Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 26 2020 04:17:35
Obecny adres IP
3.230.1.126
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 316
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Tadeusz
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
Kandydaci na Radnych-Okręg Nr 3
Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona przedstawia kandydatów na Radnych do wyborów samorządowych w gminie Białaczów. Prezentujemy kandydata z Okregu nr 3.
DIANA TARASKA- Lat 36.
,,Znajomi mówią o mnie że jestem bezkompromisowa. Może i tak, ale uważam że półśrodki tylko wydłużają drogę do celu. Od 11 lat, od kiedy mieszkam w Białaczowie, dostrzegam że właśnie te półśrodki są hamulcem w rozwoju gminy. Nie zgadzam się że młodzież białaczowska, jak to podkreślają niektórzy decydenci gminni, nie rokuje dobrze. Najpierw stwórzmy dla nich warunki do intelektualnego i kulturowego rozwoju, potem przyjdzie czas na oceny. W myśl jednego z haseł wyborczych naszego Komitetu, otwieramy świetlice wiejskie, czyli miejsca integracji społecznej, a nie jak dotychczas miejsca przyjęć weselnych i okazjonalnych, by zatrudniony przez Urząd Gminy animator kultury pracował z młodzieżą i nie tylko z młodzieżą. W świetlicach mogą działać również Kluby Matki i Dziecka oraz Kluby Seniora".
,,Świetlice to miejsca integracji społecznej. Czemu więc przez cały tydzień są zamknięte?"
Materiał wyborczy kandydatki na Wójta Gminy-Bezplatny
Krystyna Gołąb Nowym Wójtem Gminy Białaczów? TAK!
Mieszkam w Wąglanach. Jestem osobą niepełnosprawną i nie przeszkodziło mi to w zrobieniu wielu wspaniałych rzeczy: spełniłam się w życiu prywatnym - posadziłam drzewa, urodziłam syna (szkoda, że tylko jednego!), zbudowałam dom. Teraz mogę swój czas poświęcić, aby robić więcej dla społeczeństwa. Jako kandydatka na to stanowisko mogę zaoferować bogate doświadczenie zawodowe i życiowe.
Moje największe zalety:
Nie znam się na wszystkim i potrafię to przyznać np.: braki w znajomości nowych technologii nadrabiam dobrym kontaktem z osobami młodymi, które wiedzą jak działają komputery i są pracowici! Jestem asertywna i potrafię rozwiązywać problemy merytoryczną dyskusją -nie krzyczę głośno, żeby wygrywać.
Co oferuję w zamian za Wasz głos?
*Dostępny i przyjazny urząd, także dla osób starszych i niepełnosprawnych. Brak okularów nie powinien być przeszkodą w załatwieniu sprawy, a urzędnicy powinni kierować sprawami tak, aby zawsze mieć czas dla Mieszkańców.
(Kawy napijemy się w przerwie  )

*Pomoc dla rolników i lokalnych przedsiębiorców. Co to znaczy? Postaram się rozszerzyć współpracę o kolejne projekty z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kolejne na mojej liście będą nowe projekty dofinansowane z Unii Europejskiej. Dla przedsiębiorców będę starać się o ulgi finansowe, żeby więcej pieniędzy zostało na zatrudnianie kolejnych pracowników i rozwój biznesu, a nie wystarczało tylko na sponsorowanie polityków.
*Poruszam się po naszej gminie autem, więc doskonale wiem jaki jest stan dróg. W ciągu trwania mojej kadencji, będę sukcesywnie poprawiać ich stan i zadbam o sprawne odśnieżanie ich zimą. Remonty dróg rozpocznę latem 2019, od najbardziej uczęszczanych tras. Zrobimy to raz a dobrze, więc kiedy spoglądam na zadłużenie przyznaję szczerze - nie wszystkie będę w stanie naprawić, ale zrobię tyle ile się da!
*Od kilku miesięcy prowadzę rozmowy z inwestorem z Łodzi. Wstępnie wybrał tereny w jednej z miejscowości naszej gminy, która może być dla nas szansą na nowe miejsca pracy. Będę dążyć do zmniejszenia bezrobocia o 5% - przez czas trwania kadencji.
Uzależnienia m.in. od alkoholu i substancji psychoaktywnych (dopalaczy) to kolejny, nierozwiązany jeszcze problem, którego nie można zbagatelizować.
Inni kandydaci wydają się go nie zauważać? Dlaczego? Mam wizję ośrodka pomocy psychologicznej, gdzie anonimowo będzie można uzyskać poradę i otrzymać wsparcie.


Przepracowałam w Urzędzie Gminy 28 lat. Doskonale wiem jak wyglądają Wasze codzienne problemy. Świadomie nie będę robić spotkań przedwyborczych, ponieważ uważam, że osoby pracujące, mają dość napięty grafik codziennych spraw.
Wiecie jak się ze mną skontaktować, mieszkamy przecież w jednej gminie.

/czytaj więcej/
Kandydaci na Radnych
Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI Zbigniewa Szpotona przedstawia kandydatów na Radnych do wyborów samorządowych w gminie Białaczów. Dziś prezentujemy kandydata z Okregu nr 1.
SEBASTIAN KALATA- Lat 38.
,,Wiele lat ,wraz z rodziną, mieszkałem poza granicami kraju.Postanowiliśmy powrócić do Białaczowa bo uznaliśmy że zostały stworzone warunki do dalszego naszego bytu w Ojczyżnie, w ukochanym Białaczowie. Jednak zetknięcie się z realną rzeczywistością , nie do końca daje nam spełnienie. Chciałbym by nasze dzieci miały satysfakcję z bycia Polakiem, Białaczowianinem. Zdecydowałem się kandydować do Rady Gminy by realizować program wyborczy ,,Bezpartyjnych", który oferuje mieszkańcom Białaczowa strawę duchową".
,,Dziś na tym obiekcie świeci słońce, ale czy to miejsce musi świecić pustkami ?"

,,Czy tak piękny zbiornik w centrum Białaczowa ma tak wyglądać?"PROGRAM WYBORCZY KWW BEZPARTYJNI
ZBIGNIEWA SZPOTONA
/ WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 R/

HASŁO WYBORCZE ,,WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ TURYSTYCZNY GMINY”

I- KULTURA-SPORT -TURYSTYKA

/czytaj więcej/

Ładniejsze centrum Białaczowa
Informacje EKGZ centrum Białaczowa zniknęły stare krzewy, które szpeciły wygląd Rynku. W miejsce żywopłotu posadzono nowe,kolorowe krzewy. Przez to Rynek nabrał nowego wyglądu, jakże przyjemnego dla oka.

Z.S.
Kandydaci na Radnych -Okręg Nr 12,13,14,15
Kandydaci na Radnych z okręgów nr 12,13,14,51

Okręg Nr 12 to miejscowość-Część Sołectwa Petrykozy od Nr 43 do Nr 97 nieparzyste i od Nr 98 do końca66-Liczba wyborców-292
Okręg Nr 13 to miejscowość Sędów- Liczba wyborców-289
Okręg Nr 14 to miejscowość Część sołectwa Skronina od 1 do 135- Liczba wyborców-344
Okręg Nr 15 to miejscowość -Część sołectwa Skronina od nr 136 do końca Liczba wyborców 339

/ czytaj więcej/
Kandydaci z ikregów Nr 8,9,10,11
Kandydaci na Radnych z okręgów nr 8,9,10,11

Okręg Nr 8 to miejscowość Miedzna Drewniana-Liczba wyborców-466
Okręg Nr 9 to miejscowość Wąglany- Liczba wyborców-321
Okręg Nr 10 to miejscowość Parczówek- Liczba wyborców-340
Okręg Nr 11 to miejscowość -Kuraszków, Część Sołectwa Petrykozy od Nr 1/1 do Nr 42 i od Nr 44 do Nr 96A parzyste Liczba wyborców-292

/ czytaj więcej/
Kandydaci z Okregów NR 4,5,6,7
Kandydaci na Radnych z okręgów nr 4,5,6,7

Okręg Nr 4 to miejscowości Sobień i Zakrzów-Liczba wyborców-358
Okręg Nr 5 to miejscowość Parczów- Liczba wyborców-305
Okręg Nr 6 to miejscowość Radwan- Liczba wyborców-170
Okręg Nr 7 to miejscowość Żelazowice-Liczba wyborców-270

/ czytaj więcej/
Kandydaci do Rady Gminy-Okręg nr 1,2 i 3
Od dziś publikować będziemy nazwiska kandydatów do Rady Gminy z poszczególnych okregów wyborczych których w gminie jest 15. Nasza gmina liczy 5.865 mieszkańców z tego zrejestrowanych jako uprawnionych do głosowania 4.763.
Dziś prezentujemy kandydatów z okregów nr 1,2,3.

Okręg Wyborczy Nr 1 to: Część Sołectwa Białaczów: ul. Hugona Kołłątaja, ul. Konstytucji 3 Maja, ul. Osiedle Kowalów, ul. Piotrkowska od Nr 8A do ostatniego, ul. Sejmu Wielkiego, ul. Stanisława Augusta Poniatowskiego, Sołectwo Ossa
Liczba wyborców-310Okręg Wyborczy Nr 2 to: Część Sołectwa Białaczów: ul. Kościelna, ul. Parczowska, ul. Piotrkowska od Nr 1 do Nr 4a, ul. Plac Wolności, ul. Szkolna, ul. Spokojna, ul. Wąska
Liczba wyborców -337

Okręg Wyborczy Nr 3 to: Część Sołectwa Białaczów: ul. Łąkowa, ul. Ogrodowa, ul. Partyzantów, ul. Polna, ul. Sobieńska, ul. Konecka 1
Liczba wyborców-344/czytaj więcej/
Kandydaci na Wojta Gminy Białaczów
Informacje EKGPoniżej przedstawiamy listę kandydatów na urząd Wójta Gminy Białaczów w kolejności alfabetycznej.


1.FRANASZCZYK Maciej Marcin- lat41- KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE /Parczów/
2.GOŁĄB Krystyna- lat63- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRYSTYNA GOŁĄB /Wąglany/
3.GOWOREK Barbara-lat 45- KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BARBARY GOWOREK /Białaczów /
4.RESZELEWSKI Jacek -lat43-KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ /Białaczów/


Zródło:www.pkw.org.pl
INTERWENCJA
W związku z licznymi prośbami czytelników, ponownie wracam do problemu nieruchomości (wstydu) przy Pl. Wolności i przechylonego słupa przy ul. Piotrkowskiej. Stąd dziś mój mail do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Opocznie. Oto jego treśc:,,Jako mieszkaniec miejscowości Białaczów a jednocześnie właściciel portalu ,, Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów" lokowanej na stronie www.stowbial.pl zwracam się do Inspektoratu o pilną interwencję w sprawie dwóch obiektów znajdujących się przy głównym ciągu pieszych, a mianowicie na PL. Wolności i na ul. Piotrkowskiej .Oba te obiekty, tj walący się dom oraz przechylony słup zagrażają bezpieczeństwu pieszym i zmotoryzowanym. Monitowanie problemu przez mieszkańców w Urzędzie Gminy, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, wobec czego moja interwencją. Z tego co mi mieszkańcy przekazali. to w sprawie walącego się domu przy Pl. Wolności, pracownicy Waszego Inspektoratu już nie raz reagowali. Chciałbym, jako mieszkaniec i redaktor ,,EKG_Białaczów" poznać efekty Waszej interwencji.
Zbigniew Szpoton
"
Z ostatniej chwili: Nasza interwencja przyniosła skutek.O godz 14 w dniu 28 września, słup zagrażający bezpieczeństwu został usunięty.
Program Wyborczy KWW Bezpartyjni Zbigniewa Szpotona
Zgodnie z zapowiedzią, dokładnie miesiąc przed terminem wyborów samorządowych, Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Zbigniewa Szpotona w osobach kandydujących do Rady Gminy:

KALATA SEBASTIAN- Okręg Wyborczy nr 1- Białaczów
SZPOTON ZBIGNIEW-Okręg Wyborczy nr 2- Białaczów
TARASKA DIANA -Okręg Wyborczy nr 3- Białaczów
SKIBA RYSZARD -Okręg Wyborczy nr 5- Parczów


przedstawiają swój program wyborczy.

Strona 10 z 94 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes