Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIACzerwiec 18 2024 05:54:24
Obecny adres IP
3.230.173.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 327
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Uloni1
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Bezrobocie w gminie Białaczów.
Newsy

Drodzy nasi czytelnicy EKG-Białaczów, trudno jest pisać nam o tym, co dzieje się w naszej gminie. Z danych statystycznych opracowanych przez Powiatowy Urząd Pracy wynika, że na dzień 31 grudnia 2013 roku na terenie gminy Białaczów jest zarejestrowanych 567 bezrobotnych, 274 kobiet i 293 mężczyzn, z czego 516 to będący w szczególnej sytuacji na rynku pracy, 103 osoby nie ukończyły jeszcze 25 lat, 126 jest powyżej 50 roku życia, a 250 to długotrwale bezrobotni.
Porównując te dane ze statystykami z 2012 roku wynika, że przez 12 miesięcy na terenie gminy przybyło 112 osób bezrobotnych, tj. najwięcej w skali całego powiatu Opoczyńskiego. Jest to odnotowanie największego wzrostu zarejestrowanych bezrobotnych o 32 osoby.
Z informacji podanych wyżej wynika smutny fakt, że bezrobocie w naszej gminie coraz bardziej wzrasta. Samo nasuwa nam się pytanie, czy w kolejnych latach będzie lepiej, czy jeszcze gorzej, jeśli chodzi o pracę? Ale (nie)trudno odpowiedzieć na to pytanie widząc, co teraz się dzieje...

S. Chałubińska
Komentarze
joandrzej dnia luty 04 2014 20:57:21
Nareszcie ukazał się tekst w waszej gazecie traktujący w sposób brutalny jeden z największych problemów tej gminy.Brawo Pani S.Chałubińska. Kiedys ukazał się tez tekst o proporcji urodzen do zgonów. Zestawmy teraz te dwie prawdy i odpowiedzmy sobie na pytanie czy cokolwiek radni i urzędnicy naszej gminy zrobili by zając się problemem wzrastającego bezrobocia czy wymierających wsi. Myślę że nic. A jak wy uważacie? A może macie pomysł by pomóc radnym,hi
jacus dnia luty 05 2014 06:32:29
Smutne ale prawdziwe cóz oni zrobią jak jednego czy drugiego radnego zony pracuja w placówkach panstwowych to jest jedna wielka klika.A sposób w jaki sie u nas zdobywa prace jest często nie legalny i graniczy z absurdem .Popatrzcie sami kto pracuje w urzedzie ,szkole ,gopsie,itp albo jak opiekunka pewnej prymuski z sorbony stała się etatowym pracownikiem gminny lub sprzataczka staje się księgową.Ja ,MY ,WY,na to pozwalamy czas obudzic sie z hibernacji i pogonic to barachło odgonic od koryta!!!
Zorka dnia luty 05 2014 09:38:16
Bezrobocie i niskie statystyki urodzeń to szeroki problem o wielu płaszczyznach. Ale jeśli chodzi o sposób zdobywania pracy w naszej gminie, trudno nie zgodzić się z jacusem, te "kliki" są u nas bardzo widoczne, koligacje rodzinne wiodą prym i chyba zupełnie się nie przejmują opinią publiczną.
jacus dnia luty 05 2014 13:51:42
Patologie trzeba zwalczać a nie stac z boku i udawać ze jest wszystko ok.Może to moje psioczenie nic nie pomoże ale przynajmniej będę spał spokojnie jak wymienię swoje opinie z innymi.W okresie kiedy nastała demokracja w naszej kochanej gminnie gorszych ,,układów,, i dziwnych rzeczy co wyczyniają owe osóbki gorzej nie było i raczej nie będzie .Wybory tuż tuż czas to zmienic !!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes