Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIAGrudzie 05 2022 11:41:27
Obecny adres IP
35.175.107.185
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: dominko
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Spotkanie opłatkowe.
W dniu 24.01.2009 w Szkole Podstawowej w Białaczowie po raz kolejny odbyło się „Spotkanie Opłatkowe” Związku Emerytów i Rencistów Gminy Białaczów. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło 50 osób. Wśród zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Białaczów Jan Jóźwik, Zastępca Wójta Barbara Goworek, przedstawiciele władz kościelnych: Ksiądz Proboszcz Parafii Białaczów Henryk Wójcik, Ksiądz Kanonik Hieronim Serzysko, Dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Kałuża, Kierownik GOPS Teresa Łukasik oraz przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów z Opoczna : Zastępca Przewodniczącego Helena Szymańska, Stefan Sałaj (członek).
„Spotkanie Opłatkowe” poprzedziła część artystyczna w wykonaniu dzieci klas II – V Szkoły Podstawowej w Białaczowie pod opieką Pani Zofii Kresińskiej, podczas której zaproszeni goście mogli nie tylko podziwiać występy, ale również włączyć się do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne powitanie gości przez Przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów w Białaczowie Panią Barbarę Brzeską oraz Wójta Gminy Białaczów.
Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy suto zastawionych stołach. Podczas świątecznej biesiady nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i łez, a także słów podziękowania pod adresem organizatorów „Spotkanie Opłatkowe” było kolejną okazją do integracji grupy seniorów z Gminy Białaczów.


Informacja : UG Białaczów.
SPOTKANIE STOWARZYSZENIA
SPOTKANIE STOWARZYSZENIA Wszystkich zwolenników i zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów zapraszamy na spotkanie dnia 31 stycznia 2009r (sobota) o godz.18.00 do świetlicy Gimnazjum w Białaczowie ul. Szkolna
Porządek zebrania:
1. Powitanie i przyjęcie protokołu z ostatniego zebrania
2.Przedstawienie projektów pracy poszczególnych komisji na rok 2009
3.Dyskusje, uwagi i propozycje do przedstawonych projektów.
4. Podjęcie uchwały o składkach członkowskich Stowarzyszenia.
5.Przyjmownie deklaracji o przystąpieniu do Stowarzyszenia.
6. Sprawy różne
Uwaga członkowie Zarządu.
Spotkanie członków Zarządu Stowarzyszenia jak wyżej o godz. 17.00
1. Naniesienie poprawek do dokumentacji założycielskiej zleconych przez Sąd Rejonowy XX Wydziału KRS
2.Analiza projektów planów pracy poszczególnych komisji na rok 2009
3. Sprawy różne

Jednocześnie składam serdeczne podziękowania Pani Annie Smolarczyk -Dyrektor
Gimnazjum w Białączowie za udostępnienie nam sali na spotkanie.

Z pozdrowieniami Teresa Długowolska
Kolędują i pragną pokoju na świecie.
Wzorem lat ubiegłych, po udanym występie w czasie wigilii międzyszkolnej, chór dziewczęcy Gimnazjum w Białaczowie rozpoczął swoje kolędowanie.

Pierwszy tegoroczny koncert „Z pokłonem na Trzech Króli” odbył się 6 stycznia w kościele parafialnym w Białaczowie. Młodzież z równym powodzeniem prezentowała kolędy i pastorałki zarówno te stare, znane w naszej tradycji i śpiewane od wieków, jak i te całkiem nowe. Jedne a cappella, inne z podkładem muzycznym. A ponieważ było to święto Trzech Króli pojawiły się i takie, które swymi słowy głoszą światu wesołą nowinę i budzą wspomnienie mędrców ze Wschodu, podążających za gwiazdą do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.
Koncert został przygotowany pod kierunkiem opiekunki chóru Elżbiety Krajewskiej. Narrację prowadziły uczennice: Suzanna Al Khouri i Agata Purgat. Nawiązywała ona do symboliki Trzech Króli, jak i symboliki darów, które złożono dzięcięciu.
Tegoroczne kolędowanie nabrało jeszcze innego wymiaru. Solidaryzując się z niewinnymi ofiarami konfliktu w strefie Gazy chór wykonał w języku arabskim piękną pieśń – modlitwę „Ja Rab Assalami…” (O Boże Pokoju…). Jest to utwór chóru dziecięcego z Taybeh na Bliskim Wschodzie, małych zwiastunów pokoju, który wykonywał pieśń w hołdzie Janowi Pawłowi II. Jej słowa dziś stały się znowu tak bardzo aktualne…
Na zakończenie spotkania padły m.in. życzenia, by radość z narodzenia Pana mogła stać się udziałem wszystkich ludzi na ziemi. By rodziła miłość, która pomoże położyć kres złu i przemocy.
Piękne, czasem bardzo wzruszające słowa kolęd i pieśni, z pewnością długo jeszcze po zakończeniu koncertu rozbrzmiewały w sercach słuchaczy.
A już następnego dnia chór Gimnazjum w Białaczowie kolędował w Domu Pomocy Społecznej, niosąc radość i nadzieję jego mieszkańcom. Przed dziewczętami z pewnością jeszcze niejeden występ z kolędą i pastorałką. Życzymy im sukcesów i zadowolenia.

