Zawody sportowo-pożarnicze w Białaczowie.
Dodane przez Piotr Kolczynski dnia Lipiec 03 2009 18:21:17
21 czerwca w Białaczowie odbyły się zawody sportowo - pożarnicze, które w tym roku były jednocześnie eliminacjami do powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych. Wystartowało 15 drużyn pożarniczych, a w tym: 9 drużyn seniorów, 1 Kobieca DP, 1 MDP dziewcząt oraz 4 MDP chłopców. Wszystkie miały do zrealizowania ćwiczenie sztafety, która odbyła się w pierwszej kolejności oraz ćwiczenie bojowe.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie w czteroosobowym składzie z sędzią głównym st. kpt. Mariuszem Jędrasikiem.
Wyniki zawodów:
W grupie „A” do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się drużyna pożarnicza z Petrykóz w składzie: Mateusz Urbańczyk, Paweł Kucybała, Jędrasik Marcin, Wrzeszcz Wojciech, Masłowski Tomasz, Bartłomiej Traczykowski, Paweł Pokrzywka, Leszek Jędrasik i Grzegorz Rusin.
W kolejności następne miejsca zajęły : OSP Wąglany, OSP Miedzna Drewniana, OSP Żelazowice, OSP Skronina, OSP Białaczów, OSP Parczów, OSP Radwan i OSP Prczówek.
W grupie MDP chłopców wygrała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Białaczowa a w następnej kolejności MDP z Petrykóz, Parczówka i Miedznej Drewnianej.
W grupie MDP dziewcząt gminę Białaczów na zawodach powiatowych reprezentowały będą dziewczęta z Petrykóz w składzie: Karina Kabała, Malwina Zielińska, Justyna Jędrasik, Paulina Zalega, Aleksandra Smolarczyk, Magdalena Każmierczyk, Dominika Suchecka, Katarzyna Kabała, Magdalena Kowalczyk i Alicja Smolarczyk.
W grupie „C” KDP z Petrykóz w składzie: Milena Urbańczyk, Edyta Tkaczyk, Aleksandra Goździk, Magdalena Trębarczyk, Małgorzata Lewandowska, Katarzyna Rudolf, Urszula Wrzeszcz, Anna Kowalska i Magdalena Barszczewska.
Zwycięzcom zawodów wójt ufundował i wręczył nagrody: puchary, dyplomy i nagrody niespodzianki dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.


Na zdjęciu: Zwycięska MDP chłopców z Białaczowa. Od lewej stoją: Damian Jaworski, Arkadiusz Czechowicz, Mateusz Bertram, Dominik Gorzałczyński, Karol Watychowicz, Krzysztof Czechowicz, Bartek Goworek. Od lewej siedzą: Kamil Świątek, Paweł Bożek, Adrian Witowski.
Informacja i zdjęcia : UG Białaczów