Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmKwiecie 15 2021 08:25:53
Obecny adres IP
3.236.231.14
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
NASZE INICJATYWY
NOSTALGIA BAND
Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 320
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: maciej jozwik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ,,Nostalgia Band-Białaczów
Po sondażowy felieton redakcyjny
oficjalnych stronach UG i BIP. Są tam podawane komunikaty w formie języka urzędowego,nie dla wszystkich zrozumiałego. Nikt z członków Rady nie wpadł na pomysł by zacząć komunikować się z wyborcami nie tylko w sposób urzędowy? Nikt z Radnych z poszczególnych obwodów nie widzi potrzeby by w dobie pandemii, zacząć się komunikować ze swoimi wyborcami poprzez komunikatory internetowe? W końcu, czy Pani Przewodnicząca Rady Gminy czy nawet Pani Wójt, nie widzi potrzeby dialogu ze społeczeństwem poprzez czaty, przynajmniej raz w miesiącu? Dlaczego o tym piszę, kładąc nacisk na komunikację internetową. Sam, w miarę dobrze poinformowany o rzeczach które mają miejsce w naszej gminie, więcej wiem o gminie Opoczno, bo nie wychodząc z domu, za pomocą jednego kliknięcia klawisza w komputerze, widzę bieżące informacje jakie zamieszczają na swych prywatnych komunikatorach społecznościowych Radni i Burmistrz.

2. BRAK KREATYWNOŚCI
O roli i znaczeniu radnych pisałem we wcześniejszych artykułach. Kontynuujemy błędy pokoleniowe w tym zakresie. Od lat, nie tylko w naszym środowisku, panuje opinia że członek tego najważniejszego organu w gminie jest zależny od dokonań Wójta i pracowników UG. Jego rolą jest uwierzytelnianie prac organu wykonawczego. Stąd przekonanie że Radny nie wiele może. To prawda, w odniesieniu do tych radnych, których wiąże podległość zawodowa ( nauczyciele, pracownicy organów UG, lub ci, których członkowie rodzin są bezpośrednio zatrudnieni przez Wójta Gminy). Współczesny Radny, to kreator nowej rzeczywistości. Zgadzam się ze słowami ówczesnej Radnej , aktualnej Przewodniczącej Rady Gminy że kraj się zmienia, idzie z postępem, tylko w naszej gminie nie widzimy tych przemian. Radni naszej gminy, ze zbyt dużą pokorą, albo poczuciem bezradności, za pojedynczymi wyjątkami, nie starają się wcielać w czyny swoje obietnice przedwyborcze. W protokołach sesji Rady Gminy, da się przeczytać tylko kilka samodzielnych zapytań Radnych czy petycji. Najbardziej aktywną osobą podczas posiedzeń Rady Gminy Białaczów, jest Pani Zofia Pawlik, Radna powiatowa , reprezentująca naszą gminę na tym szczeblu. Czas na przemianę w myśleniu i działaniu Radnych, ale czy dziś da się?

Jak już wcześniej stwierdziłem, mój felieton nie jest do końca obiektywny, gdyż za Radnymi gminnymi, stoją pewnie jakieś dokonania i sukcesy. Ale jak długo te sukcesy będą skrywane i niedostępne wyborcom, tak długo będziemy mieli do czynienia z negatywną oceną pracy Rady Gminy Białaczów.

Zbigniew Szpoton
Komentarze
zbigniew dnia stycze 02 2021 12:47:52
Ten komentarz podyktowany jest stwierdzeniem jednego z radnych który stwierdził że ,,piszesz głupoty na tym ekg. Zaproponuj coś rozsądnego" Otóz szanowny Panie Radny. Moje propozycje padły w kampanii wyborczej. Nie pozostaje bierny także dziś. Nie wiem czy wiesz, ale w sierpniu na moje zaproszenie gościł w Białaczowie duży gracz giełdowy, który chciał powrócić do tematu inwestycji w ramach odnawialnych zródeł energii. Ta potęzna spółka chciała postawić na terenie gminy elektrownie wiatrowe. Niestety, nie z winy urzedników czy tez samej Pani Wójt, nie doszło do porozumienia z włascicielem gruntów w gminie. Inny temat którym się zajałem rok temu to program cyfryzacji gmin wiejskich. Też niestety, nie złozono wniosku do Ministerstwa Cyfryzacji. To na koniec kolejna propozycja, którą kieruję do radnych z Białaczowa. Ruszył program dofinansowania popegerowskich obszarów. Rząd przeznacvzył na ten cel 250 mln. Można z tych środków zrewitalizować tereny, które należą do wspólnoty mieszkaniowej.
marbo dnia stycze 04 2021 13:29:36
Rozumiem, że miał pan na myśli radnych solectwa Białaczów. Uważam jednak , że młodość nie znaczy zawsze kreatywność. Swoje spostrzeżenia opieram na obserwacji sesji online Rady Gminy. Pan radny Bożek obiecywał w kampanii wyborczej wiele rzeczy. Niestety na sesjach Rady Gminy nie zabiera głosu, nie dostrzega problemów mieszkańców Białaczowa, zadowolił się dietą i pracą dla żony. Mam nadzieję, że mieszkańcy wyciągną wnioski i będzie to pierwsza i zarazem ostatnia jego kadencja .Radny Martyka , odkąd został wiceprzewodniczącym Rady Gminy jest pasywny. Nawiasem mówiąc, uważam, że 2 wiceprzewodniczących to marnotrawienie naszych pieniędzy. Radna Paduszyńska dostrzega pewne problemy mieszkańców Białaczowa, ale daleki jestem od wystawiania laurki. Zgadzam się co do oceny aktywności radnej Rady Powiatu pani Pawlik To jedyna osoba żywo zainteresowana problemami mieszkańców Białaczowa. Większość radnych pozostałych sołectw oceniam bardziej pozytywnie niż radnych Białaczowa.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes