Kolędują i pragną pokoju na świecie.
Dodane przez Piotr Kolczynski dnia Stycze 21 2009 18:53:00
Wzorem lat ubiegłych, po udanym występie w czasie wigilii międzyszkolnej, chór dziewczęcy Gimnazjum w Białaczowie rozpoczął swoje kolędowanie.

Pierwszy tegoroczny koncert „Z pokłonem na Trzech Króli” odbył się 6 stycznia w kościele parafialnym w Białaczowie. Młodzież z równym powodzeniem prezentowała kolędy i pastorałki zarówno te stare, znane w naszej tradycji i śpiewane od wieków, jak i te całkiem nowe. Jedne a cappella, inne z podkładem muzycznym. A ponieważ było to święto Trzech Króli pojawiły się i takie, które swymi słowy głoszą światu wesołą nowinę i budzą wspomnienie mędrców ze Wschodu, podążających za gwiazdą do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.
Koncert został przygotowany pod kierunkiem opiekunki chóru Elżbiety Krajewskiej. Narrację prowadziły uczennice: Suzanna Al Khouri i Agata Purgat. Nawiązywała ona do symboliki Trzech Króli, jak i symboliki darów, które złożono dzięcięciu.
Tegoroczne kolędowanie nabrało jeszcze innego wymiaru. Solidaryzując się z niewinnymi ofiarami konfliktu w strefie Gazy chór wykonał w języku arabskim piękną pieśń – modlitwę „Ja Rab Assalami…” (O Boże Pokoju…). Jest to utwór chóru dziecięcego z Taybeh na Bliskim Wschodzie, małych zwiastunów pokoju, który wykonywał pieśń w hołdzie Janowi Pawłowi II. Jej słowa dziś stały się znowu tak bardzo aktualne…
Na zakończenie spotkania padły m.in. życzenia, by radość z narodzenia Pana mogła stać się udziałem wszystkich ludzi na ziemi. By rodziła miłość, która pomoże położyć kres złu i przemocy.
Piękne, czasem bardzo wzruszające słowa kolęd i pieśni, z pewnością długo jeszcze po zakończeniu koncertu rozbrzmiewały w sercach słuchaczy.
A już następnego dnia chór Gimnazjum w Białaczowie kolędował w Domu Pomocy Społecznej, niosąc radość i nadzieję jego mieszkańcom. Przed dziewczętami z pewnością jeszcze niejeden występ z kolędą i pastorałką. Życzymy im sukcesów i zadowolenia.

Źródło : Tygodnik Opoczyński