Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAMarzec 24 2023 18:25:36
Obecny adres IP
44.200.168.16
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: dominko
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Z listów do Redakcji
Użytkownicy

Rozdzwoniły się telefony, otrzymaliśmy dwa maile z prośbą o interwencję w sprawie budowy pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej Miedznej Drewnianej. Wszyscy czytelnicy kierują swoje uwagi pod adresem aktualnie rządzących gminą i wskazują na bezzasadność inicjatywy. Po pierwsze: pełnowymiarowa hala sportowa nie jest potrzebna tak małej społeczności, tak małej szkole. Po drugie: koszty całości inicjatywy a mianowicie 50 tys projekt, 5 mln budowa są dla gminy zbyt wysokie, nawet przy dotacji budżetowej w wysokości 2 mln zł. Tak czy tak, gmina musi na ten cel zaciągnąć kredyt w wysokości 3 mln zł. Po trzecie:Halę w przyszłości trzeba będzie utrzymać a jej koszty eksploatacyjne takie jak ogrzanie, woda, wyposażenie, zatrudnienie animatora to zbyt duży wysiłek jak na gminę która jest już zadłużona a jej dochody z podatków są znikome. Po czwarte:W założeniach poprzedniej władzy hale średniowymiarowe miały powstać przy szkołach w Miedznej i Skroninie. Tak więc zmieniono dziś te plany. Dziwi fakt że radni z miejscowości przyległych do Skroniny nie zgłaszają protestu.Po piate: hala pełnowymiarowa w Białaczowie dziś w zupełności zaspakaja potrzeby tych którzy korzystają z oferty animatora tam zatrudnionego. Po szóste: w listach podnoszony jest priorytet inwestycji, kiedy w kolejce czekają kanalizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków. To tyle syntezy wynikającej z rozmów z czytelnikami i maili. W tym miejscu zwracamy się z prośbą do sprawujących władzę w gminie by o takich inicjatywach informować społeczeństwo na łamach strony informacyjnej gminy. Przecież zgodnie z obietnicami przedwyborczymi sprawowanie władzy miało być transparentne. Na oficjalnej stronie internetowej gminy można zaś przeczytać o nieistotnych wydarzeniach z życia gminy jak np. że do szkoły dostarczono dla uczniów jabłka czy do biblioteki w Petrykozach czy w Białaczowie zakupiono kilka książek.

Redakcja


Sprostowanie:Otrzymaliśmy telefoniczną informację z Urzędu Gminy Białaczów o podaniu nieprawdziwych informacji na temat wysokości całkowitego kosztu inwestycji.Całkowity koszt budowy ,,pełnowymiarowej hali" (warunek otrzymania dotacji budżetowej w wysokości 2 mln zł) wyniósłby 3 mln zł. W tym wypadku gmina zaciągnęłaby kredyt w wysokości 1 mln zł, rozłozony na 4 lata. Za podanie niewłaściwychy danych przepraszamy, ale na usprawiedliwienie podajemy fakt iż te dane napłynęły od naszych czytelników i nie był to autorski materiał.
Redakcja.

Komentarze
ARGUS dnia kwiecie 13 2015 20:10:04
Na dezinformację na stronie internetowej UG Białaczów zwracałem już uwagę..., po zmianie władzy strona gminy w dziwny sposób unika ważnych spraw dla mieszkańców ( wybór sekretarza - do tej pory nie ma wzmianki o tym, budowa sal gimnastycznych itp). Proszę nie odebrać jednak że mam coś przeciwko informacjom o książkach i jabłkach w szkołach ale uważam takie informacje raczej za "zapchaj dziury" niż ważne sprawy. Budowa sali gimnastycznej w Miedznej czy w Skroninie mija się całkowicie z celem - to są szkoły najpierw do gruntownej restrukturyzacji, analizy kosztów a dopiero do ewentualnych inwestycji. No ale rozumiem....nowa władza nie może zacząć od likwidacji bo to nigdy nie jet dobrze postrzegane, lepiej przecież pchać publiczne pieniądze w bezensowne ale jakżę dobrz widziane projekty - nowe wybory już za 4 lata smiley. Apeluje do naszej "młodej" władzy niech zacznie od natychmiastowej naprawy infastruktury drogowej i kanalizacji bo to sprowadzi inwetorów i turystów = wpłyty do budżetu a nie pijarowkich zagrywek...
kajetan dnia kwiecie 14 2015 06:58:16
Panie Przewodniczący Prusek. Parowozownia i lokomotywa znajdują się w Białaczowie na ul Piotrkowskiej!!!!!!!!
wieslaw dnia kwiecie 14 2015 07:00:16
Honorowy dziadzie, wszystko jest napisane na stronie BIP.
A jeżeli chodzi o sale to najpierw płacz: Nie mamy hali, dzieci ćwiczą po korytarzach ! w Białaczowie tylko mają!
Teraz jak będziecie mieli halę: Oooo... Po co komu hala. Jest w Białaczowie, tu niepotrzebna.
I tak źle i tak niedobrze. Ale co się dziwić, taka już mentalność Polaków. Pozdrawiam smiley
ARGUS dnia kwiecie 14 2015 07:13:11
Wieslawie strona internetowa jest Tuba propagandową władzy, ktora w pierwszej kolejności powinna informować mieszkańców o ważnych sprawach a nie BIP. Ja nie jestem i chyba nikt zdrowo myślący nie jest przeciwko inwestycja ale muszą być one przemyślane i racjonalne. Wywalić miliony na hale to nie sztuka, sztuką może być natomiast ich utrzymanie po ewentualnej likwidacji szkół, ktora przy niżu demograficznym jest wielce prawdopodobne.
wieslaw dnia kwiecie 14 2015 07:24:12
* BIP- Biuletyn INFORMACJI PUBLICZNEJ
Według mnie to wszystkie informacje, które miały być przekazane INFORMACJI PUBLICZNEJ powinny znajdować się w BIPie. Ale mogę się z tobą zgodzić, że umieszczenie ich na stronie Gminy Białaczów byłoby dobre.
Władze chyba wiedzą co robią. Nie wybudują i nie naprawią wszystkiego jednego roku.
zbigniew dnia kwiecie 14 2015 07:32:01
Parafrazując komentarz Kajetana, coś mi się zdaje że ktoś kogoś chce wsadzić do pociągu byle jakiego. A tak na serio. To zgadzam się z ,,Honorowym Dziadem"(hi).Bycie menagerem, czytaj wójtem czy przewodniczącym Rady to działanie określone na przyszłość.Czy ktoś w gminie opracował badania demograficzne. Komu w przyszłości ma służyć ta hala, bo dzieci w szkole w Miedznej b. mało. No chyba że inwestycja ma służyć komuś kto przejmie w przeszłości ten obiekt na inna działalność. Myślę że skoro jest taka szansa by otrzymać z Ministerstwa Sportu czy Totalizatora kasę to zrealizujmy inwestycje która dawałaby pieniądze w przyszłości. Czy budowa ,,pełnowymiarowego" ośrodka wypoczynkowego nad zalewem to zły pomysł?. Informuję że jest to mój prywatny pogląd.
ARGUS dnia kwiecie 14 2015 08:46:26
Zbigniew twój pomysł jest ciekawy i na pewno do przedyskutowania - ośrodek zarządzany z "głową" na pewno przyniósłby wszystkim korzyści - mieszkańcom i budżetowi gminy.
Nasza szanowna władza zamiast dywagować nad halami sportowymi to niech najpierw wyrwie szkoły ze Skroniny i Miedznej z PRL-u jesli chodzi o wygląd wewnętrzny. W Skroninie remont by się przydał bo naklejanie kolorowych pasków na odpadając lamperie nie wiele pomaga. W Petrykozach niech zakończy farsę z przeciekającym dachem i nie z nieczynnymi powodu "smrodu" toaletami.
wieslaw dnia kwiecie 14 2015 13:56:53
Widzi Pan Panie Szpoton.
Wpisuje Pan głupoty, sam Pan nie wie czy umieszczane teksty są wiarygodne. Aby tylko zrobić zamieszanie, bo nudą wieje na ekg ponieważ ostatni dobry artykuł był zamieszczony mniej więcej pół roku temu.
kajetan dnia kwiecie 14 2015 17:21:17
Dobrze że taki portal istnieje,bo gdyby nie informacje na EKG to o wielu sprawach nie wiedzieli byśmy. Czy wybrani przez was radni informują was o tym co się dzieje w gminie?
Kizilyar dnia kwiecie 14 2015 17:58:25
Kajetan zadał dobre pytanie, a ja się podłącze i proszę użytkowników EKG żeby sie wypowiadali o swoich radnych i o ich działaniach po sześciu miesiącach od wyborów.
Pozdrawiam
ARGUS dnia kwiecie 20 2015 20:04:48
janek...bardzo proszę pisz poprawną polszczyzną smiley używaj interpunkcji, i polskich znaków.

Po ostatnim pytaniu Kizilyera postanowiłem odczekać parę dni i zobaczyć, kto jest na tyle "odważny" by krytykować ad persona władzę. I niestety ogólnikowo każdy fajnie pisze ale jak przychodzi do konkretów to cisza...
Wiec by przełamać tą nie moc powiem tak... w mojej miejscowości (na krańcu świata) Sędowie nie zauważyłem aktywności tutejszego radnego - stwierdzam to po tym co widzę, czyli po dziurach w czymś co przypomina drogę - dziurach, które są od 2-3 miesięcy i permanentnie się powiększają (polecam się przejechać) o braku rowów przydrożnych nawet nie będę wspominał dogłębniej oraz po krzakach i chaszczach przydrożnych, które należało by usunąć. Porządek trzeba zrobić pracownikami interwencyjnymi, którzy codziennie przesiadują na parterze ratusza....no ale chęci interwencji radnego brak.... Braku przystanku autobusowego, który miałby wygląd i stał w odpowiednim miejscu - bo metalowa, przekrzywiona buda, która teraz robi za przystanek zakrawa o kpinę. W/w przykłady są najbardziej wyraziste i na co dzień Mnie rażą - najśmieszniejsze w tym wszystkim że Sędowski radny jet w Komisja Budżetu, Finansów i Inwestycji - cóż za groteska smiley
MIDAS dnia kwiecie 22 2015 05:44:12
Panie wójcie nie słuchaj rudego liska bo cię wyprowadzi na manowce i skonczy się twe władanie za 4 lata moja szczera i dobra rada ty jestes wójtem ciebie wybrali mieszkancy gminy i zacznij rządzic jak facet z cohones a poplecznikom podziękuj!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 0% [Żadnych głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 100% [1 Głos]
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes