Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAMaj 21 2024 08:26:13
Obecny adres IP
3.235.20.185
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Otwarty list do władz gminy Białaczów
SoftwarePan Zdzisław Prusek
Przewodniczący Rady Gminy Białaczow

Pan Jacek Reszelewski
Wójt Gminy Białaczow

W tym miesiącu upłynął rok od naszej inicjatywy pt medal ,,Zasłuzony dla Gminy Białaczów". Nasza inicjatywa zakończyła się nie wiedząc z jakiej przyczyny przysłowiową porażką. Przez ten czas nikt z przedstawicieli Rady ani urzędników gminnych nie raczył odpowiedzieć na nasz wniosek a także zawarty w nim regulamin przyznawania tego honorowego odznaczenia. Nikt też z Komisji Kultury przy Radzie Gminy nie starał się procedować tego wniosku. Jest nam tym bardziej przykro bo inicjatywa ,,EKG-Białaczów" poprzedzona była konkursem na projekt graficzny medalu, za który zwycięzca otrzymał nagrodę ale przede wszystkim że jest to inicjatywa bezinteresowna i wydaje nam się szlachetna. Takie honorowe odznaczenia przyznawane są działaczom w innych gminach.
Mijają kolejne miesiące, kolejne lata a osoby zasłużone dla lokalnej samorządności przechodzą w niepamięć. Jest to niedobry sygnał dla młodego pokolenia że nie warto angażować się w życie lokalnej społeczności.
W związku z powyższym nasza Redakcja, tym otwartym listem, zwraca się do Panów o przedstawienie własnej inicjatywy uhonorowania zasłużonych dla naszej gminy odznaczeniami takimi jak ,,zasłużony dla woj. łodzkiego" czy ,,Brązowy Krzyż zasługi".
Z wyrazami szacunkuRedakcja ,,Ekg-Białaczów"
Komentarze
MIDAS dnia grudzie� 01 2015 06:23:26
Panie Szpoton mam pytanie czy na EKG obowiązuje cenzura i SB nadal funkcjonuje bo zdaje mi się że tak w pana mniemaniu wolność słowa nie obowiązuje?
zbigniew dnia grudzie� 01 2015 07:15:50
Przypomnienie o regulaminie
W związku z licznymi naruszeniami zasad zamieszczania swoich opinii na forum udostępnionym przez wydawcę ,,EKG-Białaczów" przypominamy:

1. Użytkownik ma prawo do wymiany opinii w wyodrębnionych blokach wydzielonych z artykułu.
Zamieszczenie, i rozpowszechnianie opinii na stronie www.stowbial.pl jest możliwe tylko przez użytkowników zalogowanych..
2. Użytkownik nie może zamieszczać opinii , które będą zawierały:
A:
Treści sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
B:
Materiały sprzeczne z asadami współżycia społecznego, dobrymi obyczajami,
C:
Treści naruszające prawa www.stowbial.pl (EKG-Białaczów) i prawa osób trzecich, dobra osobiste, obraźliwe, wulgarne lub zawierające groźby skierowane pod adresem osób trzecich.
D:
Dyskryminujące płeć, rasę, narodowość, język, religię,nawołujące do przemocy lub posiadające charakter pornograficzny.
E:
Stanowiące materiały informacyjne lub reklamowe lub promocyjne Użytkownika lub/i innych osób lub/i towarów lub/i usług.

Użytkownik zobowiązany jest do naprawienia szkody poniesionej przez ,,EKG-Białaczów" z tytułu naruszenia przez Użytkownika postanowień regulaminu dotyczącego zamieszczania opinii.

3. Administrator Portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie zamieszczane, przechowywane i rozpowszechniane w Portalu przez Użytkowników. Użytkownik zamieszcza, przechowuje i rozpowszechnia opinie w Portalu w imieniu własnym, na swoją rzecz i na swoją odpowiedzialność. Udostępnienie przez Portal usługi ogranicza się jedynie do udostępnienia rozwiązań technicznych.

