Wiosna i jesień w inwestycjach?
Dodane przez zbigniew dnia Kwiecie 27 2021 09:53:57
Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza Redakcja, wieloletnie starania związane ze sprzedażą dawnej gorzelni w Białaczowie przyniosły owoce. Właściciel tej zabytkowej nieruchomości zbył ją (wraz z przylegającymi gruntami) inwestorowi z województwa mazowieckiego. Według doniesień, w pomieszczeniach po dawnej gorzelni, ma mieścić się zakład produkcyjny. Trzymamy kciuki za inwestora.

Trwają też rozmowy miejscowych władz samorządowych, na temat wydzierżawienia dawnego ośrodka zdrowia dla pewnej placówki opiekuńczej. Zaś miejscowi Radni z tzw klubu PiS , na ostatniej sesji Rady Gminy, zgłosili petycje w sprawie zagospodarowania tego miejsca, proponując przeniesienie tu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W pomieszczeniach Ratusza , gdzie dziś ma siedzibę GOPS, Radni proponują zorganizować Środowiskową Placówkę Kultury. Obie inicjatywy cenne.

Inwestor budujący market ,,DiNO" nie składa broni. Wprawdzie uzgodnienia w sprawie warunków inwestycji idą jak po grudzie, to jest nadzieja, ze nowy market powstanie do końca roku.

Niestety, nasza chluba zabytkowa, klasycystyczny zespół pałacowy, wybudowany w latach 1797-1800, przez Stanisława Małachowskiego, popadł chyba w niełaskę. Jak dowiedzieliśmy się , również nieoficjalnie, zbyt długie i kosztowne procedury odzyskania pałacu przez spadkobierców rodu Platerów, spaliły na przysłowiowej panewce, I znów, kolejne lata, kolejne miliony wydane na ochronę samotnego pałacu, nie sprawią że stanie się cud!!!! SZKODA!!!!!!!

Z.S.