LKS Białaczów-REAKTYWACJA
Dodane przez zbigniew dnia Lipiec 16 2020 12:34:42
Gdy w zeszłym roku ówczesny zarząd LKS Białaczów wycofał drużynę piłkarską z udziału w rozgrywkach, nikt nie spodziewał się że ze zdwojoną mocą w tym sezonie piłkarze miejscowego klubu przystąpią do rywalizacji. Wszystko to za sprawą ambicji i zaangażowania tzw świeżej krwi..Panowie Norbert Grzesiński i Przemysław Kowalczyk postanowili reaktywować piłkarski klub, który ma za sobą ciekawą historię i sukcesy. Przypomnieć należy że w czasach swojej świetności LKS występował w lidze okręgowej. Rekrutację zawodników prezesi LKS-u oparli na juniorach i juniorach młodszych. Nikt nie spodziewał się takiej odpowiedzi na wyzwanie. Efekt przerósł oczekiwania. Na treningach, systematycznie, pojawia się kilkunastu zawodników, a kadra dziś liczy 26 chętnych do gry. Do składu LKS-u w niedługim czasie dołączył zawodnik KS Paradyż, Miłosz Grzesiński i Dawid Dolot, były zawodnik IV ligowej ,,Ceramiki” Opoczno
Ten pierwszy to młody (18 letni) zawodnik obdarzony niesamowitym talentem piłkarskim. W ostatnim czasie Miłosz,przebywał na testach w KS ,,Ruch Chorzów”. Dawid Dolot to 19-letni ofensywny, bramkostrzelny napastnik.
Drużyna LKS Białaczów prowadzona przez Grzegorza Brzeskiego, nazywanego w lokalnym swiatku piłkarskim ,,ambitnym trenerem” rozegrała kilka sparingów, w których pokonywała swoich przeciwników dużym rozmiarem bramek np. 10:1.

Najważniejszy swój mecz, na początek sezonu, miejscowi rozegrają w niedzielę 19 lipca o godz 17 na stadionie przy ul. Piotrkowskiej w Białaczowie. Będzie to I runda Pucharu Polski, w której przeciwnikiem będzie drużyna ligi okręgowej MGKS ,,Gerlach Drzewica”.Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się w następnej rundzie ze zwycięzcą meczu KS ,,Kasztelan” Żarnów- Olimpia Wola Załężna.
Trzymamy więc kciuki nie tylko za zwycięstwo zawodników, ale za plony reaktywacji LKS Białaczów
.

ZAPRASZAMY NA RODZINNE SPEDZENIE POPOŁUDNIA Z NASZĄ DRUŻYNĄ
NIEDZIELA 19 lipca godz 17,(stadion przy ul. Piotrkowskiej) w Białaczowie