Ps.Nie ma mowy o cenzurze. Wspomnę tylko że różne środowiska w gminie próbowały i próbują wywierać na nas wpływ i sugerowały by usuwać niewygodne dla nich komentarze. Jestesmy niezależnym medium.W przeszłości też tak bywało że usuwaliśmy komentarze obraźliwe i naruszające dobra osobiste z nazwiska i imienia.Większość z Państwa ukrywa się za tzw ,,nickami" i pozwala sobie na tzw wolną amerykankę". Pragnę przypomnieć że ,,nick" nie daje pełnej anonimowości. Poza tym niektórzy z forumowiczów wykorzystują każdy temat, każdy felieton do tego aby wyładować swoje frustracje.(przypomnę ostatni materiał o dziewannie i zimie), a jest też pewna grupa która nie tylko nie pisze na temat, ale także obniża poziom dyskusji.
msciciel dnia grudzie� 01 2015 15:50:23
Dziwne trzeba traktowac wszystkich jednakowo,na szacunek trzeba sobie za pracować a nie domagać ,krytyka jest dozwolona po prostu janek cię nie lubi ja tez i co w tym złego?
MIDAS dnia grudzie� 01 2015 15:56:32
Niby nie zalezni ale nie wygodnych i krzykaczy trzeba usunąć demokracja tak było i będzie po prostu janek osmieszył pana redaktora a ten dał poznac po sobie ze jest wrażliwy na krytykę, w sugestii obniżania poziomu jakiego tu nie ma żadnego poziomu przykre!
karolswiatek dnia grudzie� 02 2015 18:47:10
Mam pytanie. Dlaczego pytania w tym artykule pisane są w liczbie mnogiej? Konkretnie chodzi mi o to,kto ,oprócz pana redaktora zainteresowany jest taką inicjatywą?
msciciel dnia grudzie� 02 2015 20:09:46
Zdaje się zauważyć ze całe to EKG to jest tylko dla grona osób uważających się za mądrzejszych od większości a ci którzy nie biją braw i sztucznej piany to barachło brawo robta tak dali zmience nazwę na prywatne EKG dla zaufanychsmiley
MIDAS dnia grudzie� 02 2015 20:14:46
Ja w kwestii formalnej ten cały szpoton to co on i kto to w tym całym EKG naczytał się książek o zabach i na siłę chce innych zainteresowac !
Piotr Kolczynski dnia grudzie� 03 2015 00:22:38
To czym chce być EKG zależy od twórców strony. Przecież jeśli komuś ta strona nie odpowiada nie musi tu wchodzić. Myślę, że sensowniej byłoby przedstawić spokojną krytykę, a nie rzucać bezpodstawne posądzenia. Zresztą tak jest od początku istnienia tego portalu. Ciągle słychać tylko o tym, z kim "trzymamy", ile otrzymujemy pieniędzy od wójta (najpierw poprzedniego, teraz aktualnego). Jesteśmy "esbecją" narzucającą cenzurę, możliwe, że "ruskimi agentami". Teraz okazuje się, że EKG wykombinowało medal "Zasłużony dla Gminy", naturalnie tylko po to by właściciele strony takowy otrzymali.
Panowie, jeśli chcecie dyskutować, to powiedzcie o co wam tak naprawdę chodzi? Jeśli chcecie oskarżać, to przedstawcie dowody.
Jako właściciele odpowiadamy przed prawem za dopuszczanie wypowiedzi, które naruszają dobra osobiste ludzi, tutaj publicznie obrażanych. I nie będziemy takich zachowań tolerować. Nie możemy narażać siebie, za nieodpowiedzialne, chamskie zachowanie "zielonych ludzików", którym się wydaje, że wolność słowa polega na gadaniu co ślina na język przyniesie. A gdzie odpowiedzialność za słowo???
OBSERWATOR dnia grudzie� 03 2015 08:31:58
Ma pan rację p. Kolczynski.
msciciel dnia grudzie� 03 2015 09:22:24
Każdy ma prawo do krytyki lub komentarzy ,pamiętajcie bezdomnego który zniewazył głowę państwa sąd stwierdził w wyroku ze jako obywatel wypowiedział się w dany sposób i miał do tego prawo!!!!!!!!!!!!!!!
Zorka dnia grudzie� 03 2015 10:42:31
Ja również podpisuję się pod komentarzem Pana Kolczyńskiego. Czytam EKG systematycznie i nie mogę się nadziwić fali nienawiści, którą sfrustrowani krzykacze wylewają pod artykułami. "Dyskusje" te nie mają zazwyczaj żadnego sensu, a jedynie obnażają brak kultury. Po co wchodzić na stronę, o której nie ma się nic pozytywnego do powiedzenia, obrażać założycieli, władze gminy, innych dyskutantów, i kogo popadnie? Żadnej merytoryki, żadnej odkrywczej myśli, nic, co pomogłoby w lepszym funkcjonowaniu portalu i gminy. Przykre to. Apeluję więc - jeśli komuś chce się robić coś dla społeczności, nie bierze za to wynagrodzenia, uszanujcie ten fakt i przynajmniej nie przeszkadzajcie, skoro pomóc nie macie zamiaru. Pozdrawiam ciepło Redakcję EKG i trzymam za Was kciuki.
Zorka dnia grudzie� 03 2015 11:09:39
Jeśli chodzi o treść powyższego artykułu - nasuwa mi się kilka wniosków - po pierwsze - władze gminy notorycznie i zapewne z premedytacją ignorują inicjatywy EKG, nie biorąc pod uwagę faktu, że są one inicjatywami społecznymi, które animują i zrzeszają we wspólnym celu mieszkańców gminy. Szkoda. Sprawa druga - wszechobecna zawiść nie pozwala dostrzegać "ludzi zasłużonych", bo "dlaczego on, a nie ja?". Każdy o każdym ma sporo do powiedzenia, lecz niekoniecznie coś dobrego. Dlatego mniej dyskusyjnym albo alternatywnym pomysłem byłoby (moim skromnym zdaniem) uhonorowanie młodych ludzi, "diamencików i perełek", którzy w jakiś sposób wyróżniają się na tle innych i przynoszą naszej gminie chlubę. Być może taki medal, dyplom, kilka słów uznania zapobiegnie malkontenctwu wśród młodego pokolenia, da dobry przykład (o którym wspomina Pan Szpoton) bez oglądania się na skłóconych dorosłych.
msciciel dnia grudzie� 05 2015 09:31:59
Zamknął nas wszystkich albo rostrzelają chciałbys pomarzyc można!
msciciel dnia grudzie� 05 2015 19:42:27
Polecam obejrzeć takie filmy jak Układ zamknięty,Służby specjalne jak wy to mowicie ci krzykacze pieniacze są potrzebni bo wiele spraw dzięki takim krzykaczą wypłynęło na powierzchnie bo nasz piękny kraj nie grzeszny sprawiedliwością i szkoda mi tych którzy niby wszyscy społecznie ale domagają się poklasku to żałosne na szacunek trzeba za pracować i nie domagać nagrody bo wójt zrobił drogę itp za swoje nie moje nasze wasze podatki opłaty itp więc mam prawo krytykować ja i każdy inny krzykacz a ci patrioci i zasłużeni niech czekają na poklask może doczekają!
Zorka dnia grudzie� 06 2015 10:09:04
iron 512, zgadzam się z Tobą. Ale trzeba przyznać, że nawet bardzo "cięte" komentarze mają w sobie ziarno prawdy i informują o czymś istotnym. Pod artykułem "Jaka będzie zima" pisał ktoś o pani Kazimierczyk - i słusznie. Poza tematem, ale słusznie. Bo kto "oficjalną" drogą dowie się na czym polegają konkursy na stanowiska, co to za pożegnania i powroty? Wątpliwości zasiane, nie pierwszy raz, ale co dalej?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes