Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmPadziernik 26 2020 09:28:31
Obecny adres IP
34.236.245.255
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 316
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Tadeusz
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
"Ocalić od zapomnienia" - wspólnie, każdy z osobna, to znaczy razem.
Newsy

Satysfakcja, że czegoś dokonaliśmy, jest uczuciem bezcennym. W takich chwilach zapomina się o trudach, jakie napotykaliśmy w drodze do realizacji zamierzonego celu, o początkowych wątpliwościach, o własnym sceptycyzmie. Zadowolenie, że działało się wspólnie z innymi na rzecz naszej małej społeczności, że pozostawiło się namacalny ślad swojej tożsamości, kultury, historii, pozostaje w świadomości na długi czas.
W dniu wczorajszym, 22 stycznia, w świetlicy wiejskiej w Białaczowie odbyło się spotkanie, na które strażacy z Miedznej Drewnianej, pomysłodawcy, zaprosili osoby zaangażowane w projekt "Ocalić od zapomnienia". Nie obyło się bez wzruszeń, gdy przemawiał prezes OSP - Edward Mastalerz, naczelnik i przewodniczący Rady Gminy w jednej osobie - Zdzisław Prusek, wójt gminy Białaczów - Jan Jóźwik, nadzorujący powstawanie zeszytów monograficznych - dr Jan Łuczkowski. Ten ostatni wspomniał o istotnych aspektach tej inicjatywy, m.in. o tym, że podniosły się głosy niezadowolenia, szczególnie u tych osób, które zrobiły niewiele lub zgoła nic. Przypomniał, że monografie były wydawnictwem amatorskim, skupiającym się na ustnym przekazie funkcjonującym wśród mieszkańców poszczególnych miejscowości, więc nie sposób było uniknąć pewnych błędów i nieścisłości. Nie każdy potrafi to zrozumieć. Niemniej jednak - pochwalić się możemy tym, iż jest to pierwszy taki zamysł w kraju, a inne gminy już ostrzą sobie zęby, by również u siebie przeprowadzić takie działania, biorąc nas za wzór.
Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich mogły przy tej okazji podziwiać nagranie z inauguracji, podczas której wystąpiły w strojach ludowych i zaprezentowały tradycyjne obrzędy i przyśpiewki naszego regionu. Nie obyło się bez żartów i wspominek. Zgromadzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, płyty z inauguracji, foldery ukazujące współczesność gminy Białaczów. To bardzo miły gest, wszyscy byli tego samego zdania, chwaląc organizatorów.
Odpowiedzialna za napisanie i przeprowadzenie projektu - Anna Kazimierczyk, zabierając głos, apelowała do zebranych, by nie bali się korzystać z podobnych dofinansowań na działalność społeczną, która rodzi tak piękne, jak przy tej okazji, owoce. Trudno się z nią nie zgodzić.
Warto wspomnieć jeszcze, że pojawiają się kolejne pomysły na wydarzenia kulturalne, występy utalentowanych i niezawodnych pań z KGW, którym wójt obiecał zakupienie własnych strojów regionalnych. Będziemy starali się śledzić te działania, bo to tak miło, tak satysfakcjonująco, tak optymistycznie świadczy nie tylko o przeszłości, ale także o dniu dzisiejszym i przyszłości nas wszystkich.
Na koniec nieco prywaty - dziękuję wszystkim, szczególnie panu Zdzisławowi, pani Ani, panu Edwardowi, za okazję, by lepiej poznać naszą małą ojczyznę, przyczynić się do jej promocji, a przede wszystkim spotkać wielu fantastycznych ludzi o ogromnych sercach i otwartej głowie. Wspaniale się z Wami pracowało. Oczywiście dziękuję też panu dr Janowi Łuczkowskiemu i profesorowi Jerzemu Gapysowi, bez których to wszystko nie mogłoby się udać.

Iwona Urbańczyk
Komentarze
joandrzej dnia stycze 23 2014 17:22:50
Pani Iwono Urbańczyk,inicjatywa bardzo cenna, tylko beneficjent nie ten. Czy ktoś z was widział tą twórczość? Ja slyszalem że komplety książek dostali m.in ksiądz proboszcz, poseł na sejm,starosta powiatu i inni goście zaproszeni, a wiec ci którzy pewnie nic swojego nie włożyli.Gdzie można przeczytać, zobaczyć książkę, a może zakupić?
jacus dnia stycze 24 2014 10:12:12
Zbliżają się wybory nie długo dostaniesz ksiązke nawet może za darmo,pamiętaj władza swiecka i duchowa na pierwszym miejscu a plebs na szarym koncu !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zorka dnia stycze 24 2014 10:47:20
Osoby, które dostarczyły materiałów dostały egzemplarze. Ponadto, z tego co wiem, sołtysi w każdej miejscowości otrzymali komplety zeszytów, by udostępniać je mieszkańcom. A że pochwalić się można było przed powiatem, to chyba normalne. Proszę się zgłaszać do OSP w Miedznej Drewnianej w sprawie monografii, chyba jeszcze coś zostało.
Klara dnia stycze 26 2014 15:19:01
Nie wazne kto co dostał i kto ile pracy w to włozył. Ważne, jest to, że grupa "wybrańców" rękoma mas "glupich" wzięła tyle ile wzięła. PLN. Niech żyje OSP w Miedznej Drewnianej i inni profesorowie.smiley
Zorka dnia stycze 26 2014 16:16:27
Zdaniem niektórych wszystko sprowadza się do pieniędzy, wspaniałe podejście. Najlepiej więc, ze strachu przed podobnymi opiniami, nie robić nic. Rzeczywiście genialna konkluzja.
jacus dnia stycze 27 2014 15:38:10
Zdaniem niektórych wszystko sprowadza się do pieniędzy a czym ty żyjesz powietrzem ,miłoscią ,dobrym samopoczuciem genialny sposób na życie i wszystko za darmo,ludzi interesuje co za ile i po ile bo płacą podatki i takie wasze pierdy mało kogo obchodzą !!!!!
Zorka dnia stycze 28 2014 09:45:01
Życie to życie i żyje się samo, zdaniem filozofów. A pieniądze to nie cel a środek do osiągania celów. Ludzi interesuje co i za ile, to prawda, ale nie jedyna. A to, że płacą podatki nie jest argumentem, jeśli podobne inicjatywy nie są finansowane ze środków publicznych. Nie każę ci interesować się monografiami, ale nie umniejszaj pracy wszystkich osób, które napracowały się, by powstały. To tacy sami ludzie jak ty i ja. Gdybyś sam dołożył do tego projektu swoją cegiełkę, nie krytykowałbyś.
jacus dnia stycze 28 2014 15:26:11
Pmiętaj jedno, tam gdzie zacny elektryk położy swoją zacną brudną łape to ja nie uwierze ze on i jego swicie cos tam nie skapło.Jestes cwana bo na panstwowej posadzie ,młoda jestes i sikasz jeszcze do góry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zorka dnia stycze 29 2014 10:19:40
To w co wierzysz, to twoja sprawa. Porozmawiaj o tym z wójtem zamiast wylewać tu swoje żale. Nie mam państwowej posady, to jedno, do dalszych zarzutów nie mogę się odnieść, bo poziom twoich wywodów rozbił się o bruk.
klemens dnia stycze 29 2014 11:41:31
Panie jacusiu kochay. Miło, że pan zabiera głos i zauważa otoczenie. Niemniej stan pańskiego ducha budzi grozę! Miast czepiać się czegoś konkretnego przyjął pan zasadę walenia na oślep. Nie mając żadnego pojęcia o dziełku " Ocalić od zapomnienia" wypisuje pan różne brednie, obrażając przy tym osoby, których pan nawet nie zna. Jedyną zapłatą dla ludzi w projekt zaangażowanych był ąsatysfakcja i dyplom uznania.
Zamiast cieszyć się z tego, że znaleźli się społecznicy, którzy z nie małym trudem czegoś dokonali, nie dla siebie, ale dla gminy, pan w czambuł wszystko potępia. Może to depresja? Niech pan rzuci okiem na artykuł o tym...
jacus dnia stycze 29 2014 12:43:54
Depresja to ty masz na imie i sam sobie czytaj jakis durny artykuł .Szanowni społecznicy bez urazy poziom brukowy to wy posiadacie bo zebrała sie grupka zapalonych i myslacych ideowo ludzi i pierdzą o tym jak to pieknie i przyjemnie jest w naszej gminie.Ja nie mówie o jakiejs tam monografii ok jest cudnie i tak trzymac ale w......a mnie jak ktos pisze że wszystko tak za darmo zyje 55 lat na tym ziemskim padole i wiem ze nawet w morde za darmo nie dają .Pamietajcie patrioci i zasłuzeni leża na cmentarzu !!!!
klemens dnia stycze 29 2014 13:17:21
No, a tu nieoczekiwanie znalazło się paru szaleńców, i za darmo zrobili "Ocalić od zapomnienia". Zamiast pytać za ile, wzięli i zrobili. Trudno to zrozumieć w świecie czczącym pieniądze, ale to fakt... smiley
Trudno! Co robić?
jacus dnia stycze 29 2014 14:59:44
Z tobą to jak z krową na granicy ,tłumacze a ty nic nie kumasz .Mnie chodzi o tą swite bo chodz siwy to nie sw Mikołaj .Ocalić od zapomnienia ,jestem z was dumny ,mnie chodzi o pewne srodowisko które krytykuje etc etc .NIECH ŻYJE PIS RESZTA TO POpaprancy teraz rozumisz Klemensiku mój kochany, kocham cię jak bratasmiley
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes