Najpopularniejszy sportowiec gminy Białaczów-2020r
Dodane przez zbigniew dnia Grudzie 22 2020 05:48:03
Od dziś, przez najbliższe dwa dni przedstawiać będziemy sylwetki nominowanych do grona ,,NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW AMATORÓW Z GMINY BIAŁACZÓW ZA 2020R. Dziś propozycje przedstawicieli dwóch dyscyplin sportowych: Podnoszenia ciężarów i męskiej piłki nożnej.
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW:


1.POPECKI FILIP- sztangista LKS Opocznianka Opoczno, trenujący w klubie od 3 lat. W 2020r startował na pomostach okręgu, oraz na ogólnopolskich imprezach .Zawodnik startuje w wadze +109 kg. Jego osiągnięcia to II miejsce w eliminacjach do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży z wynikiem 75 kg + 90 kg. W dwuboju, na olimpiadzie młodzieży w Ciechanowie zajął 9 miejsce z wynikiem 160 kg. Filip zdobył brązowy medal w mistrzostwach okręgu Łódzkiego( Radomsko) z wynikiem 168 kg.
Zawodnik startuje w wojewódzkiej lidze juniorów. Podczas tej rywalizacji uzyskał rekord życiowy z wynikami -80 kg w rwaniu, oraz 95 kg w podrzucie. Wcześniejsze sukcesy Filipa to: 2018 rok-wicemistrzostwo okręgu do lat 15, VI miejsce w mistrzostwach Polski LZS w Zamościu. W 2019 roku zdobył IX miejsce w mistrzostwach Polski do lat 15, oraz wicemistrzostwo okręgu łodzkiego w tej samej grupie wiekowej.
Filip Popecki jest członkiem kadry okręgu.

PIŁKA NOŻNA (męska)

Pan Grzegorz Brzeski, trener miejscowego LKS-u mówi tak: ,,Ogólnie należy docenić wszystkich zawodników drużyny. Ilość zawodników, którzy wystąpili w barwach LKS-Białaczów, na boiskach ligowych to aż 28.To największa ilość, spośród wszystkich drużyn występujących w lidze. WSZYSCY MIELI DUŻY WPŁYW NA OSIĄGNIETY WYNIK"
A oto nominowani:

1. SKATULSKI KAMIL-podstawowy zawodnik drużyny LKS Białaczów, jej kapitan. Występuje na pozycji środkowego obrońcy. Na koncie kapitana są również 4 zdobyte bramki. Defensywa LKS-u straciła najmniej bramek w lidze. /ciąg dalszy- ,,czytaj więcej/

Rozszerzona zawartość newsa
2.ZIELIŃSKI DAWID-Podstawowy zawodnik drużyny, występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Dawid był i jest mocnym punktem drużyny seniorskiej w rozgrywkach ligowych oraz jej najmłodszym zawodnikiem. Zaliczył najwięcej minut ze wszystkich zawodników LKS-u (800 minut w rozgrywkach ligowych) Na koncie Dawida są również 2 zdobyte gole.

3.MALINOWSKI MARCIN-To także podstawowy i najskuteczniejszy zawodnik LKS Białaczów, występujący na pozycji środkowego napastnika. Popularny ,,Malina"w meczach ligowych strzelił 7 bramek i zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji strzelców B klasy.

4.DOLOT DAWID-Podstawowy i jeden ze skuteczniejszych zawodników LKS-Białaczów, występujący na pozycji skrzydłowego lub bocznego pomocnika. Dawid w meczach ligowych strzelił 5 bramek. Zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji strzelców drużyny z Białaczowa oraz 4 w całej B klasie .