Źródło : Tygodnik Opoczyński
Starostwo chce wybudować nowy DPS. Spadkobierca odkupi pałac?
Władze powiatu poważnie rozważają możliwość sprzedaży zabytkowego budynku, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej w Białaczowie. Chcą go odkupić spadkobiercy majątku i urządzić w nim Centrum Konferencyjno - Hotelowe. Czy to oznacza, że 75 pensjonariuszy DPS i 48 zatrudnionych w nim pracowników, może stracić dach nad głową i pracę? Starosta zapewnia, że DPS z Białaczowa nie zniknie. Mieszkańcy gminy obawiają się jednak o przyszłość placówki i żyjących w niej ludzi.
- By DPS pozostał w tej miejscowości, muszą być spełnione do 2010 roku określone standardy - mówi Józef Róg, starosta opoczyński.
- Dlatego podjęliśmy decyzję o budowie nowego budynku dla DPS, również w Białaczowie. Jesteśmy już po uchwaleniu budżetu, w którym zapisaliśmy na ten cel 5,5 mln zł, do wykorzystania w ciągu trzech lat.
Władze powiatu są już także po rozmowach z wójtem gminy, który obiecał, że przekaże grunt pod budowę nowego DPS. Znajduje się on w sąsiedztwie obecnego pałacyku, w pobliżu lasu.
- Miejsc na lokalizację nowej placówki mamy więcej - mówi Jan Jóźwik, wójt gminy Białaczów. - Dla nas najistotniejsze jest to, aby DPS u nas pozostał. - Jeśli udałoby się zrealizować nasz projekt, to pensjonariusze będą mieć stworzone jeszcze lepsze warunki życia niż obecnie - przekonuje starosta Róg.
Co w takim razie stanie się ze starym budynkiem? Jak dowiedzieliśmy się, do starostwa zgłosił się spadkobierca majątku, który chciałby po niższej cenie odkupić cały pałacowy kompleks.
- Jednak my nie możemy go sprzedać jakiejś wskazanej osobie, dlatego zmuszeni będziemy ogłosić przetarg - mówi Józef Róg. - Jednak jego zdaniem pomysł, aby stworzyć tam Centrum Konferencyjno - Hotelowe, spodobał się nam.
Powiat zapewnia, że pałac będzie chciał sprzedać jeszcze w tym roku. Samorząd już wystąpił o zgodę do konserwatora zabytków, bo jest ona niezbędna, by rozpocząć procedury.
Starostwo bierze pod uwagę także wariant, że kompleksu od razu sprzedać się nie uda. Niezależnie od tego będzie czyniło starania o pozyskanie pieniędzy z funduszy europejskich.
- Mamy jednak nadzieję, że uda się pozyskać i pieniądze i sprzedać ten zabytkowy pałacyk - dodaje Józef Róg.

Źródło : Polska - Dziennik Łódzki (Andrzej Wdowski)
Halowy turniej piłki nożnej mężczyzn o Puchar Wójta.21.12.2008 roku rozpoczął się gminny turniej halowej piłki nożnej mężczyzn. Turniej trwa. Obecnie zakończyły się rozgrywki grupowe, w których wyłoniono sześć najlepszych drużyn. Drużyny te w tej chwili rozgrywają fazę „play off” ( metodą „każdy z każdym" ). Są to : ABC Białaczów, LZS Zakrzów, Galakticos Białaczów, LZS Sędów, FC Radwan, Manufaktura Białaczów. Z fazy „play-off” wyłonione zostaną cztery najlepsze drużyny, które po losowaniu rozegrają 14.02 br półfinały. Wielki finał odbędzie się 15 lutego o 18.00, w hali sportowej Gimnazjum, w Białaczowie. O 17.00 rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce.

O ostatecznym wyniku rozgrywek będziemy informować.
Regulamin konkursu na logo Stowarzyszenia.
REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów
( w trakcie rejestracji) .
2. Celem konkursu jest:
- wybór najlepszego logo , jako znaku rozpoznawczego stowarzyszenia
- rozwijanie zainteresowań plastycznych
- wymiana pomysłów i doświadczeń graficznych
- integracja środowiska lokalnego
- wyszukiwanie talentów plastycznych

WARUNKI UCZESTNICTWA I PRZEBIEG KONKURSU
1. W konkursie mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Gminy Białaczów
od 10 roku życia.
2. Uczestnicy konkursu przygotowują jedną pracę plastyczną na temat :

LOGO STOWARZYSZENIA PROMOCJI I ROZWOJU GMINY BIAŁACZÓW

3. Praca na formacie A 5 wykonana techniką komputerową lub dowolną
4. Każda praca powinna posiadać czytelny opis na oddzielnej karteczce przytwierdzonej z tyłu pracy konkursowej zawierająca dane _: imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania
( mile widziany nr telefonu)
5. Komisja w składzie wszystkich obecnych osób na spotkaniu Stowarzyszenia dokona wyboru jednej pracy przyjmując następujące kryteria:
• Oryginalność pomysłu
• Estetyka pracy
• Czytelność logo
6. Pracę należy przesyłać lub dostarczyć osobiście z dopiskiem na adres :
Mieszkańcy Białaczowa : Biblioteka Gminna w Białaczowie
Ul. Plac Wolności 1
26-300 Białaczów
Mieszkańcy Sołectw (wsi) : w sekretariacie lokalnych szkół podstawowych
7. Termin składania prac do 25 lutego 2009r.
8. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 lutego 2009r
9. Zwycięzca konkursu otrzyma do wyboru jedną z nagród :
a) możliwość dokonania zakupów na kwotę 100 zł w sklepach w Białaczowie
b) wycieczka zorganizowana przez BORT w Opocznie .

UWAGA:

Jeśli zostanie wybrana praca członka Zarządu Stowarzyszenia , pracownika gminy , członka Rady Gminy nagroda zostanie przekazana dla najbardziej potrzebującego dziecka wskazanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białaczowie.
Wystawa wszystkich prac będzie dostępna w Bibliotece w Białaczowie od 2 marca 2009r

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Nowy budynek PDPS-u.
By dalej funkcjonować musi spełniać standardy. Na ich wprowadzenie jednak nigdy nie zgodzi się konserwator zabytków. Dlatego znajdujący się w zabytkowym pałacu Platerów Dom Pomocy Społecznej w Białaczowie przeżywa trudne chwile. - By placówka mogła dalej istnieć, musi zostać przeniesiona do nowego budynku - nie ma wątpliwości Józef Róg, starosta opoczyński. - Już podjęliśmy decyzję dotyczącą budowy takiego obiektu właśnie na potrzeby DPS-u - dodaje.

- Na pewno przekażemy grunt pod taką budowę - zapewnia Jan Jóźwik, wójt Białaczowa, który chce, by nowy budynek był także zlokalizowany na terenie prowadzonej przez niego gminy. Dzięki temu w niewielkim Białaczowie udałoby się uchronić przed likwidacją największy chyba w gminie zakład pracy. - Innej lokalizacji na pewno nie będzie, nowy budynek DPS-u powstanie w Białaczowie - uspokaja starosta Józef Róg.

Pieniądze na budowę obiektu zapisane zostały już w budżecie powiatu. - W ciągu trzech lat wydamy na tę inwestycję 5,5 miliona złotych - dodaje starosta. Pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży budynku, w którym obecnie mieści się DPS. Jego kupnem zainteresowany jest jeden ze spadkobierców majątku Platerów, który w zabytkowym pałacu chciałby utworzyć centrum konferencyjno-hotelowe.

Źródło: Radio Plus (mp)
Smutna uroczystość.


Jutro (30.12.2008 r. ) w Białaczowie odbędzie się pogrzeb ś.p. Marii Milcarz byłej Dyrektor i nauczycielki Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza.

W imieniu Pani Prezes Teresy Długowolskiej oraz Zarządu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Białaczów składamy na ręce Rodziny zmarłej oraz Dyrekcji Szkoły wyrazy szczerego współczucia.

W zmarłej tracimy wielkiego pedagoga i wychowawcę młodzieży.
Tenis stołowy - o Puchar Wójta.
W niedzielę dnia 14.12.2008roku, Hala sportowa Gimnazjum w Białaczowie była areną zmagań tenisistów sportowych o puchar Wójta Gminy Białaczów. W turnieju wzięło udział 16 zawodników z terenu całej gminy. Finałowy pojedynek rozegrał się pomiędzy Andrzejem Dolotem (ojciec) i Damianem Dolotem (syn), mieszkańcami wsi Zakrzów. Po zaciętej walce wygrała młodość nad wiekiem i doświadczeniem. Trzecie miejsce w turnieju zajął Norbert Skalski- mieszkaniec Parczowa. Pamiątkowy puchar oraz dyplomy dla zwycięzców wręczył Ireneusz Wilk- radny Gminy Białaczów.Klasyfikacja :
1.Damian Dolot-Zakrzów
2.Andrzej Dolot-Zakrzów
3.Norbert Skalski-Parczów


Informacje i fotografie dzięki uprzejmości UG Białaczów.
Spotkanie w Wąglanach.Dnia 11.12.2008 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w WĄGLANACH odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową działalność w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. W spotkaniu uczestniczyli Wójtowie oraz Koordynatorzy ośmiu gmin z woj. Łódzkiego (tj: Białaczów, Paradyż, Poświętne, Sławno, Żarnów, Budziszewice, Rzeczyca, Żelechlinek) współpracujących z Regionalnym Koordynatorem Panią Krystyną Fuerst. Gospodarzem był Wójt Gminy Białaczów Jan Jóźwik.

dalsza część informacji w rubryce " czytaj więcej"
O czym mówiliśmy na spotkaniu 12.12. 2008
Dnia 12.12.2008r odbyło się spotkanie Zarządu i członków Stowarzyszenia PiRGB.
Podczas posiedzenia Zarządu został podpisany komplet dokumentów niezbędnych do rejestracji Stowarzyszenia w sądzie łódzkim. Następnie zatwierdzono uchwałą:
- Regulamin Pracy Zarządu
- Regulamin Komisji Rewizyjnej
- Regulamin Sądu koleżeńskiego
Kolejnym tematem było pozyskanie lokalu dla Stowarzyszenia. Wysunięto dwie propozycje, o których wiadomości zostaną umieszczone po wstępnych rozmowach z administratorami budynków.
Podjęto również decyzję , iż po uprawomocnieniu się decyzji sądowej Zarząd będzie ubiegał sie o fundusze na rozwój i dalszą działalność Stowarzyszenia z dwóch źródeł.

O godzinie 19.00 odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia, na którym został odczytany protokół założycielski Stowarzyszenia. Zebrani zostali zapoznani z regulaminami :

Komisji rewizyjnej,
Sądu Koleżeńskiego,
Sekcji d/s Kultury , Sportu i Turystki
Sekcji Społecznej.
( Regulaminy Sekcji są dostępne na życzenie członków Stowarzyszenia przez "Teresa p.w." naszej strony z podaniem adresu skrzynki pocztowej).
W sprawach organizacyjnych zaproponowano zgłoszenie się członków do poszczególnych sekcji w.g. własnych zainteresowań i możliwości działania co ułatwi realizacje zadań statutowych i planu pracy Stowarzyszenia. Następnie podjęto decyzje o umieszczeniu w centrum Białaczowa za zgodą Wójta Gminy "gabloty informacyjnej" Stowarzyszenia oraz objęcie opieką skwerku zieleni koło biblioteki . Gablota ma służyć promocji Stowarzyszenia i Gminy Białaczów, na której proponuje się umieszczenie mapy Gminy z zaznaczonymi zabytkami. Każdego miesiąca będzie umieszczane jedno zdjęcie z opisem zabytku. Druga strona będzie informowała o działalności Stowarzyszenia. Na skwerku będą posadzone rośliny ufundowane przez Stowarzyszenie.
Stowarzyszenie ogłasza dla wszystkich mieszkańców Gminy konkurs na logo stowarzyszenia. Regulamin będzie podany w TOP i na stronie SPiRGB.
Przekazana została również informacja o pozyskaniu dla Stowarzyszenia budynku po dawnej Policji. Otóż o zagospodarowanie tego budynku złożyła również wniosek do Starosty w Opocznie Pani Dyrektor PDPS-u, która prawdopodobnie uzyska zgodę (pierwszeństwo celu przeznaczenia budynku).
Na zakończenie zebrania 14 osób złożyło deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia.
ZAINTERESOWANIĄ STOWARZYSZENIA MOGĄ POBIERAĆ DEKLARACJE Z NASZEJ STRONY I SKłADAĆ DO CZłONKÓW ZARZĄDU STOWARZYSZENIA W DOWOLNYM TERMINIE.

Fotoreportaż

Z pozdrowieniami Teresa Długowolska
Strona 101 z 102 << < 98 99 100 101 102 >
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes