Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 26 2020 09:06:05
Obecny adres IP
34.236.245.255
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 316
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Tadeusz
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
Szybki konkurs na stanowisko Sekretarza UG
Newsy

W dniu 6 marca br w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się zarządzenie Wójta Gminy Białaczów, Pana Jacka Reszelewskiego następującej treści,,
Zarządzenie Nr 60/2015Wójta Gminy Białaczów z dnia 9 marca 2015 roku w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na stanowisko sekretarza Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych ( tj. Dz.U. z 2014r., poz. 1202) zarządzam co następuje: § 1.Ogłaszam nabór kandydatów na stanowisko sekretarza. Treść ogłoszenia stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia. § 2.Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń urzędu i opublikowanie na stronie internetowej www.bip.bialaczow.tensoft.pl "
Wszystko jest zgodnie z procedurami zawartymi w Ustawie o pracownikach samorządowych" tylko dziwi informacja o tak krótkim czasie obowiązywania zarządzenia , a co za tym idzie przyjmowania aplikacji na to stanowisko. Pan Wójt zastosował w tej procedurze termin 14 dniowy. Termin ten jest jak najbardziej zgodny z tym co przewiduje ustawa ( Paragraf 13 punkt 3 ustawy mówi że termin do składania dokumentów na stanowiska urzędnicze nie może być krótszy niż 10 dni od daty opublikowania ).Reasumując: Potencjalni kandydaci na stanowisko sekretarza UG w Białaczowie mieli tylko 14 dni na zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i aplikowanie. Zdaniem naszych czytelników, którzy napisali do nas w tej sprawie, cytujemy ,,już dokonano wyboru".

Komentarze
ARGUS dnia marzec 31 2015 20:21:43
Trudno tutaj cokolwiek komentować... brak słów. Nowa władza nie ma jeszcze 6 miesięcy a już kręci, kombinuje i kompromituje się. Dziwny zbieg okoliczności że o takim konkursie nie napisano ani słowa na stronach UG a w zamian tego serwuje nam się jakąś "papkę" w postaci OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY BIAŁACZÓW o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko - o co chodzi w ogóle ???. Miejmy nadzieję tylko że nowy Sekretarz z nadania a nie z wyboru spośród najlepszych kandydatów coś zrobi dla tej gminy.

>Cui licet quod est plus, licet utique quod est minus<
kajetan dnia marzec 31 2015 20:44:42
Stażacy górą !!!!!!!
ARGUS dnia kwiecie 02 2015 19:57:47
Tu nie chodzi o to, która ekipa narobi więcej "szubrastw" i przekrętów a o uczciwość. Nie po to zmieniono "starą ekipę" na nową tylko dla tego by zrobiła o 50% miej przekrętów - to nie logiczne i głupie myślenie. Hmm... a poza tym o jakiej nowej ekipie w ogóle tu mowa, w zasadzie tylko Wójt jest nowy a reszta przesiada się ze stołka na stołek i szeroko się uśmiecha krytykując ekipę starego wójta której de facto byli częścią - przypomina mi to schizofrenie !!!

>Cui licet quod est plus, licet utique quod est minus<
Kizilyar dnia kwiecie 02 2015 21:22:12
Martwi tylko to że takie działania są ogólnie przyjętą praktyką nie tylko w małej biednej gminie ale i w skali kraju. Znamienna jest też praktyka uznawania władzy* nie wedle jej kompetencji ale wedle tego, która mniej oszuka obywateli. Społeczeństwo odgórnie zakłada że rządzić będzie złodziej i oszust więc opierając sie na mniej lub bardziej jasnych zasadach wybierająć włodarzy nie patrzy na kompetencje tylko na to kto mniej będzie oszukiwał. Pisząc słowo "władza" celowo użyłem symbolu *. Dzisiaj nie ma władzy, bycie sołtysem, radnym, wójtem czy posłem to nie władza tylko służba i odpowiedzialność. Tak długo jak społeczeństwo tego nie zrozumie tak długo władza nie pojmie, że jest na naszych usługach i nadal będzie czułą sie władzą.
katolik dnia kwiecie 05 2015 20:48:05
"już dokonano wyboru"-cyt.hmm kto dokonał? Wójt Jacek Kononowicz?, a może jego główny doradca ?. Sekretarzem Gminy będzie emeryt (to chyba w ramach walki z bezrobociem w Gminie) Odpowiedź jest prosta.
Jest to realizacja przedwyborczych obiecanek. Dokąd zmierzamy? Dokąd nas wozaku prowadzisz? Tak oto wygląda prawo i sprawiedliwość w wydaniu białaczowskim. Panie miej nas w swojej opiece...
katolik dnia kwiecie 05 2015 20:59:27
"już dokonano wyboru"-cyt.hmm kto dokonał? Wójt Jacek Kononowicz?, a może jego główny doradca ?. Sekretarzem Gminy będzie emeryt (to chyba w ramach walki z bezrobociem w Gminie) Odpowiedź jest prosta.
Jest to realizacja przedwyborczych obiecanek. Dokąd zmierzamy? Dokąd nas wozaku prowadzisz? Tak oto wygląda prawo i sprawiedliwość w wydaniu białaczowskim. Panie miej nas w swojej opiece...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes