Z listów do Redakcji
Dodane przez zbigniew dnia Kwiecie 12 2022 16:50:29
Witam. Jestem młodą osobą i w szkole naucza się nas jak cennym dobrem dla życia i zdrowia jest woda, zwłaszcza ta ktorą na co dzień spożywamy. Zwraca się przy tym uwagę na konieczność oszczędnego gospodarowania zasobami wodnymi, gdyż nasze województwo jest obszarem deficytowym w wodę. Tym bardziej nie mogę zaakceptować sytuacji i nie jednego już faktu, uzupełniania wozów strażackich w WODĘ Z HYDRANTÓW GMINNYCH. Czy jest to nieodzowne w sytuacjach kiedy nic się nie dzieje i jest czas na uzupełnienie w innych, alternatywnych miejscach i zródłach, jak choćby w zbiorniku retencyjnym. Czy strażacy, których bardzo cenię za ich społeczną służbę, muszą gasić pożary wodą pitną. I przy okazji pytanie dotyczące kosztów zużycia wody z gminnego wodociągu.
Te moje spostrzeżenia i pytania kieruję za pośrednictwem ,,Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów" do Komendanta Gminnego OSP i Pani Wójt Gminy Białaczów. Oczekuje tą samą drogą odpowiedzi

Z poważaniem: Anka


Od Redakcji:
Bardzo serdecznie dziękujemy za ten głos troski o dobro społeczne, jakim jest woda ze studni głębinowej w Miedznej Drewnianej. Rzeczywiście temat postępującego deficytu wody na obszarze województwa łódzkiego wraca do nas co roku przy okazji suszy. Czy nasza czytelniczka doczeka się odpowiedzi to już inny temat. Może jednak głos tej młodej osoby dotrze do tych do których jest kierowany.