Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmLuty 26 2021 22:05:12
Obecny adres IP
3.235.108.188
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 320
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: maciej jozwik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Felieton przedwyborczy
Journal
Za chwilę tj od godz 24 obowiązywać nas będzie tzw cisza wyborcza. Nie będzie już można publicznie agitować ani sugerować na kogo należy zagłosować. Korzystając z tej ostatniej chwili chciałbym przekonać mieszkańców gminy Białaczów i czytelników naszej gazety by aktywnie uczestniczyli w selekcji albo jak nazywają to media ,nominacji na przedstawicieli swoich środowisk do rad gminnych. O ile w większych aglomeracjach daję się zauważyć nadmiar agitacji medialnej, o tyle w takich środowiskach jak gmina Białaczów kampania wyborcza przebiega bez emocji i większego parcia kandydatów na radnych. Właściwie to nie znamy programów wyborczych poszczególnych kandydatów i to powoduje że nasz wybór podczas głosowania opiera się albo na znajomości osobistej kandydata albo na antypatii do niego. Szkoda, bo przecież zakładamy że decyzja o starcie w wyborach na radnego to nie tylko aspekt czysto materialny. Mam też wrażenie że funkcja radnego w małych miejscowościach ogranicza się do wysłuchania tego co ma do powiedzenia Przewodniczący Rady albo Wójt gminy. Niejednokrotnie w swoich felietonach pisałem o dużym i odpowiedzialnym znaczeniu a także roli wybranych w demokratycznych wyborach rajców gminnych. No bo przecież Rada Gminy to parlament w miniaturze. Nikt inny jak radni podejmują uchwały o inwestycjach, dofinansowaniach, planach zagospodarowania, budżetach gminy. Rozliczają z tych postanowień ciało wykonawcze jakim jest Wójt gminy i jego urzędnicy. Najczęściej bywa inaczej i to na karb Wójta zrzuca się ważne decyzje i ich realizacje. Szanowni mieszkańcy i czytelnicy ,,EKG-Białaczów", idąc do urn wyborczych podejmijcie odważne decyzje by postawić na ludzi przygotowanych merytorycznie do pracy samorządowca, odważnych, nie klakierów i milczków. Dajcie też szansę młodemu pokoleniu, bo ono ma inne wizje przemian i dużo przy tym, niczym nie zmanierowanego zapału. Kończąc mój felieton, życzył bym sobie by w najbliższą niedzielę wybrano także sojuszników, naszych, czyli redakcji ,,EKG"do realizowania programu inwestycji w infrastrukturę wypoczynkową i rekreacyjną. Proszę pamiętać że gmina Białaczów nie należy do rolniczych a tym bardziej przemysłowych a jedynym kierunkiem by pobudzić rozwój i dostarczyć nowych miejsc pracy jest inwestycja w turystykę,wypoczynek, rekreację.


Ps. Zwracam się z prośbą o zaniechanie jakichkolwiek komentarzy wyborczych a tym samym agitacyjnych po godzinie 24,00. Od północy obowiązuje bezwzględny zakaz reklam,agitacji i sugestii wyborczych zagrożony sankcją karną i finansową.

Zbigniew Szpoton
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes