Zasłużony dla Gminy Białaczów-Stanisław Włodarski
Dodane przez zbigniew dnia Listopad 04 2019 11:02:38
Zbigniew Szpoton- Dzień dobry Panie doktorze, w ten czas nie do końca dobry dla gminnej służby zdrowia. Za kilka dni zamknięty zostanie publiczny ośrodek zdrowia, w którym przez kilkanaście lat pełnił Pan swoją służbę jako lekarz i jednocześnie kierownik placówki. Proszę przypomnieć nam ile lat?

Stanisaław Włodarski- W Gminnym Ośrodku Zdrowia ponad 9 lat

ZS- Redakcja Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów, postanowiła Pana umieścić w panteonie zasłużonych dla Gminy. Wprawdzie założeniem honorowania mieszkańców tym wyróżnieniem jest działalność społeczna, to uważamy że Pana oddanie ,zaangażowanie ale przede wszystkim niesienie pomocy medycznej, zasługuje na uznanie. Ale po kolei:
Stanisław Włodarski urodzony?


SW- W Białaczowie w roku 1937

ZS- Proszę w skrócie przedstawić swoją drogę zawodową.

SW-W 1957 roku ukończyłem Szkołę Felczerską i rozpocząłem pracę w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Opocznie. W 1958 roku pracowałem w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przysusze. Od 1.06.1959 do końca września 1961 roku w Ośrodku Zdrowia w Petrykozach. W 1961 roku podjąłem studia na Akademii Medycznej w Łodzi a także pracę w Obwodowej Przychodni Przemysłowej Łódz Górna. Po ukończeniu studiów wróciłem do pracy w Ośrodku Zdrowia w Petrykozach.Od 1971 roku do końca listopada 1976 pracowałem w Wydziale Zdrowia i Przychodni Rejonowej w Opocznie. Od 1.12.1976 roku kierowałem Terenową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Opocznie Od 2002 roku epizody w prywatnym gabinecie lekarskim a od 2010 roku byłem lekarzem i kierownikiem GOZ w Białaczowie


ZS-Od 17 lat jest Pan na emeryturze i powiedzmy sobie otwarcie że nie miał Pan potrzeby dalszej pracy. Miał Pan przecież z czego godnie żyć i odpoczywać na zasłużonej emeryturze. Co więc Pana skłoniło do dalszej aktywności zawodowej?

SW- Pomimo że przeszedłem na emeryturę to nie przestałem być lekarzem. Czułem potrzebę poznawania nowych sposobów leczenia a przede wszystkim kontaktu z ludzmi. Zawsze z pasją i poświęceniem pomagałem ludziom i chciałbym to czynić do końca swoich możliwości i czuć się potrzebnym. Pacjenci przychodzili nie tylko z problemami zdrowotnymi a także z tymi codziennymi


ZS-Przez te wszystkie lata był Pan dla mieszkańców gminy Białaczów nie tylko lekarzem ale także powiernikiem a niejednokrotnie znajomym z lat młodości, z którymi grał Pan w drużynie piłkarskiej. Proszę o wspomnienia

SW-Białaczów i mieszkańcy Białaczowa są mi bardzo bliscy, ponieważ tu się urodziłem, skończyłem szkołę i tu podjąłem wszystkie decyzje. W latach młodzieńczych grałem w piłkę nozną z kolegami na boisku w parku. Do tej pory spotykamy się w wspominamy lata młodości. Po dzień dzisiejszy piłka nożna wzbudza we mnie fascynacje.

ZS-Decyzja o zamknięciu Ośrodka Zdrowia podyktowana jest względami ekonomicznymi. Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Opocznie wraz NFZ doszła do wniosku że dalsze /czytaj więcej/
Rozszerzona zawartość newsa
funkcjonowanie tej placówki jest nieuzasadnione ekonomicznie. Czy ma Pan żal do władz powiatowych czy gminnych że nie zrobiono nic ,by w tak sporej aglomeracji (przypomnijmy że gmina Białaczów liczy ponad 5.800 mieszkańców) funkcjonowała alternatywna do prywatnej przychodni placówka publiczna?

SW-Ja przede wszystkim jestem lekarzem a nie urzędnikiem i politykiem i nie mam wpływu na decyzje władz Gminy i Powiatu.

ZS-Proszę więc o podziękowanie tym wszystkim , którzy zasługują na te słowa i z którymi współpracowało się dobrze.

SW- Wdzięczny jestem MIESZKAŃCOM gminy Białaczów że mieli do mnie zaufanie i życzę im przede wszystkim dużo zdrowia, a pracownikom z którymi współpracowałem w GOZ bardzo dziękuję i życzę im wszystkiego najlepszego w dalszej pracy, rozwoju, sukcesów i docenienia

ZS- Nasza Redakcja, mieszkańcy gminy, współpracownicy i ja osobiście, bo współpracowaliśmi w latach 1984-1986 w opoczyńskim Sanepidzie,dziękujemy Panu za wiele lat służby na rzecz mieszkańców, ratowanie życia i zdrowia, kierowanie placówką i życzymy dalszych lat życia w tak dobrej kondycji fizycznej.

SW-Życzę wszystkim osobom decyzyjnym, żeby podejmowali właściwe kroki dotyczące zdrowia mieszkańców gminy Białaczów, co będzie procentowało w przyszłym, zdrowym pokoleniu. Ogółem jako lekarz przepracowałem 62 lata w zawodzie.