Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIALuty 05 2023 23:32:53
Obecny adres IP
3.235.186.94
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: dominko
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
APEL DO WLADZ GMINY
Informacje EKGZgodnie z zapowiedzią składam relacje z rozmowy z Prezesem PKS Opoczno na temat połączeń komunikacyjnych (osobowych) gminy Białaczów z Opocznem i Końskimi. Moja szybka interwencja spowodowana jest licznymi informacjami internautów i mieszkańców Białaczowa na temat tzw wykluczenia komunikacyjnego . Z relacji wynika że uwagi na brak rozwiązań w tej kwestii, mieszańcy aby dostać się do Opoczna czy Końskich, zmuszeni są do dojazdów rowerem bądz dojścia pieszo do tych miejscowości w których są przystanki obsługiwane przez PKS (Miedzna Drewniana, Wąglany, Petrykozy) Moja sugestia w rozmowie z życzliwym nam szefem PKS-u, dotyczyła rozwiązania doraznego polegającego na wydłużeniu trasy Opoczno-Końskie i Opoczno-Żarnów o 5-7 kilometrów i zorganizowania przystanku w Białaczowie.( z Petrykóz do Białaczowa i przez Zakrzów powrót do starej trasy do Końskich i z Wąglan do Białaczowa powracając do starej trasy na Żarnów) Oczywistym jest że te same autobusy w drodze powrotnej pokonują tą samą trasę. Moja sugestia dotyczyła tylko doraznych rozwiązań w godzinach 7-9 . Prezes PKS Opoczno uznał że jest to realne, ale poza działaniami komercyjnymi spółki, z uwagi na tzw nierentowność . Tu jednak wskazał na rozwiązanie polegające na uzyskaniu przez samorząd gminy Białaczów środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w ramach tzw projektów. Tak uczyniły niektóre ościenne gminy. Zaznaczył przy tym że działania te powinny być podjęte bardzo szybko, gdyż termin naboru wniosków wkrótce się zakończy. Stąd też mój a jednocześnie mieszkańców apel do władz gminy o szybkie działanie .

Ps. Pamiętam spotkanie mieszkańców z Prezesem spółki PKS Opoczno w 2019 roku, ale minęły prawie 3 lata a władze gminy i radni nie wykonały od tamtego czasu żadnego ruchu w celu przeciwdziałania tzw wykluczeniu komunikacyjnego mieszkańców naszej gminy.

Zbigniew Szpoton
Komentarze
marbo dnia wrzesie 14 2021 17:46:00
Artykuł o wykluczeniu komunikacyjnym to prawdziwy strzał ww dziesiątkę . Pan Zbigniew Szpoton dostrzegłł coś, czego nie widzi władza gminna opłacana z naszych podatków.Władza gminna tzn wójt i radni szczególnie z Białaczowa.A może nie chcą widzieć, choć sprawa dotyczy zarówno młodych osób dojeżdzających d szkół jaki starszych potzebujacych specjalistycznej pomocy lekarskiej, czy stomatologicznej.Czym wytłumaczyc fakt że z roku na rok maleje możliwość dotarcia do ościennych miast tj Końskich, Kielc i Opoczna Bulwersuje mnie bierność radnych z Białaczowa, którzy w obecnej kadencji samorządu ani razu nie zabrali głosu na ten temat.Zadziwiający przy tym jest fakt , że stoica gminy jest gorzej skomunikoana niż większość sołectw gminy.Należy zaznaczyć, ze wbrew temu co się mówi, to nie brak pieniędzy uniemożliwia poprawę poziomu skomunikowania..Naprawdę nie chodzi o wielkie pieniądze , ale i te nie muszą być wydawane w całości z kasy gminy. Jest program rządowy, z którego skorzystało starostwo opoczyńskie. i wiele gmin.. trzeba tylko chce.Być może włodarze gminy uażają, ze problem sam się rozwiąże, młodzi pójdą w świat, a starsi opuszczą ziemski padół.,Wszystko wskazuje na to, ze ze ze względu na starzenie się społeczeństwa problem bedzie narastał .Przy okazji warto zastanowić się zastanowić , czy dokanalismy własciwego wyboru władz samorządowych.
klemens dnia wrzesie 14 2021 18:16:52
Cóż, władza jest taka jakie społeczeństwo tej pięknej mieściny. To Wy wybieraliście. Ito Wy ponosicie konsekwencje swoich wyborów. Jeśli Homo homini Lupus, to jaka ma być władza? Pozdrawiam.
Diana dnia wrzesie 15 2021 09:45:46
@Marbo trudno się z Tobą nie zgodzić.Gdy 13lat temu wprowadziłam się do Gminy komunikacja była i to dobra w obie strony. Teraz po tylu latach bardzo kuleje a władze zapominają ,że oni auta mają i wszędzie dojadą Pytanie co ma zrobić uczeń i strasi ludzie oraz tacy co nie posiadają prawa jazdy bo nie muszą jeśli nie chcą.Są w Białaczowie uziemieni.
Nie każdego stać na taksówkę by jechać do lekarza
Dla mnie to jakiś obłęd i pachnie mi tu uwstecznianiem się.
Mamy XXI wiek a Białaczów jest odcięty od swiata.To jest dramat.
zbigniew dnia wrzesie 15 2021 11:30:05
Dziś dostałem info że ktoś z Białaczowa codziennie chodzi do Wąglan by z tamtego przystanku dojechać do pracy w Opocznie. Inny ktoś dojeżdża rowerem do szkoły w Opocznie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes