Dni Białaczowa oraz Dożynki Powiatowo- Gminne w Białaczowie.
Dodane przez Piotr Kolczynski dnia Sierpie 28 2009 13:36:31
Dnia 22 i 23 sierpnia 2009 roku odbyły się na terenie naszej Gminy „Dni Białaczowa” oraz Dożynki Powiatowo- Gminne.

Impreza rozpoczęła się w sobotę pokazem ratownictwa medycznego zorganizowanego w ramach realizowanego projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 7.3. inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji pt.: „Niosąc pomoc innym pomagasz również sobie”. Zaraz po pokazie nabytych umiejętności w ramach realizowanego projektu uczestnicy imprezy dopingowali biegaczy biorących udział w II Biegu Białaczowskim imienia Zdzisława Banasia. Do udziału w biegu zgłosiło się 33 zawodników w tym również osoby niepełnosprawne. Po biegu mogliśmy posłuchać występu akordeonisty Jacka Kurzawy jednak największe zainteresowanie wzbudził występ gwiazdy wieczoru Ivana Komarenko, który dał wspaniały koncert a następnie rozdawał autografy wszystkim zgromadzonym fanom. Po koncercie uczestnicy imprezy bawili się na zabawie tanecznej.

Dzień drugi to Dożynki Powiatowo- Gminne, które rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Białaczowie. Mszy przewodniczył infułat Józef Wójcik. Po mszy nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego przy dźwiękach muzyki dziecięco- młodzieżowej orkiestry dętej na stadion sportowy. W korowodzie pięknie prezentowały się również wieńce dożynkowe przywiezione z każdej gminy powiatu opoczyńskiego. Na stadionie nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek i wręczenie chleba i przemówienia zaproszonych gości. Stadion zdobiły również liczne stoiska wystawiane przez koła gospodyń wiejskich, na których można było spróbować tradycyjnych potraw z regionu opoczyńskiego. Rozstrzygnięto też i wręczono nagrody w konkursie na najpopularniejszego sołtysa Powiatu Opoczyńskiego, zorganizowanym przez posła Roberta Telusa. Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu SKANER a następnie bawiliśmy się przy muzyce zespołu, SWEET COMBO.

Poza występami zapewniono też liczne atrakcje dla dzieci oraz starszych. Pogoda, która dopisała sprawiła, że tegoroczne białaczowskie święto było wyjątkowo udane.
Fotoreportaż

Informacja i zdjęcia UG Białaczów.