,,Bezpłatne badania"
Dodane przez zbigniew dnia Lipiec 11 2016 17:14:35
,,Narodziła się nowa świecka tradycja" i komercyjne firmy działające w branży ,,zdrowotnej" robią wszystko by ,,bezinteresownie" pomagać społeczeństwu w dbaniu o ich zdrowie. To dziś pojawi się firma która ,,bezpłatnie" sprawdza nasz zwrok, jutro zaś inna firma która ,,bezpłatnie sprawdzi nasz słuch". Tak czy siak, obie te firmy ,,bezpłatnie" sprawdzają nasze oszczędności finansowe. Ku zaskoczeniu niektórych zdrowych pacjentów, okazało się że po badaniach tych firm a to mają słabszy wzrok a to nie słyszą na jedno ucho .Bo celem zasadniczym tychże akcji nie jest niesienie pomocy (bo żadna z tych firm nie ma dofinansowania NFOZ) a sprzedaż ich produktów. np okularów czy aparatów słuchowych. Często też pracownicy tych firm pobierają zaliczki na te produkty beż wydawania jakiegokolwiek potwierdzenia fiskalnego. Nie wspomnę już o danych osobowych.
Zwracam się tym samym do decydentów w naszej gminie by bardziej szczegółowo przyjrzeli się tym praktykom a przy najbliższej okazji sami odwiedzili miejsce ,,bezpłatnych" badań.
Poniżej zamieszczam treść maila jaki wysyła jedna z takich firm do tysiąca wójtów i burmistrzów. Proszę zwócić uwagę że firma prosi o bezpłatne użyczenie pomieszczen i oddelegowanie pracownicy do prowadzenia rejestracji mieszkańców bo nie pacjentów, którzy ewentualnie chcą skorzystać z ,,bezpłatnych" badań.


W ZWIĄZKU Z PROGRAMAMI OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA DLA MIAST I GMIN.

Przedstawiamy Państwu ofertę zorganizowania bezpłatnego badania słuchu dla mieszkańców po 50-tym roku życia, oraz dla osób z upośledzeniem słuchu na terenie miasta. Proponujemy, aby badania odbyły się w terminie po ............ r., bądź późniejszym w godzinach od godz. 10.00. Dokładny termin badania jest do uzgodnienia.
Bezpłatne badanie słuchu jest badaniem audiometrycznym, które ma na celu wykrycie ewentualnego ubytku słuchu pacjenta. Na podstawie wykonanego audiogramu, określa się rodzaj i stopień utraty słuchu oraz sposoby dalszego postępowania. W razie potrzeby służymy również pomocą w doborze odpowiedniego aparatu słuchowego posiadającego odpowiednie atesty Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej i Certyfikatów Europejskich.
W związku z powyższym, prosimy o udostępnienie pomieszczenia na czas trwania badania i wskazanie osoby prowadzącej listę zapisów.

Czytaj więcej:
Rozszerzona zawartość newsa
Firma .............................................................. jako jedna z pierwszych w Polsce przeprowadza bezpłatne badania słuch na terenie całej Polski. Naszą ideą jest niesienie skutecznej pomocy osobom niedosłyszącym. Celem naszym jest przywrócenie komfortu życia ludziom z ubytkami słuchu. Jesteśmy wiodącą i jedną z najbardziej cenionych i rekomendowanych firm w Polsce. Spełniamy w profesjonalny sposób wymagania naszych pacjentów, dzięki profesjonalizmowi i fachowemu wykształceniu naszych pracowników. Mamy przeogromny wkład w podnoszeniu profilaktyki i polepszaniu stanu zdrowia pacjentów poprzez wieloletnie wykonywanie bezpłatnych badań słuchu w kilkutysiącach miast i miejscowości w całej Polsce, gdzie skorzystało kilkaset tysięcy osób poprzez otrzymanie informacji dalszego postępowania.

Prosimy o potwierdzenie zainteresowania przeprowadzeniem bezpłatnych badań słuchu na Państwa terenie e-mailem zwrotnym i ewentualnym ustaleniu szczegółów organizacji badań.

Z poważaniem

Centrum Badania Słuch