Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmLipiec 10 2020 16:50:15
Obecny adres IP
3.236.59.63
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 317
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AniaSklep20-ik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
NIE CHCEMY, ALE.............
poinformowała, że wraz z panią przewodniczącą Lasotą oraz panem radnym Martyką odbyła rozmowę z kierownikiem ośrodka oraz pielęgniarkami,które sprawują opiekę nad 1127 pacjentami (w tym wizyty domowe).Stwierdziła, że likwidacja placówki wiąże się również z likwidacją gabinetu dentystycznego .Jest to o tyle istotne, iż w Przychodni Rodzinnej funkcjonuje tylko prywatny gabinet dentystyczny. Przytoczyła również fragment wywiadu pani dyrektor dla Tygodnika Opoczyńskiego, w którym oznajmiła, że nie będzie likwidacji żadnego ośrodka zdrowia. Pani dyrektor podkreśliła jeszcze raz, że bez pomocy gminy niemożliwe będzie dalsze utrzymanie placówki, to gmina może pozyskać środki na termomodernizację, czy wymianę pieca. Głos w dyskusji zabrała równiez radna powiatowa pani Smolarczyk. Stwierdziła, iż rozumie odpoiedzialność dyrektora za finanse publiczne i zaproponowała , aby zarówno władze powiatu jak również władze gminy podjęły rozmowy w celu wypracowania rozwiązania uwzględniającego dobro mieszkańców, ponieważ emocjonalna dyskusja, przerzucanie się odpowiedzialnością nie prowadzi do rozwiązania problemu.Na koniec spotkania dyrektor szpitala zaapelowała ponownie do władz samorządowych gminy o pomoc .
Niestety bez zgody na kompromis dalsze losy ośrodka zdrowia wydają się być przesądzone.Taki pogląd wyraził również pan radny Prusek stierdzając, że do zimy ośrodek zostanie zlikwidowany. Nikt z radnych reprezentujących sołectwo Białaczów nie zabrał głosu w sprawie ośrodka zdrowia.

Powyższy tekst jest próbą, mniej lub bardziej udaną przedstawienia przebiegu dyskusji na temat ośrodka zdrowia w Białaczowie.
Z oczywistych względów tekst ten nie oddaje atmosfery i pomija pewne szczegóły, które mają znaczenie dla zrozumienia intencji dyskutantów.
Z tych względów gorąco zachęcam do oglądania sesji Rady Gminy
i dokonywania własnej oceny jakości pracy władz samorządowych.
Sesje można znaleźć pod adresem http://bialaczow.biuletyn.net/ ( w zakładce sesje rady gminy w Białaczowie on- line archiwum).

Bożena Wojewoda
Komentarze
klemens dnia marzec 16 2019 19:45:20
Tekst ten dokładnie obrazuje dlaczego w Polsce brakuje pieniędzy na służbę zdrowia. Na początek serwuje się ludziom tego typu dyskusyjkę, gdzie strony przerzucają się argumentami mającymi udowodnić rację każdej. Potem okazuje się, że ostatecznie nie ma woli porozumienia i państwowa instytucja, Ośrodek Zdrowia, będzie zlikwidowana. Nie ma winnych, bo obie strony nie czują się w obowiązku finansować leczenia chorych, a odpowiedzialność zrzucają na tych drugich.

Ale.
Rzecz ma (jak zwykle) drugie dno. Chodzi o to, żeby pozbyć się Ośrodka - instytucji państwowej. Po jej likwidacji natychmiast powstanie (a może już jest) przychodnia prywatna. Oczywiście zaraz potem owa przychodnia "wydzierżawi" sprzęt OZ za psi grosz. A w tejże przychodni MZ wykupi pewien limit usług medycznych dla ludzi z terenu gminy. Po przekroczeniu limitów za wszystko zapłaci gminny biedak.

Chcę tylko powiedzieć, że przychodnia taka będzie kosztować polskiego podatnika 10 razy więcej, niż Ośrodek Zdrowia. Za to dochody pewnej grupy zawodowej wzrosną wielokrotnie.
Belfer dnia marzec 17 2019 06:27:20
Klemens strzał w ;10; taki los ośrodka zgotowali były wójt Jóźwik i obecna Wójt!! Niestety ty nie chodźi o nasze zdrowie lecz o kasę!! Powtarzam że ludzie którzy sprawują obecnie władze nie cofną się przed niczym aby osiągnąć swój cel a plebs bije im brawo!! Oni mają kasę a ludzie myślą że Obiecanki zostaną spełnione tak się nie stanie niestety!!
Diana dnia marzec 23 2019 17:22:28
Ja mam pytanie -Belfer a co zrobił poprzedni wójt Reszelewski z Osrodkiem zdrowia .Dlaczego sie nie wykazał ? Miał przeciez na to 4lata.A no nic ,kompletnie nic.
Belfer dnia marzec 24 2019 18:29:31
Szanowna pani Taraska nie wiem co robił były wójt ale nie miał w planie zamknięcia ośrodka.Wiem tylko że ośrodek jest solą w oku obecnej władzy i dziękuję Bogu że wcześniejsze wybory wygrał Wójt Reszelewski.A obecna władza ośrodek ma głęboki w poważaniu tyle wiem na pewno.
Diana dnia kwiecie 05 2019 19:36:34
Ośrodek jest nierentowny ,Rodzinna przychodnia zapraszasmiley
klemens dnia kwiecie 06 2019 18:50:27
Rentowność może mieć przedsiębiorstwo produkcyjne, służba zdrowia nie może być rentowna lub nierentowna. Ośrodek Zdrowia nie jest fabryką czy warsztatem, który coś produkuje.
To jest takie "hokus-pokus", aby zlikwidować coś co dba o zdrowie a powołać coś co będzie darło ciężką kasę z budżetu państwa. smiley
Belfer dnia kwiecie 12 2019 16:19:52
Urząd gminy też jest nie rentowy na czele z Wójtem i jego też trzeba zamknąć!!!!Nie będzie zamknięty gdzie ta świta będzie kase robić przecież oni żyją z naszej ciężkiej pracy !!!!!!
OBSERWATOR dnia kwiecie 14 2019 12:27:07
Belfer wypowiadasz się na tematy o których nie masz "zielonego pojęcia". Skończ pisać te bzdury i zainteresuj się poważnie tematem to może dojdziesz o co chodzi z Ośrodkiem ...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes