Właściwa obywatelska postawa
Dodane przez zbigniew dnia Stycze 16 2018 08:22:21
Dzięki zdecydowanej postawie 29 letniej mieszkanki powiatu opoczyńskiego zatrzymany został nietrzeźwy kierowca fiata punto. Kobieta zajechała drogę pijanemu kierowcy i wezwała na miejsce policję.
11 stycznia 2017 roku, przejeżdżająca przez miejscowość Zakrzów kobieta, zauważyła, że jadący przed nią samochód marki Fiat Punto jedzie nieregularnie, zmienia pas drogi, jedzie "wężykiem". Kobieta zauwazyła także, że kierujący punto wyrzuca przez otwarte okno pustą butelkę prawdopodobnie po alkoholu.
Przypuszczając, że kierowca fiata jest nietrzeźwy, 29 latka zajechała mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwała na miejsce policję.
Okazało się, że kobieca intuicja i tym razem nie zawiodła. 61 letni kierowca fiata punto był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.
Samochód, którym się poruszał został odholowany.

Policjanci dziękują kierującej za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki tak zdecydowanej reakcji, być może nie doszło do tragedii na drodze.
Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zródło opoczno.policja.gov.pl