Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów.
News Search:
Strona Główna · Historia - czy Hitler był w Białaczowie? · Znani z Białaczowa · Artykuły · Download · Linki · Galeria · OGŁOSZENIA · TV Białaczów · Białaczów - FilmLipiec 10 2020 16:04:29
Obecny adres IP
3.236.59.63
Nawigacja
Statut
Ogłoszenia drobne
Strona Główna
Pogoda - Białaczów
Historia - czy Hitler był w Białaczowie?
Oświadczenie
LKS Białaczów
Kontakt
Szukaj
OGŁOSZENIA
Archiwum newsów
OFERTY POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
NASZE INICJATYWY

Ostatnie Artykuły
"Przeniknąć siebie...
Melancholia końca r...
Diagnoza stanu rzeczy.
Stracone pokolenie?
Nasze dzieci - nasz...
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 317
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AniaSklep20-ik
Orkiestra dęta
Najnowszy Album


Parczów
Losowa fotografia
Zaprzyjaźnione strony
Szkoła Podstawowa w Białaczowie
Szkoła Podstawowa - Miedzna Drewniana
BIP
Zespół muzyczny ExDuo
Co dalej z pałacem w Białaczowie?
Tym razem za sprawą Lasów Państwowych, które zaskarżyły decyzję Wojewody łódzkiego , przywracającej prawa własności kompleksu pałacowego wraz z kilkoma hektarami lasu, prawowitym właścicielom, czyli rodzinie Platerów. Oddala się też perspektywa nowych miejsc pracy dla mieszkańców (inwestor przewidywał stworzenie 60 miejsc pracy). Wątpliwa staje się też cierpliwość samego inwestora, bo regulacje administracyjno-prawne w tym zakresie mogą potrwać kilka lat.
Ps. Czy na gminie ciąży jakaś klątwa czy tylko zbieg niefortunnych zdarzeń po których kolejna inwestycja nie może być zrealizowana? Warto przypomnieć że nie udały nam się takie inwestycje jak dzienny Dom Pomocy Społecznej (przejęła gmina Żarnów), Odnawialne Zródła Energii (wiatraki),dający nie tylko tanią energię ale także pieniadze dla gminy i wydzierżawiających grunty pod tą inwestycję (w wyniku protestu mieszkańców inwestor wycofał sie) zagospodarowanie zalewu w Miedznej (przejęła gmina Żarnów). Kolejny projekt inwestycyjny związany z budową ferm kurzych w Wąglanach ,oparty na nowych technologiach i dający miejsca pracy ,również został oprotestowany przez samych mieszkańców. Wspomnę jeszcze gorzelnię w samym Białaczowie, którą inwestor chce dziś zbyć.

Zbigniew Szpoton
Komentarze
Belfer dnia marzec 03 2019 13:46:38
Zapomniał Pan wspomnieć o pizzeria która też zaliczyła upadek! Sorry taka gminasmiley
zbigniew dnia marzec 03 2019 15:47:57
Gdy przyjeżdżam przez Żarnów czy Radoszyce to widzę jak odstajemy choćby pod względem ilości punktów handlowych i usługowych. Nie wspomnę o domach kultury i szkołach zawodowych.
Belfer dnia marzec 03 2019 18:34:57
Z całym szacunkiem ale pan plecie brednie.Sam się pan przekonał jak prowadzi się biznes i jak on idzie ku upadkowi i co ma do tego liczba sklepów czy punktów gastronomicznych .Nasza gmina jest typowo rolnicza czyli biedna i ludzie nie mają pieniędzy.
anoniman dnia marzec 03 2019 20:12:11
Gmina bierze pożyczki na podstawowe wydatki czyli wynagrodzenia dla pracowników a Panu marzy się fontanna na rynku czy też dom kultury. to drugie to nawet rozumiem czemu- wtedy mógłby Pan błagać władze o ciepła posadke za nasze pieniądze. Ale na szczęście Gminy na ośrodek kultury nie stać a Pan już zapewne i tak zauważył że nikt na terenie Gminy nie chce z Panem współpracować. Pozdrawiam
Kizilyar dnia marzec 03 2019 21:35:12
"Ale na szczęście Gminy na ośrodek kultury nie stać" Czyli idąc tym tropem, dobrze że gmina jest biedna bo jeden człowiek nie dostanie posady?? Ja nie mówie już o tym kto to ma być, czy pan Zbigniew, czy ktokolwiek inny. Polacy nie chcą żeby było im lepiej, w zupełności wystarcza im fakt że ktoś ma gorzej. W niedziele tylko pod bacznym okiem proboszcza podajcie sobie znak pokoju.
Kizilyar dnia marzec 03 2019 21:40:20
Jeszcze jedno, ja bym zlikwidował orlika bo tam jacyś animatorzy zarabiają na pilnowaniu dzieciaczków, taką funkcje z powodzeniem może sprawować jakiś klecha i to za darmo.
anoniman dnia marzec 03 2019 21:48:50
Dziękuję za zwrócenie mi uwagi bo faktycznie źle się wyraziłem z tym "na szczescie" i przyznaje sie do bledu. Chodzi mi tylko tylko ze latwo jest mowic ze w gminie obok jest to czy tamto a sam przekonał się Pan że w naszych stronach nie jest łatwo coś otworzyć i się utrzymać...
marbo dnia marzec 03 2019 22:03:24
Argumentum ad personam. Nie idźmy tą drogą. Wystarczy krótkie słowo przepraszam.
Kizilyar dnia marzec 03 2019 22:32:51
Sam sie przekonałem że jak się chce to można. Nie można, kiedy słucha się takich bredni i wiecznego narzekania.
zbigniew dnia marzec 04 2019 07:17:27
Zapytany przeze mnie wójt gminy Sławno o to ile czasu zajęło mu zbudowanie społeczeństwa pro obywatelskiego, wrażliwego na sprawy społeczne w gminie, odpowiedział że tylko dwie kadencje. Dziś ten wójt o olbrzymim zaufaniu sprawuje władzę już 19 rok. W naszym społeczeństwie w dalszym ciągu pokutuje zaściankowe myslenie i wszechobecna zawiść. Nie do przyjęcia jest że ktoś ma inne spojrzenie na rozwój gminy. ,,Fontanna-fajny pomysł, będę miał gdzie umyć nogi", ,,wycieczka do teatru, a po co mogę się przespać w domu", ,,dom kultury to nawet rozumiem czemu-wtedy mógłby Pan błagać władzę o ciepłą posadkę za nasze pieniądze" W programie wyborczym mojego komitetu wyborczego dominowały problemy ludzi młodych bo dla nich przede wszystkim budujemy przyszłość. Cieszę się z nowego ruchu skupionego wokół członków rady sołeckiej w Białaczowie,bo widać tam nową jakość.
Belfer dnia marzec 04 2019 12:11:26
Szkoda tylko że to nowe to bezrobotne panie z dużym ego!
anoniman dnia marzec 04 2019 15:22:47
bezrobotne czy też nie to w tym przypadku zgodzę sie że należy pochwalić inicjatywę spotkania paczkowego dla dzieci czy też organizację balu aby zebrać trochę grosza dla dzieci. wszystkie tego typu inicjatywy na pewno na plus.
Piotr dnia marzec 05 2019 12:17:07
Witam serdecznie może ludzie pod pseudonimami okazali się z imienia i nazwiska Kubuś Puchatekn Taraska Piotr
Malgosia dnia marzec 05 2019 21:28:49
Belfer małe wyjaśnienie. Skład rady sołeckiej to kobieta i mężczyzna, a nie jak piszesz "bezrobotne panie z dużym ego" 😂. Poza tym zasięgnij lepszej informacji, ponieważ wcale nie bezrobotne😊
Malgosia dnia marzec 05 2019 21:36:43
Belfer, a co złego jest w ego????

ego

1. przenośnie: godność, duma, honor;
2. w psychoanalizie:
a) część psychiki człowieka (obok id i superego) decydująca o przystąpieniu do działania; świadomość;
smiley mechanizmy wewnętrzne i cechy psychiczne regulujące zachowanie człowieka; jaźń, indywidualność, osobowość
degustator dnia marzec 06 2019 08:36:02
widzisz Małgosiu , w ego nie ma nic złego . każdy człowiek takowe posiada. natomiast jak zauważa , słusznie zresztą belfer, jezeli takowe jest przerosnięte - tak jak u ciebie - to wówczas pojawia się problem . w twoim przypadku problem dla obecnej władzy gdyż obietnice wyborcze trzeba byłoby spełnić ,dlatego że władza przed wyborami rozdzielała stołki i ty też w tamtym czsie cos miałaś obiecane a tu zonk. nie dostało się nic no chyba że ten ochłap w postaci członka rady sołeckiej ,który tak naprawdę to ma "strasznie dużo możliwości do rządzenia". schowaj więc swoje ego głębok do kieszeni ,więcej pokory co do siebie i nie pusz sie tak . Pozdrawiam wszystkich serdecznie
degustator dnia marzec 06 2019 09:02:28
Proponuję odłożyć sprawy "ego" a zająć się sprawami finansowymi naszej gminy. Zero złożonych wniosków , inormacje przekazywane wszem i wobec o braku pieniędzy na wszystko, informacje że inwestycji nie będzie bo brak kasy, nie ma projektów itp, itd. Otórz droga władzo trzeba było przed wyborami się zastanawiać czy twoje obietnice można zrealizować, a nie uważać że społeczność lokalna krótką pamięć ma i zapomni o tym co się obiecywało lub tak jak teraz będzie się mówiło że kasy brak to nic nie zrobię. Otórz władzo droga robisz dużo . Zatrudniasz nowych ludzi za kolosalne pieniądze( pan od inwestycji ,drugi pan który zatrudinony został tylko do obsługi RODO, następna pani z wolborza na zbędnym stołku wice wójta( tak na marginesie komu ta pani potrzebna , co takiego bedzie robić?) . jak to się dziej że nikt nie słyszał ani nie widział ogłoszonych konkursów na te stanowiska .są to urzędnicze stołki więc muszą byc ogłoszone konkursy- oprócz wice wójta który jest powoływany . nastęnie wydatki to zakup samochodu gdie też nawet nie próbowałaś władzo zdobyć dofinansowania na zakup samochodu do gminy. zaprzepaściłaś władzo dofinansowanie do drogi w Sędowie ze środków urzędu marszałkowskiego ( około 300 tysięcy złotych). wykonujesz władzo remont kopleksowy w UG Białaczów za grube tysiący złotych .Pytam po co ? tynk spadał urzednikom na głowę?( swoją drogą to obiekt zabytkowy. Ciekawe czy jest zgoda na remont konserwatora zabytków, a jeżeli nie to sprawa robi się śmierdząca). Na takie zadania również można STARAĆ SIĘ pozyskać środki , ale po co weźmiemy z budżetu , władza się wyżywi, władzy wystarczy na ciągłe imprezowanie . Spójrzcie drodzy mieszkńcy Gminy ile już impre odbyło się na naszym terenie . Są one organizowane za nasze podatników pieniądze.W całej poprzedniej koadencji nie było ich tyle co przez ten krótki okres od wyborów .Jak długo jeszcze będziemy tak traktowani? to na razie kilka przykładów powrotu tego co był wczesniej .
Diana dnia marzec 06 2019 16:20:57
A ja zapytam co zrobiła poprzednia władza i wójt podczas całej kadencji ? Chodniki i oświetlenie z funduszy sołeckich? Brawo "oni".
Piotr dnia marzec 06 2019 16:33:34
I powinno być dużo więcej brawo ludziom którzy to robią brawo Gosiu i
Patrycija tak dalej pozdrawiam
Piotr dnia marzec 06 2019 16:48:39
Ponawiam sprawę o przedstawianie się z imienia i nazwiska cywiilizowani ludzie tak robią bydło zasłania się pseudonimami Taraska Piotr
wieslaw dnia marzec 06 2019 19:44:36
A do ciebie brakło chodnika i lampy dajanka? Nie narzekajmy tylko działajmy razem.

Odpowiadam na apel Piotra Kowalski wieslaw
WELES dnia marzec 06 2019 21:24:07
Do "Piotr" , nie wiem czy wiesz ale jesteśmy w "internecie" i powszechnie stosuje się w nim pseudonimy. Nie każdy ma ochotę się ujawniać, z różnych powodów. Każdy natomiast ma prawo do wyrażania swoich poglądów/opini pod pseudonimem czy bez niego.Twoje nawoływanie do wyjścia z lasu jest żałosne, a nazywanie ludzi pod pseudonimami bydłem, po prostu chamskie.
Diana dnia marzec 07 2019 20:50:25
Wiesław Kowalski komikolwiek jesteś,chodniki i lampy w Białaczowie należało i należą do zadań Gminy (nie z funduszy sołeckich)więc nie wiem w czym widzisz problem.Chcesz to działaj, powodzenia życzę.
wieslaw dnia marzec 08 2019 09:18:09
Wolałabyś żeby te te pieniądze były przeznaczone na jakieś popijawy? Nic straconego smiley tylko musisz jednak zacząć działać. Ja będę działal ale w przeciwnym kierunku .
Belfer dnia marzec 09 2019 17:09:21
Władza obecna i jej pupile będą się wynosić ponad piedestał pani Wójt ma to w genach .Obiecanki wyborcze na które dali się nabrać wyborcy pozostały tylko popeliną !! Drogie panie ja nie chciałem nikogo obrazić! Uderz w stół a imadło się odezwie .Rada sołecka radni mają tylko tyle do gadania co wójt im pozwoli i to fakt nie pogłoska.Gmina kroczy ku upadkowi niestety z tym Wójtem nic nie osiągnie ośrodek zostanie zlikwidowany podziękujmy pani Wójt .Potrzebne jest referendum niedługo na FB zostanie utworzone konto i zaczynamy działać zmieńmy władzę i zadbany i swoją małą ojczyznę.Pozdrawiam!!
Diana dnia marzec 10 2019 08:31:46
Wiesław ,twoje żenujące wypociny w obronie byłego wójta ani mnie ziębią ani grzeją.Jeśli napomniałes o popijawach to już wiem w ,którym kierunku chcesz działać😁😁😁😄
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Opoczno.info
Hitler w Białaczowie?
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gniazdo Rodzinne
Zamek i pałac
Zamek
Pałac Platerów
Powstanie Styczniowe
Oficjalna strona miasta Opoczno
PLATEROWIE
MUZEUM w OPOCZNIE
Elektroniczna Kronika Gminy Białaczów
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 - Aztec Theme by: PHP-Fusion Themes