Spotkanie dziećmi i młodzieżą w gminie Białaczów.
Dodane przez Piotr Kolczynski dnia Wrzesie 22 2009 08:14:00
Opoczyńscy Policjanci w dniach 11 września oraz 15 września 2009 roku brali udział w cyklu spotkań z dziećmi i młodzieżą ze szkół w gminie Białaczów. Spotkania organizowane były w ramach realizowanego przez gminę projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pod hasłem "Niosąc pomoc innym pomagasz również sobie".

Policjanci wraz ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Petrykozach odwiedzili cztery placówki oświatowe - w Skroninie, Petrykozach, Białaczowie oraz w Miedznej Murowanej. Podczas wizyt dzieci dowiedziały się jak należy umiejętnie udzielać pierwszej pomocy przed medycznej. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Petrykozach pan Andrzej Urbańczyk (na co dzień funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie) omówił, a następnie pokazał dzieciom najważniejsze zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wyniku różnych nieszczęśliwych zdarzeń.

Kolejnym etapem spotkania były zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Mł.asp. Barbara Stępień omówiła z dziećmi zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień, odpowiedzialnością karną nieletnich oraz zachowania w grupie rówieśniczej.

Mamy nadzieję, iż w myśl powiedzenia "Gram profilaktyki jest cenniejszy niż kilogram leczenia" - spotkanie z najmłodszymi przyniesie oczekiwane efekty.

Źródło: Opocznianie.pl