Co dalej z budynkiem po dawnym Ośrodku Zdrowia
Dodane przez zbigniew dnia Stycze 20 2021 15:15:38
Minęło pół roku od przejęcia przez Gminę Białaczów, za symboliczną złotówkę, nieruchomości po starym ośrodku zdrowia. W budynku na parterze znajduje się szereg pomieszczeń (po gabinetach i aptece) węzeł sanitarny. Na piętrze 3 pomieszczenia mieszkalne. Rada Gminy nie podjęła dotychczas decyzji o dalszym przeznaczeniu nieruchomości. Niniejszym artykułem i sondą chcielibyśmy zmobilizować radnych do zajęcia się tym tematem, gdyż czas upływa, a nie ogrzewany może podzielić losy miejscowego pałacu. Ponadto wiele rodzin oczekuje na mieszkania socjalne.
A oto kilka propozycji przeznaczenia nieruchomości:

1. Zakład Opiekuńczo Leczniczy. To forma stacjonarnej, całodobowej opieki, pielęgnacji i rehabilitacji osób nie wymagających już hospitalizacji, u których zakończono już proces leczenia, które jednak ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości funkcjonowania w środowisku domowym wymagają stałego, fachowego nadzoru.

2.Gminny Ośrodek Kultury,Sportu i Turystyki. W budynku mogą znajdować się siedziby stowarzyszeń, Dom Senior Wigor, Ognisko czy Szkoła muzyczna.

3.Pomiesczenia administracyjno-biurowe - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Komisariat Policji, prywatne gabinety lekarskie i terapeutyczne.

Zapraszamy Państwa do sondy na temat przeznaczenia nieruchomości przy ul.Szkolnej.


SONDA
NA JAKI CEL PRZEZNACZYĆ NIERUCHOMOŚC PO DAWNYM OŚRODKU ZDROWIA

ZAKŁAD OPIEKUŃCZO LECZNICZY
GMINNY OŚRODEK KULTURY SPORTU I TURYSTYKI
POMIESZCZENIA ADMINISTRACYJNO-BIUROWE
INNY CEL