Trzy orliki w jednym roku.
Dodane przez Piotr Kolczynski dnia Sierpie 28 2009 12:01:33

Kolejne orliki powstają na terenie powiatu opoczyńskiego. - Budujemy już drugiego orlika w mieście. Powstanie on przy ul. Kossaka w Opocznie - wyjaśnia burmistrz miasta Jan Wieruszewski. - Prace już ruszyły i potrwają do końca października - dodaje. Obiekt będzie kosztował 1,2 mln zł. Obok niego, jak zapewnia burmistrz, powstanie jeszcze plac zabaw.

Prace przy budowie orlika trwają także w Białaczowie. - Taki obiekt to dla naszej młodzieży fantastyczna sprawa - nie ma wątpliwości wójt Białaczowa Jan Jóźwik. Orlik powstaje przy białaczowskich szkołach i wraz z halą stanowił będzie znakomitą bazę sportową dla lokalnej społeczności. Podobnie jak w Opocznie, obiekt kosztował tu będzie około 1,2 mln zł, a ma być gotowy w połowie października.

- My na naszego orlika wydamy prawie 1,5 mln zł - wyjaśnia Tadeusz Wojciechowski, wójt Sławna. Obiekt ma powstać przy gimnazjum w Szadkowicach. - Składał się będzie również z dwóch boisk. Jednak w odróżnieniu od standardowych orlików, powstanie tu dużo bardziej solidny budynek zaplecza, stąd właśnie różnica w cenie - wyjaśnia. Teren pod budowę już został przekazany firmie. Z pracami ma się ona uporać do połowy listopada.

Orliki w całym kraju powstają w ramach rządowego programu. Pieniądze na obiekty wykładają: ministerstwo, urzędy marszałkowskie i poszczególne samorządy realizujące inwestycje. Na terenie powiatu opoczyńskiego działają już dwa orliki: w Drzewicy i przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie.

Źródło : Radio Plus (Marcin Prejs)