Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAKwiecie� 23 2024 19:31:11
Obecny adres IP
44.210.99.209
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 326
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Kaszmir
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Piechurzy powitali wiosnę

Uczestnicy otrzymali na początek pamiątkowe znaczki i upominki, a następnie zaczęło się wspólne wędrowanie 10 kilometrową trasą Miedzna Murowana - Kowalów - Białaczów. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła turystom, którzy większość drogi szli czerwono znakowanym "Piekielnym Szlakiem". Podczas odpoczynku przy leśniczówce Kowalów poszczególne grupy rajdowe otrzymały do rozwiązania krzyżówkę o tematyce przyrodniczej. Wykonane i niesione przez drużyny "Ekologiczne Marzanny" dodawały malowniczego kolorytu długiej kolumnie wędrujących turystów.
Na mecie rajdu w Gimnazjum w Białaczowie czekał na uczestników poczęstunek (soczek i pączek). Zakończenie imprezy rozpoczął występ zespołu gitarowego zespołu "Gamma" z Żarnowa, który zaprezentował kilka turystycznych utworów. W tzw. międzyczasie komisja złożona z radnych gminy Białaczów: Przewodniczącego Rady Gminy - Zdzisława Pruska oraz w-ce Przewodniczących: Beaty Wilk i Marka Jaworskiego, oceniała kukły Marzann i przyznała pierwsze miejsce drużynie Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego w Przedborzu, oraz wyróżnienie dla Gimnazjum w Białaczowie, a także pani Marzannie Paduszyńskiej - Przewodniczącej Komisji Kultury, Oświaty i Zdrowia. Ponieważ wszystkie złożone rozwiązania krzyżówek okazały się prawidłowe wylosowano zwycięzcę . Szczęście dopisało grupie z klasy Ia Gimnazjum w Białaczowie, która odebrała słodkie upominki.
Zakończenie rajdu stało się doskonałą okazją do wręczenia legitymacji nowym członkom PTTK. Otrzymali je uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Skroninie - ogółem 13 osób. Wręczone zostały również odznaki turystyki pieszej: srebrne odznaki "Siedmiomilowe Buty" Annie i Katarzynie Szołowskim z Białaczowa oraz Jakubowi Kozińskiemu z Żarnowa, "popularną" OTP otrzymała Lilla Fidelus, a srebrną OTP Elżbieta Ciszek - obie z Żarnowa. Ostatnim punktem zakończenia imprezy było rozdanie dyplomów uczestnictwa drużynom biorącym udział w rajdzie. Prezes Oddziału PTTK w Żarnowie podziękował za przygotowanie imprezy nauczycielom Gimnazjum w Białaczowie, za wsparcie władzom Gminy Białaczów, a także wszystkim opiekunom bez których udział dzieci i młodzieży nie byłby możliwy. Natomiast organizatorki podziękowały koleżankom Katarzynie Wiadernej, Marcie Kożuchowskiej i Ewelinie Stasiak, za pomoc w organizacji imprezy oraz wręczyły podziękowania dla pana Włodzimierza Szafińskiego oraz dla Jacka Reszelewskiego - Wójta Gminy Białaczów. Impreza dała możliwość poznania walorów krajoznawczych gminy Białaczów, przejścia fragmentem "Piekielnego Szlaku", promocji turystyki pieszej jako formy czynnego wypoczynku. Była także dobrą okazją do integracji turystów z różnych szkół, zabawą i zdrowym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Rajd ,,Pierwszy Dzień Wiosny", odbywający się 21 marca już co roku będzie organizowany na terenie Gminy Białaczów i stanie się alternatywą dla uczniów ze wszystkich szkół gminnych popularnego ,,dnia wagarowicza".
Katarzyna Wiaderna
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes