Duchowy podwieczorek
Dodane przez zbigniew dnia Stycze 08 2018 09:06:55
W sobotę, w uroczystość związaną z przybyciem do małego Jezuska trzech mędrców, Kacpra, Melchiora, Baltazara, świetnie wkomponowało się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Białaczowie pt ,,Mały pastuszek i wielki rozbójnik".

Mały spektakl teatralny, oparty na współczesnych tekstach i muzyce przygotowała nauczyciel katechezy Pani Elżbieta Karbownik.
Spektakl prowadzony w żywym tempie, z fajną choreografią a zwłaszcza scenografią opowiadał o małym pastuszku o dobrym sercu, który napotykając na przeciwieństwa, próbuje dotrzeć do małego Jezuska by oddać mu pokłony i dary.
Zanim rozpoczął się zasadniczy spektakl, swoje możliwości wokalno-taneczne zaprezentowali milusińscy z grup przedszkolnych. I jak to bywa przy tego typu żywiołowych występach,ci mali wykonawcy, zgromadzoną publiczność wprowadzili w stan radości. Zasadnicza część spektaklu to już moment skupienia i refleksji. Mali aktorzy oprócz dobrego przygotowania tekstowego,wyróżniali się dopasowanymi do treści jasełek strojami.W tym miejscu słowa uznania należą się rodzicom.


ciąg dalszy ,,czytaj więcej"
Rozszerzona zawartość newsa

Około półtoragodzinny spektakl, nagrodzony został przez licznie zgromadzoną publiczność, długimi brawami.
Autor tego tekstu także dziękuje pomysłodawczyni, Pani Karbownik i uczniom ze szkoły do której kiedyś sam jako mały chłopiec uczęszczał, że mógł uczestniczyć w kolorystycznym i pozytywnym wydarzeniu które w tytule nazwał duchowym podwieczorkiem.


Zbigniew Szpoton