Nowy budynek PDPS-u.
Dodane przez Piotr Kolczynski dnia Stycze 06 2009 12:15:00
By dalej funkcjonować musi spełniać standardy. Na ich wprowadzenie jednak nigdy nie zgodzi się konserwator zabytków. Dlatego znajdujący się w zabytkowym pałacu Platerów Dom Pomocy Społecznej w Białaczowie przeżywa trudne chwile. - By placówka mogła dalej istnieć, musi zostać przeniesiona do nowego budynku - nie ma wątpliwości Józef Róg, starosta opoczyński. - Już podjęliśmy decyzję dotyczącą budowy takiego obiektu właśnie na potrzeby DPS-u - dodaje.

- Na pewno przekażemy grunt pod taką budowę - zapewnia Jan Jóźwik, wójt Białaczowa, który chce, by nowy budynek był także zlokalizowany na terenie prowadzonej przez niego gminy. Dzięki temu w niewielkim Białaczowie udałoby się uchronić przed likwidacją największy chyba w gminie zakład pracy. - Innej lokalizacji na pewno nie będzie, nowy budynek DPS-u powstanie w Białaczowie - uspokaja starosta Józef Róg.

Pieniądze na budowę obiektu zapisane zostały już w budżecie powiatu. - W ciągu trzech lat wydamy na tę inwestycję 5,5 miliona złotych - dodaje starosta. Pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży budynku, w którym obecnie mieści się DPS. Jego kupnem zainteresowany jest jeden ze spadkobierców majątku Platerów, który w zabytkowym pałacu chciałby utworzyć centrum konferencyjno-hotelowe.

Źródło: Radio Plus (mp)