BARTŁOMIEJ CHMAL-Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów za 2020r
Dodane przez zbigniew dnia Stycze 17 2021 13:30:11
Przywitał nas w domu swoich rodziców, ciepłym, ujmującym uśmiechem, Ten 9- letni, czarnowłosy chłopiec, już przy pierwszym kontakcie, sprawia wrażenie pogodnego, dobrego, poukładanego chłopca, co potwierdza dalsza rozmowa z nim.

,,EKG”- Bartku, Gratulujemy Ci serdecznie zwycięstwa w naszym plebiscycie. Pewnie to co się teraz dzieje wokół Twojej osoby spowodowało mały zawrót głowy; no bo zwycięstwo z dużą przewagą głosów, dzisiejsze spotkanie i wywiad z nami,za chwilę ceremonia wręczenia statuetek. Pewnie jak wrócisz do szkoły też będą o Tobie mówić.

Bartłomiej Chmal- Dziękuję za gratulacje. Jestem zaskoczony że wygrałem ten plebiscyt. To że głosowało na mnie tyle osób to zasługa rodziny, która uruchomiła tę maszynę głosującą, nie tylko wśród znajomych i przyjaciół, ale także rodziny mieszkającej za granicą Polski .

,,EKG”- Zaskoczenie jest tym większe, że dyscyplina, którą reprezentujesz, jest mało popularna w tak małych środowiskach jak nasze. Tu zawsze jak wiesz, dominowała piłka nożna.

Bartłomiej Chmal- Ja też zacząłem od piłki nożnej i przez jakiś czas kopałem piłkę. To było do czasu kiedy nasz nauczyciel Wychowania Fizycznego, w ramach zajęć, zaprowadził moją klasę na basen. Kontakt z wodą spowodował że oboje, i ja i woda, poczuliśmy że się potrzebujemy.

,,EKG”- Fajnie to ująłeś. Przypomnij naszym czytelnikom, ile lat, jeśli w Twoim wieku można posługiwać się tą jednostką czasu, trenujesz pływanie?

Bartłomiej Chmal- Od dwóch lat. Trenuję trzy razy w tygodniu. Na treningi do Opoczna, zawożą mnie rodzice. Są też ze mną na zawodach .Bardzo im dziękuje za to.

,,EKG” Podziekuj też za geny sportowe po rodzicach. Twój Tata to absolwent AWF, mama fizjoterapeuta.
Bartłomiej Chmal- No właśnie. Dziękuję.
( uśmiech na twarzy Bartka)

,,EKG”- Jaki styl pływania lubisz najbardziej?

Bartłomiej Chmal- Najbardziej lubię styl dowolny. Tu mam największe swoje dotychczasowe sukcesy. Pływam też stylem grzbietowym. Ale tak jak powiedziałem na początku, najbardziej lubię pływać kraulem, bo tu się czuje moc.

ciąg dalszy - wejdz w zakładkę ,,czytaj wiecej"
Rozszerzona zawartość newsa
,,EKG”- To jest dopiero Twój początek przygody ze sportem. Jak pewnie zauważyłeś, żeby osiągać sukcesy, trzeba być wytrwałym, konsekwentnym w tym co się robi. Równolegle z treningami, na torze obok płynie nauka w szkole. Jak sobie radzisz w szkole?

Bartłomiej Chmal- Dobrze. (w tym momencie wzrok swój kieruje w stronę siedzącej obok mamy)

Anna Chmal (mama Bartka)- Bartek jest bardzo obowiązkowy. Umie godzić obowiązki szkolne, sportowe z tymi domowymi. Nie raz bywało że miał ,lenia”czy bolał go brzuszek, ale za chwilę się mobilizował i prosił o zawiezienie na trening. Z ocenami w szkole też nie ma problemu.

,,EKG”- Jak ocenia Pan postępy syna w treningach i zawodach? (pytamy tatę Bartka)

Łukasz Chmal- Bartek to wojownik. W zeszłym roku poprawił swój rekord życiowy na 50 m stylem dowolnym. Uzyskał na ogólnopolskich zawodach w Lublinie , na dystansie 50m, 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej, z czasem 39,79 sek. Musi jeszcze popracować nad techniką nawrotu. Bo jeśli zawodnik niepoprawnie wykona nawrót na słupku, może być zdyskwalifikowany. Bartek ma jeszcze z tym problem. Jest to problem natury psychicznej.

,,EKG” -Dziękujemy za miłe przyjecie i rozmowę. Tobie Bartek życzymy wytrwałego dążenia do sukcesów sportowych.
Na zakończenie ciekawostka. Imię Bartłomiej oznacza człowieka czynu, który pomimo przeszkód, zawsze zmierza do celu. Jest wytrwały, uparty i szalenie konsekwentny. To bojownik, który chętnie stoczy bój z całym światem. Duma nie pozwala mu przyznać się do porażek.

Anna i Łukasz Chmal- Czyli świadomie i trafnie wybraliśmy imię dla syna. (uśmiech rodziców).
My też ze swej strony dziękujemy za zorganizowanie w formie zabawy, plebiscytu na najpopularniejszego sportowca gminy Białaczów. Dla takich młodych ludzi jak nasz syn, jest to nie tylko forma nobilitacji, ale także powód do wytrwałości w tym co się robi. Bo tylko poprzez naukę, pracę i ciągłe szkolenie, życie będzie łatwiejsze, a jak po tej drodze zostaniesz zauważony to już pełnia szczęścia.


Bartłomiej Chmal- Chciałbym jeszcze pozdrowić mojego trenera JAKUBA WÓJCIKA. Panie trenerze-dziękuję.

Rozmawiali:
Tomasz Krawczyk
Zbigniew Szpoton