Cudze chwalicie........
Dodane przez zbigniew dnia Sierpie 12 2018 14:35:48

W dniach 10-12 sierpnia w Opocznie odbył się I Festiwal Płytki Ceramicznej. Oprócz największych producentów lokalnych i krajowych,produkujących płytki metodą przemysłową, w festiwalu wzięli udział także producenci wyrobów glinianych metodą chałupniczą. Pierwsze wzmianki historyczne o produktach ceramicznych w naszym regionie, nazywanym także zagłębiem ceramicznym, pochodzą z roku 1883.Od tego czasu, z małymi przerwami spowodowanymi pierwszą i drugą wojną światową, w opoczyńskim zagłębiu produkowało się i nadal produkuje największą ilość tego prostokątnego i kwadratowego wyrobu ceramicznego. Swoją ekspozycję wyrobów nie tylko ceramicznych,wystawił także producent z Białaczowa. ,,CERAMIK STUDIO”- bo taką nazwę nosi białaczowski zakład, przedstawił najnowsze produkty, będące alternatywą dla wyrobów ceramicznych. W rozmowie z przedstawicielami,, Ceramik Studio” można było dowiedzieć się że owa alternatywa, czyli wyroby ze szkła hartowanego, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem gości festiwalu, a także indywidualnych odbiorców. Drzwi przesuwne, ścianki widokowe, szklane podłogi czy podświetlane balustrady stały się hitem tegorocznego festiwalu.

Tak więc , niewielki zakład ceramiczny, znany przede wszystkim z produkcji mozaiki, dekorów, listew ozdobnych, dał się poznać na tegorocznym festiwalu jako producent alternatywnej ceramiki.

/czytaj więcej/

Rozszerzona zawartość newsa
Gratulujemy odwagi. Życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych rynków zbytu. Pamiętajmy że to nasz lokalny zakład, nie tylko płacący podatki ale także dający zatrudnienie mieszkańcom naszej gminy.
Ps. Słowa uznania dla Pani Dagmary, grafika ,,Ceramik Studio”, która ręcznie wykonała szkice zbytków naszej gminy. Płytki ceramiczne wykonane w Studio, były także promocją gminy Białaczów. Dziękujemy

Zbigniew Szpoton