SPŁYW KAJAKOWY.
Dodane przez Teresa dnia Wrzesie 13 2009 22:34:41
SPŁYW KAJAKOWY TRAFI DO KALENDARZA IMPREZ SPiRGB.
W sobotę 12 września 2009 r SPiRGB zorganizowało dla miłośników sportów wodnych i dobrego, aktywnego wypoczynku spływ kajakowy.
Na spływ zgłosiło się komplet uczestników zarezerwowanych miejsc. W cenie 70 zł uczestnicy mieli zapewniony transport, wypożyczenie kajaków , ubezpieczenie i posiłek przy ognisku.
W promieniach przebijającego się przez chmury słońca i miłej atmosferze uczestnicy spływu podziwiali przez 4 godziny uroki na trasie Tomaszów Mazowiecki - Inowłódz. Mimo deszczowej prognozy , pogoda słoneczna i pogoda ducha dopisała wszystkim uczestnikom , którzy sami sobie dyktowali tempo spływu. Wiele osób pierwszy raz wsiadło do kajaka, ale pod opieką doświadczonych w tym sporcie kolegów czuli się bezpiecznie. O godzinie 16.00 – trochę zmoczeni, ale zadowoleni- wszyscy dotarli do przystani w Inowłodzu, gdzie czekało na nich przygotowane ognisko.
Po zmianie odzieży na suchą , przy zapachu piekących się kiełbasek nastąpiło opowiadanie wrażeń przeplatane wybuchami śmiechu. Ale to nie koniec wrażeń spływu!Największą i najmilszą niespodzianką były ZARĘCZYNY OLI WRÓBEL i ADAMA WOJCIECHOWSKIEGO z Opoczna. Oboje szczęśliwi i zakochani zdecydowali podzielić się z nami swoim szczęściem. Przy cieple płomieni ogniska , z pierścionkiem w ręku, Adam klęknął prosząc Olę o rękę. Nie czekał długo. Ola szczęśliwa, z uśmiechem na ustach wypowiedziała magiczne słowo „TAK” . Burza oklasków i okrzyki radości towarzyszyły szczęśliwemu Adamowi, który całował rękę narzeczonej.
Nie obyło się również bez "gorzkiej wódki", toastu "sto lat", uścisków , gratulacji i życzeń szczęścia od wszystkich uczestników spływu. Młodzi narzeczeni zadeklarowali członkostwo w Stowarzyszeniu. Ponieważ nikt nie wiedział o planowanych zaręczynach Prezes Zarządu Stowarzyszenia wręczyła bukiet zerwanych w pobliżu polnych kwiatów , a prezentem jest zwolnienie z opłat składek członkowskich przez rok czasu. Gromkimi brawami przyjęto nowych członków Stowarzyszenia.
Uwieńczeniem imprezy był udział całej grupy spływu w koncercie zespołów muzycznych w Opocznie , na którą zaprosili wszystkich szczęśliwi narzeczeni.
Na zakończenie udanego dnia podjęto decyzje ,że spływ kajakowy będzie wpisany do Kalendarza Imprez Gminy Białaczów. Do końca roku Stowarzyszenie planuje zorganizować turniej szachowy, kulig i wypad na narty. Terminy i dokładne informacje będą podawane na stronie www.stowbial.pl i w gablocie Stowarzyszenia w Białaczowie. Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy.

Fotoreportaż