiedzieć się, czyj to pomysł, ale Burmistrz zapytany o to 14 marca (przed konferencją dot. zanieczyszczenia powietrza), nie udzielił mi tej informacji. Wręcz przeciwnie ? zaatakował mnie, przedstawiając swoje pretensje o to, że wciąż krytykuję wszystkie jego działania i nie podoba mi się wszystko co robi. Oczywiście zdarzenie nie umknęło uwadze innych, którzy nie kryli swego oburzenia.

No cóż, mam prawo do krytykowania rzeczy, które mi się nie podobają, zarówno jako obywatel związany z Opocznem od kilku pokoleń, jak i prowadzący Portal Opoczno.info ? Niezależny Portal Miejski.

Tu i teraz pytam: Jak przedstawiciel władzy może w ogóle zwracać uwagę niezależnemu dziennikarzowi, że ten go krytykuje i wytyka błędy?

Jak ogólnie wiadomo, zadaniem niezależnych mediów, również tych lokalnych, poza informowaniem o bieżących wydarzeniach i kształtowaniem opinii publicznej jest m.in. kontrolowanie władz, również samorządowych, co polega między innymi na krytyce jej poczynań i ocenie jej przedsięwzięć.

Panie Burmistrzu, zasłanianie się dobrem Gminy Opoczno w celu obrony własnych ambicji jest zachowaniem co najmniej niestosownym.

Poza faktem, iż z definicji wpis nie był informacją prasową i nie ukazał się, jak Pan sugeruje, na Portalu, to określenie ?Opoczno Stolicą Kiczu? w żaden sposób nie deprecjonuje wydarzenia kulturalnego, na które się Pan powołuje, a które ma się odbyć w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Obecnie Opoczno nie może być z nim w żaden sposób kojarzone ponieważ dotychczas nie odbyła się ani jedna edycja festiwalu, zaś jego nazwa, o ile mi wiadomo, nie została dotąd zarejestrowana jako znak towarowy czy nazwa produktu.A na koniec kilka artykułów Ustawy z dn. 26 stycznia 1984 roku Prawo prasowe:

Art. 1. Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

Art. 6 pkt 4. Nie wolno utrudniać prasie zbierania materiałów krytycznych ani w inny sposób tłumić krytyki.

Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej ? podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 44.
1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową ? podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie."Redakcja ,,EKG Białaczów"
Komentarze
joandrzej dnia kwiecie 21 2016 06:44:42
a EKG nie ma z tym problemów bo wladza gminna traktuje ten portal jakby go nie było
zbigniew dnia kwiecie 21 2016 07:47:00
Może i tak się dzieje że ,,władza gminna traktuje ten portal jakby go nie było", ale od ośmiu lat realizujemy misję niezależnych opinii i jesteśmy dla czytelników. Już wkrótce nasz licznik odwiedzin wybije 4,5 mln. Mamy również satysfakcje że także w oparciu o materiały zawarte w ,,EKG-Białaczów" jedna z naszych byłych mieszkanek napisała prace na studiach podyplomowych.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes